Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρίσκεις στα προγράμματα, το τρέχεις, και στη σύνδεση που θες να αποκλείσεις πατάς το toggle.

 

Αρχοντας! :up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς άποψη για τις ρομ 6.5; έχουν προβλήματα;

Ποιά είναι η τελευταία επίσημη;

Ή, τέλος, ποιά θεωρείται δοκιμασμένη καλύτερη;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά στα 6.5, αλλά σε κάποιες ROM έχουν παρατηρήσει πρόβλημα με το wireless όταν κάνουν clean. Κάτι γίνεται με την registry και μετά θέλει hard reset για να στρώσει. Προσωπικά, που το έχω με την j3, πράγματι έχω πρόβλημα με το wireless αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει το sktools. Συνήθως μου εξαφανίζεται το wireless όταν κάνω soft reset την ώρα που έχω συνδεδεμένο το κινητό με το PC. Με δεύτερο soft reset πάντως επανέρχεται.

 

Έχω firmware K5 με SKTOOLS 4.4.7.13

Κανένα πρόβλημα....

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αρχισει αυτοματα η εγκατασταση των χαρτων πως το κανω?Ξερει καποιος?Μηπως στο καρτα αποθ. και τρεχω το SetupWinMobile.exe?

 

Ok... Βρηκα :)

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως πως αποσυνδεετε την συσκευη απο το pc???

Ρωταω γιατι σε εμενα δεν ενφανιζεται η συσκευη στην ασφαλη αποσυνδεση των windows (7) και παντα βγαζω το καλωδιο διχως να εχω κανει ασφαλη αποσυνδεση...

Πειραζει??? :cry:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το Wifi και το 3G; Υπάρχει επιλογή να βάλω προτεραιότητα στο πιο να ανοίγει πρώτο; Δεν βρίσκω κάτι τέτοιο και συνήθως με βάζει πάντα και με τα τα δύο στο νετ. μήπως είναι bug;

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως πως αποσυνδεετε την συσκευη απο το pc???

Ρωταω γιατι σε εμενα δεν ενφανιζεται η συσκευη στην ασφαλη αποσυνδεση των windows (7) και παντα βγαζω το καλωδιο διχως να εχω κανει ασφαλη αποσυνδεση...

Πειραζει??? :cry:

 

Οχι. Είναι ασφαλές.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι ότι προγράμματα που πρέπει να έχει μία WM συσκευή είναι:

 

- SPB Mobile Shell 3.5.1

- SKTools

- HiCalc (το καλύτερο calculator που κυκλοφορεί)

- CorePlayer (ο καλύτερος media player. τα παίζει όλα ακόμα και youtube)

- Εορτολόγιο

- SPBOnLine (το χρησιμοποιώ για WiFi ραδιόφωνο)

- Microsoft Net Framework 3.5

- SSBubbleLevel (Πολύ καλό για το Οmnia2 επειδή βγάζει στο προσκήνιο την πυξίδα και την χρήση του flash ως φακού)

- PockeTwit (το καλύτερο μέχρις στιγμής για το Twitter)

 

Γιατι δεν μπορω να τρεξω το SSBubbleLevel ?

Μηπως πρεπει να περασω .net cf 3.5???

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, κάνει σε κανέναν από εσάς ένα τριξαματάκι στην οθόνη ακριβώς πάνω από τα πλήκτρα, όταν σέρνεις με το δάχτυλο από αριστερά προς τα δεξιά?

 

Μην αγχώνεσαι κι εγώ σήμερα το ανακάλυψα και ψιλοφρίκαρα.. Πρέπει να είναι κατασκευαστική πατατιά. :mad: Εμένα το κάνει κάτω αριστερά. Μάλλον επειδή κάνει μια καμπύλη στα κουμπιά ή δεν υπάρχει καλή συναρμογή μεταξύ πλαστικών και οθόνης. Δοκίμασα να σφίξω τη βίδα από πίσω μπας και αλλά τίποτα. Δεν γνωρίζω εάν έχει καμιά βίδα από κάτω για να κρατάει την οθόνη, αλλά και πάλι δεν είμαι διατεθειμένος να το ανοίξω και να χάσω την εγγύηση (ακόμη! :D). Ελπίζω μόνο να μην χειροτερέψει..

