Jump to content

iPhone - Νοοτροπία / Mόδα


Dj_Blade
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την Apple δεν τη συμπαθώ... δεν νομίζω να πάρω κάποιο προϊόν της, γιατι θεωρώ πολλά τα λεφτά για αυτα που δεν κάνουν(προσωπική άποψη).. ΑΛΛΑ, δεν μπορώ να μην παραδεχτώ οτι τα προϊόντα της είναι πολύ καλα. Όμως, αυτό που βλεπω στην ελλάδα, είναι οτι οι περισσότεροι που αγοραζουν iPhone πολύ απλά δεν μπορούν να το αξιοποιήσουν... αντίστοιχα γίνεται και με αλλά ακριβά κινητά... απλά επειδή είναι άλλο να βγάζεις το iPhone (το ξέρει και η γιαγιά μου) και άλλο το desire hd, και επειδή ακούγεται συνεχώς η ευκολία του ios όσοι παίρνουν κινητό για μόστρα, το προτιμουν.. εμένα παντως με εκνευρίζει να βλεπω κάτι 15χρονα με αυτή τη συσκευή που αμα τους πεις για jailbreak θα νομίζουν οτι είναι ζελεδακια...

Προφανώς υπάρχουν και αυτοί που ξέρουν τις δυνατότητες της συσκευής και την αξιοποιούν, αλλά νομίζω στην ελλάδα είναι πολλοί λιγότεροι συγκριτικά με τους άλλους, μην βλέπετε αυτούς που γράφουν εδώ, για να έχεις γραφτεί σε ένα τεχνολογικο φορουμ και να συμμετέχεις σημαίνει οτι έχεις μια σχεση με την τεχνολογία, άρα ξέρεις η τουλάχιστον ψάχνεις τι προσφέρει μια συσκευη που θες να αγοράσεις και εχει τόσο μεγάλο κόστος...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εμείς ασχολούμαστε με τα gadgets νομίζετε ότι όλοι κάνουν το ίδιο?

Η συντριπτική πλειοψηφία δεν ενδιαφέρεται για επεμβάσεις jailbreak και rooting.

Θέλει να απολαμβάνει ένα σταθερό, όμορφο, αξιόπιστο κινητο.

Συμβάλει φυσικα το οτι είναι επώνυμο προϊόν και φυσικά αναγνωρίσιμο.

Όσο για την τιμη, τώρα είναι λίγο ακριβότερο απο τα υπόλοιπα τις κατηγορίας του γιατί όντως διαθέτει ακριβότερα υλικά.

Πριν 2-3 χρόνια δίναμε 700 € για τις πλαστικουρες της HTC

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

κανενας δεν ειναι αυτος που αξιοποιει 100% τις δυνατοτητες ενος τετοιου τηλεφωνου.

αλλοι το περνουν για μοστρα αλλοι για εφαρμογεw γραφειου αλλοι για παιχνιδια κτλ.

δεν υπαρχει περιπτωση να το εχει ενας επιχειρηματιας και να κατεβαζει παιχνιδια. ουτε ενας 20χρονος να ασχολειτε με τα mail απο το κινητο. τι mail μπορει να εχει τοσο σημαντικα? γιαυτο δεν μπορω να ακουω οτι δεν το αξιοποιουν οσοι το εχουν. κανενας δεν τα αξιοποιει 100% αυτα τα τηλεφωνα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

κανενας δεν ειναι αυτος που αξιοποιει 100% τις δυνατοτητες ενος τετοιου τηλεφωνου.

αλλοι το περνουν για μοστρα αλλοι για εφαρμογεw γραφειου αλλοι για παιχνιδια κτλ.

δεν υπαρχει περιπτωση να το εχει ενας επιχειρηματιας και να κατεβαζει παιχνιδια. ουτε ενας 20χρονος να ασχολειτε με τα mail απο το κινητο. τι mail μπορει να εχει τοσο σημαντικα? γιαυτο δεν μπορω να ακουω οτι δεν το αξιοποιουν οσοι το εχουν. κανενας δεν τα αξιοποιει 100% αυτα τα τηλεφωνα.

