Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει ν΄αλλάξεις την μνήμη στην οποία αποθηκεύονται τα sms/mms. Μετά την αλλαγή όλα θα αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης. Μηνύματα > Ρυθμίσεις > Άλλο > Μνήμη σε χρήση > Κάρτα μνήμης.

 

μεχρι τωρα το ειχα στην μνημη του κινητου και τα mp3 που ερχοντουσαν οταν κλικαρα για αποθηκευση κατευθειαν πηγαιναν στην "μουσικη βιβλιοθηκη " η καπως ετσι.δηλαδη που πηγαιναν?γιατι μιλαμε για αρκετα mb και δεν νομιζω να χωραγαν στην μνημη του κινητου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μεχρι τωρα το ειχα στην μνημη του κινητου και τα mp3 που ερχοντουσαν οταν κλικαρα για αποθηκευση κατευθειαν πηγαιναν στην "μουσικη βιβλιοθηκη " η καπως ετσι.δηλαδη που πηγαιναν?γιατι μιλαμε για αρκετα mb και δεν νομιζω να χωραγαν στην μνημη του κινητου!

Όταν ήδη έχεις λάβει ένα αρχείο μέσω ΒΤ τότε κατά την έξοδο από το μήνυμα σε ρωτάει αν θες να αποθηκεύσεις το αρχείο (ή επιλέγεις αποθήκευση από τις Επιλογές), τότε εσύ επιλέγεις που θες να αποθηκευτεί. Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση γι΄αυτό.

 

Έτσι όπως το είπες πριν κατάλαβα ότι θες να επιλέξεις το που θες να αποθηκεύονται τα μηνύματα ΒΤ, δηλαδή όταν σου στέλνουν τα αρχεία, όχι όταν ήδη τα έχεις λάβει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Απλα κοιταξτε τι εκαναν παλι τα παλικαρια!!

 

http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,21565.0.html

 

Απλα απιστευτο το περιμενω πως και πως αυτο πως γινετε να το κανουμε και εμεις ρε παιδια αυτο υπαρχει περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήδη έχεις λάβει ένα αρχείο μέσω ΒΤ τότε κατά την έξοδο από το μήνυμα σε ρωτάει αν θες να αποθηκεύσεις το αρχείο (ή επιλέγεις αποθήκευση από τις Επιλογές), τότε εσύ επιλέγεις που θες να αποθηκευτεί. Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση γι΄αυτό.

 

Έτσι όπως το είπες πριν κατάλαβα ότι θες να επιλέξεις το που θες να αποθηκεύονται τα μηνύματα ΒΤ, δηλαδή όταν σου στέλνουν τα αρχεία, όχι όταν ήδη τα έχεις λάβει.

κι ομως μονο στα mp3 οταν ρωταει που θελω να τα αποθηκευσω και λεω ναι τα αποθηκευει κατευθειαν στην μουσικη βιβλιοθηκη!που ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάτι ρε παιδιά..

Τι σας αρέσει στην οθόνη του Ν97 που θέλετε τόσο πολύ να το δείτε και στο 5800?

Δηλαδή εσείς προτιμάτε να είναι πηγμένη όλη η αρχική οθόνη με εικονίδια και να μην βλέπετε τίποτα από background??:wacko:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

κι ομως μονο στα mp3 οταν ρωταει που θελω να τα αποθηκευσω και λεω ναι τα αποθηκευει κατευθειαν στην μουσικη βιβλιοθηκη!που ειναι αυτο?

Η μουσική βιβλιοθήκη βρίσκεται μέσα στο μενού Μουσική, είναι απλά μια ονομασία. Ψάξε με ένα file manager στους φακέλους της κάρτας μνήμης, Music, sounds κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάτι ρε παιδιά..

Τι σας αρέσει στην οθόνη του Ν97 που θέλετε τόσο πολύ να το δείτε και στο 5800?

Δηλαδή εσείς προτιμάτε να είναι πηγμένη όλη η αρχική οθόνη με εικονίδια και να μην βλέπετε τίποτα από background??:wacko:

 

φιλε η αρχικη του n97 ειναι τελεια εχει κανεις οτι χρειαζετε στην αρχικη

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάτι ρε παιδιά..

Τι σας αρέσει στην οθόνη του Ν97 που θέλετε τόσο πολύ να το δείτε και στο 5800?

Δηλαδή εσείς προτιμάτε να είναι πηγμένη όλη η αρχική οθόνη με εικονίδια και να μην βλέπετε τίποτα από background??:wacko:

 

Τα κινητα πλεον ειναι σαν μικοι υπολογιστες.

Εσυ στην επιφανεια εργασιας του υπολογιστη σου δεν εχεις συντομευσεις?

Τα programs που χρησιμοποιεις συχνοτερα τα ψαχνεις σε φακελους και υποφακελους?

