Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
εκτός απο το spb wireless monitor πιο άλλο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για μέτρηση δεδομένων στο omnia.

 

Όλοι αυτό χρησιμοποιούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλοι αυτό χρησιμοποιούμε.

 

ναι και εγω αυτο χρησιμοποιουσα μεχρι χτες που ψαχτηκα και καταλαβα γιατι μου ρουφαγε τοση μπαταρια οταν εκανα πλοηγηση.απο σημερα χρησιμοποιω το gprs counter της μαμισιας rom 6.5.3 οποιος δεν εχει το cab ας μου κανει ενα pm να του το στειλω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Απο χτές έγινα και εγώ κάτοχος του Omnia II και θέλω να ρωτήσω, πως γίνετε η απεγκατάσταση προγραμμάτων. Έβαλα πχ τον Opera 10 και θέλω να απεγκαταστήσω τον 9, πως γίνετε αυτό ?? Ευχαριστώ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Απο χτές έγινα και εγώ κάτοχος του Omnia II και θέλω να ρωτήσω, πως γίνετε η απεγκατάσταση προγραμμάτων. Έβαλα πχ τον Opera 10 και θέλω να απεγκαταστήσω τον 9, πως γίνετε αυτό ?? Ευχαριστώ....

 

αυτός που υπάρχει στη συσκευή δεν απεγκαθίστατε

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω hard reset και να επανέλθει όλο το τηλέφωνο σε εργοστασιακή κατάσταση, μαζί με την αποθήκη που έχει γεμίσει σαβούρα. Έχει δοκιμάσει κανένας το master reset με τον κωδικό *2767*3855# γιατί φοβάμαι μην κάνω καμία ζημιά;
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-> Ρυθμίσεις Μνημης-Καθαρισμος Μνήμης...Τα σβηνει ολα και ξαναπερνάει το λογισμικο σαν να πήρες το κινητό σήμερα.

Οσο για την "Αποθήκη" οταν τελειωσεις με το κινητό της πατας ενα φορματ και εισαι οκ

Ρυθμισεις-> Ρυθμίσεις Μνημης-> Ο χώρος αποθηκευσης-> Επαναφορά

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειμαι κατα των ελληνικων εκδοσεων των διαφορων προγραμματων (εκτος του MS Office) γιαυτο και η γλωσσα επιλογης του κινητου ειναι η Αγγλικη.

Ομως υπαρχει το εξης "προβλημα":

Πως γινεται η αλλαγη των γλωσσων κατα την πληκτρολογηση με γρηγορο τροπο?

Γιατι οταν η γλωσσα επιλογης του κινητου ειναι η Ελληνικη τοτε πατωντας το spacebar στο πληκτρολογιο πας απο Αγγλικα <---> Ελληνικα.

Αλλιως αν εχεις την Αγγλικη γλωσσα για τα μενου, τοτε αυτο που κανω ειναι να πατησω το τριγωνακι κατω απο το spacebar κι ετσι εμφανιζεται ενα μενου κι επιλεγω options --> ξανα options --> κι απο το combobox ---> Greek ή English.

Μηπως υπαρχει καποια γρηγοροτερη λυση? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ευτυχής νέος κάτοχος του omnia II απο σήμερα.. και έχω κάτι απορίες

 

έβαλα το destinator 7 παίζει αλλά δεν γυρνάει οριζόντια την οθόνη οταν το γυρίσω πώς το κάνω αυτό;; εαν γίνεται ή παίζει μόνο προς μια κατεύθυνση;;

 

πώς θα βγάλω έξω στο today ή έστω μέσα στην έναρξη εικονίδιο του destinator ;

 

έχω vodafone 2gether και για να αλλάξει απο τον ένα αριθμό στον άλλο κάνει restart και ξαναζητάει pin . υπάρχει τρόπος να το κάνω να αλλάζει δίκτυο αμέσως χωρίς ολο αυτό;;