Το θέμα είναι να κάνεις τη δουλειά σου...

Τι σημασία έχει πόσο τοις εκατό των δυνατοτήτων της συσκευής (αν μπορεί να ειπωθεί κάτι τέτοιο, γιατί τώρα που το γράφω σαν βλακεία μου φαίνεται :p) χρησιμοποιείς??

Άσε που δεν νομίζω ότι στο εξωτερικό οι άνθρωποι ασχολούνται περισσότερο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

tτο ειπα γτ καποιο παιδι πιο πανω ειπε οτι δεν αξιοποιουν τις δυνατοτητες του. και ειπα οτι κανενας δεν τις αξιοποιει.

για να παιρνουμε τηλεφωνα το εχουμε κανα sms και ιντερνετ. γιαυτα το αγοραζουν ολοι.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

tτο ειπα γτ καποιο παιδι πιο πανω ειπε οτι δεν αξιοποιουν τις δυνατοτητες του. και ειπα οτι κανενας δεν τις αξιοποιει.

για να παιρνουμε τηλεφωνα το εχουμε κανα sms και ιντερνετ. γιαυτα το αγοραζουν ολοι.

Το ξέρω, το ίδιο πράγμα λέμε.

Το ίδιο και με τα αυτοκίνητα. Επειδή το αυτοκίνητό μου έχει τελική 240 , πρέπει να πηγαίνω με τόσα δηλαδη?:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ως πρωην κατοχος iphone 3GS και 4 μπορω να πω οτι μπορεις να ζησεις και χωρις αυτο...ολοι οσοι παιρνουν κατι απο apple κολλανε και μεχρι τωρα προσπαθω να καταλαβω το λογο!!

εχει γινει μοδα πλεον..αυτη ειναι η αληθεια..δεν μπορω να σκεφτω ενα λογο γιατι το αφεντικο μου (που κοντευει τα 70) να εχει iphone..μηπως γιατι ειναι ακριβο και προσφερει image σε αυτον που το κραταει??

προσωπικα οταν αγορασα το 3gs,το πηρα γιατι εμαθα για το jailbreak..διαφορετικα δεν υπηρχε περιπτωση...ειχε αρκετα "κατα" και τα οποια υπαρχουν ακομα και απ'οτι βλεπω θα υπαρχουν εις τον αιωνα τον απαντα...

δεν ειναι δυνατον να μην υπαρχει αναφορα στα μηνηματα η ακομα το να εισαι υποχρεωμενος να γραφεις μηνηματα 70 χαρακτηρων??και μην μου πει καποιος οτι υπαρχει το email γιατι δεν ειναι ετσι..

οπως και να'χει ηρθε η ωρα που το βαρεθηκα..το εδωσα και ησυχασα...κολλας η αληθεια ειναι..γιατι εχει τοσες εφαρμογες για τοσα πολλα και σε κανει να ασχολεισαι..αλλα απο ενα σημειο και μετα κατανταει κουραστικο πιστευω..

κατεληξα στο android...κατοχος ενος incredible s και soon ενος Galaxy S II (το οποιο περιμενω πως και πως)...καλο χρυσο το IOS αλλα ειναι πολυ "αλυσοδεμενο" και δεν θα επρεπε...οχι πως το android δεν εχει τα δικα του,αλλα τλχιστον παιρνεις μια συσκευη..απο την οποια στην ουσια δεν της λειπει κατι βασικο ετσι??τις περαιτερω αναγκες τις δημιουργουμε οι ιδιοι...

η Apple εχει δημιουργησει ολοκληρο μυθο γυρω απο το ονομα της αλλα και πιστους οπαδους...καλο η κακο δεν θα το κρινω εγω αυτο..αλλα μοδα ειναι και θα περασει??ο χρονος θα δειξει..παντως με αυτο που δεν συμφωνω σιγουρα ειναι με το "once you go mac you never go back"...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παντως με αυτο που δεν συμφωνω σιγουρα ειναι με το "once you go mac you never go back"...

 

Μα στην περιπτωση σου δεν ειναι "once you go mac", αλλα "once you go iphone"...

