Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις Μακ;

η Παραθυρα;

 

Παράθυρα έχω δυστυχώς... αν είχα πρόσβαση σε Mac θα το είχα λύσει από καιρό το πρόβλημα.

Μην μου πείς οτι χρειάζεται κάποιο custom firmware ετοιμο από Mac...

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα αυτο που ελεγαν τα παιδια μια σελιδα πιο πισω, πηρα θαρρος κοπανησα την 3.1.2 στο παλιο μου 2G(2.2.1) και αφου αναβαθμιστηκε, με το blackra1n οχι μονο εκανε jailbreak αλλα παρεμεινε και unlocked.....Ευχαριστω πολυ παιδια :D:D:D

 

 

 

@ one_tree_hill

φιλε μου δεν ξερω για τα Vista αλλα στα XP μου δουλεψε μια χαρα και πανευκολα, σε οδηγους που διαβασα αλλου κανεις δεν αναφερει οτι δεν πετυχαινει το unlock!

Link to comment
Share on other sites

εχω τωρα στο 3Gs μου την 3.0.0. θελω να παω στην 3.1.2.

Οποτε τι κανω? περναω οπως ειναι την 3.1.2 πανω απο το JB χωρις restore και δεν θα χαθει τιποτα σωστα? αλλα εχω μια απορια, αν κανω update σε 3.1.2 μεσο itunes δεν θα χαθει το jb? θα πρεπει μετα να το ξανα κανω jb με το blacksnow?

 

ευχαρηστω πολυ

 

κι εγω παιδια στην ιδια φαση ακριβως ειμαι με τον φιλο. Τι μπορουμε να κανουμε για να παμε στην 3.1.2 χωρις να χα8ει το jailbreak??

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω, πρόκειται να αγοράσω ένα iPhone 2G από την Αμερική για την αδερφή μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν, στα Windows Vista, γίνεται να κάνουμε αναβάθμιση στην 3.1.2 και μετά activate/unlock. Γίνεται? Αν ναι, πώς; Το κάνω restore από το itunes, μετά jailbreak με blackra1n και μετά κατεβάζω το BootNeuter?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω παιδια στην ιδια φαση ακριβως ειμαι με τον φιλο. Τι μπορουμε να κανουμε για να παμε στην 3.1.2 χωρις να χα8ει το jailbreak??

 

Φίλε μου καλησπέρα, δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να περάσεις την 3.1.2 χωρίς να χαθεί προσωρινά το jail της συσκευής σου. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να σώσεις οτιδήποτε εγκατεστημένο πακέτο από το cydia με την εφαρμογή pkgbackup και στην συνέχεια αφού κρατήσεις backup μέσω itunes, να κάνεις κανονικά restore την συσκευή σου στην 3.1.2 και στην συνέχεια αφού κάνεις jail με το blackra1n ή μέσω pwnage tool, να επαναφέρεις το backup πίσω (restore backup) από το itunes και στην συνέχεια αφού ξανά περάσεις την pkgbackup εφαρμογή, να κάνεις restore τα πακέτα και τις ρυθμίσεις του cydia. ;)

 

H διαδικασία είναι πολύ απλή και γρήγορη κατά την γνώμη μου.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα

 

 

νεος κατοχος iphone 3gs 16gb (εκδοση 3.1.2)

 

 

το πηρα πριν λιγες μερες και το εκανα jailbreak μεσω του make it rain

 

καθε φορα ομως που το κλεινω και το ανοιγω μου δειχνει στην οθονη το usb καλωδιο που συνδεεται με το itunes και δεν κανει τιποτα αλλο

 

πρεπει να περναω το make it rain ξανα για να ανοιξει

 

 

 

τι εκανα λαθος?

τι πρεπει να κανω τωρα?

 

να γυρισω στην οριτζιναλ μορφη? και πως γινεται αυτο?

 

 

 

EDIT

μολις διαβασα την προηγουμενη σελιδα!!!!! βιαστηκα

 

αυτη η ερωτηση ομως ισχυει

 

να γυρισω στην οριτζιναλ μορφη? και πως γινεται αυτο?

