Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει τυχει σε κανεναν να του πολλαπλασιαζονται τα widgets?καθε φορα που το συνδεω σε μαζικη αποθηκευση και μετα το αποσυνδεω καθε widget εχει πολλαπλασιαστει. αυτη τη στιγμη σε διαφορα υπομενου εχω 5 η 6 accuweather!!θα μας τρελανει η νοκια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μενα μουχει τυχαινει συχνα...τη μια εχουν διπλασιαστει και την αλλη σβηνονται μονα τους...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείτε την κάρτα μνήμης που ήταν μέσα στην συσκευασία τότε πολύ πιθανόν να οφείλεται εκεί.Δημιουργούν πολλά προβλήματα οι <<μαμά>> κάρτες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείτε την κάρτα μνήμης που ήταν μέσα στην συσκευασία τότε πολύ πιθανόν να οφείλεται εκεί.Δημιουργούν πολλά προβλήματα οι <<μαμά>> κάρτες.

 

αν της κανεις ενα καλο φορματ?παλι θα υπαρχει αυτο το προβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο format ειναι να την κανεις μεσα απο την συσκευη. Σιγουρα θα μειωθουν οι πιθανοτητες και μπορει να μην παθει τιποτα αλλα καλυτερα να μην εμπιστευθεις τα προσωπικα σου αρχεια σε μια καρτα που ισως να τα διαγραψει ακομη και εαν οι πιθανοτητες ειναι ελαχιστες.. Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Guys, εχτές το βράδυ του έκανα ένα restart και από τότε σταμάτησε να διαβάζει την sim card..

 

Η κάρτα δουλεύει σε άλλο κινητό και άλλη διαφορετική κάρτα σιμ ενός φίλου δουλεύει πάνω στο 5800ΧM..

 

Τί μπορει να φταίει??

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια να ρωτησω κατι...μπορουμε να κανουμε φραγη στις κλησεις σε συγκεκριμενο αριθμο?και αν ναι πως το κανουμε...δεν βρηκα κατι σχετικο..καθε βοηθεια δεκτη..ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Με ρύθμιση από το κινητό όχι, δεν μπορείς.

Θα χρειαστείς εφαρμογή γι αυτό το πράγμα.

Τσέκαρε το θέμα των εφαρμογών. Έχει δοθεί πάρα πολλές φορές απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οσους μηνες εχω το κινητο,με τις ιδιες ρυθμισεις στο προφιλ "Αθορυβο" στο μηνυμα η δονηση "χτυπουσε" μια κοφτη φορα...Τωρα ξαφνικα "χτυπαει" δυο φορες κανονικα....ξερει κανεις γιατι?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Νέο Firmware για το Nokia 5800 V50.0.005 είναι ? ή θα είναι πολύ σύντομα διαθέσιμο μέσω FOTA και NSU

 

Καποιες απο τις αλλαγές είναι η παρακάτω

 

1.Music player is cool... it has been completely changed with albumart mini view in all songs and album sections ... it is now like nokia n97 music player

2. menu has kinetic scrolling

3.quick office integrated

4.hide option in music player in place of exit

5.music player refreshes fast

6.new 1 touch dialling and call settings options in dialler

7.camera quality is little improved

8.there is an option to uninstall quick office from phone too

9.ovi sinc application added

10.option for history list (on off) in web browser

11. option to send webpage via message blutooth in webbrowser

12. get rihanna link in webbrowse

 

Υπάρχει και ένα βιντεάκι που αποδεικνυει την ύπαρξη του νέου Firmware στο Lovemynokia (δεν γνωρίζω πως να ανεβάσω το video)το οποιό μάλλον είναι πραγματικό. Εάν κάποιος έχει κατεβάσει το νεο Update ας ενημερώσει το Forum !!!

 

Πηγή

[LovemyNokia]

 

Symbian-Freak

 

Gadget-Rumours

Edited by paulpap1
www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά νέα για το κινητάκι μας.