Για το δευτερο συμφωνω (αλλωστε το εχω κανει 4 φορες - να φυγω απο το 4αρι και να ξαναγυρισω), αλλα για το πρωτο δε βλεπω επιστροφη σε οτιδηποτε που να μην εχει τη λεξη mac σαν συνθετικο της...

Link to comment
Share on other sites

Μα στην περιπτωση σου δεν ειναι "once you go mac", αλλα "once you go iphone"...

Για το δευτερο συμφωνω (αλλωστε το εχω κανει 4 φορες - να φυγω απο το 4αρι και να ξαναγυρισω), αλλα για το πρωτο δε βλεπω επιστροφη σε οτιδηποτε που να μην εχει τη λεξη mac σαν συνθετικο της...

χαχα..ναι δεν εχεις αδικο...once you go iphone επρεπε να πω:)

το ξερω..μπορει να ειμαι και η μονη που δεν ξαναγυρισα:p

παντως δεν το μετανιωσα που το εδωσα...το σιγουρο ειναι παντως για το iphone...με εξαιρεση τις γιαγιαδες,,το ξερουν και οι πετρες!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι ειναι καλα σαν κινητα ή ηταν μεχρι τωρα που βγαινουν τα διπηρυνα .

 

Μερικοι που γνωριζω το παιρνουν για να λενε οτι εχουν iphone και να κανουν ποζα .

 

Για μενα η λογικη μου ειναι οτι δεν θα παιρνα ποτε καινουργιο γιατι ειναι πολυ υπερτημημενα , και μαλλον ουτε μεταχειρισμενο γιατι τα ανδροηδη ειναι καλυτερα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το iphone 4 σαφως ειναι ισως η ποιοτικοτερη συσκευη -τηλεφωνο - gadget που εχει κυκλοφορησει ποτε. Αλλοι το επιλεγουν για την ποιοτητα του ,αλλοι για το design του , αλλοι για την φιγουρα τους, αλλοι για το λειτουργικο του και πολλα αλλα.

Εκεινο που ειναι σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχει μονο το iphone. Υπαρχουν android κινητα ,symbian κ.τ.λ τα οποια κατασκευαζουν μεγαλες εταιρειες σαφως για να πουλησουν και να κερδισουν οπως αλλωστε και η apple.

Εκεινο που εχουν οι αλλες εταιρειες και δεν το εχει η apple, κατι που κατα την γνωμη μου ειναι το σημαντικοτεro, ειναι κινητα για ολα τα βαλαντια. Π.χ θα βρεις android η symbian κινητο απο 100Ε μεχρι 770Ε , apple θα βρεις απο 660Ε και πανω. Η apple κατασκευασε μια συσκευη και με το μαρκετινγκ καταφερε να πεισει τους παντες οτι εφευρεσε το τηλεφωνο, με αποτελεσμα να καταφερει να βαλει ολους εμας τα θυματα του καταναλωτισμου και θαυμαστες της τεχνολογιας , να χρεωθουμε ειτε πληρωνοντας το αντιτιμο ,ειτε κανοντας μεγαλα συμβολαια με τις εταιρειες να παρουμε τα προιοντα της. Ολες οι συσκευες που στοιχιζουν απο 600Ε και πανω ειναι εφαμιλες η και καλυτερες του iphone, οποτε οποια και να παρει κανεις σιγουρα θα καλυφθει. Το να μην εχεις ομως κατι απο 600Ε και κατω, συνιστα εταιρικη αδιαφορια για τον καταναλωτη και στην συγκεκριμενη περιπτωση, της apple. Ειναι δηλαδη ανωτερη σαν κατασκευαστης απο την htc που αναπτυσει 150 μοντελα συσκευων και προσπαθει να πιασει τον παλμο του καταναλωτη; Σαφως οχι Ολοι μπορουν να κατασκευασουν καλα τηλεφωνα οταν μπορουν να εισπραξουν εναν σκασμο λεφτα. Το βασικοτερο για εμενα ειναι η εταιρικη ευθυνη και ο σεβασμος στον καταναλωτη! Οχι στο marketing που μπορει να σε πεισει να πουλησεις και την μανα σου.(εξ ου και οι φημες που προωθουν για κατασκευη apple συσκευης με χαμηλο κοστος, προσπαθοντας ομως παραλληλα να μας πουν οτι δεν υπαρχει αναγκη για αυτην)

