Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η συσκευή είναι σούπερ τέλεια ουάου ουδέν παράπονο πέραν ενός

 

γιατί καλή μου Νοκια δεν έχεις τα φλάς να δουλεύουν σαν φακός;!!!

 

ή ανάβει κ δε βρήκα το κουμπί;

Link to comment
Share on other sites

η συσκευή είναι σούπερ τέλεια ουάου ουδέν παράπονο πέραν ενός

 

γιατί καλή μου Νοκια δεν έχεις τα φλάς να δουλεύουν σαν φακός;!!!

 

ή ανάβει κ δε βρήκα το κουμπί;

Υπάρχει free προγραματάκι με το οποίο μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο το S60SpotOn. Ψάξτο στο google θα το βρείς πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με την camera παντος, νομιζω οτι μπορει να εχει 8MP και η αναλυση να ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα, αλλα νομιζω οτι απο ποιοτητα δεν φτανει μια ψυφιακη camera.

σε σχεση με μια SONY που εχω 7,2.

(δεν κανω συγκρισεις, η μια βγεικε για φωτογραφιες και το αλλο ειναι κινητο.μην τρελαθουμε κιολας....)

κατα τα αλλα το τηλεφωνο πεταει......και απο ποιοτητα κατασκευης αλλα και απο ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με την camera παντος, νομιζω οτι μπορει να εχει 8MP και η αναλυση να ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα, αλλα νομιζω οτι απο ποιοτητα δεν φτανει μια ψυφιακη camera.

 

Όχι βέβαια. Ακόμα και η χειρότερη ψηφιακή φωτογραφική του κιλού είναι καλύτερη από το N86 και κάθε φωτο-κινητό, αλλά τουλάχιστον οι φωτογραφίες του N86 "τρώγονται" και δεν έχουν καμμιά σχέση με τους προγόνους του. Και αν εκεί στη Nokia δεν είχαν μπει στον πειρασμό να βάλουν τόσο sharpening στο JPEG engine θα ήταν ακόμα καλύτερα τα αποτελέσματα. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Aπο ηχεια πως παει το κινητο;

 

Όχι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά ούτε και χάλια, ένταση καλή, ποιότητα μέτρια, πρίμα καλούτσικα, μπάσα σχεδόν ανύπαρκτα. Σε γενικές γραμμές έχω δει και καλύτερα αν και των περισσότερων τηλεφώνων είναι μάλλον χειρότερα. Δεν μπορεί άλλωστε να περιμένει κανείς θαύματα από δύο κοινά μεγαφωνάκια μια σταλιά χωρίς ίχνος αντηχείου;

Το αντίθετο, σε καλά ακουστικά η ποιότητα αναπαραγωγής είναι εξαιρετική. Ακόμα και με τα μέτρια που συνοδεύουν το τηλέφωνο, η ποιότητα ήχου είναι ικανοποιητικότατη.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό αλλά δεν ενεργοποιεί το φλας της κάμερα απλά ασπρίζει την οθόνη.

 

Στο δικό μου N86 απλά δεν κάνει τίποτα. Γράφει activated αλλά ούτε τα led ανάβουν ούτε η οθόνη ασπρίζει ούτε τίποτα. :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Οπότε για την ώρα όποιος θέλει να χρησιμοποιεί το N86 σαν φακό, θα πρέπει να το γυρνά σε video recording όπου ανάβουν μόνιμα τα leds.

"Με ένα σμπάρο..." που λέει και η παροιμία, ταυτόχρονα φακός και μαγνητοσκόπηση των σκοτεινών στιγμών για review μετά που θα ξανάρθει το φως. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο FM Transmiter ( Πομπος FM ) σας δουλευει στο Ν86 σας? Εμενα μου βγαζει error πως δεν υποστιριζεται ,... τωρα περναω την 11 Ver. λετε να φτιαξει?

 

 

(Με το νεο Firmware εφτια3ε και ο πομπος FM )

"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για δοκιμάστε το brightlight σε n85

αν και κατά την εγκάτασταση λεει

οτι η εφαρμογή δεν ειναι συμβατη με το τηλέφωνο λειτουργει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο FM Transmiter ( Πομπος FM ) σας δουλευει στο Ν86 σας? Εμενα μου βγαζει error πως δεν υποστιριζεται ,... τωρα περναω την 11 Ver. λετε να φτιαξει?

