Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιπου το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα και εγω.

Αρχικα περασα τα Ελληνικα και ολα δουλευαν ρολοι. Μετα κατεβασα και περασα καμμια 10αρια γλωσσες ετσι για να ειμαι "ενημερος" :p ,

αλλα δεν ανοιξα το προγραμμα.

 

Με αφορμη το δικο σου μηνυμα ανοιξα το προγραμμα και με προετρεπε και εμενα να αφαιρεσω γλωσσες. Ευτυχως σε εμενα σταματησε να το ζητα στις 3 γλωσσες (Ελληνικα, Αγγλικα, Γερμανικα).

Συμπερασμα... Χωρις να το λεει πουθενα το λεξικο χωρα μονο 3 γλωσσες. Κριμα ομως γιατι εχασα τα Ταιλανδικα.:lol:

 

Απο που μπορούμε να κατεβάσουμε γλώσσες για το λεξικό;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες ξαναπαραπονεθει για το ιδιο προβλημα !

Ετσι οπως λειτουργει τελικα το Ν97, σε καμμια περιπτωση δεν εξασφαλιζει η σειρα στη λιστα την ανεπιθυμητη επικοινωνια.

Σου ειχα προτεινει τοτε την καταργηση του συγκεκριμενου σημειου απο την λιστα για να εισαι απολυτα σιγουρος, αλλα δεν το εκανες.

Αν σου ειναι λοιπον τοσο χρησιμο να τα εχεις, ειναι επιλογη σου να ριψοκινδυνευεις φουσκωμενους λογαριασμους. ;)

Οπως σου ειπε και αλλος φιλος μπορεις να ελεγχεις απο το μητρωο το χρονο και τη διαρκεια καθε επικοινωνιας και να την συσχετιζεις αναλογα με τις δραστηριοτητες σου, για να καταλαβεις απο που προερχεται η καθε επικοινωνια. ;)

 

Φιλε μου ευχαριστω για τον χρονο και τις συμβουλες σου,ομως απλα για την ιστορια να αναφερω οτι ουδεποτε εχω ξανα αναφερει κατι σχετικα....και ουδεποτε με ειχες καθοδηγησει στο παρελθον για κατι αναλογο. Μαλλον με μπερδευεις με καποιον αλλο φιλο! Οπως και να εχει και παλι ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

εχει εγκαταστησει κανεις το joikuspot?

 

φτιαχνω το access point, συνδεομαι με καποιο pc κανονικα, αλλα οταν ανοιγω μια σελιδα ο explorer βγαζει λαθος. Εχουν γινει καποιες κινησεις up/down kilobytes στο status του joikuspot ομως..

 

επισης δε ξερω αν σχετιζεται αλλα και σα μοντεμ να το βαλω το ν97 παλι το ιδιο λαθος μου βγαζει ο explorer, ενω εχει γινει συνδεση στο δικτυο κανονικα.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω για τον χρονο και τις συμβουλες σου,ομως απλα για την ιστορια να αναφερω οτι ουδεποτε εχω ξανα αναφερει κατι σχετικα....και ουδεποτε με ειχες καθοδηγησει στο παρελθον για κατι αναλογο. Μαλλον με μπερδευεις με καποιον αλλο φιλο! Οπως και να εχει και παλι ευχαριστω.:)

 

Οντως σε μπερδεψα με καποιον αλλο.:confused:

Παντως η συμβουλη ισχυει οπως στην εγραψα. Υπαρχει και αλλη περιπτωση, η δημιουργια ενος αλλου σημειου με εικονικες συνδεσεις, αλλα δεν ξερω, δεν την εμπιστευομαι και τοσο.

Με την διαγραφη ομως εχεις το κεφαλι σου ησυχο.:)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα από Γερμανία.

Πριν λίγο απέκτησα και εγώ το ν97 μεσώ επιδότησης από την βονταφον αλλά της Γερμανίας.

Έχω κάποιες απορίες και θέλω την βοήθεια σας.

Η εκδοσή λογισμικού που έχει τώρα είναι η 11 και όταν πάω να κάνω ενημέρωση μέσω τηλεφώνου και υπολογιστή μου λέει ότι έχω ήδη την τελευταία εκδοσή. το product code είναι 0586701.