Για οσους μπορουν πραγματικα να διαθεσουν χρημα και να παρουν iphone ολα οκ, απλα να ξερουν οτι υπαρχουν και αλλα εξισου καλα καθως δεν εχει καθε μερα 23 βαθμους κελσιου ουτε ειναι 2 του Απριλη. Για οσους δεν μπορουν (που ειναι και οι περισσοτεροι ) ας αναθεωρησουν και να σκεφτουν πρωτα τις οικονομικες δυνατοτητες τους και παλι θα καλυφτουν οσον αφορα τις αναγκες τους.

Οχι στο δικο τους μαρκετινγκ αλλα στο δικο μας. Αφηστε την αγορα να λειτουργησει τα παντα ειναι καλα. Ας ξυπνησουμε ,δεν υπαρχει μονο μια οδος .Αν δεν μας σεβαστει η apple ή η καθε apple ας νιωσει την αδιαφορια μας ,μην γινομαστε πιονια της καθε πολυεθνικης.

Link to comment
Share on other sites

Το iphone 4 σαφως ειναι ισως η ποιοτικοτερη συσκευη -τηλεφωνο - gadget που εχει κυκλοφορησει ποτε. Αλλοι το επιλεγουν για την ποιοτητα του ,αλλοι για το design του , αλλοι για την φιγουρα τους, αλλοι για το λειτουργικο του και πολλα αλλα.

Εκεινο που ειναι σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχει μονο το iphone. Υπαρχουν android κινητα ,symbian κ.τ.λ τα οποια κατασκευαζουν μεγαλες εταιρειες σαφως για να πουλησουν και να κερδισουν οπως αλλωστε και η apple.

Εκεινο που εχουν οι αλλες εταιρειες και δεν το εχει η apple, κατι που κατα την γνωμη μου ειναι το σημαντικοτεro, ειναι κινητα για ολα τα βαλαντια. Π.χ θα βρεις android η symbian κινητο απο 100Ε μεχρι 770Ε , apple θα βρεις απο 660Ε και πανω. Η apple κατασκευασε μια συσκευη και με το μαρκετινγκ καταφερε να πεισει τους παντες οτι εφευρεσε το τηλεφωνο, με αποτελεσμα να καταφερει να βαλει ολους εμας τα θυματα του καταναλωτισμου και θαυμαστες της τεχνολογιας , να χρεωθουμε ειτε πληρωνοντας το αντιτιμο ,ειτε κανοντας μεγαλα συμβολαια με τις εταιρειες να παρουμε τα προιοντα της. Ολες οι συσκευες που στοιχιζουν απο 600Ε και πανω ειναι εφαμιλες η και καλυτερες του iphone, οποτε οποια και να παρει κανεις σιγουρα θα καλυφθει. Το να μην εχεις ομως κατι απο 600Ε και κατω, συνιστα εταιρικη αδιαφορια για τον καταναλωτη και στην συγκεκριμενη περιπτωση, της apple. Ειναι δηλαδη ανωτερη σαν κατασκευαστης απο την htc που αναπτυσει 150 μοντελα συσκευων και προσπαθει να πιασει τον παλμο του καταναλωτη; Σαφως οχι Ολοι μπορουν να κατασκευασουν καλα τηλεφωνα οταν μπορουν να εισπραξουν εναν σκασμο λεφτα. Το βασικοτερο για εμενα ειναι η εταιρικη ευθυνη και ο σεβασμος στον καταναλωτη! Οχι στο marketing που μπορει να σε πεισει να πουλησεις και την μανα σου.(εξ ου και οι φημες που προωθουν για κατασκευη apple συσκευης με χαμηλο κοστος, προσπαθοντας ομως παραλληλα να μας πουν οτι δεν υπαρχει αναγκη για αυτην)

Για οσους μπορουν πραγματικα να διαθεσουν χρημα και να παρουν iphone ολα οκ, απλα να ξερουν οτι υπαρχουν και αλλα εξισου καλα καθως δεν εχει καθε μερα 23 βαθμους κελσιου ουτε ειναι 2 του Απριλη. Για οσους δεν μπορουν (που ειναι και οι περισσοτεροι ) ας αναθεωρησουν και να σκεφτουν πρωτα τις οικονομικες δυνατοτητες τους και παλι θα καλυφτουν οσον αφορα τις αναγκες τους.