Αυτό σε απάντηση όσων έλεγαν ότι το 5800 δεν θα ξανααναβαθμιστεί μετά την 40.:)

Όπως φαίνεται ακόμα το θεωρούνε από τη ΝΟΚΙΑ πολύ σημαντικό όπλο στην αγορά.

 

Αυτό με το quick office δεν το κατάλαβα.Δηλαδή θα δίνουνε τσάμπα μια εμπορική εφαρμογή που θα σε αφήνει να κάνεις edit όλα τα office αρχεία?Ή απλά θα είναι viewer?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λογικά viewer θα είναι... Και σε ένα άλλο κινητό της σειράς E που το έχει πάνω σε νέα έκδοση, ως viewer το έχει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέο Firmware για το Nokia 5800 V50.0.005 είναι ? ή θα είναι πολύ σύντομα διαθέσιμο μέσω FOTA και NSU

 

Καποιες απο τις αλλαγές είναι η παρακάτω

 

1.Music player is cool... it has been completely changed with albumart mini view in all songs and album sections ... it is now like nokia n97 music player

2. menu has kinetic scrolling

3.quick office integrated

4.hide option in music player in place of exit

5.music player refreshes fast

6.new 1 touch dialling and call settings options in dialler

7.camera quality is little improved

8.there is an option to uninstall quick office from phone too

9.ovi sinc application added

10.option for history list (on off) in web browser

11. option to send webpage via message blutooth in webbrowser

12. get rihanna link in webbrowse

 

Υπάρχει και ένα βιντεάκι που αποδεικνυει την ύπαρξη του νέου Firmware στο Lovemynokia (δεν γνωρίζω πως να ανεβάσω το video)το οποιό μάλλον είναι πραγματικό. Εάν κάποιος έχει κατεβάσει το νεο Update ας ενημερώσει το Forum !!!

 

Πηγή

[LovemyNokia]

 

Symbian-Freak

 

Gadget-Rumours

για το γνωστό πρόβλημα με το ραδιόφωνο δε βλέπω κάποια επισήμανση που νομίζω σπάει τα νεύρα σε όλους όσους το χρησιμοποιούμε συχνά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω ως τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα με αναβαθμιση μεσω fota, ενω εχω την 31 και παταω αναζητηση ενημερωσεων μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση (40). Γιατι συμβαινει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως το κινητό σου δεν είναι branded, δηλαδή Vodafone Live/Cosmote ή παρα-εισαγωγή;

Αν είναι ένα από τα δύο τότε δεν έχεις το product code για το οποίο είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση.

Στο S60 5th Edition Platform FAQ αναφέρονται όλα όσα πρέπει να ξέρεις καθώς και τι πρέπει να κάνεις εάν θέλεις να αναβαθμίσεις οπωσδήποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω ως τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα με αναβαθμιση μεσω fota, ενω εχω την 31 και παταω αναζητηση ενημερωσεων μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση (40). Γιατι συμβαινει αυτο ?

 

Και σε μενα το ιδιο εκανε και αναγκαστηκα να το κανω μεσω nsu

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω ως τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα με αναβαθμιση μεσω fota, ενω εχω την 31 και παταω αναζητηση ενημερωσεων μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση (40). Γιατι συμβαινει αυτο ?

 

αν το κανεις μεσω nsu δεν θα εχεις προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η σελίδα που αναφέρθηκε πιο πάνω έκανε update λέγοντας ότι ειναι διαθέσιμο πλέον απο την NOKIA. Τρέξτε το Nokia Software Update
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι pre release οχι τελικο official αφου λεει στο σιτε πανω πανω NO NSU or FOTA Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μηπως υπαρχει τροπος να περασω λογισμικο στο κινητο μου χωρις να το ενεργοποιησω?ο λογος που ρωταω ειναι επειδη το κινητο μου εχει κολλησει οπως μου ειπαν στο γερμανο και χρειαζεται να παει αθηνα για να το φτιαξουν και θα κανει περιπου 20 μερες.
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...