Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανε εγκατασταση το qtintaller το ιδιο ειχα παθει κι εγω google it...

 

Μέσα από wifi σύνδεση δουλεύει κανονικά.

Έβαλα στου αδελφού μου (που είχε και αυτός το ίδιο πρόβλημα) χειροκίνητα τις ρυθμίσεις της

WIND internet και δούλεψε.

Το δικό μου με τις παλιές ρυθμίσεις δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μεσω του ovi store δεν μπορουμε να κανουμε εγκατασταση εφαρμογων?

 

ναι κατεβαζεις εφαρμογη και την κανεις εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρηστε στο ovistore οτι οι εφαρμογες εχουν μειωθει σημαντικα και στις πεισσοτερες βγαινουν νεα updates τα οποία έχουν νεα εμφανιση. σα να μου φαινεται οτι η αννουλα εχει διαφορετικες παραμετρους για τα widgets:)
Link to comment
Share on other sites

παρατηρηστε στο ovistore οτι οι εφαρμογες εχουν μειωθει σημαντικα και στις πεισσοτερες βγαινουν νεα updates τα οποία έχουν νεα εμφανιση. σα να μου φαινεται οτι η αννουλα εχει διαφορετικες παραμετρους για τα widgets:)

 

Καλημέρα το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό εδώ και 3-4 μέρες έχουν λιγοστέψει η εφαρμογές και δεν καταλαβαίνω γιατί

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό εδώ και 3-4 μέρες έχουν λιγοστέψει η εφαρμογές και δεν καταλαβαίνω γιατί

 

εχω την εντυπωση οτι τα μετασχηματιζουν για τις νεες εκδοσεις λογισμικου αλλα και τις νεες qt

Link to comment
Share on other sites

http://nokian8users.weebly.com/6/post/2011/05/keep-your-applications-up-to-date-with-the-latest-release-of-ovi-store.html

 

νεο ovistore ερχεται με αυτοματα updates των εφαρμογων. καλο φαινεται

Link to comment
Share on other sites

http://store.ovi.com/search?q=3D+World+Atlas+and+Factbook

Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι συμβατή με Symbian^1; (Nokia C5-03) :)

Link to comment
Share on other sites

Από το store εμφανίζεται σαν υποστηριζόμενη η συγκεκριμένη συσκευή,και όλες οι Symbian^1,για αυτή την εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia Battery Monitor (υποστηρίζεται απ την συσκευή μου κατα τα λεγομενα του ovi store) δεν εμφανιζεται στις εγκατεστημενες εφαρμογες μου... Καμμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι; Ευχαριστω εκ των πρωτερων...:)
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στο C5-03 τότε έχω την εντύπωση ότι κάνεις λάθος.:)

http://img27.imageshack.us/img27/9549/hkkhj.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία:

 

Κατέβαζα 3-4 παιχνίδια ταυτόχρονα από το ovi store και πήγα και ενεργοποιησα το «εκτος συνδεσης» με ενεργοποιημενο το wifi.

 

Τα παιχνιδια αυτα που κατεβαιναν σταματησαν, εβγαλαν σφαλμα και τα κατεβασα απο την αρχη 2-3 φορες και μου βγαζει παλι σφαλμα.

 

Καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ. Εγω μόλις την έβαλα την αναβάθμηση... και σε οποια κατηγορία και να μπω π.χ. εφαρμογές αν παω προς τα κάτω να μου εμφανίσει τις υπολοιπες εφαρμογές... απλα δεν μου τις εμφανίζει....

 

edit: υστερα απο 5 φορες επανεκιννηση δουλεύει... για να δουμε...

Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ. Εγω μόλις την έβαλα την αναβάθμηση... και σε οποια κατηγορία και να μπω π.χ. εφαρμογές αν παω προς τα κάτω να μου εμφανίσει τις υπολοιπες εφαρμογές... απλα δεν μου τις εμφανίζει....