Οχι στο δικο τους μαρκετινγκ αλλα στο δικο μας. Αφηστε την αγορα να λειτουργησει τα παντα ειναι καλα. Ας ξυπνησουμε ,δεν υπαρχει μονο μια οδος .Αν δεν μας σεβαστει η apple ή η καθε apple ας νιωσει την αδιαφορια μας ,μην γινομαστε πιονια της καθε πολυεθνικης.

Καπως ετσι ειναι τα πραγματα, αλλα εγω θα σου θεσω και μια ακομη παραμετρο, τροφη για σκεψη:

Αν υπηρχε "εταιρικη συνειδηση", αν δεν υπηρχε αυτο το εξοχως επιθετικο μαρκετινγκ κι αυτη η αλαζονεια της apple (σε πραγματικα πολλους τομεις) κι αν υπηρχαν 4-5 iphone για "ολα τα βαλαντια", που λες κι εσυ, πιστευεις οτι θα ειχε δημιουργηθει αυτο το "hype" για το iphone?

Ειναι ενα πολυ καλο προϊον, που σε ορισμενους τομεις ειναι για τα πανηγυρια (π.χ. μερικες φορες σαν τηλεφωνο, ειναι πισω κι απο συσκευες των 200 ευρω), αλλα -σωστα για την apple και τους μετοχους της- πωλειται σαν premium και ετσι θα συνεχισει να γινεται, γιατι διαφορετικα θα χασει τον προσανατολισμο της, με μοιραιες συνεπειες για αυτην...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια βαριέμαι να γράφω το που υπερτερεί το iPhone και γιατί αξίζει καποιος να το αγοράσει.

 

Η μοναδική συσκευή που με εξέπληξε είναι αυτή από την οποία γράφω τώρα. Η πιο τίμια android με διάφορα. Φυσικά δεν έχω multimedia απαιτήσεις. Κάνει όμως τέλεια όσα υποσχεται όπως το iphone. Και από ποιότητα κατασκευής τα πλαστικά του είναι αρκετά καλύτερα από ακριβότερα κινητά. Ότι και να έχω ανοικτό δεν πέφτει κάτω από 180ΜΒ. Το συνηθισμένο είναι 210 :)

Όσο για το i4, θα μπορούσα να μείνω μαζί του για ακόμα ένα χρόνο.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

βασικα η πρωτη διαπιστωση ισχυει για show off κλπ.αλλα οχι για ολους φυσικα..τελοσπαντων

 

 

αυτο ρε παιδια που δν εχω καταλαβει ειναι η υψηλη τους τιμη πιστευω πως δν υπαρχει το value for money εδω. νομιζω οτι τελικα πληρωνω περισσοτερα απο οσα παιρνω ΕΤΣΙ εξηγειται ο εικονικος κομπασμος των χρηστων των iphone,apple

 

ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!!!

"Καλυτερα ανορθόγραφες αλη8ειες παρα καλογραμμενα ψεματα.Η παιδεια δεν ειναι θεμα ορθογραφιας αλλα ανατροφης"
Link to comment
Share on other sites

βασικα η πρωτη διαπιστωση ισχυει για show off κλπ.αλλα οχι για ολους φυσικα..τελοσπαντων

 

 

αυτο ρε παιδια που δν εχω καταλαβει ειναι η υψηλη τους τιμη πιστευω πως δν υπαρχει το value for money εδω. νομιζω οτι τελικα πληρωνω περισσοτερα απο οσα παιρνω ΕΤΣΙ εξηγειται ο εικονικος κομπασμος των χρηστων των iphone,apple

 

ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!!!