 

προς το παρών αυτά ... θα επανέλθω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να δουλέψει το κινητό σαν σκέτη συσκευή gps (χωρίς δηλ. να είναι ανοικτό το τηλ.) ή πρέπει να έχεις ανοικτό το τηλ. όπως και όταν θέλεις να ακούς ραδιόφωνο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μπορεί να δουλέψει το κινητό σαν σκέτη συσκευή gps (χωρίς δηλ. να είναι ανοικτό το τηλ.) ή πρέπει να έχεις ανοικτό το τηλ. όπως και όταν θέλεις να ακούς ραδιόφωνο?

 

Μπορείς να έχεις την λειτουργία του τηλεφώνου κλειστή και να δουλεύουν όλα τα υπόλοιπα κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Θα ήθελα να κάνω (μια μάλλον χαζή) ερώτηση.Όταν ρυθμίζω την ένταση ήχου συστήματος από το κουμπάκι στο πλάι για την ένταση γίνεται να μην ακούγονται τα πλήκτρα (π.χ. όταν μπαίνω στο μητρώο κλήσεων); Γιατί την έχω συνεχώς στο μηδέν και όταν έρχονται μηνύματα χτυπάει μόνο με δόνηση.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις την λειτουργία του τηλεφώνου κλειστή και να δουλεύουν όλα τα υπόλοιπα κανονικά.

Το ραδιόφωνο όμως δεν δουλεύει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή αλλά στα windows mobile γενικότερα δεν υπάρχουν τέτοια θέματα. Τώρα εάν αυτό αποτελεί ιδιαιτερότητα της συγκεκριμένης συσκευής... αυτό είναι άλλο θέμα. Ας το επιβεβαιώσουν και άλλοι χρήστες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση

PDA 18000NXXJE1

CSC 18000EURJE1

THL 18000XXJD1

Με ντο *#1472365# έβαλα τις παρακάτω ρυθμίσεις στο QOS

Horizontal accuracy 4

Vertical accuracy 4

Response time 0

QOP 1

Max location 0

Τις βρήκα με λίγο ψάξιμο και από τότε το GPS κλειδώνει σφαίρα

Ελπίζω να βοηθηθούν και άλλοι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια διευκρίνηση σχετικά με την αναβάθμιση..

Στο σημείο που ζητάει να βγει η μπαταρία τι κάνατε όσοι το έχετε αναβαθμίσει?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

μου εξαφανίστηκαν τα εικονίδια που είναι στην 1η οθόνη πάνω απο το κουμπί για το τηλέφωνο οχι τα windgets οι συντομεύσεις. Πώς τα επαναφέρω? δεν βλέπω κάτι για να τα προσθέσω :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Επειδή την άλλη εβδομάδα λόγω επιδότησης θα αγοράσω κινητό με windows και το ομνια 2 μου αρέσει πολύ θα ήθελα να κάνω δυο τρεις ερωτησούλες. Αν σαν τηλέφωνο έχει καλό σήμα,αν η rom που θα έχει(λογικά η πιο καινούργια)θέλει αλλαγή και τέλος όταν θα έχω ανοικτό κάποιο βαρύ πρόγραμμα πχ destinator υπάρχει περίπτωση να κολλήσει αν χρειαστεί να απαντήσω σε κάποια κλήση;Ευχαριστώ εκ των προτέρων
:baby:
Link to comment
Share on other sites

