Jump to content

iPhone - Νοοτροπία / Mόδα


Dj_Blade
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και απειρα παραδειγματα ακομη

 

 

 

 

To Iphone 4 ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ.

 

το 8850 carbon :rolleyes:

 

ωραιο το μηλο... αλλα γιατι αρχισαν να το αντιγραφουν ολοι ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το 8850 carbon :rolleyes:

 

ωραιο το μηλο... αλλα γιατι αρχισαν να το αντιγραφουν ολοι ?

 

εμμμ γιατι ειναι ωραιο οπως ειπαμε? και πετυχημενο?:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιανω...Στην αγορα μας περσι περιπου εφεραν τα wildfire και desire και πιο μετα ηρθε το Desire HD.Φετος,μετα απο ενα χρονο εχουμε τους αντικαταστατες τους wildfire S,Desire S και Sensation.Ποια συγχυση;Εγω για επιλογες το βλεπω.

 

Wildfire, Desire, Legend, Desire HD, Desire Z κλπ που μπορει να μου διαφευγουν (για εμας εδω, γιατι παραεξω εχουμε ολα αυτα Χ 3, δηλαδη 3 διαφορετικες αγορες και καμια 20αρια variants των android, για να τρεχουν και να μη φτανουν να διορθωνουν bugs και να βγαζουν αναβαθμισεις. Δε χρειαζονται ολα αυτα.

Και φετος, ηδη εχουμε Desire S, Incredible S, Wildfire S, οσονουπω Sensation και παει λεγοντας...

Τα Incredible S, Desire S ειναι βοηθεια στο να επιλεξεις η τροπος να απαξιωσεις την ιδια σου τη συσκευη με εσωτερικο ανταγωνισμο, τραγικη μεταπωληση (ελα σε 2 μηνες να δεις ποσο θα πουλανε τα Desire S). Δεν εχει νοημα αυτο το παιχνιδι...

Link to comment
Share on other sites

εμμμ γιατι ειναι ωραιο οπως ειπαμε? και πετυχημενο?:)

 

κι αλλα κινητα ειναι ωραια και επιτυχιμενα... ενας λογος που προτιμω τα κουμπακια ειναι τα παμπολλα σχεδια κινητων... τωρα βλεπεις μια οθονη και 2 κουμπακια απο κατω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

κι αλλα κινητα ειναι ωραια και επιτυχιμενα... ενας λογος που προτιμω τα κουμπακια ειναι τα παμπολλα σχεδια κινητων... τωρα βλεπεις μια οθονη και 2 κουμπακια απο κατω...

 

Ποιο πετυχημενα απο την καθε γεννια Iphone ξεχωριστα?

 

Σε smartphones μονο το 5800 μπορω να σκεφτω που εχει ξε^@#$ στις πωλησεις. Και αυτο ακομα..δανειστηκε στοιχεια απο το iphone .

 

Oλα τα αλλα μα ολα ειναι λιγοτερο πετυχημενα απο το iphone.

 

 

Aυτο για την οθονη με τα 2 κουμπακια απο κατω ειναι αλλου παππα ευαγγελιο. αλλη κουβεντα αυτη. και δεν διαφωνουμε.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Wildfire, Desire, Legend, Desire HD, Desire Z κλπ που μπορει να μου διαφευγουν (για εμας εδω, γιατι παραεξω εχουμε ολα αυτα Χ 3, δηλαδη 3 διαφορετικες αγορες και καμια 20αρια variants των android, για να τρεχουν και να μη φτανουν να διορθωνουν bugs και να βγαζουν αναβαθμισεις. Δε χρειαζονται ολα αυτα.

Και φετος, ηδη εχουμε Desire S, Incredible S, Wildfire S, οσονουπω Sensation και παει λεγοντας...

Τα Incredible S, Desire S ειναι βοηθεια στο να επιλεξεις η τροπος να απαξιωσεις την ιδια σου τη συσκευη με εσωτερικο ανταγωνισμο, τραγικη μεταπωληση (ελα σε 2 μηνες να δεις ποσο θα πουλανε τα Desire S). Δεν εχει νοημα αυτο το παιχνιδι...