 

σωστος εισαι,μη ξεχνας ομως και την καλη μεταπωλητικη του αξια.ειναι το κινητο που χανει τα λιγοτερα λεφτα σε περιπτωση που το πουλησει καποιος μεταχειρισμενο..

Link to comment
Share on other sites

σωστος εισαι,μη ξεχνας ομως και την καλη μεταπωλητικη του αξια.ειναι το κινητο που χανει τα λιγοτερα λεφτα σε περιπτωση που το πουλησει καποιος μεταχειρισμενο..

 

Σωστο, αλλα το αγοραζεις ετσι κι αλλιως τιγκα/τεντα/full overpriced...

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Σωστο, αλλα το αγοραζεις ετσι κι αλλιως τιγκα/τεντα/full overpriced...

Είναι υπερτιμημένο, αλλά Βασίλη παίρνεις μια πραγματικά ποιοτική κατασκευή και μια "μοναδική" συσκευή.

Στην ουσία τρέλα πουλάνε βέβαια...Και μόνο το γεγονός ότι η συσκευασία περιλαμβάνει αυτοκόλλητα με το μηλαράκι:p καταλαβαίνεις... Η apple και η Paul & shark το κάνουν αυτό, από όσο ξέρω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπερτιμημένο, αλλά Βασίλη παίρνεις μια πραγματικά ποιοτική κατασκευή και μια "μοναδική" συσκευή.

Στην ουσία τρέλα πουλάνε βέβαια...Και μόνο το γεγονός ότι η συσκευασία περιλαμβάνει αυτοκόλλητα με το μηλαράκι:p καταλαβαίνεις... Η apple και η Paul & shark το κάνουν αυτό, από όσο ξέρω...

 

συμφωνω απολυτα. ειναι και ποιοτικο και μοναδικο και Μεσσιας και Μεσι και Κανταφι

 

αλλα ειναι υπερτιμημενο (πανω απο οσο επρεπε να κοστιζει). 750 ευρω? ελα ρε συ John τωρα.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

ως πρωην κατοχος iphone 3GS και 4 μπορω να πω οτι μπορεις να ζησεις και χωρις αυτο...ολοι οσοι παιρνουν κατι απο apple κολλανε και μεχρι τωρα προσπαθω να καταλαβω το λογο!!

εχει γινει μοδα πλεον..αυτη ειναι η αληθεια..δεν μπορω να σκεφτω ενα λογο γιατι το αφεντικο μου (που κοντευει τα 70) να εχει iphone..μηπως γιατι ειναι ακριβο και προσφερει image σε αυτον που το κραταει??

προσωπικα οταν αγορασα το 3gs,το πηρα γιατι εμαθα για το jailbreak..διαφορετικα δεν υπηρχε περιπτωση...ειχε αρκετα "κατα" και τα οποια υπαρχουν ακομα και απ'οτι βλεπω θα υπαρχουν εις τον αιωνα τον απαντα...

δεν ειναι δυνατον να μην υπαρχει αναφορα στα μηνηματα η ακομα το να εισαι υποχρεωμενος να γραφεις μηνηματα 70 χαρακτηρων??και μην μου πει καποιος οτι υπαρχει το email γιατι δεν ειναι ετσι..

οπως και να'χει ηρθε η ωρα που το βαρεθηκα..το εδωσα και ησυχασα...κολλας η αληθεια ειναι..γιατι εχει τοσες εφαρμογες για τοσα πολλα και σε κανει να ασχολεισαι..αλλα απο ενα σημειο και μετα κατανταει κουραστικο πιστευω..

κατεληξα στο android...κατοχος ενος incredible s και soon ενος Galaxy S II (το οποιο περιμενω πως και πως)...καλο χρυσο το IOS αλλα ειναι πολυ "αλυσοδεμενο" και δεν θα επρεπε...οχι πως το android δεν εχει τα δικα του,αλλα τλχιστον παιρνεις μια συσκευη..απο την οποια στην ουσια δεν της λειπει κατι βασικο ετσι??τις περαιτερω αναγκες τις δημιουργουμε οι ιδιοι...