kosmous ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.Οπότε μάλλον πρέπει να ξεκινήσω να διαβάζω τις σελίδες ώστε μέχρι να το πάρω να γνωρίζω κάποια πράγματα.
:baby:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Επειδή την άλλη εβδομάδα λόγω επιδότησης θα αγοράσω κινητό με windows και το ομνια 2 μου αρέσει πολύ θα ήθελα να κάνω δυο τρεις ερωτησούλες. Αν σαν τηλέφωνο έχει καλό σήμα,αν η rom που θα έχει(λογικά η πιο καινούργια)θέλει αλλαγή και τέλος όταν θα έχω ανοικτό κάποιο βαρύ πρόγραμμα πχ destinator υπάρχει περίπτωση να κολλήσει αν χρειαστεί να απαντήσω σε κάποια κλήση;Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κοιτα φιλε μου τη συσκευη την εχω εδω και κανα 8 μηνες το συμπερασμα το δικο μου ειναι , οχι ξανα WinMob κινητο! Ειδικα αυτη η συσκευη λογο της μικρης Ram σε υποχρεωνει για πολλες αλλαγες χωρις να γινεται τελεια....Πιστυω οτι υπαρχει περιπτωση να κολλησει.... και συν τις αλλες το Gps για να δουλεψει θελει δουλεια.... εγω θα σου πρότεινα το Galaxy S (αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα...)

Edited by SoNiCK
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μου τη συσκευη την εχω εδω και κανα 8 μηνες το συμπερασμα το δικο μου ειναι , οχι ξανα WinMob κινητο! Ειδικα αυτη η συσκευη λογο της μικρης Ram σε υποχρεωνει για πολλες αλλαγες χωρις να γινεται τελεια....Πιστυω οτι υπαρχει περιπτωση να κολλησει.... και συν τις αλλες το Gps για να δουλεψει θελει δουλεια.... εγω θα σου πρότεινα το Galaxy S (αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα...)

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου κάθετα. Η συσκευή δεν θέλει τίποτα για να καλύψει τις ανάγκες ενός χρήστη αν φοράει τα 6.5.3 . To GPS δεν θέλει δουλειά θέλει απλά να κάνεις ανανέωση στο Χ-Tra κάθε 6 μέρες. Απλά τα WinMOb κινητά δεν είναι για άτομα που δεν έχουν ιδέα. Αν το να κάνεις hard format σου φαίνεται επιστήμη όπως και το να πειράξεις κάτι στο registry σου φαίνεται βουνό άστο ... Αν προσθέσουμε σε αυτό ότι είναι πασιφανές η μη θέληση πολλών εταιρειών software να υποστηρίξουν Win Mo (πρόσφατο παράδειγμα ο Opera Mini 5.1 ο οποίος βγήκε για όλα τα λειτουργικά εκτός από WinMO) . Εγώ θα σου πρότεινα να πας να το δεις λίγο κι αν σε βολεύει να το αγοράσεις ... Αλλά να ξέρεις ότι το κινητό αυτό όπως και ένα κινητό Android θέλουν δουλειά και ψάξιμο. Αν θες απλά ένα κινητό να παίρνεις τηλέφωνο και να βγάζεις καμιά φωτογραφία κοίτα κάτι άλλο.

Τέλος για να απαντήσω και στον Sonick το Ομνια 2 δεν μου έχει κολλήσει ποτέ... Η μνήμη του είναι μια χαρά αρκεί να του κάνεις ένα restart ανά 2 μέρες (ότι ακριβώς και σε ένα PC) και το GPS δουλεύει μια χαρά.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ, επίσης ούτε καν symbian της nokia διότι και εκεί θα υπάρχει πρόβλημα (πιο εύκολα βρίσκεις you know εφαρμογές για WinMo παρά για symbian που χρειάζεται hack το κινητό και και και ...)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι πεζει το κινητο μου ειναι πιο αργο και απο το θανατο γιατι ετσι?η αφη αλα ντα λων ειναι. μετα παλι κολλαει 3 με 4 φορες τη βδομαδα.εφαρμογες δεν τρεχουν απο σο βλεπω τι να κανω στο τσακ ειμαι να το σπασω.με παιρνουν τηλ και κολλαει και παγωνει η οθονη και γενικα οτι ******* μπορει να σκεφτειτε συμβαινει:X Edited by HBK_R21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...