 

μεσω itunes και update?

Link to comment
Share on other sites

τι εκανα λαθος?

τι πρεπει να κανω τωρα?

να γυρισω στην οριτζιναλ μορφη? και πως γινεται αυτο?

1. TΙΠΟΤΑ

2. ΤΙΠΟΤΑ(απλα βαλτο σε airplane mode μην το κλεινεις, το ιδιο ειναι)

3. Προσωπικη γνωμη οχι, θα χασεις παρα πολλα που προσφερει το jailbreak

 

 

@Tαξιδιωτης

Χωρις ιχνος τασης για αντιπαραθεση και σεβωμενος απολυτα την γνωμη σου, δεν βρισκω κανενα λογο να κλεινω το τηλεφωνο μου οταν μπορω να το βαζω σε airplane mode κυριως γιατι χρησιμοποιω πολυ τα ξυπνητηρια.Ηθελημενα δεν εχω κλεισει το τηλεφωνο μου ποτε!!!(εκτος αν μου ζητηθηκε reboot μετα απο εγκατασταση).Οσο για τα κολληματα απο 10 Ιαν 08(2G) εως Αυγ 08 (3G) εως Αυγ 09 (3GS) εως σημερα εχω φαει μονο 1 φορα!!!!

Link to comment
Share on other sites

και παλι ωσπου να βγει το καινουριο jailbreak δεν ειναι δουλεια να μην μπορεις να κλεισεις καθολου το κινητο,κι αν ας πουμε φαει ενα κολλημα?μπα,το προτιμω ετσι ωσπου να βγει κατι που θα λειτουργει απροβληματιστα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πρόβλημα δεν είναι να μη μπορείς να το κλείσεις, αυτό λίγο πολύ το ξεπερνάμε. Το ζήτημα είναι τι γίνεται αν πας να περάσεις κάτι μέσω Cydia που σε αναγκάζει σε επανεκκίνηση, ή ακόμη χειρότερα, να μείνεις από μπαταρία ή να σου σκάσει κάποιο πρόγραμμα και να αναγκαστείς σε hard reboot. Τότε ή πρέπει να έχεις υπολογιστή μαζί σου ή έχεις κάτσει τη βάρκα και χρειάζεσαι δεύτερη συσκευή στην κωλότσεπη:/

 

Μιλάω ως παλιός κάτοχος 2G και νυν κάτοχος καινούργιου 3G με τη νέα bootrom. Άντε να βγει κάνα untethered jailbreak να γουστάρουμε, γιατί - κακά τα ψέμματα - αν το unjailbroken λέει, το jailbroken λέει ακόμη περισσότερο.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αγόρασα σήμερα το iphone 3gs 16gb (εκδοση 3.1.2). έκανα πρίν λίγο ότι έλεγε αυτή η σελίδα http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5886&laid=12 (χωρίς να έχω κάανει τίποτα άλλο). Τώρα που τελείωσα με αυτήν την διαδικασία...τι; Eίναι έτοιμο; Πως περνάω παιχνίδια και προγράμματα; Και κάτι άλλο που το διάβασα παραπάνω και ανησύχησα σχετικά με αυτό που λέτε ότι αν κλείσει θέλει pc για να ανοίξει πως θα το ξεπεράσουμε; :(
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα με μια εκδοση custom 7d11 να το αναβαθμισω αλλα δεν αναβαθμιζετε προσπαθησα downgrade στην 3.1 παλι τπτ.

Αρχιζω και πιστευω οτι μονο να περιμενουμε μπορουμε

:( :(

Το ποσο δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

pperikli πως κάνουμε official activate?

βάζω την κάρτα της at&T και μου ζητάει είτε νούμερο είτε στοιχεία.

εσύ τι έκανες?