η Apple εχει δημιουργησει ολοκληρο μυθο γυρω απο το ονομα της αλλα και πιστους οπαδους...καλο η κακο δεν θα το κρινω εγω αυτο..αλλα μοδα ειναι και θα περασει??ο χρονος θα δειξει..παντως με αυτο που δεν συμφωνω σιγουρα ειναι με το "once you go mac you never go back"...

 

Τωρα πια γραφει Ελληνικα με 160 χαρακτηρες και το iphone!!! :blink:

Για ολα τα αλλα συμφωνω.

Πλακα εχουν μερικοι κατοχοι iphone που λενε οτι δεν χρησιμοποιουν sms γιατι ειμαστε στο 2011 και υπαρχει το mail,δεν χρειαζονται ραδιο γιατι εν ετη 2011 ακουνε μεσω ιντερνετ τους αγαπημενους τους σταθμους,δεν χρειαζονται bluetooth γιατι ειναι αχρειαστο κ.λ.π.Τις αδυναμιες τις παρουσιαζουν προτερηματα και εκσυγχρονισμο!

Κακα τα ψεματα μπορει να ειναι οτι ειναι αλλα δεν παυει να ειναι ενα πολυ καλο κινητο με πολυ καλη κατασκευη.Δεν εγινε αδικα τοσος ντορος γυρω απο το ονομα του.Πολλες εταιρειες χρωστανε πολλα στην εξελιξη τους χαρη σε αυτο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπερτιμημένο, αλλά Βασίλη παίρνεις μια πραγματικά ποιοτική κατασκευή και μια "μοναδική" συσκευή.

Στην ουσία τρέλα πουλάνε βέβαια...Και μόνο το γεγονός ότι η συσκευασία περιλαμβάνει αυτοκόλλητα με το μηλαράκι:p καταλαβαίνεις... Η apple και η Paul & shark το κάνουν αυτό, από όσο ξέρω...

 

Αυτη η τρελα πουλαει παντου ρε παιδια.λετε και ειναι η πρωτη φορα που τ βλεπουμε.υπαρχει σε ρουχα αμαξια κ.α..δν 8α επρεπε να μας εκπλησει.υπαρχουν μερικοι που δινουν μεγαλη σημασια στο μαρκετινκ απο οτι βλεπουμε γυρω μας;)

"Καλυτερα ανορθόγραφες αλη8ειες παρα καλογραμμενα ψεματα.Η παιδεια δεν ειναι θεμα ορθογραφιας αλλα ανατροφης"
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα. ειναι και ποιοτικο και μοναδικο και Μεσσιας και Μεσι και Κανταφι

 

αλλα ειναι υπερτιμημενο (πανω απο οσο επρεπε να κοστιζει). 750 ευρω? ελα ρε συ John τωρα.

 

Μα είναι. (650 στα 16giga αλλά και πάλι πολλά είναι).

Το θέμα με μια τέτοια συσκευή είναι ότι είσαι αυτόματα εκτός συναγωνισμού.

Εννοώ δηλαδή ότι δεν υπάρχει κάποιο άλλο τηλέφωνο για να κάνεις σύγκριση, επομένως, μέχρι να βγεί το επόμενο μήλο, εσύ είσαι νούμερο1.

Στα android πχ , ότι και να πάρεις, σε 3 μήνες θα βγεί κάποιο καλύτερο και θα σε τρώει η τσέπη σου.

 

Δεν το μετανιώνω που το πήρα. Δεν ξετρελάθηκα κιόλας βέβαια, σε μερικά πράγματα είναι πίσω, κυρίως στα θέματα του τρόπου ειδοποίησης για email, calendar events κλπ (μου θυμίζει κάτι samsung 10ετίας) , αλλά και σε κάποιους τομείς είναι κορυφαίο (ποιότητα κατασκευής, οθόνη, αυτονομία, ποιότητα λειτουργίας).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η τρελα πουλαει παντου ρε παιδια.λετε και ειναι η πρωτη φορα που τ βλεπουμε.υπαρχει σε ρουχα αμαξια κ.α..δν 8α επρεπε να μας εκπλησει.υπαρχουν μερικοι που δινουν μεγαλη σημασια στο μαρκετινκ απο οτι βλεπουμε γυρω μας;)

 

Oχι πως η Νοκια ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΞΕΣΚΙΣΕΙ με τα υπερτιμημενα και ολοιδια μοντελα που εβγαζες καθε 2 μηνες.

