Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει βρει κανεις που ειναι τα βελακια δεξια αριστερα πανω κατω στο πληκτρολογιο της samsung ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση:

 

Η WIND με χρεώνει με 300 mb σε 2 ώρες χωρίς καν να έχω ανοικτό κάποιον browser και μου λένε ότι ίσως να έκανε κάποιο update το omnia ii. Τι μπορώ να κάνω για να γλιτώσω από την απατεωνιά τους???

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις που ειναι τα βελακια δεξια αριστερα πανω κατω στο πληκτρολογιο της samsung ?

 

Καλά άμα πατήσεις με την γραφίδα ή με το χέρι στο σημείο που θες αυτό δεν σε ικανοποιεί ή τα θες για παιχνίδια?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση:

 

Η WIND με χρεώνει με 300 mb σε 2 ώρες χωρίς καν να έχω ανοικτό κάποιον browser και μου λένε ότι ίσως να έκανε κάποιο update το omnia ii. Τι μπορώ να κάνω για να γλιτώσω από την απατεωνιά τους???

 

Βάλε το NoData.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά άμα πατήσεις με την γραφίδα ή με το χέρι στο σημείο που θες αυτό δεν σε ικανοποιεί ή τα θες για παιχνίδια?

 

το θελω για να γραφω πιο ευκολα μηνυμα με το ενα χερι χωρις απαραιτητα να κουβαλαω γραφηδα η να παιδευομαι με το χερι ...

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Μετέφερα κατά λάθος τον φάκελο "program files" στην αποθήκη μου με SKtools και δεν μπορώ να το πάω πίσω....να ανησυχώ?:confused:
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το φορματ.

 

:(

Αυτό έκανα...επέστρεψαν στη θέση τους αλλά έμεινε και ο φάκελος στην αποθήκη..δεν μπορώ να τον σβήσω..

Μικρό το κακό

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Είμαι νέος κάτοχος του Omnia II και θέλω να κάνω αναβάθμιση του Windows Mobile από 6.5 σε 6.5.3.

Το έχω συνδέσει στο Kies και ακολούθησα τα βήματα για αναβάθμιση και τώρα μου λέει ότι έχω το latest version PDA:JF2 / PHONE:JD1 / CSC:JF1

Στο κινητό μου δεν είδα κάποια εμφανέστατη διαφορά, Μήπως δεν είναι έτσι που γίνεται η αναβάθμιση στο 6.5.3

Στο version στο κινητό μου λέει:

-Windows Mobile 6.5 professional

-λειτουργικό σύστημα CE 5.2.21895

-(εσωτερική έκδοση 21895.5.0.90)

 

Τι πρέπει να κάνω για να βάλω τα 6.5.3?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Είμαι νέος κάτοχος του Omnia II και θέλω να κάνω αναβάθμιση του Windows Mobile από 6.5 σε 6.5.3.

Το έχω συνδέσει στο Kies και ακολούθησα τα βήματα για αναβάθμιση και τώρα μου λέει ότι έχω το latest version PDA:JF2 / PHONE:JD1 / CSC:JF1

Στο κινητό μου δεν είδα κάποια εμφανέστατη διαφορά, Μήπως δεν είναι έτσι που γίνεται η αναβάθμιση στο 6.5.3

Στο version στο κινητό μου λέει:

-Windows Mobile 6.5 professional

-λειτουργικό σύστημα CE 5.2.21895

-(εσωτερική έκδοση 21895.5.0.90)

 

Τι πρέπει να κάνω για να βάλω τα 6.5.3?

 

Ευχαριστω

 

Δοκίμασε και με το New PC Studio.. Δεν χάνεις κάτι! ;)

 

 

-----------

 

Μια ερώτηση παιδιά...Στο SPB Shell (του έχω βάλει το Sense), μπορώ να αλλάξω στην μπάρα κάτω το αριστερό κουμπί που ανοίγει το καρουζέλ, και να βάλω να ανοίξει το μενού "Έναρξη"??

Και επίσης γίνεται να αλλάξω τα link και τα κουμπιά ειδοποίησης για μηνύματα και κλήσεις να ανοίγουν τα αντίστοιχα προγράμματα της Samsung?

 

Το sense το έχω κάνει εγκατάσταση στην Αποθήκη, και μου φαίνεται ότι τρέχει καλά, αλλά μου τρώει αρκετή ram.. Θα είναι καλύτερα τα πράγματα αν το βάλω στην κύρια μνήμη??

 

Ευχαριστώ, και sorry για τις απανωτές ερωτήσεις! :p

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψανω ψαχνω γενικα για το κινητο μονος και σιγα σιγα για να μη ζαλιζω και πανω απο ολα για να το μαθαινω και μονος,

 

ειχα κατι επαφες στο pc εκανα synch και μπικαν στη μνημη του τηλ,πως της βαζω στη σιμ,κανω moove κανω copy αλλα τιποτα,χωρο εχω στην σιμ

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

για να της εχω ολες εκει ισως:p...αν θελω να βαλω την σιμ σε αλλο κινητο? Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Την βάζεις και στέλνεις τις επαφές με bluetooth.

 

Βρε άμα έχει ο άνθρωπος 1000+ επαφές τι θα κάνει, μια βδομάδα θα στέλνει επαφές?? (πολλά κιν. δεν έχουν δυνατότητα αποστολής/λήψης μαζικών επαφών, την έχω πατήσει :cry:)

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Τις μεταφέρεις με καλώδιο.

 

πως?τις μισες της εχω στη σιμ και της αλλες στο τηλ..αυτο λεω και ενω παταω move η copy δεν κανει τιποτα

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρε άμα έχει ο άνθρωπος 1000+ επαφές τι θα κάνει, μια βδομάδα θα στέλνει επαφές??

 

Δεν ξέρω για τη συγκεκριμένη περίπτωση αλλά υπάρχει και η Επιλογή όλων / Αποστολή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με μην.

ετρεξα την ρομ I8000NXXJG5 και οταν στέλνω μην στα αλλα τηλ. εμφανιζονται μόνο ερωτηματικα, (???????????)εχει κανεις λύση?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και άλλαξε την επιλογή "Use Unicode when necessary".

 

ευχαριστω εισαι πρωτος καλη χρονια με υγεια

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο ότι με το Unicode στα ελληνικά δεν περιορίζονται οι χαρακτήρες του SMS στους 70;

 

Εμένα στην Ι800NXXJH2 που έχω, μου τους περιορίζει.

 

Γι' αυτό χρησιμοποιώ το Finger Keyboard, που έχει ειδικό πληκτρολόγιο για SMS με ελληνικά (μόνο κεφαλαία), που μου επιτρέπει 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει δυνατότητα να τρέξουμε android στο OMNIA II? κάπου το είχα δεί παλιότερα

 

Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες αλλά δεν υπάρχει κάτι πλήρως λειτουργικό για να σου προτείνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες αλλά δεν υπάρχει κάτι πλήρως λειτουργικό για να σου προτείνω.

 

Ποια rom μου προτίνεις για το ομνια να ειναι καλή και να μην κολαει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...