Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως υπάρχει κάποια συσκευη εκει κοντα που εχει μεγαλο πηνιο ή τουλαχιστο δημιουργει μαγνητικο πεδιο ισχυρο? Παιζει να παρεμβάλλεται και απο αυτο. Ρωτα στο νοκια στορς αυτην την λεπτομερεια αν το εχουν ξανακουσει

 

ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου θα τους ρωτησω δευτερα μιας που μολις τωρα πηγα στην βουλιαγμενης στην γλυφαδα και ητανε κλειστο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ολοκληρωθηκε!! ολα μια χαρα και οντως καταλαβαινεις διαφορα!!η αποκριση οντως καλυτερη και η νεα αρχικη οθονη τελεια! :)

 

αμα κανω τωρα φορματ μετα την αναβαθμιση,η αναβαθμιση θα μεινει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εκανα αναβαθμιση μεσω FOTA μολις χωρις κανενα προβλημα... Καλα το kinetic scroll τα σπαει...!!!!

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

αμα κανω τωρα φορματ μετα την αναβαθμιση,η αναβαθμιση θα μεινει?

 

φυσικα και θα μεινει.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλο χρυσο το ks αλλα χαθηκε να το εβαζαν και στα κυριως μενου; μπαινω μεσα στον φακελο με τις εφαρμογες πχ και πρεπει να κατεβαινω παλι με την μπαρα!:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια αυτη τη στιγμη σε μαυρο 0573762 (ελληνικο δηλ) η τελευταια αναβαθμιση στο nsu ειναι η 31.0.101...δεν καταλαβαινω...ο φιλος mfragi λεει πως αναβαθμισε με αυτο το product code...ανεξηγητα πραγματα...

 

Παιδιά, εγώ την αναβάθμιση την έκανα με το NSU του OVI Suite 2.0.2.42 αν αυτό μπορεί να βοηθήσει. Μήπως εσείς χρησιμοποιείτε το Nokia PC Suite και το αυτόνομο NSU.

Πάντως όπως έχουν αναφέρει ήδη και πολλοί άλλοι πραγματικά η αναβάθμιση αυτή αξίζει τον κόπο. Χωρίς να κάνω Hard Format μου απελευθερώθηκαν πάνω από 10 MB εσωτερική μνήμη, αποκτήσαμε κι εμείς επιτελους την αρχική οθόνη με πολλές επαφές και ταυτόχρονα συντομεύσεις, KS, το Qwerty αναβαθμιστήκε, γρηγορότερη αποκρισή. Επιτέλους μια αναβάθμιση ουσίας από τη Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Καλο χρυσο το ks αλλα χαθηκε να το εβαζαν και στα κυριως μενου; μπαινω μεσα στον φακελο με τις εφαρμογες πχ και πρεπει να κατεβαινω παλι με την μπαρα!:wacko:

 

+1000000000000000 :wacko:

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο?

Στις επαφές που βάζω στο "contact bar",πότε βγάζει κάτι σαν αστεράκι?

Όταν μου έχει κάνει αναπάντητη μία επαφή?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα βασει με αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651202#post2651202

θα κανω την αναβαθμιση θα θελα να μου πειται που την βρισκω ομως την ποιο καινουργια ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα βασει με αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651202#post2651202

θα κανω την αναβαθμιση θα θελα να μου πειται που την βρισκω ομως την ποιο καινουργια ευχαριστω

 

Καλησπέρα :)

Αν πράγματι το είχες διαβάσει ,θα έδινες μόνος σου απάντηση ,στο ερώτημα σου:confused:

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Μόλις αναβάθμισα μέσω FOTA ,το 5800 μου (0559395: Balkans BLUE)

Edited by nervous

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

ηθελα αν γινεται να με βοηθησετε με την εγκατσταση mail στο 5800 μου.

βαζω το μαιλ μου που μου το ζηταει μετα βαζω και κωδικο και μετα μου βγαζει τα εξης:ΡΟΡ3/ΙΜΑΡ4 ΚΑΙ..

Μail for Exch

ποιο απο τα δυο να επιλεξω και στη συνεχεια τι να κανω???

ευχαριστω προκαταβολικα και συγγνωμη αν σας τα επριξα...!

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα σημερα την αναβαθμισει .το τηλ. εχει θεαματικη διαφορα .και ειδα και βελτιωση στην καμερα σε μερικες δοκιμες .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

οταν με περνουν τηλεφωνο τι διαφορες επρεπε να βλεπω ? γιατι εγω δεν βλεπω τιποτα καινουργιο :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά την αναβάθμιση, το κινητό δεν με αφήνει να εγκαταστήσω τίποτα. Μου βγάζει μήνημα "ενέργεια αδύνατη, η εφαρμογή εγκατάστασης χρησιμοποιείται ήδη". Ξέρεις κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Επανεκκίνηση έκανες;Για να σου βγάλει αυτό το μήνυμα κάποια εγκατάσταση πρέπει να τρέχει και ίσως να κόλλησε.Μήπως πάτησες την εγκατάσταση email που εμφανίζεται στην αρχική οθόνη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έκανα επανεκκίνηση, αρκετές φορές. Είναι πιθανό να ξεκίνησα την εγκατάσταση του mail, δεν είμαι σίγουρη. Ολοκλήρωσα τώρα την εγκατάσταση του mail, αλλά πάλι τα ίδια, δεν μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα. Edited by tonia70
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το μαυρο ελληνικο.συνδεω για αναβαθμιση στο nsu αλλα η τελευταια λεει ειναι η 31.wtf?