Δεν τα ξεχναμε αυτα ετσι;)

 

με 600αρες και 750αρες ευρω

 

 

Νοκια 3650 - 3660

7610 - 6670

7250 - 7250i

Ν70 - Ν70ΜΕ

Ν91 - Ν918GB

N95 -N95-2

 

και απειρα παραδειγματα ακομη

 

 

Δεν το μετανιώνω που το πήρα.

 

To Iphone 4 ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ.

Edited by thePRODIGY

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Στα android πχ , ότι και να πάρεις, σε 3 μήνες θα βγεί κάποιο καλύτερο και θα σε τρώει η τσέπη σου.

 

Δεν το μετανιώνω που το πήρα. Δεν ξετρελάθηκα κιόλας βέβαια, σε μερικά πράγματα είναι πίσω, κυρίως στα θέματα του τρόπου ειδοποίησης για email, calendar events κλπ (μου θυμίζει κάτι samsung 10ετίας) , αλλά και σε κάποιους τομείς είναι κορυφαίο (ποιότητα κατασκευής, οθόνη, αυτονομία, ποιότητα λειτουργίας).

 

Αυτο ειναι το βασικοτερο, αν οι εταιρειες λογικευονταν και στηριζαν ενα - δυο καλα μοντελα android για ενα ολοκληρο ετος (κι οχι, οπως π.χ. η HTC που κατηντησε η Νοκια των παλαιων εποχων -850 μοντελα το χρονο και τελικα να προκαλει συγχυση αντι να προσφερει επιλογες, μαζι με διορθωτικες κινησεις της Google (market, fragmentation κλπ) θα πηγαινε πολυ καλυτερα το android, απο την ηδη εξαιρετικη πορεια του.

Υ.Γ. Κανε jaibreak στο 4αρι και βαλε καμια καλη εφαρμογουλα, γιατι ετσι οπως ειναι (μαμισιο) ειναι για κλαματα.

Lockinfo (για homescreen), sbsettings κλπ κλπ

Και φυσικα αρχισε να ψαχνεσαι (υποθετω θα το εχεις ηδη κανει) για "καλες" και ποιοτικες εφαρμογες για το ios, κι εκει θα διαπιστωσεις οτι η διαφορα με τα android ειναι μεγαλη (+ το θεμα αυτονομια).

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το βασικοτερο, αν οι εταιρειες λογικευονταν και στηριζαν ενα - δυο καλα μοντελα android για ενα ολοκληρο ετος (κι οχι, οπως π.χ. η HTC που κατηντησε η Νοκια των παλαιων εποχων -850 μοντελα το χρονο και τελικα να προκαλει συγχυση αντι να προσφερει επιλογες, μαζι με διορθωτικες κινησεις της Google (market, fragmentation κλπ) θα πηγαινε πολυ καλυτερα το android, απο την ηδη εξαιρετικη πορεια του.

 

Δεν σε πιανω...Στην αγορα μας περσι περιπου εφεραν τα wildfire και desire και πιο μετα ηρθε το Desire HD.Φετος,μετα απο ενα χρονο εχουμε τους αντικαταστατες τους wildfire S,Desire S και Sensation.Ποια συγχυση;Εγω για επιλογες το βλεπω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που θέλουν να εκδηλώσουν συμπλεγματικές συμπεριφορές για τις οποίες πολλοί που εκφράζουν απόψεις σε αυτο το thread στοχοποιούν χρήστες iPhone, αγοράζουν τηλέφωνα αλλου τύπου όπως τα vertu http://www.vertu.mobi/inf/infomo?site=vertumobi.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...