 

εμενα μια χαρα τις δειχνει ολες...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία:

 

Κατέβαζα 3-4 παιχνίδια ταυτόχρονα από το ovi store και πήγα και ενεργοποιησα το «εκτος συνδεσης» με ενεργοποιημενο το wifi.

 

Τα παιχνιδια αυτα που κατεβαιναν σταματησαν, εβγαλαν σφαλμα και τα κατεβασα απο την αρχη 2-3 φορες και μου βγαζει παλι σφαλμα.

 

Καμια ιδεα;

 

Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση στην συσκευή,όπως επίσης log out-in στο store μήπως και γίνει κάτι;

Επίσης δοκίμασε να διαγράψεις την cache σε περίπτωση που αποθηκεύεται εκεί το ιστορικό από την περιήγηση στο store.Αν βρεις κάποια λύση ενημέρωσε να γνωρίζουμε τι γίνεται σε ανάλογες περιπτώσεις.

Να υπενθυμίσω ότι υπάρχει και η δυνατότητα να κατεβάζουμε εφαρμογές και από τον υπολογιστή Πως κατεβάζουμε εφαρμογές από το ovi store στον υπολογιστή

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση στην συσκευή,όπως επίσης log out-in στο store μήπως και γίνει κάτι;

Επίσης δοκίμασε να διαγράψεις την cache σε περίπτωση που αποθηκεύεται εκεί το ιστορικό από την περιήγηση στο store.Αν βρεις κάποια λύση ενημέρωσε να γνωρίζουμε τι γίνεται σε ανάλογες περιπτώσεις.

Να υπενθυμίσω ότι υπάρχει και η δυνατότητα να κατεβάζουμε εφαρμογές και από τον υπολογιστή Πως κατεβάζουμε εφαρμογές από το ovi store στον υπολογιστή

 

Έκανα επανεκκινηση της συσκευής και όλα οκ. Βέβαια έγινε και update το ovi store και δεν ξέρω ποιο επεξε ρόλο :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμας αυτη η αναβαθμιση για το οβι γιατι δν μας ηρ8ε??εχω παραεισαγωγης...δν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο:)
Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο καιρο καθως γραφω ενα μηνυμα με Τ9, αν γραψω καποια λεξη (πχ περισσοτερο,απογοητευση,ασχολουμαι) το κινητο κλεινει τα μηνυματα και με βγαζει στην αρχικη οθονη(το μηνυμα εχει χαθει).αν δεν χρησιμοποιω Τ9 δεν το κανει.τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου έκανε αναβάθμιση το OVI Store. Μου βρήκε ενημέρωση για το Power Calculator που έχω αγορασμένο, αλλά μόλις την ξεκίνησα μου έβγαλε μήνυμα σφάλματος «Σφάλμα λήψης». Επίσης επεχείρησα να κατεβάσω την δοκιμαστική έκδοση του Business Calendar, αλλά κατά την εγκατάσταση μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα. Η σύνδεση είναι Cosmote Internet, καθώς δεν έχω διαθέσιμο Wlan εδώ που είμαι. Τι μπορεί να φταίει, η σύνδεση ή το OVI;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κανω ληψη καποιου παιχνιδιου ή εφαρμογης απο το ovi αλλα ενω το κατεβαζει μετα μου γραφει γινεται εγκατασταση αλλα εχει περασει κανα μισαωρο και δεν το κανει εγκατ.Τι μπορει να γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρόκειται για εφαρμογές που χρειάζονται ενεργή σύνδεση δεδομένων για να <<κατέβουν>> επιπλέον δεδομένα και δεν έχεις σύνδεση εκείνη την ώρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρόκειται για εφαρμογές που χρειάζονται ενεργή σύνδεση δεδομένων για να <<κατέβουν>> επιπλέον δεδομένα και δεν έχεις σύνδεση εκείνη την ώρα;

 

όχι είμαι σπίτι και εχω κανονικά σύνδεση μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...