 

Εχεις δικιο αλλα το θεωρεις καλυτερο να εχεις μονο 2 επιλογες (iphone 3GS και iphone 4);Κι αν σε καποιον αρεσει το iOS αλλα δεν του αρεσει η συσκευη;Αν παλι σε καποιον του αρεσει το iOS αλλα θελει μεγαλυτερη οθονη τι κανει;Παει αναγκαστικα σε Android γιατι η Apple χεστηκε;Αν εφτιαχνε κι ενα με 4" αλλα την ιδια αναλυση τι κακο θα εκανε αυτο στην εταιρεια;

Εγω παλι προτιμω να υπαρχουν επιλογες ακομα κι αν γινονται λαθη οπως πολυ σωστα ειπες με το Desire S και το Incredible S.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι. (650 στα 16giga αλλά και πάλι πολλά είναι).

Το θέμα με μια τέτοια συσκευή είναι ότι είσαι αυτόματα εκτός συναγωνισμού.

Εννοώ δηλαδή ότι δεν υπάρχει κάποιο άλλο τηλέφωνο για να κάνεις σύγκριση, επομένως, μέχρι να βγεί το επόμενο μήλο, εσύ είσαι νούμερο1.

Στα android πχ , ότι και να πάρεις, σε 3 μήνες θα βγεί κάποιο καλύτερο και θα σε τρώει η τσέπη σου.

 

Δεν το μετανιώνω που το πήρα. Δεν ξετρελάθηκα κιόλας βέβαια, σε μερικά πράγματα είναι πίσω, κυρίως στα θέματα του τρόπου ειδοποίησης για email, calendar events κλπ (μου θυμίζει κάτι samsung 10ετίας) , αλλά και σε κάποιους τομείς είναι κορυφαίο (ποιότητα κατασκευής, οθόνη, αυτονομία, ποιότητα λειτουργίας).

Εγω πάλι προτιμώ τις notifications όπως είναι στο iPhone. Ειδικά με το Lockinfo είναι σκάλες ανώτερες απ ότι στα android.

 

Το i5 που θα μπορει να συγκριθεί με το SGS 2 θα έχει την ίδια τιμη με το i4 660€. Όταν το SGS 2 πουλιέται 600€, πως είναι υπερτιμημενο το iPhone?

 

Παρόλο τι ελειψεις του είναι κάποια πράγματα που γίνονται στο iPhone τόσο απλα και τέλεια.

Αυτο το μαμημενο copy paste ποτε επειτελους θα το φτιάξουν να δουλεύει σωστά στα android? φθάσαμε στην 2.3.4 και ακόμα δεν έχει τελειοποιηθει.

Και πολλα αλλα με χειρότερο αυτο τον εφαρμογών που ακόμα και στο paid market με εξαίρεση τις γνωστές εφαρμογές είναι δράμα.

Ακόμα και αυτές που προϋπήρχαν στο iPhone δεν είναι στημένες το ίδιο. Π.χ. το tapatalk.

Αν αποφασιει η apple να δώσει τις βελτιώσεις που πρέπει, θα ξεφύγει ακόμα πιο πολυ το iOS. Τις δίνουν όμως με το σταγονόμετρο για να έχουν κάτι νέο συνεχώς.

Τίποτα απ αυτα δεν είναι κάτι που δεν μπορούν να το κάνουν. Έχουν τις λύσεις έτοιμες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο αλλα το θεωρεις καλυτερο να εχεις μονο 2 επιλογες (iphone 3GS και iphone 4);Κι αν σε καποιον αρεσει το iOS αλλα δεν του αρεσει η συσκευη;Αν παλι σε καποιον του αρεσει το iOS αλλα θελει μεγαλυτερη οθονη τι κανει;Παει αναγκαστικα σε Android γιατι η Apple χεστηκε;Αν εφτιαχνε κι ενα με 4" αλλα την ιδια αναλυση τι κακο θα εκανε αυτο στην εταιρεια;

Εγω παλι προτιμω να υπαρχουν επιλογες ακομα κι αν γινονται λαθη οπως πολυ σωστα ειπες με το Desire S και το Incredible S.