 

 

(Με το νεο Firmware εφτια3ε και ο πομπος FM )

 

εγώ πάντως το πήρα σήμερα και δεν μπορώ να κάνω με τίποτα update το firmware σε 11....Προσπάθησα με το Nokia Software Updater και μου λέει οτι εχω την 10.086 και ότι το update είναι η ίδια έκδοση και αν θέλω να κάνω reinstall. Εβαλα το OVI και δεν μπορω να βρώ που έχει το upgrade.. (κάπου το διάβασα στο νετ το αυτο κάνει δουλειά) Ξέρει κανείς τίποτα?

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να περάσω τα contacts απο το παλιο μου Ν95 8GB στο Ν87. Μερικές φορές δεν καταλαβαίνω την ΝΟΚΙΑ με τίποτα.. αν ξέρει πάλι τιποτα κανεις.........

 

προκαταβολικά ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσω FOTA.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσω FOTA.

 

Δυστυχώς το δοκίμασα και αυτό και τιποτα "No updates"

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το πήρα σήμερα και δεν μπορώ να κάνω με τίποτα update το firmware σε 11....Προσπάθησα με το Nokia Software Updater και μου λέει οτι εχω την 10.086 και ότι το update είναι η ίδια έκδοση και αν θέλω να κάνω reinstall. Εβαλα το OVI και δεν μπορω να βρώ που έχει το upgrade.. (κάπου το διάβασα στο νετ το αυτο κάνει δουλειά) Ξέρει κανείς τίποτα?

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να περάσω τα contacts απο το παλιο μου Ν95 8GB στο Ν87. Μερικές φορές δεν καταλαβαίνω την ΝΟΚΙΑ με τίποτα.. αν ξέρει πάλι τιποτα κανεις.........

 

προκαταβολικά ευχαριστώ.

Μήπως είναι κάποια branded συσκευή τύπου vodafone live π.χ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδάκια ! Είναι η πρώτη nokiα συσκευή με 8 mp ? Τιμούλα θα μας πει κανείς ? Απο θέμα φωτογραφίας θα μας πει κανείς περισσότερα ? καλυτερό συγκριτικά απο τα υπόλοιπα 8mp κινητά ποθ κυκλοφορούν στην αγορά ? thanks !!! :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Διάβασε το παρόν θέμα.

Θα σε καλύψει σε αυτά που ρωτάς.

Ειδικά για τις φωτογραφίες δες το θέμα "[ΣΥΓΚΡΙΣΗ] Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)" των Διαξιφισμών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάποια branded συσκευή τύπου vodafone live π.χ???

 

Φίλε με αυτό που είπες "λύθηκε" μάλλον το μυστήριο. Η συσκευή μου δεν είναι αγορασμένη απο Ελλάδα και αυτό δεν τις "επιτρέπει ακόμη" να κάνει update ετσι διαβασα σε κάποια φορουμ. Τι άλλο θα βρούνε δεν ξέρω....... Και ημουν έτοιμος να το κάνω κομμάτια το κινητό λέμε. Ξέρεις κανείς τίποτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Nokia N86 White…

http://www.symbianplanet.net/wp-content/uploads/NokiaN86Whitelapurezzaincontralabellezza_12E4C/Nokia_N86White13_thumb.jpg

http://www.symbianplanet.net/2009/08/nokia-n86-whitela-purezza-incontra-la-bellezza/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μετατρεπει το n86 σε φακο εινε απολυτα συμβατο με το 5800 αλλα

δουλευει απσογα σε Ν86 δεν εμφανιζει μενου επιλογων και για να κλισει το led flash απλα ανοιξτε και κλειστε το καλυμα του φακου

http://rapidshare.com/files/255297620/brightlight.sis

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με αυτό που είπες "λύθηκε" μάλλον το μυστήριο. Η συσκευή μου δεν είναι αγορασμένη απο Ελλάδα και αυτό δεν τις "επιτρέπει ακόμη" να κάνει update ετσι διαβασα σε κάποια φορουμ. Τι άλλο θα βρούνε δεν ξέρω....... Και ημουν έτοιμος να το κάνω κομμάτια το κινητό λέμε. Ξέρεις κανείς τίποτα?

Και ξένη που είναι θα έπρεπε να σου επιτρέπει την αναβάθμιση.

Έλεγξε το product code με αυτό το τρόπο και αν χρειαστεί αλλαξέ το. Μετά απ αυτό λογικά θα σ αφηνεί να κάνει ανβάθμιση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...