 

edit:απο οτι ειδα μεσω του ελεγχου product code στο site της νοκια για το ελληνικο black δεν ειναι διαθεσιμη η αναβαθμιση.ακυρο...

 

συνεπως υπαρχει καποιος που να εχει αναβαθμισει μαυρο ελληνικο χωρις αλλαγη product code?

 

Κάτι κάνεις λάθος.. Έχω μαύρο ελληνικό (χωρις να έχω αλλάξει product code) και έκανα αναβάθμιση με το OVI Suite....

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος.. Έχω μαύρο ελληνικό (χωρις να έχω αλλάξει product code) και έκανα αναβάθμιση με το OVI Suite....

 

οχι δεν ειναι αυτο.μεχρι το μεσημερι και στο site της νοκια το product code mou δεν ειχε διαθεσιμη τη v40.τωρα ηρθε μεσω fota.κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Hard format γινεται με το *#7370#. Μετα καντε ενα αργο φορματ της καρτας στον υπολογιστη σε FAT32 με μεγεθος κελιων 32ΚΒ. Οταν τελειωσει (7-8 λεπτα) βαλτε την στο τηλ και καντε την και κει ενα φορματ για να δημιουργησει με την ησυχια του τους φακελους. Μετα ξαναβαλτε την στον υπολογιστη και μεταφερετε οτι αρχεια θελετε. Το τηλεφωνο θα πεταει. ΜΗΝ αντιγαψετε ατοφια την καρτα μνημης στον υπολογιστη ΠΡΙΝ το φορματ γιατι οταν ξαναμετεφερετε το περιεχομενο ισως υπαρχουν κρυφα αρχεια που το καινουργιο firmware ΔΕΝ τα "γουσταρει".

 

Παω να κανω hard format και δεν μπορω γιατι ζηταει κωδικο κλειδωματος.Εδω τι βαζουμε??

 

κ αλλη μια απορια

Στις photo των επαφων που βαζετε οταν μας καλει καποιος,τι μεγεθος τις φτιαχνεται??

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά την αναβάθμιση, το κινητό δεν με αφήνει να εγκαταστήσω τίποτα. Μου βγάζει μήνημα "ενέργεια αδύνατη, η εφαρμογή εγκατάστασης χρησιμοποιείται ήδη". Ξέρεις κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Επίσης δεν με αφήνει ούτε να απεγκαταστήσω προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ μέσω υπολογιστή.

 

Το κινητό πετάει. Πολύ καλή αναβάθμιση. Μπράβο στη nokia.

 

Παρατήρησα όμως ότι στην αρχική οθόνη κάτω από τα κουμπιά Τηλέφωνο και Επαφες έχει μια άσπρη; γκρι; γραμμή. Εσάς την έχει;

Edited by honda22
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και αναβάθμιση μέσω OTA έκανα σήμερα το κινητό έγινε καλύτερο, απλά δεν είδα διάφορα στην κάμερα.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν με αφήνει ούτε να απεγκαταστήσω προγράμματα.

 

το ιδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ.....

παρατήρησα λοιπόν οτι στο task manager, έτρεχε η εφαρμογή "Εγκατάσταση"

επέλεξα Kill της εφαρμογής και τότε με άφησε να προχωρήσω σε εγκατάσταση νέας εφαρμογής... ;)

 

το θέμα μας είναι, γιατί τρέχει αυτή η εφαρμογή???

γιατί με την επανεκκίνηση του κινητού, εμφανίζεται πάλι στο task manager...

Link to comment
Share on other sites

και δυο αλλαγές που αν και εντυπωσιακές, με προβλημάτισαν...

 

1. Το ξυπνητήρι με επιλογή scroll για διακοπή ή αναστολή λειτουργίας...

Ξυπνάς σίγουρα, γιατί χρειάζεται μια μικρή έστω προσπάθεια για να το κλείσεις....

Όταν η οθόνη είναι ξεκλείδωτη, το ξυπνητήρι κλείνει με τον παλιό τρόπο (πίεση κουμπιου)

 

2. Παρόμοια λειτουργία και για την εισερχόμενη κλήση, scroll για απάντηση και για ξεκλείδωμα οθόνης...

Και εδώ, όταν η οθόνη είναι ξεκλείδωτη, η απάντηση στην εισερχόμενη κλήση, γίνεται με τον παλιό παραδοσιακό τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...