Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια το gps του ειναι στα επιπεδα του 82....?

και κατι αλλο..

πρεπει να εχεις ανοιχτο το κλειστο για να πιασει σημα?(οπως τα απλα 95αρια κτλ......)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να πάρω το ΝΟΚΙΑ Ν86 από το εξωτερικό, γράφει ότι είναι

UNLOCKED, αλλά έχω μερικές απορίες.

 

• Μπορώ να του βάλω τον ελληνικό Product Code για να έχει ελληνικά ή θα

ξανακλειδώσει;

• Αν δεν υπάρχει πρόβλημα και του βάλω τον ελληνικό Product Code και μετά

του κάνω update θα φύγουν τα ελληνικά;

 

 

Σας Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι unlocked αλλάζοντας το product code θα είσαι okay από πλευράς ελληνικής γλώσσας για πάντα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν δε γράφει unlocked μπορώ να το ξεκλειδώσω με το product code ή είναι άλλη διαδικασία;

 

Οχι το product code δεν εχει σχεση με το unlock..

Αν ειναι κλειδωμενο σε δικτυο ,κατα πασα πιθανοτητα μονο αν ερθεις σε επικοινωνια με το

δικτυο στο οποιο ειναι κλειδωμενο ,θα μπορεις να κανεις κατι...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις που μπορώ να μάθω πως να το κάνω unlock

 

Σου ειπα ,δεν μπορεις μονος σου..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια το gps του ειναι στα επιπεδα του 82....?

και κατι αλλο..

πρεπει να εχεις ανοιχτο το κλειστο για να πιασει σημα?(οπως τα απλα 95αρια κτλ......)

 

ναι το gps ειναι πολυ καλο και γρηγορο!αν εννοεις το slide ανοιχτο ναι νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πως γίνεται; Αυτοί στο εξωτερικό πως το κάνουν;

Χρειάζεται ειδικό εξοπλισμό τις περισσότερες φορές.

Δεν μπορείς να το κάνεις μόνος σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτο το slide για να πιανει καλυτερα το gps
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Ο δέκτης GΡS δεν βρίσκεται κάτω από το πληκτρολόγιο όπως στο Ν95, αλλά στο πάνω μέρος του slide. Οπότε, δεν χρειάζεται να το έχεις ανοιχτό για να έχεις καλή λήψη.
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου εστειλε καποιος φιλος μια φωτογραφια με bluetooth και οταν προσπαθησα να ανοιξω το μυνημα για να κανω αποθηκευση μου ανοιγε ο Coreplayer που εχω στο Ν86 και επαιζε την τελευταια ταινεια που ειχα βαλει να παιζει .Δοκιμασα να ανοιξω το μυνημα πολλες φορες αλλα παντα εκανε το ιδιο.Αυτο τι κουλο ειναι παλι? Ειναι θεμα ρυθμισεων του Ν86 ή του Coreplayer?Ξερει κανεις?
"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς μετά απο τα πρώτα μικροπροβληματάκια που βγήκαν στον δρόμο λόγου software και update αυτού, τώρα πια και αφού το έχω 2 εβδομάδες έχω μια πιο καλή και ολοκληρωμένη άποψη για το κινητό αυτό και έχοντας προηγουμένος χρήστης των Ε65 και Ν95 8GB μπορώ να πώ με βεβαιότητα πλέον ότι είναι η πιο στιβαρή και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα συσκευή που είχα έως τώρα απο όλες τις απόψεις, ταχύτητα επεξεργαστή, καλύτερη εμβέλεια WiFi απο του Ν95, Μπαταρία με υποφερτή διάρκεια, επιτέλους GPS με κλειστό slide και γενικώς εφαρμογές που έλειπαν απο τα προηγούμενα κινητά μου και η nokia αποφάσισε να τις ενσωματώσει. Δεν θα μιλήσω καθόλου για τις φωτογραφικές ικανότητες του κινητού που σαφώς είναι καλύτερο απο τα προηγούμενα κινητά μου, αλλά θα σταθώ στην οθόνη του που πραγματικά ξεχωρίζει για την ευκρινειά της και την φωτεινότητά της. Το μόνο μείον που μπορώ να σημειώσω είναι το βάρος του και αυτό όχι επειδή μου πέφτει βαρύ στην τσέπη αλλά γιατί φοβάμαι τι θα επακολουθήσει σε επερχόμενη πτώση του στο έδαφος, πράγμα που μάλλον είναι αναπόφευκτο......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλα μονο το δικο μου εχει τσογο , τα δικας ειναι αριστα :blink: Για πειτε........

