Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν τυπωνεις απο εδω την οδηγια που αναφερεται με τις φωτογραφιες του τι πρεπει να αλλαχτει και να τους την δειξεις ?

 

Ειμαι περιεργος να ακουσω τι θα σου απαντησουν τοτε.....

 

 

@ Skiace: Σωστος! Το εκανα! Θα το παω αυριο... και εγω εχω περιεργια να δω τι θα πουνε...

 

Παντος αυτο που λεει εινια 'αν εχει το παλιό cushion βαλτε το καινουργιο - αν εχει το καινουργιο "Follow normal repair instruction for GPS" - χμμμ αρα πρεπει να ξερουν καποιο αλλο 'classic' repair (μάλλον είναι κάποιο που θα το ακολουθουν γενικότερα σε συσκευες με GPS)...Τελος πάντον θα μάθουμε αυριο μάλλον ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαφορές Ν97 και Ν97 mini...

http://www.forum.nokia.com/Tools_Docs_and_Code/deviceComparison.xhtml?dev=[N97]

Σημαντικη διαφορ ειναι και αυτη τησ εσωτερικης μνήμης...512 στο mini εναντι 128 στο κανονικο...χμ....

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Διαφορές Ν97 και Ν97 mini...

http://www.forum.nokia.com/Tools_Docs_and_Code/deviceComparison.xhtml?dev=[N97]

Σημαντικη διαφορ ειναι και αυτη τησ εσωτερικης μνήμης...512 στο mini εναντι 128 στο κανονικο...χμ....

 

Mass Storage Memory: 32GB mini:8GB

NAND Memory 256MB mini:512MB

SDRAM Memory 128MB mini:128MB

 

Απλά έχει μεγαλύτερο C:\

Να είχε και RAM καλά θα ήταν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

@ Skiace: Σωστος! Το εκανα! Θα το παω αυριο... και εγω εχω περιεργια να δω τι θα πουνε...

 

Παντος αυτο που λεει εινια 'αν εχει το παλιό cushion βαλτε το καινουργιο - αν εχει το καινουργιο "Follow normal repair instruction for GPS" - χμμμ αρα πρεπει να ξερουν καποιο αλλο 'classic' repair (μάλλον είναι κάποιο που θα το ακολουθουν γενικότερα σε συσκευες με GPS)...Τελος πάντον θα μάθουμε αυριο μάλλον ...

 

Απλα σου λεει οτι αν δεν φτιαξει το προβλημα με την αλλαγη μαξιλαριου τοτε υπαρχει προβλημα στο GPS του και θα πρεπει να ελεγθει περαιτερω.;)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Απλα σου λεει οτι αν δεν φτιαξει το προβλημα με την αλλαγη μαξιλαριου τοτε υπαρχει προβλημα στο GPS του και θα πρεπει να ελεγθει περαιτερω.;)

 

 

Γεια σας

 

Τελικα πηγα στο 2ο μαγαζι, αλλα θα πρεπει να παω ξανα την τριτη...

 

Πεταχτικα και στο 1ο και βρηκανε μονη τους το λινκ στο service site και ειδανε αυτο με το cushion. το θεμα ειναι οτι δεν ειχαν το 'κομματι' και θα επρεπε να το αφησω να παει στα κεντρικα και να το παραλαβω σε 2-3 εβδομαδες - χχχμμ οχι ευχαριστω (ακομα) - θα παω το 2ο την τριτη να δω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Mass Storage Memory: 32GB mini:8GB

NAND Memory 256MB mini:512MB

SDRAM Memory 128MB mini:128MB

 

Απλά έχει μεγαλύτερο C:\

Να είχε και RAM καλά θα ήταν...

 

Κόλλησα...Νόμιζα ότι εννούσε RAM...και σκάλωσα....Τότε παραμένω N97...Παρασκευή το παραλαμβάνω....Δεν υπάρχει πουθενά σε wind διαθέσιμο. απο 2/10,όλα τα μαγαζιά το ίδιο μου είπαν....