 

Οταν εστιαζεις σε ενα προϊον, εχεις το πλεονεκτημα να λυνεις αμεσα προβληματα και τελικα να παρουσιαζεις ενα αρτιο, αψεγαδιαστο (κατα το δυνατο) συνδυασμο υλικου-λογισμικου.

Κι εγω θα ηθελα μια 4αρα οθονη στο iphone 4 που εχω τωρα, αλλα αν ηταν να χασω την απροβληματιστη εγκατασταση εφαρμογων (λογω ιδιας αναλυσης, συγκεκριμενων φυσικων διαστασεων οθονης κλπ), την αμεση επιλυση των bugs που συνοδευουν το λανσαρισμα μιας συσκευης, προτιμω την υπαρχουσα λογικη.

Και μην πας μακρια. Χθες επαιζα με το HTC Sensation. Πιτα στα bugs. Στα χερια μου εκανε δυο restart, στα 10 λεπτα που ασχοληθηκα μαζι του.

Δε θα κερδιζε χρονο και τελικα σε πωλησεις η HTC αν δεν ειχε και αλλα 750 κινητα (με android, wp7) αυτη τη στιγμη στον κοσμο να ασχολειται (τη στιγμη που απεναντι του θα εχει ευθεως ενα αρτιο galaxy s II, που παιζει αψογα με την πρωτη του κιολας ROM και το "γερασμενο", αλλα αξιολογο ακομα 4αρι που πουλαει με την ιδια ενταση)?

Ειναι πολλα στη μεση, λοιπον...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι προτιμώ τις notifications όπως είναι στο iPhone. Ειδικά με το Lockinfo είναι σκάλες ανώτερες απ ότι στα android.

 

Το i5 που θα μπορει να συγκριθεί με το SGS 2 θα έχει την ίδια τιμη με το i4 660€. Όταν το SGS 2 πουλιέται 600€, πως είναι υπερτιμημενο το iPhone?

 

Παρόλο τι ελειψεις του είναι κάποια πράγματα που γίνονται στο iPhone τόσο απλα και τέλεια.

Αυτο το μαμημενο copy paste ποτε επειτελους θα το φτιάξουν να δουλεύει σωστά στα android? φθάσαμε στην 2.3.4 και ακόμα δεν έχει τελειοποιηθει.

Και πολλα αλλα με χειρότερο αυτο τον εφαρμογών που ακόμα και στο paid market με εξαίρεση τις γνωστές εφαρμογές είναι δράμα.

Ακόμα και αυτές που προϋπήρχαν στο iPhone δεν είναι στημένες το ίδιο. Π.χ. το tapatalk.

Αν αποφασιει η apple να δώσει τις βελτιώσεις που πρέπει, θα ξεφύγει ακόμα πιο πολυ το iOS. Τις δίνουν όμως με το σταγονόμετρο για να έχουν κάτι νέο συνεχώς.

Τίποτα απ αυτα δεν είναι κάτι που δεν μπορούν να το κάνουν. Έχουν τις λύσεις έτοιμες.

Ετσι ειναι Κωστα. Περιμενω, παντως, απο την Apple να δωσει ουσιαστικες αναβαθμισεις και ανανεωσεις του λογισμικου (οπωσδηποτε notification system, πιο "εμφανισιμο" multitasking και αρχικη οθονη ειναι αυτα που θελω εγω), για να συνεχισει την ιδια καλη πορεια του το ios...

Link to comment
Share on other sites

Οταν εστιαζεις σε ενα προϊον, εχεις το πλεονεκτημα να λυνεις αμεσα προβληματα και τελικα να παρουσιαζεις ενα αρτιο, αψεγαδιαστο (κατα το δυνατο) συνδυασμο υλικου-λογισμικου.