 

Για πόσο τζόγο μιλάς; Γιατί σε μια κατασκευή slider όπως το N86 είναι φυσικό και μάλλον αποδεκτό να υπάρχει ένας μικρός τζόγος καναδυό δεκάτων του χιλιοστού. Αν και φανατικός πολέμιος των κακοκατασκευών της Nokia και της απαράδεκτης ποιότητας πολλών τελευταίων συσκευών της, οφείλω να παραδεχτώ πως το N86 δεν έχει καμμιά σχέση με προηγούμενα άθλια sliders.

Σίγουρα θα άλλαζα το φτηνοπλαστικό και κουμπωτό πίσω καπάκι με κάτι ποιοτικότερο όπως και άλλες μικροατέλειες αλλά στο θέμα του τζόγου από όσα Nokia χρησιμοποίησα ποτέ μόνο το E66 βρίσκω σαφώς καλύτερο.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εχθες το ειδα στο Πλαισιο τι να σας πω ρε παιδια εμενα δεν με βολεψε και πολυ ειδικα το κεντρικο πληκτρο πως το μπορειτε . Θα συμφωνησω ομως οτι εχει καταπληκτικη οθονη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

@georgep: Οπως δηλαδη...το C905;;; :tease:

 

Οπως το w595,s500,w580,w910 η το lg secret η το samsung 250 , που κατα καιρους εχουν περασει απο τα χερια μου και ειναι πολυ φτηνοτερα

Link to comment
Share on other sites

...(σε δυο μηνες θα ειναι σαν το n85 ).Για να μην παρεξηγηθω αυτο ειναι το μονο μελανο σημειο του κατα αλλα αριστου κινητου

 

Εννοείται πως δεν θα έλεγα όχι στην ανυπαρξία έστω και αυτού του ελάχιστου τζόγου. Όμως για το θέμα των δύο μηνών μάλλον δεν θα συμφωνήσω μαζί σου. Χρησιμοποιώ το N86 λίγο περισσότερο από ένα μήνα και δεν έχει διαφοροποιηθεί στο παραμικρό o τζόγος. Το αντίθετο μάλιστα, εξακολουθεί να διατηρεί την "μεταξένια" αίσθηση κατά το sliding, κάτι που δεν θα το έλεγα για κάποια sliders πχ της SE που μετά από ανάλογη χρήση θυμίζουν ...συρτάρια λόγω μηχανικής τριβής και φθοράς.

 

Αν υπάρχουν σημεία στο N86 που πραγματικά αξίζουν αρνητικής κριτικής, αυτά είναι τα πολύ μικρά και δύσκολα στο πάτημα soft-keys, το "ετοιμόρροπο" (στην αίσθηση) navigation key, τα περιττά κατά τη γνώμη μου media keys και το dual-sliding, το πάχος της συσκευής και η σχετικά μικρή μπαταρία. Αλλά δεδομένης της συνήθειας της Nokia να παρουσιάζει όλο και συχνότερα απαράδεκτες ποιοτικά συσκευές, πραγματικά το N86 ξαφνιάζει ευχάριστα και στο μάτι και στη χρήση.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια εγω το ειχα παρει πριν απο λιγο καιρο και ειχε λιγο τζογο τον οποιον αρχικα αποδεχτηκα...

μετα απο 1-2 μερες ομως ειδα ενα αλλο νοκια με slide το οποιο δεν ειχε πραγματικα καθολου τζογο ενω ηταν παλιοτερη συσκευη...δυστυχως δεν θυμαμαι να σας πω μοντελο

μετα απο αυτο απογοητευτηκα και το επεστρεψα και μετα επελεξα αλλο κινητο...

δυστυχως δεν εχω καθολου εμπειρια απο slide και δεν ξερω αν οντως ειχε προβλημα ή οχι, παντως με ενοχλουσε που κουνιοταν τοσο πολυ ενω εδω εσεις λεγατε οτι δεν εχει κανενα προβλημα και γιαυτο αποφασισα την επιστροφη...κατα τα αλλα οντως πολυ ωραιο κινητο

αυτα.