Happy iPhone user:)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά...καινούριος στο συγκεκριμένο forum (ήμουν στο xperia) και όπως καταλαβαίνεται δύσκολη η μετάβαση...διάβασα κάποιους οδηγούς αλλά όπως και να το κάνεις θέλει λίγο χρόνο ακόμα..μία ερώτηση θέλω να σας κάνω, έχω το iphone 3gs 16gb στην έκδοση 3.1.2.(7D11) και θέλω να του κάνω jailbreak και επειδή διάφορα έχουν ειπωθεί μπορείται να μου πείτε τι να κάνω??ποιον οδηγό να ακολουθήσω??ή ότι νομίζετε ότι πρέπει να κάνω τεσπα...ευχαριστώ!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων...τα κινητα με τν εκδοση 3.1.2..δεν γινονται jailbreak..με λιγη αναμονη..απο το νεο ετος κ θα γινει..!!
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων...τα κινητα με τν εκδοση 3.1.2..δεν γινονται jailbreak..με λιγη αναμονη..απο το νεο ετος κ θα γινει..!!

 

Ναι αν ζεις στο 2008 και περιμενεις το νεο ετος 2009 τοτε δεν γινεται....χιχιχι

Αν ομως ζεις στο σημερα τρεχεις το blackra1n και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ζεις στο 2008 και περιμενεις το νεο ετος 2009 τοτε δεν γινεται....χιχιχι

Αν ομως ζεις στο σημερα τρεχεις το blackra1n και εισαι ετοιμος.

 

εννοω αυτα με τν νεα bootrom..!!

Link to comment
Share on other sites

εννοω αυτα με τν νεα bootrom..!!

 

τελικά γίνεται ή δεν γίνεται να κάνω jb??αυτό http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5527μπορώ να το κάνω εγώ που έχω έκδοση 3.1.2.??ευχαριστώ..

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256745

 

τσεκαρε αυτο πρωτα..!! κ αν δεις οτι μπορεις...do it :D

δηλαδή για να καταλάβω εμείς που έχουμε έκδοση 3.1.2 δεν μπορούμε να κάνουμε jb?? θα είμαστε συνέχεια με το φόβο μην κλείσει η συσκευή ή μην χρειαστεί resore???οπότε και θα χρειαζόμαστε συνέχεια δίπλα μας ένα pc??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή για να καταλάβω εμείς που έχουμε έκδοση 3.1.2 δεν μπορούμε να κάνουμε jb?? θα είμαστε συνέχεια με το φόβο μην κλείσει η συσκευή ή μην χρειαστεί resore???οπότε και θα χρειαζόμαστε συνέχεια δίπλα μας ένα pc??

 

Ανήκω κι εγώ σε αυτή την κατηγορία και έχω κάνει κανονικά jailbreak. Απλά δεν κάνω ποτέ ρισταρτ το iphone. Κάντε άφοβα jailbreak. Εξάλλου σε λίγο καιρό θα βγει λύση και στο δικό μας πρόβλημα όπως διαβεβαίωσε ο geohot.

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω κι εγώ σε αυτή την κατηγορία και έχω κάνει κανονικά jailbreak. Απλά δεν κάνω ποτέ ρισταρτ το iphone. Κάντε άφοβα jailbreak. Εξάλλου σε λίγο καιρό θα βγει λύση και στο δικό μας πρόβλημα όπως διαβεβαίωσε ο geohot.

 

παιδιά κάνω τώρα το jb και μου έχει βγάλει μνμα το pc εδώ και 3-4 λεπτά "done, wait for reboot" να μην ανυσηχώ που αργεί τόσο ε??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

έκανα τη διαδικασία που λέει εδώhttp://www.iphonedownloadblog.com/2009/11/03/tutorial-jailbreak-iphone-3-1-2-blackra1n/ πως θα σιγουρευτώ τώρα ότι όλα πήγαν οκ???ευχαριστώ για την κατανόηση αλλά δείτε την υπογραφή μου και θα καταλάβεται...

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν αργεί καθόλου. Είσαι έτοιμος. Απλά μην κάνεις restore που σου προτείνει το itunes.

 

Αν τυχόν κλείσεις για κάποιο λόγο το iphone τότε απλά τρέχεις το αρχείο blackra1n από τον υπολογιστή σου. Βλέπεις τη φάτσα του geohot στο iphone και είσαι έτοιμος!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...