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι ότι προγράμματα που πρέπει να έχει μία WM συσκευή είναι:

 

- SPB Mobile Shell 3.5.1

- SKTools

- HiCalc (το καλύτερο calculator που κυκλοφορεί)

- CorePlayer (ο καλύτερος media player. τα παίζει όλα ακόμα και youtube)

- Εορτολόγιο

- SPBOnLine (το χρησιμοποιώ για WiFi ραδιόφωνο)

- Microsoft Net Framework 3.5

- SSBubbleLevel (Πολύ καλό για το Οmnia2 επειδή βγάζει στο προσκήνιο την πυξίδα και την χρήση του flash ως φακού)

- PockeTwit (το καλύτερο μέχρις στιγμής για το Twitter)

 

 

Αυτα τα προγραμματα, που θα τα βρυμε?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οτι μηνυματα στελνω η λαμβανω ειναι στα εισερχομενα μου?? Πως διορθωνεται αυτο? Ειναι λιγο εκνευριστικο..
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω!!! Δουλεψε και το SSBubbleLevel :D

Τελικα οντως το SPB Mobile Shell ειναι αρκετα καλο και το φερνεις και στα μετρα σου. Βαζοντας ταπετσαρια την ιδια που εχει και το Hero της HTC μοιαζει πολυ στο Android...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι κι εγώ σήμερα το ανακάλυψα και ψιλοφρίκαρα.. Πρέπει να είναι κατασκευαστική πατατιά. :mad: Εμένα το κάνει κάτω αριστερά. Μάλλον επειδή κάνει μια καμπύλη στα κουμπιά ή δεν υπάρχει καλή συναρμογή μεταξύ πλαστικών και οθόνης. Δοκίμασα να σφίξω τη βίδα από πίσω μπας και αλλά τίποτα. Δεν γνωρίζω εάν έχει καμιά βίδα από κάτω για να κρατάει την οθόνη, αλλά και πάλι δεν είμαι διατεθειμένος να το ανοίξω και να χάσω την εγγύηση (ακόμη! :D). Ελπίζω μόνο να μην χειροτερέψει..

 

Εγώ πάντως παιδιά δεν έχω τέτοιο θέμα. Το πατάω απο δώ, το πατάω απο κει (πάνω απο τα πλήκτρα) αλλά κιχ! :confused:

Τουλάχιστον προς το παρόν όλα καλα. Είναι όμως και 1,5 μηνών τηλέφωνο. Δεν είναι εβδομάδος. Πιστεύω οτι θα το έβγαζετο κουσούρι εάν υπήρχε!

Την συσκευή την έχω πάρει απο e-click. Δεν ξέρω αν παίζει αυτό όλο αλλα το αναφέρω.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι κι εγώ σήμερα το ανακάλυψα και ψιλοφρίκαρα.. Πρέπει να είναι κατασκευαστική πατατιά. :mad: Εμένα το κάνει κάτω αριστερά. Μάλλον επειδή κάνει μια καμπύλη στα κουμπιά ή δεν υπάρχει καλή συναρμογή μεταξύ πλαστικών και οθόνης. Δοκίμασα να σφίξω τη βίδα από πίσω μπας και αλλά τίποτα. Δεν γνωρίζω εάν έχει καμιά βίδα από κάτω για να κρατάει την οθόνη, αλλά και πάλι δεν είμαι διατεθειμένος να το ανοίξω και να χάσω την εγγύηση (ακόμη! :D). Ελπίζω μόνο να μην χειροτερέψει..

 

Και μένα το κάνει κάτω αριστερά, πάνω από το κουμπί, αλλά πρέπει να το πιέσεις πολύ για να κάνει τριξιματάκι, πρέπει δηλαδή να το θες, αν δε το λέγατε δεν θα το καταλάβαινα. Καθόλου όμως ενοχλητικό.

 

ερωτηση,

το net framework 3.5 πρεπει να το περασουμε οπωσδηποτε;

σε τι εξυπηρετει;

 

Και εγώ έχω την ίδια απορία, δεν έχω καταλάβει τι κάνει....