Κι εγω θα ηθελα μια 4αρα οθονη στο iphone 4 που εχω τωρα, αλλα αν ηταν να χασω την απροβληματιστη εγκατασταση εφαρμογων (λογω ιδιας αναλυσης, συγκεκριμενων φυσικων διαστασεων οθονης κλπ), την αμεση επιλυση των bugs που συνοδευουν το λανσαρισμα μιας συσκευης, προτιμω την υπαρχουσα λογικη.

Και μην πας μακρια. Χθες επαιζα με το HTC Sensation. Πιτα στα bugs. Στα χερια μου εκανε δυο restart, στα 10 λεπτα που ασχοληθηκα μαζι του.

Δε θα κερδιζε χρονο και τελικα σε πωλησεις η HTC αν δεν ειχε και αλλα 750 κινητα (με android, wp7) αυτη τη στιγμη στον κοσμο να ασχολειται (τη στιγμη που απεναντι του θα εχει ευθεως ενα αρτιο galaxy s II, που παιζει αψογα με την πρωτη του κιολας ROM και το "γερασμενο", αλλα αξιολογο ακομα 4αρι που πουλαει με την ιδια ενταση)?

Ειναι πολλα στη μεση, λοιπον...

 

Κατσε γιατι μαλλον δε με καταλαβες...Αν εφτιαχνε η Apple μια συσκευη με τα χαρακτηριστικα του iphone 4 δηλαδη ιδιο επεξεργαστη και gpu,ιδια ραμ,ιδια αναλυση οθονης και απλα την εκανε 4" θα υπηρχε ασυμβατοτητα και bugs;Στα Android οι εφαρμογες λειτουργουν βαση αναλυσης και φυσικα και εκδοσης Android αλλα το iOS δεν λειτουργει ετσι ουτως ή αλλος.

Θα μας τρελανετε εσεις με τα iphones στο τελος.Αδυναμιες και λαθη της Apple μας τις πλασαρετε σαν απροβληματιστες λειτουργιες;

Επιασες το Sensation κι ηταν πιτα στα bugs;Λογικα θα επιασες καποιο που δεν ηταν στην τελικη του μορφη.Αν δεις ποσο απροβληματιστα δουλευει χωρις bugs και χωρις restarts το Desire S μου σε stock μορφη και χωρις jailbreak,root και τετοια θα τα παιξεις.

Δυστυχως ή ευτυχως δεν εχει ολος ο κοσμος λεφτα να δινει 500αρες οπως εγω ή 650 και 750αρες οπως εσυ για να παρει ενα smartphone και καλο ειναι να υπαρχουν συσκευες για ολους.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατι μαλλον δε με καταλαβες...Αν εφτιαχνε η Apple μια συσκευη με τα χαρακτηριστικα του iphone 4 δηλαδη ιδιο επεξεργαστη και gpu,ιδια ραμ,ιδια αναλυση οθονης και απλα την εκανε 4" θα υπηρχε ασυμβατοτητα και bugs;Στα Android οι εφαρμογες λειτουργουν βαση αναλυσης και φυσικα και εκδοσης Android αλλα το iOS δεν λειτουργει ετσι ουτως ή αλλος.

Θα μας τρελανετε εσεις με τα iphones στο τελος.Αδυναμιες και λαθη της Apple μας τις πλασαρετε σαν απροβληματιστες λειτουργιες;

Επιασες το Sensation κι ηταν πιτα στα bugs;Λογικα θα επιασες καποιο που δεν ηταν στην τελικη του μορφη.Αν δεις ποσο απροβληματιστα δουλευει χωρις bugs και χωρις restarts το Desire S μου σε stock μορφη και χωρις jailbreak,root και τετοια θα τα παιξεις.

