Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον είσαι ήδη στη 3.1.2, αυτό θα πρότεινα να δοκιμάσεις. Restore στη 3.1.2, blackra1n και επαναφορά απ' το backup στη πρώτη σύνδεση με iTunes. Προσωπικά, αυτό θα δοκίμαζα. Αν δημιουργηθεί πρόβλημα, ξανά restore, blackra1n, setup as a new phone και επαναφορά επαφών, ημερολογίου, εφαρμογών, μουσικής κλπ με συγχρονισμό.

 

thanks.

το κανω και θα γραψω εντυπωσεις απο τη βιοψια!

 

Πατησα restore,αρχισε να κατεβαζει ενα software update και αφου τελειωσε,μου εβγαλε ενα μηνημα error που λεει ''there was a problem downloading the software for the iphone.the network connection timed out.

 

make sure your network settings are correct and your network connection is active,or try again later''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι συμβαίνει με την σύνδεση σου η με την δική τους...

 

Για δοκίμασε πάλι...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Κάτι συμβαίνει με την σύνδεση σου η με την δική τους...

 

Για δοκίμασε πάλι...

 

Δοκιμασα 5 φορες.και καθε φορα πρεπει να περιμενω να κατεβει το αρχειο κανενα 10λεπτο...

Link to comment
Share on other sites

Πατησα restore,αρχισε να κατεβαζει ενα software update και αφου τελειωσε,μου εβγαλε ενα μηνημα error που λεει ''there was a problem downloading the software for the iphone.the network connection timed out.

 

make sure your network settings are correct and your network connection is active,or try again later''

 

Όλα του γάμου δύσκολα... λοιπόν, για να μη παιδεύεσαι άσκοπα με τους servers, κατέβασε τη 3.1.2 από εδώ: iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw. Στη συνέχεια, στο iTunes πάτησε, SHIFT+restore αν είσαι σε mac ή CTRL+restore αν είσαι σε Windows και από το παράθυρο που θα ανοίξει, δώσε του το αρχείο που μόλις έκανες download και είναι αποθηκευμένο τοπικά στον υπολογιστή σου.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,το εκανα,ολα καλα...(αν και δεν πετυχε με την πρωτη,γιατι μολις πατησα να επαναφερει το backup μου ξαναζητησε restore και αντε παλι απο την αρχη..μετα εκανα ''set as new phone''..)

 

Τωρα εχω την εξης απορια...κατεβασα απο το cydia ενα προγραμμα (το sms helper συγκεκριμενα) και μολις το εγκατεστησε μου ζητησε reboot της συσκευης...αν πατησω reboot δε θα παει σε recovery και θα ξαναχρειαστει restore και jailbrake απο την αρχη?τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

.....Τωρα εχω την εξης απορια...κατεβασα απο το cydia ενα προγραμμα (το sms helper συγκεκριμενα) και μολις το εγκατεστησε μου ζητησε reboot της συσκευης...αν πατησω reboot δε θα παει σε recovery και θα ξαναχρειαστει restore και jailbrake απο την αρχη?τι να κανω?

 

Δεν θα χρειαστεί restore πάλι. Απλά, συνέδεσέ το pc, στο τρέξε ξανά το blackra1n και θα συνέλθει από μόνο του... :)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρειαστεί restore πάλι. Απλά, συνέδεσέ το pc, στο τρέξε ξανά το blackra1n και θα συνέλθει από μόνο του... :)

 

Ευχαριστω βρε pazo!

ξερεις μηπως που μπορω να βρω ενα καλο navigation app?στο cydia εχει μονο καποια αγνωστα...

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez

Παιδιά αντιμετωπίζω εδώ και καιρό αυτό το πρόβλημα αλλα δεν βρήκα μονος μου την λύση έτσι ηπα να το αναφέρω και εδώ...

 

Έχω το iPhone 3g στην 3.0 unlocked και jailbreak και λειτουργεί στο δίκτυο της vodafone Κύπρου.

Έχω ρυθμίσει κανονικά το Cellular Data Network με όλα τα απαραίτητα στοιχεια αλλα δεν μπορώ να ενωθώ στο internet μέσο 3g η gprs. Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Για εμάς με την καινούργια bootroom, πως μπορούμε να κάνουμε "μόνιμο" jailbreak;

Iphone 3gs 3.1.2

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχεις αγοράσει 3GS το οποίο έχει την καινούργια bootrom και θα σου συμβαίνει αυτό μέχρι να βρεθεί λύση για μόνιμο jailbrake στα 3GS με την καινούργια bootrom. Μέχρι τότε απλά θα προσέχεις να μην κλείνεις το κινητό όταν δεν είσαι κοντά σε υπολογιστή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με κάποιον άλλον τρόπο γίνεται jb ε;(εκτός blackra1n)

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με κάποιον άλλον τρόπο γίνεται jb ε;(εκτός blackra1n)

Όχι αυτή τη στιγμή, είναι η μοναδική λύση...

Link to comment
Share on other sites

πηρα το i phone προχτες και ειναι εκδοση 3.1.2

οποτε οπως διαβαζω ο μονος τροπος αυτη τη στιγμη ειναι το blackra1n για να κανω jailbreak.

Εγω βασικα το θελω ναι μεν για διαφορες εφαρμογες αλλα βασικα για να περασω καποιο προγραμμα gps.

Kαι ερωτω κανω αυτη τη διαδικασια.μετα γινεται να του βγαλλω το jailbreak και αν ναι χανονται οι εφαρμογες που εχω?

επισης οτι και να γινει αν κολλησει ι κατι τετοιο σωζεται με το restore απο το i tunes?