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

992
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω την ίδια απορία, δεν έχω καταλάβει τι κάνει....

 

The Microsoft .NET Framework is a software framework that can be installed on computers running Microsoft Windows operating systems. It includes a large library of coded solutions to common programming problems and a virtual machine that manages the execution of programs written specifically for the framework. The .NET Framework is a key Microsoft offering and is intended to be used by most new applications created for the Windows platform.

 

The framework's Base Class Library provides a large range of features including user interface, data and data access, database connectivity, cryptography, web application development, numeric algorithms, and network communications. The class library is used by programmers, who combine it with their own code to produce applications.

 

Programs written for the .NET Framework execute in a software environment that manages the program's runtime requirements. Also part of the .NET Framework, this runtime environment is known as the Common Language Runtime (CLR). The CLR provides the appearance of an application virtual machine so that programmers need not consider the capabilities of the specific CPU that will execute the program. The CLR also provides other important services such as security, memory management, and exception handling. The class library and the CLR together constitute the .NET Framework.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ενω δεν ειχα κανενα προβλημα με τους δορυφορους, τωρα ενω βλεπει στο IGO8 μεχρι και επτα, κιτρινες κουκιδες, δεν γινετε καμια πρασινη και δεν πιανει ουσιαστικα δορυφορο, κι ας εχω το GPS Test εγκατεστημενο. Δεν μπορω να καταλαβω τι επαθε ξαφνικα.
Link to comment
Share on other sites

The Microsoft .NET Framework is a software framework that can be installed on computers running Microsoft Windows operating systems. It includes a large library of coded solutions to common programming problems and a virtual machine that manages the execution of programs written specifically for the framework. The .NET Framework is a key Microsoft offering and is intended to be used by most new applications created for the Windows platform.

 

The framework's Base Class Library provides a large range of features including user interface, data and data access, database connectivity, cryptography, web application development, numeric algorithms, and network communications. The class library is used by programmers, who combine it with their own code to produce applications.

 

Programs written for the .NET Framework execute in a software environment that manages the program's runtime requirements. Also part of the .NET Framework, this runtime environment is known as the Common Language Runtime (CLR). The CLR provides the appearance of an application virtual machine so that programmers need not consider the capabilities of the specific CPU that will execute the program. The CLR also provides other important services such as security, memory management, and exception handling. The class library and the CLR together constitute the .NET Framework.

το τι κανει το net framework σε ενα pc,γνωριζουμε.

στο κινητο κατα ποσο βοηθαει ,ρωταμε.

στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά δεν έχω τέτοιο θέμα. Το πατάω απο δώ, το πατάω απο κει (πάνω απο τα πλήκτρα) αλλά κιχ! :confused:

Τουλάχιστον προς το παρόν όλα καλα. Είναι όμως και 1,5 μηνών τηλέφωνο. Δεν είναι εβδομάδος. Πιστεύω οτι θα το έβγαζετο κουσούρι εάν υπήρχε!

Την συσκευή την έχω πάρει απο e-click. Δεν ξέρω αν παίζει αυτό όλο αλλα το αναφέρω.

 

Ούτε εμένα το κάνει όταν το πατάω. Μόνο αν σύρω το δάχτυλο οπως κάνεις στο "slide to unlock" του iphone το κανει.

Link to comment
Share on other sites

το τι κανει το net framework σε ενα pc,γνωριζουμε.

στο κινητο κατα ποσο βοηθαει ,ρωταμε.

στο κινητο

 

Προφανως λοιπον οτι κανει στο Personal PC το κανει και στο Pocket PC!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς.Βοηθάει στο να τρέχουν κάποιες εφαρμογές που έχουν κώδικα που χρησιμοποιεί αρχεία του framework όπως εδώ http://www.eyegps.gr/downloads.asp
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γιατί η συσκευή μου δείχνει ότι έχει μόνο 140 mb ram? 256 δεν θα πρεπε να έχει?140 συνολικά 100 χρησιμοποιύνται και 40 ελεύθερα περίπου. τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...