οι απορίες μου τώρα...

1)ποιο product code πρέπει να βάλω για να περάσω την τελευταία έκδοση και ελληνική γλώσσα??

2)και αν στο ελληνικό product code υπάρχουν ελληνικά και γερμανικά, μπορεί κάποιος συμφορουμιτης να κοιτάξει στο δικό του τι διαθέσιμες γλώσσες υπάρχουν. Θέλω να κρατήσω και τα γερμανικά και να έχω και ελληνικά. Στο ν95 πάλι από γερμάνια είχα αλλάξει το product code και είχα και τις 2 γλώσσες.

3)Το νοκια μαπς έχει 3 μήνες δωρεάν (δεν το έχω τρέξει ακόμα δεν το ενεργοποίησα δηλαδή) αν περάσω νέο product code και τη νέα εκδοσή 12 θα την χάσω την δωρεάν άδεια??

4) τα widsets που έχει τώρα θα τα χάσω??αυτά μάλλον τα έχει η βονταφον περασμένα η είναι standard σε όλα τα product code πχ joikuspot,dailyme.tv,traveler,youtube,accuweather,ap news,facebook,hi5,boingo,qik,spore,slideshow,amozon.

Τέλος sorry για το μακροσκελές post και εύχομαι κάποιος να απαντήσει .

Link to comment
Share on other sites

έχουμε και λέμε:

1) δες αυτο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2798974#post2798974 έχει ολα τα product codes.

 

2)στο δικο μου Ν97 (λευκο απο αλφα κοπι) εχει μονο Ελληνικά και Αγγλικα.

 

3) οχι δεν χανεις την δωρεαν αδεια

 

4) τα windsets ειναι κοινα σε όλα τα Ν97 ασχέτως για που προοριζονται.

 

ελπίζω να σε βοηθησα:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. τι product code έχεις και σου έχει μόνο 2 γλώσσες ? Όσο θυμάμαι τα πιο πολλά κινητά της νοκια έχουν 4 με 5 διαθέσιμες γλώσσες.

Παρακαλώ και άλλους να τσεκαρουνε το μαύρο ν97 πόσες γλώσσες έχει.

sτο λινκ που αναφέρεσαι όπως βλέπεις όλα τα πακέτα έχουνε πάνω από 2 ??? τι παίζει??

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου μονο αυτες τις δυο,ειναι το μαυρο, αλφα κοπυ...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια με το θεμα του gps τι γινεται........???

υπαρχει περιπτωση να στρωσει με αναβαθμιση η θα ειναι στα ιδια χαλια......????

και στα απλα 95αρια ετσι ηταν στην αρχη αλλα μετα εστρωσε το πραγμα...

στο 97 υπαρχουν ελπιδες.....???

Link to comment
Share on other sites

Nέα αναβάθμιση V 12.0.026 για N97 (RM-505) διατίθεται για τα παρακάτω product code:

 

Norway - black (0586706)

Norway - white (0586707)

Pannon - black (0586082)

Proximus - black (0589755)

Russia - black (0586703)

Russia - white (0586704)

Tele 2 - black (0588067)

VF NL - black (0587371)

Vodacom - black (0585732)

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια με το θεμα του gps τι γινεται........???

υπαρχει περιπτωση να στρωσει με αναβαθμιση η θα ειναι στα ιδια χαλια......????

και στα απλα 95αρια ετσι ηταν στην αρχη αλλα μετα εστρωσε το πραγμα...

στο 97 υπαρχουν ελπιδες.....???

 

Με 3 λέξεις μόνο θα μπορούσα να απαντήσω: ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ;;; :p

Εν ολίγοις, οι απόψεις χωρίζονται στα δύο:

άλλοι λένε ότι είναι θέμα software και ίσως η Nokia το διορθώσει σε κάποιο update, άλλοι λένε ότι είναι θέμα hardware και γι αυτό γίνεται μια μικρή "επέμβαση" στην κεραία. Δηλαδή ακουμπάς πάνω στην κεραία ένα χάλκινο συρματάκι για να την ενισχύσεις.

Προσωπικά έχω κάνει το 2ο και το πρόβλημά μου έχει λυθεί.