Εχεις ενα κενο background δηλαδη?? Απλα για να "ρεμβαζεις" μια φωτο?

 

Ετσι ειναι και στα κινητα τυπου 5800. Widgets, συντομευσεις κλπ κλπ , εχουν λογο που μπαινουν εκει.

 

Εχεις δοκιμασει ποτε να ενεργοποιησεις την "ενεργη αναμονη" στο κινητο σου?

Γνωριζεις ποσο ευχρηστη και χρήσιμη ειναι?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια που ειναι η επιλογη να διαλεξω το destination folder για αρχεια που ερχονται μεσω bt?

 

μπορεί να είναι η ιδέα μου αλλά με την 50 αναβάθμιση τα files through BΤ εμφανίζονται σαν μύνημα μέσα στο inbox. Πριν έμπεναν μέσα στην κάρτα κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Απλα απιστευτο το περιμενω πως και πως αυτο πως γινετε να το κανουμε και εμεις ρε παιδια αυτο υπαρχει περιπτωση?

 

ρε παιδια επειδη μπαινω απο κινητο, τι δειχνει αυτο το περιβοητο βιντεο; μπορειτε να πειτε εν συντομια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη μπαινω απο κινητο, τι δειχνει αυτο το περιβοητο βιντεο; μπορειτε να πειτε εν συντομια.

Δείχνει ένα 5800 με οθόνη αναμονής από Ν97/Ν97mini.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

και αυτη η μετατροπη θα μπορει να γινει μονο σε οσα 5800 εμειναν με το v40 firmware απο οτι λεει ο δημιουργος αυτου του project

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητα πλεον ειναι σαν μικοι υπολογιστες.

Εσυ στην επιφανεια εργασιας του υπολογιστη σου δεν εχεις συντομευσεις?

Τα programs που χρησιμοποιεις συχνοτερα τα ψαχνεις σε φακελους και υποφακελους?

Εχεις ενα κενο background δηλαδη?? Απλα για να "ρεμβαζεις" μια φωτο?

 

Ετσι ειναι και στα κινητα τυπου 5800. Widgets, συντομευσεις κλπ κλπ , εχουν λογο που μπαινουν εκει.

 

Εχεις δοκιμασει ποτε να ενεργοποιησεις την "ενεργη αναμονη" στο κινητο σου?

Γνωριζεις ποσο ευχρηστη και χρήσιμη ειναι?

Εσύ έχεις δοκιμάσει να χρησιμοποιήσεις διάφορες εφαρμογές που σου επιτρέπουν να φτιάχνεις το HS όπως ακριβώς θες εσύ?

Πχ το GDESK κάνει τα πάντα και συμφέρει και δεν έχεις ανάγκη από κανένα firmware μαγειρεμένο με αρκετά bug.

Εφόσον υπάρχει εναλλακτική λύση που την διαμορφώνεις εσύ όπως θες, τα άλλα τα θεωρώ ότι είναι απλά ημίμετρα για να προσποιείται κάποιος ότι έχει ένα κινητό που δεν είχε τα χρήματα να αγοράσει.;)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι αστο στην ακρη αυτο με το Ν97 . Συμφωνω και εγω.

 

Μιλαγα πιο γενικα για τη χρησιμοτητα διαφορων συντομευσεων στη επιφανεια εργασιας (μιας και στο 5800 γινεται).

 

Αν φανηκα επιθετικος στο προηγουμενο post μου, να με συγχωρεσεις. Δεν ηταν αυτη η προθεση μου

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι η ιδέα μου αλλά με την 50 αναβάθμιση τα files through BΤ εμφανίζονται σαν μύνημα μέσα στο inbox. Πριν έμπεναν μέσα στην κάρτα κατευθείαν.

Όχι φίλε.

Μια ζωή στα S60 κινητά τα ληφθέντα αρχεία μέσω Bluetooth/IrDA στα εισερχόμενα των μηνυμάτων αποθηκεύονται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

o broswer τωρα με το νεο firmware συνεχιζε να με πεταει εξω ξαφνικα και να μου βγαζει μηνυμα για ελλειψη μνημης,οποτε δοκιμασα κατι που προτεινε καποιος σε ενα ξενο φορουμ.παμε ρυθμισεις-γενικες-δεσμη java-απενεργοποιηση.τωρα ακομα και σε site μεγαλα που ειχα προβλημα ολα φορτωνουν γρηγορα,εχω καλυτερη κινηση της σελιδας και ακομα δε με εχει πεταξει στην αρχικη οθονη. μπορω να πω οτι ο broswer τωρα πλησιαζει σε ταχυτητα τον opera mini.και με τα flash ενεργοποιημενα.αν θελετε δοκιμαστε το ειναι μεγαλη η διαφορα στην ταχυτητα φορτωσης των σελιδων

 