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο πολύ πειράζει τελικά αυτός ο "τζόγος" μερικούς. Που τον θεωρώ τελικά φυσιολογικό απο την στιγμή που δεν υπάρχει καθόλου όταν το slide είναι ανοιχτό.... και λαμβάνοντας υπ' όψιν ότι το slide ανοίγει αμφίδρομα!!!!.... λογικό δεν είναι??? Εκτός και αν προτιμούσατε να γρασάρατε το slide μετά από μερικές "ώρες" για να αποφύγετε τους ενοχλητικούς θορύβους των se και κάποιον πιο σφιχτών nokia. Νομίζω ότι μερικές φορές γινόμαστε υπερβολικοί και δεν κοιτάμε την ουσία, απο την άλλη όμως και βέβαια θεωρώ την ποιότητα κατασκευής πολύ μεγάλό θέμα και θεωρώ ότι το slide του Ν86 είναι αρκετά καλό και δεν μπορούμε να το κρίνουμε τόσο γρήγορα. Αφήστε να περάσει κάποιος σχετικός χρόνος χρήσης και μετά μπορούμε να μιλήσουμε για σχετικά προβλήματα. Τα ίδια λέγαμε και για το Ν95 8GB και σας πληροφορώ ότι το δικό μου έχει τον ίδιο αρχικό "τζόγο" εδώ και ενάμιση χρόνο χρήσης. Αυτά σχετικά με τον τζόγο. Και κάτι άλλο ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε συγκριτικά ταχύτητας "overall" με άλλες συσκευές symbian? Επαθα πλάκα όταν είδα πόσο πιο γρήγορα άνοιξε το fring σε σχέση με το Ν95 8GB και πόσο πιο γρήγορα χειρίζετε email, sms και επαφές........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν τελικά πάρω το Ν86 (UNLOCKED) από το εξωτερικό, και του κάνω Hard Format υπάρχει

περίπτωση να κλειδώσει;

Link to comment
Share on other sites

γενικα το κινητο ειναι καλυτερο απο προηγουμενα νοκια (n95-n95 8gb) που ειχα, λιγος, ελαχιστος τζογος ειναι αποδεκτος, τι προτιμουν ορισμενοι να ειναι τοσο σφικτο που να δυσκολευομαστε να ανοιγει;;:lol::lol:. Μεχρι τωρα μια χαρα ειναι, θα δουμε ποσο θα αντεξει στο χρονο
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο πολύ πειράζει τελικά αυτός ο "τζόγος" μερικούς. Που τον θεωρώ τελικά φυσιολογικό απο την στιγμή που δεν υπάρχει καθόλου όταν το slide είναι ανοιχτό.... και λαμβάνοντας υπ' όψιν ότι το slide ανοίγει αμφίδρομα!!!!.... λογικό δεν είναι??? Εκτός και αν προτιμούσατε να γρασάρατε το slide μετά από μερικές "ώρες" για να αποφύγετε τους ενοχλητικούς θορύβους των se και κάποιον πιο σφιχτών nokia. Νομίζω ότι μερικές φορές γινόμαστε υπερβολικοί και δεν κοιτάμε την ουσία, απο την άλλη όμως και βέβαια θεωρώ την ποιότητα κατασκευής πολύ μεγάλό θέμα και θεωρώ ότι το slide του Ν86 είναι αρκετά καλό και δεν μπορούμε να το κρίνουμε τόσο γρήγορα.

 

Για να κάνω λίγο το "δικηγόρο του διαβόλου", η αλήθεια είναι πως τεχνικά υπάρχουν απλούστατοι τρόποι κατασκευής σφικτότερων και πολύ ποιοτικότερων σε αίσθηση και αντοχή slider μηχανισμών από αυτούς που χρησιμοποιεί η Nokia. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το E66 που αν και slider δεν έχει σχεδόν καθόλου τζόγο ενώ διατηρεί την αρχική καλή του αίσθηση ακόμα και μετά από βαριά χρήση.

 

Δυστυχώς όμως όλοι ανεξαιρέτως οι κατασκευαστές (με αδιαμφισβήτητο αρχηγό την Nokia), όλο και συχνότερα καταφεύγουν στη χρήση ότι πιο φτηνιάρικου υλικού, και όσο το δυνατόν χαμηλότερου κόστους μονάδες κατασκευής με ανύπαρκτο τις περισσότερες φορές ποιοτικό έλεγχο. Μέσα σε αυτό το μπάχαλο κακοκατασκευασμένων τερατουργημάτων τα κάποια δέκατα τζόγου είναι πραγματικά το μικρότερο πρόβλημα και πολύ φοβάμαι πως σύντομα θα θυμόμαστε με νοσταλγία ακόμα και συσκευές όπως το N86, όσα προβλήματα αυτό και αν έχει.

Αν η "αρπαχτή" των smartphones συνεχίσει, δεν είναι μακρυά η μέρα που θα είμαστε περήφανοι αγοραστές και κάτοχοι κινητών από πεπιεσμένο χαρτί που όχι απλά τζόγο θα έχουν, αλλά στην καλύτερη περίπτωση δεν θα ...αυτοαναφλέγονται. :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...