Οπότε ή περιμένεις κάποιο firmware update που ίσως διορθώσει το πρόβλημα ή επεμβαίνεις στη συσκεύη σου, με το όποιο ρίσκο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

φανταζομε στις επομενες μερες θα βγει και για τα ελληνικα?

 

πολυ συντομα αναμενεται και για την ελλαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχουμε ξαναπει , Περιμενουμε το V20 ...απο Οκτωβριο

αν δεν κανω λαθος.

Το V 12.0.026 λογικα ειναι για local changes των δικτυων & χωρων

που αναφερονται

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν παίρνω τηλέφωνο και βάζο την συσκευή στο αφτί μου ενεργοποιείτε ο αισθητήρας και σβήνει η οθόνη πώς γίνετε να μην το κάνει αυτό και να είναι αναμμένη η οθόνη ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να τον απενεργοποιήσεις. Υπάρχει για να μην πατιούνται τα εικονικά πλήκτρα κατά λάθος. Αν δεν υπήρχε θα γκρινιάζαμε, γιατί δεν σβήνει η οθόνη και πατιούνται τα πλήκτρα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εγω ακομα δεν το κανα ενημερωση(λεω αφου δουλευει καλα δεν χρειαζεται) ειπα οπως τωρα να το κανω μεσω υπολογιστη.γινεται?γιατι δεν εχω ιντερνετ ασυρματο να το κανω μεσω τηλεφωνου.μηπως να περιμενω την νεα εκδοση v20 π λεγε ο φιλος πριν??ευχαριστω

Α και μια θηκη crystal case Μπορω να βρω σε κανα πλαισιο ρε παιδια?θα το προστατεψει πολυ και θα νωθω πιο ασφαλης.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εγω ακομα δεν το κανα ενημερωση(λεω αφου δουλευει καλα δεν χρειαζεται) ειπα οπως τωρα να το κανω μεσω υπολογιστη.γινεται?γιατι δεν εχω ιντερνετ ασυρματο να το κανω μεσω τηλεφωνου.μηπως να περιμενω την νεα εκδοση v20 π λεγε ο φιλος πριν??ευχαριστω

Α και μια θηκη crystal case Μπορω να βρω σε κανα πλαισιο ρε παιδια?θα το προστατεψει πολυ και θα νωθω πιο ασφαλης.

 

γιατι να μην γινεται μεσω ιντερνετ? θα εγκαταστησεις το nokia software updater και θα κανεις μια χαρα την δουλεια σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην γινεται μεσω ιντερνετ? θα εγκαταστησεις το nokia software updater και θα κανεις μια χαρα την δουλεια σου

 

σε ευχαριστω φιλε μου.κατεβαζω τωρα το προγραμμα στα αγγλικα απο την νοκια .χρειαζεται να κανω καποιο backup?θα μου σβησει τπτ?το συνδεω το τηλεφωνο σαν Pc suite?

αυριο θα παω στην νοκια στην αγ.μελετιου εκει σταθμο αττικης το πρωι να δω για crystal θηκη για το τηλεφωνο\.πιστευω θα χει.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου.κατεβαζω τωρα το προγραμμα στα αγγλικα απο την νοκια .χρειαζεται να κανω καποιο backup?θα μου σβησει τπτ?το συνδεω το τηλεφωνο σαν Pc suite?

αυριο θα παω στην νοκια στην αγ.μελετιου εκει σταθμο αττικης το πρωι να δω για crystal θηκη για το τηλεφωνο\.πιστευω θα χει.

 

κανε ενα μπακ απ για καλο και για κακο. ποτε δεν ξερεις τι συμβαινει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα μπακ απ για καλο και για κακο. ποτε δεν ξερεις τι συμβαινει

 

ευχαριστω.τωρα ψαχνω το ελληνικο updater γιατι δεν κανω δουλεια

θα το βαλω μεσω pc suite θα κανω backup και αρχιζω ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω στην νοκια στην αγ.μελετιου εκει σταθμο αττικης το πρωι να δω για crystal θηκη για το τηλεφωνο\.πιστευω θα χει.

 

Η Nokia δεν κατασκευάζει crystal cases. Θα βρεις σε MediaMarkt ή Saturn ή στο e-click στο Γαλάτσι. Κοστίζει γύρω στα 8 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...