KTLK
Link to comment
Share on other sites

NOKIA N97 1:1 best COPY in GERMANY 155€

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=e_hlTvDKJd8]YouTube - NOKIA N97 1:1 best COPY in GERMANY 155β¬[/ame]

 

Προσοχή στις πολυ καλες μαιμουδες που κυκλοφορουν !:!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο προηγούμενο post για βλάβη της οθόνης σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Η απάντηση της Νοkia?Η οθόνη θα'ρθει σε 1-2 βδομάδες (παράδοση σε Νokia Shop 21/9/2009)Πείτε μου εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου.
Link to comment
Share on other sites

Η μονη εμφανης διαφορα που προσεξα με το αυθεντικο εξωτερικα ειναι η μικροτερη οθονη κατα τα αλλα πολυ καλη μαιμου:blink:
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

παιδια φαινεται καταρχας απο το κουτι αν το χεις δει.αν και οταν το ανοιγεις ειναι ολοιδιο.πολυ καλη μαιμου
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο! Μέχρι και το λειτουργικό σύστημα είναι από όσο είδα το ίδιο (ή τέλος πάντων έτσι φαίνεται)! Είχα δει και παλαιότερα κόπιες Nokia από Κινά, εξωτερικά ήταν ίδιες αλλά δεν έτρεχαν Symbian παρά ένα τροποποιημένο λειτουργικό της Samsung (!) οπότε μπορούσες αμέσως να καταλάβεις την διαφορά, ετούτο εδώ όμως είναι άλλη κλάση κόπιας!:cool:

 

Άραγε με τι camera module να έρχεται και φυσικά δεν νομίζω να έχει GPS.

 

Βρε τι μαθαίνω!! ...

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Γειά,

παιδιά μόλις το έκανα παραγκελεία το κινητό και αύριο θα είναι στον χώρο μου.Θα ήθελα να ρωτήσω για να μήν πέσω θύμα απάτης να μου πείτε πώς μπορώ να δώ άν το κινητό είναι ORIGINAL NOKIA ? Γιατί δέν πετιούντε και 550 Ευρώ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά,

παιδιά μόλις το έκανα παραγκελεία το κινητό και αύριο θα είναι στον χώρο μου.Θα ήθελα να ρωτήσω για να μήν πέσω θύμα απάτης να μου πείτε πώς μπορώ να δώ άν το κινητό είναι ORIGINAL NOKIA ? Γιατί δέν πετιούντε και 550 Ευρώ. Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα!

Από πού το αγόρασες, αν επιτρέπεται;

Δε νομίζω ότι υπάρχει φόβος να μην είναι Nokia, εξάλλου αυτό είναι κάτι που θα αντιληφθείς εύκολα από το λογισμικό που "φοράει". Αν πας στο μενού Εφαρμογές->Περί του, θα δεις το μοντέλο και ένα κατεβατό για την πλατφόρμα S60.

Τώρα, αν εννοούσες αν είναι Nokia, αλλά παραεισαγωγής, δες εδώ.

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Γειά,

παιδιά μόλις το έκανα παραγκελεία το κινητό και αύριο θα είναι στον χώρο μου.Θα ήθελα να ρωτήσω για να μήν πέσω θύμα απάτης να μου πείτε πώς μπορώ να δώ άν το κινητό είναι ORIGINAL NOKIA ? Γιατί δέν πετιούντε και 550 Ευρώ. Ευχαριστώ.

 

αν το αγορασες απο καποιο μεγαλο και σοβαρο καταστημα δεν εχεις φοβο. τωρα αν το αγορασες απο καποιο αγνωστο καταστημα απλα και μονο επειδη ειναι πιο φτηνο θα πρεπει να προσεξεις ιδιαιτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα απο το e-click.gr στα 530 Ευρώ.

 

απο οσο γνωριζω το συγκεκριμενο site δεν ειχε ποτε απομιμησεις. η χαμηλοτερη τιμη οφειλεται στο γεγονος οτι κατα πασα πιθανοτητα ειναι παραεισαγωγης. θα επρεπε να σε ειχαν ενημερωσει αν ειναι παραεισαγωγης η οχι. το ανεφεραν πουθενα κατα την διαρκεια της παραγγελιας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ εγω που το αγόρασα απο το ebay 390 ευρο δηλαδη...να ξεκινησω να τα κλαιω σιγα σιγα τα λεφτα μου??100% μαϊου??
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο παιδιά ότι είναι μαϊμού ;) Εντάξει η τιμή είναι πολύ χαμηλή αλλά δεν είναι και 100% σίγουρο ότι είναι μαϊμού
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ εγω που το αγόρασα απο το ebay 390 ευρο δηλαδη...να ξεκινησω να τα κλαιω σιγα σιγα τα λεφτα μου??100% μαϊου??