Το δοκίμασα και εγώ και όντως λειτουργεί .Ευχαριστώ φίλε.:up:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μετα την fota αναβαθμιση σε v50,η συσκευη μου δεν βλεπει wlan η με πεταει εξω η βλεπει μονο την υπηρεσια που ανηκω η εκει που κανει στριμινκ βγαζει ερορ και πολλα αλλα σημειωνω οτι το ρουτερ μου δουλευει νορμαλ τι να κανω,πρεπει να δηλωσω κατι καπου η καποια αλλη κινηση σημερα επενεγκατεστησα το φιρμγουερ αλλα δεν το δοκιμασα ακομη!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για αλλαγή μικροφώνου και ακουστικού δυστυχώς. Ενώ δεν λειτουργούσαν μια στο τόσο, πλέον έγινε συχνό φαινόμενο. Θέλω να ρωτήσω που πρέπει να απευθυνθώ, σε nokia shop ή στο media markt που το αγόρασα;
Link to comment
Share on other sites

Μου εχουν πει οτι υπαρχει σε ορισμενα κινητα η δυνατοτητα να "γραψεις (σχεδιάσεις)" ενα γραμμα πανω στην οθονη αφης και αναλογα με το γραμμα να εκτελεστει μια εφαρμογη, να κανεις unlock, να καλεσεις εναν αριθμο κτλ. Δεν ξερω τι ακριβως, αλλα κατι τετοιο τελος παντων.

Το κανει με καποιο τροπο αυτο το 5800 ή μηπως υπαρχει καποιο application που το προσφερει για το 5800 ;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μετα την fota αναβαθμιση σε v50,η συσκευη μου δεν βλεπει wlan η με πεταει εξω η βλεπει μονο την υπηρεσια που ανηκω η εκει που κανει στριμινκ βγαζει ερορ και πολλα αλλα σημειωνω οτι το ρουτερ μου δουλευει νορμαλ τι να κανω,πρεπει να δηλωσω κατι καπου η καποια αλλη κινηση σημερα επενεγκατεστησα το φιρμγουερ αλλα δεν το δοκιμασα ακομη!!!

Προχώρα σε hard format (FAQ).

Ε πιβάλλεται μετά από αναβάθμιση στην 50 πολλές φορές.

 

 

Ήρθε η ώρα για αλλαγή μικροφώνου και ακουστικού δυστυχώς. Ενώ δεν λειτουργούσαν μια στο τόσο, πλέον έγινε συχνό φαινόμενο. Θέλω να ρωτήσω που πρέπει να απευθυνθώ, σε nokia shop ή στο media markt που το αγόρασα;

Να πας σε κάποιο Nokia Care.

Αν είσαι από Αθήνα, θα σου σύστηνα αυτό της Κατεχάκη.

 

 

Μου εχουν πει οτι υπαρχει σε ορισμενα κινητα η δυνατοτητα να "γραψεις (σχεδιάσεις)" ενα γραμμα πανω στην οθονη αφης και αναλογα με το γραμμα να εκτελεστει μια εφαρμογη, να κανεις unlock, να καλεσεις εναν αριθμο κτλ. Δεν ξερω τι ακριβως, αλλα κατι τετοιο τελος παντων.

Το κανει με καποιο τροπο αυτο το 5800 ή μηπως υπαρχει καποιο application που το προσφερει για το 5800 ;

Αυτή τη δυνατότητα δεν την έχει το κινητό.

Τώρα αν υπάρχει εφαρμογή που του δίνει αυτή τη δυνατότητα δεν το γνωρίζω.

Μπορείς να ψάξεις/ρωτήσεις στο θέμα των εφαρμογών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να πας σε κάποιο Nokia Care.

Αν είσαι από Αθήνα, θα σου σύστηνα αυτό της Κατεχάκη

Ευχαριστώ! Υποθέτω με την απόδειξη αγοράς από το mediamarkt σωστά; Από Θεσσαλονίκη είμαι, έχει κανείς άποψη για κάποιο συγκεκριμένο nokia shop στην Θεσσαλονίκη και την εξυπηρέτησή του;

Edited by leonidas0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Υποθέτω με την απόδειξη αγοράς από το mediamarkt σωστά; Από Θεσσαλονίκη είμαι, έχει κανείς άποψη για κάποιο συγκεκριμένο nokia shop στην Θεσσαλονίκη και την εξυπηρέτησή του;

Καλό είναι να την έχεις μαζί σου την απόδειξη αλλά θα το δουν και από το ΙΜΕΙ ότι ισχύει η εγγύηση. Κάνε μια αναζήτηση στο παρόν θέμα ή στο θέμα Εντυπώσεις από το επίσημο ελληνικό service της Nokia, έχουν αναφέρει κάποια nokia store που είναι πολύ εξυπηρετικά αλλά δεν θυμάμαι σε ποια περιοχή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...