συγνωμη γι τις ερωτησεις αλλα ωσ νεος χρηστης i phone ειναι και λιγο ακριβο....ε φοβαμαι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είστε τόσο προακατελημένοι με το jailbreak, είναι μια διαδικασία που σας δίνει την δυνατότητα να έχετε το 100% των δυνατοτήτων της συσκευής. Τώρα όσο αφορά τα ερωτήματα σου αφού κάνεις jailbreak θα είναι πολύ εύκολο να φορτώσεις δωρεάν διάφορες εφαρμογές gps. Για να απαλαχτείς από το jailbreak θα πρέπει να κάνεις restore αλλά δυστυχώς θα χάσεις και τις εφαρμογές που θα έχεις περάσει μέχρι τότε, αναφέρομαι στις σπασμένες εφαρμογές που για να περαστούν είναι απαραίτητη η διαδικασία του jailbreak. Τις εφαρμογές που κατέβασες ή αγόρασες από το AppStore μπορείς να τις περάσεις με ένα απλό συχρονισμό.

 

ΥΓ:Αν κολλήσει θα κάνεις Restore.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά διάβασε και τα πιο πάνω posts για το jailbreak στις καινούργιες συσκευές, για να μην νομίζεις ότι " χάλασες" το κινητό ;)

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

XAXA οσο εσεισ μου απαντασουσατε εγω εκανα το jailbreak και ολα οκ.

εκανα και μια επανεκινιση για να δω αν εχω απο τα καινουρια που κολλανε και βεβαιωθηκα......εχω το καινουριο....τωρα κανω restore..

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις...δεν πειραζει ετσι θα το μαθω....τοσα χρονια εκανα τετοιες δουλειες με το symbian ,τωρα θα μαθω κι εδω.

Link to comment
Share on other sites

XAXA οσο εσεισ μου απαντασουσατε εγω εκανα το jailbreak και ολα οκ.

εκανα και μια επανεκινιση για να δω αν εχω απο τα καινουρια που κολλανε και βεβαιωθηκα......εχω το καινουριο....τωρα κανω restore..

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις...δεν πειραζει ετσι θα το μαθω....τοσα χρονια εκανα τετοιες δουλειες με το symbian ,τωρα θα μαθω κι εδω.

 

Να και ένας που διαβάζει για να μάθει!!!!:D

Σωστός!!

 

Υπάρχουν και πολύ που το πιάτο το θέλουν μπροστά τους και έτοιμο....:p

 

Kαι εδώ μπορείς να μάθεις πως βλέπεις αν έχει κάποιος το νέο bootrom.:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση κατεβασα το wunder radio απο το ipmart και οπως ειναι το αρχειο το εσυρα στο aplications.Eκανα συχρονισμο και μου βγαζει error. Kανω κατι λαθος εγω?η απλα το αρχειο δεν κανει?
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση κατεβασα το wunder radio απο το ipmart και οπως ειναι το αρχειο το εσυρα στο aplications.Eκανα συχρονισμο και μου βγαζει error. Kανω κατι λαθος εγω?η απλα το αρχειο δεν κανει?

 

Ξέχνα το ipmart (Τι μου θύμησες τώρα, εποχή Νokia) να σαι καλά...

 

Εδώ παίζετε αλλιώς το παιχνίδι!!:p

 

Κάνε μία έρευνα...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

βεβαιωθηκα......εχω το καινουριο....τωρα κανω restore..

...δεν πειραζει ετσι θα το μαθω....

 

Του ειπαμε μπραβο που διαβαζει αλλα δεν τον βοηθησαμε :happy:

δεν χρειαζεται restore καθε φορα απλα ξανατρεχεις το blackra1n και το επαναφερει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Μία ερώτηση. Έχω εδώ και κανα χρόνο το Iphone 2G. Έχω επάνω την 2.2.1 (αν θυμάμαι καλά) και έχω κάνει κανονικά Jailbreak & unlock με το winpawn.

 

Επειδή όμως αρκετές εφαρμογές πλέον θέλουν την 3.Χ firmware έχω αρχίσει να το σκέφτομαι. Η διαδικασία για εμένα που είμαι ήδη jailbroken & unlocked ποια είναι???

 

Θα χάσω όσες εφαρμογές έχω ήδη περασμένες (δλδ πρέπει να τις ξαναεγκαταστήσω)????

 

Με τα sms που έχω αποθηκευμένα τι γίνεται???

 

Το 3.Χ firmware νομίζω έχει ενγενή πλέον υποστήριξη ελληνικών και 160 χαρακτήρων στα sms. Εγώ που τα έχω αυτά με patches από Cydia, θα έχω conflict αν κάνω full restore το κινητό μετά την 3.Χ???

 

Βοηθήστε τον παππού γιατί πάει καιρός που ασχολήθηκα με το άθλημα για το iphone :D

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος καπου να διαβασω για να δω πως απο την στιγμη που εχω κανει το κινητο μου jailbreak εγκαθιστω εφαρμογες απο τα διαφορα site.

Kαι πως ακριβως χειριζομαι το cydia και τετοια?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος καπου να διαβασω για να δω πως απο την στιγμη που εχω κανει το κινητο μου jailbreak εγκαθιστω εφαρμογες απο τα διαφορα site.

Kαι πως ακριβως χειριζομαι το cydia και τετοια?

 

Σχετικά με το πως λειτουργεί το cydia μπορείς να δεις τον αναλυτικό οδηγό εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2559965#post2559965

 

Τώρα όσον αφορά το πως θα περάσεις "σπασμένες" εφαρμογές στο κινητό σου δεν υπάρχει κάποιος οδηγός στο myphone.gr καθώς κάτι τέτοιο παραβιάζει τους όρους Χρήσης και Πρόσβασης.

 

Πάντως εάν κάνεις ένα γρήγορο ψάξιμο στο google θα βρεις αμέσως την λύση. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...