 

καλο ειναι στις συναλλαγες μεσω ιντερνετ και για τοσο ακριβες συσκευες να ζητατε πρωτα imei για να ελεγχετε αν ειναι γνησιο η οχι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχασα το πενάκι..... :O:O

 

Πόσο περίπου κάνει ένα stylus? Που μπορώ να το βρω φθηνά... (να πάρω 2-3 να χω?).

 

ΠΛΑΙΣΙΟ άραγε το πουλάει ξεχωριστά?

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia Shop θα βρεις.

Στο πλαίσιο, χλωμό το βλέπω.

Κανα 5€ το πολύ να κάνει πιστεύω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γειά,

παιδιά μόλις το έκανα παραγκελεία το κινητό και αύριο θα είναι στον χώρο μου.Θα ήθελα να ρωτήσω για να μήν πέσω θύμα απάτης να μου πείτε πώς μπορώ να δώ άν το κινητό είναι ORIGINAL NOKIA ? Γιατί δέν πετιούντε και 550 Ευρώ. Ευχαριστώ.

 

Θα το καταλάβεις από την ποιότητα του slide.:lol::rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχασα το πενάκι..... :O:O

 

Πόσο περίπου κάνει ένα stylus? Που μπορώ να το βρω φθηνά... (να πάρω 2-3 να χω?).

 

ΠΛΑΙΣΙΟ άραγε το πουλάει ξεχωριστά?

 

έχει και πενάκι??εγω δεν το παρελαβα ακομη οποτε δεν ξερω...βασικά χρειαζετ σε τπτ?και με το χερι δεν δουλευει μια χαρά?

Link to comment
Share on other sites

Έχει, αλλά η χρήση του μπορεί να γίνει χωρίς αυτό.

Όλο το UI είναι προσαρμοσμένο για χρήση με τα δάκτυλα.

Στο μόνο σημείο που ίσως χρειαστεί να το χρησιμοποιήσεις είναι ο browser.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Ευτυχής νέος ιδιοκτήτης Ν97 ο οποίος δυσκολεύεται απίστευτα πολύ να σετάρει τους λογαριασμούς του email του. Επειδή είμαι συνέχεια στη γύρα αποφάσισα να πάρω ένα τηλέφωνο ως επί τω πλείστων για αυτή τη δουλειά. Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το yahoo mail μου. Μου ζητάει συνέχεια το όνομα χρήστη και τον κωδικό μου και με βάζει σε ένα loop σύνδεσης, ερώτησης κωδικού και user name, αποθήκευσης κωδικού και ξανά μανά φτου και απ' την αρχή. Κάπου διάβασα για το nokia messaging το οποίο και κατέβασα και μόλις τρέχω την εφαρμογή και μετά τον οδηγό σύνδεσης (που υποτίθεται έχει έτοιμα τα πάντα και δεν χρειάζεται κανείς να ασχοληθεί με τις ρυθμίσεις του) άντε πάλι τα ίδια!!! Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει Pleeease! Τι να κάνω να το πάω σε κανένα nokia shop να μου το σετάρουν;; Μήπως πρέπει να κάνω κάτι με τη vodafone καμία αίτηση για καμία συγκεκριμένη υπηρεσία;;;

 

Και το άλλο που έχει συμβεί είναι ότι κατά τις προσπάθειές μου να ανοίξω ένα σωστό λογαριασμό έχω ανοίξει 30 άχρηστους μέσα στα μηνύματα. Μπορεί κανείς να μου πει πώς μπορώ να σβήσω τελείως κάποια από τα γραμματοκιβώτια που άνοιξα;;; Επίσης αν θέλω να απεγκαταστήσω την εφαρμογή nokia messaging από που το κάνω αυτό;;;

 

Σόρρυ αν σας έπρηξα αλλά τα emails είναι ο βασικός λόγος που πήρα το τηλέφωνο και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου :(

 

Pleeease ρε παιδιά δώστε μου τα φώτα σας γιατί δεν βγάζω άκρη. Τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...