Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το update είναι σήμερα (20/04/2010) διαθέσιμο μέσω NSU. Είμαι στην διαδικασία του Update αυτη την στιγμή !! (Αντε να δούμε)

 

Πρώτες εντυπώσεις. Χωρίς να κάνω Format !!

 

Καταρχάς έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο ποιό αργό

Δεν βρίσκω το QuickOffice που αναφέρθηκε στο changelog ότι υπάρχει,

Στα μενού υπάρχει όντως Kinetic Scroll, με δυσκολία όμως στην επιλογή !!

 

Αυτά προς το παρόν.

Edited by paulpap1
www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα.μηπως υπαρχει τροπος να περασω λογισμικο στο κινητο μου χωρις να το ενεργοποιησω?ο λογος που ρωταω ειναι επειδη το κινητο μου εχει κολλησει οπως μου ειπαν στο γερμανο και χρειαζεται να παει αθηνα για να το φτιαξουν και θα κανει περιπου 20 μερες.

Χρειάζεται ειδικό πρόγραμμα για να ανοίξει και να περαστεί ξανά το τελευταίο λογισμικό. Δεν μπορεί ν' "αναστηθεί" με το NSU το κινητό σου, δυστυχώς. Αν έχεις κάποιο nokia store εκεί κοντά σου πήγαινε εκεί και θα στο φτιάξουν, δεν χρειάζεται να το αφήσεις στον Γερμανό για να το στείλουν Αθήνα.

 

@paulpap1 Δυστυχώς αυτή η δυσκολία υπάρχει και στην ν40. Αν το βλέπεις πιο αργό τότε ίσως θα χρειαστεί να προχωρήσεις σε format. Εγώ πάντως στην ν40 μετά την αναβάθμιση είχα κάνει format διότι η συσκευή όντως ήταν αργή και έτρωγε αρκετά κολλήματα.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι πρέπει να κάνω Format για να πάει ποιό γρήγορα, και αυτή την στιγμή αυτο έκανα, και όντως πηγαίνει πολύ καλύτερα και με 75.8 MB Free (χωρίς τίποτα άλλο φορτωμένο στην μνήμη).
www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση μεσω NSU το κινητο σερνεται.Καμμια ιδεα??? Edited by Navar
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση μεσω NSU υο κινητο σερνεται.Καμμια ιδεα???

Αν διαβάσεις τα 2 προηγούμενα posts θα δεις ποια είναι η "ιδέα" (hard format) για να μην σέρνεται το 5800 μετά από την αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τις άλλες φορές μετα την αναβάθμιση όλα ήταν ΟΚ και μάλιστα οι διαφορές (διάφορες βελτιώσεις) φαινονταν αμέσως...

Τώρα τι φταιει;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

μπράβο στη νοκια που ακόμα το παλεύει και δεν το έχει παρατήσει..., είναι πολύ κρίμα που εδώ και ένα χρόνο η νόκια ακόμη φτιάχνει το scrolling και τις επαφές, δηλαδή μέχρι και η sony που το πήρε και το παραμετροποίησε καλύτερο έχει βγει! βλέπω συχνά να γραφετε οτι κολάει και να κανουμε φορματ να μη σερνεται κλπ. με τετοιο hardware που έχει που να τρέξει???

αν και είμαι κάτοχος του κινητού απο τότε που βγήκε προσωπικά δεν πρόκειτε να το αλλάξω όσα χρόνια και να χρειαστεί παρα μόνο αν η νόκια παρουσιάσει κάτι καλό όπως τότε που τα κινητά της είχαν τα καλύτερα specs και το λειτουργικό τις ήταν χρόνια μπροστά και τώρα ίσα ίσα που κοντράρει με τα άλλα και σε πολλές περιπτώσεις υστερεί, κρίμα.

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

πλέον και over the air βρίσκει τη νέα έκδοση 11ΜΒ, το θέμα είναι με αυτά που διαβάζω να τη κάνω ή όχι;; κάποιοι μίλησαν για ποιο αργό κινητό αυτό με ανησύχησε περισσότερο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

πλέον και over the air βρίσκει τη νέα έκδοση 11ΜΒ, το θέμα είναι με αυτά που διαβάζω να τη κάνω ή όχι;; κάποιοι μίλησαν για ποιο αργό κινητό αυτό με ανησύχησε περισσότερο

 

πιο αργό δεν θα το λεγα σέρνεται ήδη αρκέτα:lol:

Link to comment
Share on other sites

πιο αργό δεν θα το λεγα σέρνεται ήδη αρκέτα:lol:

ποια έκδοση έχεις;; με τη 40 πάντως πετάει το κινητό δεν έχω παράπονο αυτό έχω σαν μέτρο σύγκρισης

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια μπορει να μας πει καποιος αν σε σχεση με την ν40 ειναι πολυ πιο αργο, και γινεται να μην κανω φορματ μετα την αναβαθμισει?(εκανα πριν λιγο καιρο και δεν θελω παλι)
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα παντως, μια χαρα μου φαινεται overall. Σε ταχυτητα δεν βλεπω καποια διαφορα με την 40...
Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω να την βάλω με το phoenix γιατί έχει ήδη χακαριστεί απλά δεν ξέρω ποιο firmware να κατεβάσω μήπως το EMEA(Euro) ας μου απαντήσει κάποιος που ξέρει από αυτά plz!
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα παντως, μια χαρα μου φαινεται overall. Σε ταχυτητα δεν βλεπω καποια διαφορα με την 40...

 

εκανες hard reset;;;;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τους ενοχλουσε σε κατι εκει στη νοκια το mp3 player στην αρχικη οθονη και το καταργησαν απο το θεμα αρχικης οθονης με τις συντομευσεις?φτιαχνουν ενα και χαλανε 3 δε παει αλλο.για να μην λεω μονο τα ασχημα,ο broswer απεκτησε ταχυτατο ks και γινεται full screen απο μονος του αυτοματα

συγνωμη λαθος,εκανα soft reset και ξαναεμφανιστηκε στην αρχικη οθονη η συντομευση της μουσικης!!

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, προσπαθω να εγκαταστησω τo update 40 εχω τη συσκευη 5800 αλλα ειναι της vodafone εκδοση και δεν μου τη βγαζει οταν κανω αναζητηση ενημερωσεων ενω τις προηγουμενες τις εχω εγκαταστησει κανονικα..μηπως επειδη ειναι vodafone συσκευη δε μπορω να την εγκαταστησω η δεν εχει να κανει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το έκανα και η μόνη ορατή διαφορά είνα το scrolling στο κεντρικό μενού, και το διαφορετικό interface στην μουσικη. Που είναι το Quick Office που λένε όλοι; Και τέλος αυτό το (συνχρονισμός ovi) τι σ....τά κάνει και ποια είναι η χρησιμοτητά του γιατί δεν την κατάλαβα, αλλά απ' ότι φαίνεται, μάλον ουτε και αυτοί. Με λιγα λόγια, μάπα το καρπούζι:down:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την αναβάθμιση και δεν παρατήρησα καμιά διαφορά στην ταχύτητα απόκρισης, μια χαρά είναι. Αυτό που είδα είναι πως στο με το utility Memory Status μειώθηκε η κατελειμένη μνήμη απο το 64.5 % στο 41.9 %.

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, προσπαθω να εγκαταστησω τo update 40 εχω τη συσκευη 5800 αλλα ειναι της vodafone εκδοση και δεν μου τη βγαζει οταν κανω αναζητηση ενημερωσεων ενω τις προηγουμενες τις εχω εγκαταστησει κανονικα..μηπως επειδη ειναι vodafone συσκευη δε μπορω να την εγκαταστησω η δεν εχει να κανει?

 

Προφανώς δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση για το product code της συσκευής σου. Περίμενε μερικές ημέρες μήπως γίνει διαθέσιμη ή αν καίγεσαι τόσο πολύ δοκίμασε την διαδικασία αλλαγής product code.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα την αναβαθμισει... ολα ειναι μια χαρα... ωραιος ο καινουργιος music player αλλα δεν βρηκα πουθενα την αναζητηση( για να βρω ενα τραγουδι),μια χαρα και το κινετικ σκρολ στα μενου, το μονο που διαπιστωσα οτι δεν ηταν smooth στο μενουν τον εφαρμογων( μαλλον γτ ειναι πολλα τα εικονιδια, ετσι εφτιαξα φακελους και μετακινησα καποιες εφαρμογες σε αυτους και ολα μια χαρα!!!). η καμερα εχω την εντυπωση οτι τραβει λιγο καλυτερες φωτο σε απολυτο σκοταδι(μπορει να ειναι και η ιδεα μου), τα βιντεακια πχ ταινιες οταν τισ προχαρας μπροστα δεν λαγκαρει ο real player σχεδον καθολου (πολυ λιγο), γενικα η ανταποκριση του κιν ειναι πολυ καλη ισαξια με την ν40, το μονο που διαπιστωσα στο κιν μου ηταν οτι η δονηση της οθονης ειναι η ιδια και για τα τρια επιπεδα επιλογης που υπαρχουν και ειναι σαν να εχεις το επιπεδο 3. το εχει καταλαβει κανεισ αλλος? ααα και η μνημη του κιν ειναι πλεον 63,7 mb απο 49,3. Edited by gsymia
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση για το product code της συσκευής σου. Περίμενε μερικές ημέρες μήπως γίνει διαθέσιμη ή αν καίγεσαι τόσο πολύ δοκίμασε την διαδικασία αλλαγής product code.

θα περιμενω αμα ειναι γιατι την κοβω λιγο δυσκολη την διαδικασια αλλαγης code. ευχαριστω!:D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έκανα.Το hack παραμένει στην θέση του.:)

Δεν είχα βάλει την τελευταία έκδοση ovi maps πριν και τώρα την βλέπω περασμένη.Με 61 mb στο c,άρα υποθέτω ότι έχει πλέον ενσωματωθεί.Για μένα αυτή είναι η ουσιαστικότερη προσθήκη της αναβάθμισης αυτής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...