Δυστυχως ή ευτυχως δεν εχει ολος ο κοσμος λεφτα να δινει 500αρες οπως εγω ή 650 και 750αρες οπως εσυ για να παρει ενα smartphone και καλο ειναι να υπαρχουν συσκευες για ολους.

 

Καταρχην, εγω δεν ανηκω στην κατηγορια "ολοι εσεις με τα iphones", γιατι απλουστατα δοκιμασα ολα τα τελευταια androids σαν προσωπικες συσκευες (με εξαιρεση το Desire S), οποτε ειμαι εκτος συγκρισης ;)

ΣΤα υπολοιπα που λες, πρακτικα δε διαφωνω. Θα ηθελα κι εγω μια τετοια συσκευη που περιγραφεις - αλλωστε εγω ο ιδιος εχω πει επανειλημμενα, οτι οι 3.5 ιντσες του 4αριου ειναι υπερβολικα λιγες- αλλα δεν μας κανει τη χαρη η Apple. Πως να το κανουμε τωρα?

Για τα bugs του Sensation, σαφως και δεν ηταν final η rom και ειμαι σιγουρος οτι το τελικο πρϊον θα ειναι πολυ πιο σταθερο. Αλλα αλλου εστιασα εγω. Γιατι να χανει χρονο η HTC και κρισιμα μεριδια αγορας (απο το Galaxy S II που θα προηγηθει 15-30 μερες στα ραφια)- αν ηταν εστιασμενη σε λιγες συσκευες, δε θα ειχε τετοια προβληματα.

Τελος, σαφως κι ειναι καλο που υπαρχουν και φθηνα androids για ολους - ακομα και το τελευταιο IDEOS ειναι εξαιρετικο για τα χρηματα του...

Link to comment
Share on other sites

εχω apple και imac και macbook και iphone.

δεν τα χω για την μοδα,το μονο σιγουρο,γουσταρω mac και ποιοτητα κατασκευης.

 

οσο για το iphone.

τι να παρω,κανα nokiaki να παιζω???με το symbian???και τις ψευτοοθονες τους που πλασαρουν ως capasitive?και ειναι πιο αργες απο την καθυστερηση?

αντε htc και samsung μου αρεσουν καποια τηλ.

μου αρεσει η ποιοτητα κατασκευης στο iphone,το μενου και το cydia με οτι συνεπαγεται μεσα σε αυτο...και σαφως η καλυτερη οθονη σε αποκριση που εχει μπει σε κινητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

η μετάβαση από το 3gs στο 4 είναι μόδα ή όχι. έχει διαφορές στο software από την στιγμή που και τα δύο τρέχουν 4.3.3;

δεν θεωρώ διαφορά τον επεξεργαστή την μνήμη και την κάμερα. Με νοιάζει καθαρά το λειτουργικό. Το ios 5 θα τρέχει και στο 3gs, θα λιγότερες λειτουργίες στο 3gs από ότι στο 4;

Link to comment
Share on other sites

η μετάβαση από το 3gs στο 4 είναι μόδα ή όχι. έχει διαφορές στο software από την στιγμή που και τα δύο τρέχουν 4.3.3;

δεν θεωρώ διαφορά τον επεξεργαστή την μνήμη και την κάμερα. Με νοιάζει καθαρά το λειτουργικό. Το ios 5 θα τρέχει και στο 3gs, θα λιγότερες λειτουργίες στο 3gs από ότι στο 4;

 

Το λειτουργικό είναι ακριβώς το ίδιο από το 3Gs στο 4 όμως η διαφορά στην αίσθηση καθημερινής χρήσης ειναι τεράστια ακριβώς λόγω επεξεργαστή και μνήμης καθώς και της πυκνότητας της οθόνης. Για να είμαστε ακριβείς, οι λειτουργίες που λείπουν από το 3Gs λόγω περιορισμών hardware είναι η χρήση της μπροστινής κάμερας για video-κλήσεις, η χρήση του flash και η λειτουργία λίγων παιχνιδιών που αξιοποιούν το "πολυαξονικό" γυροσκόπιο του 4 που δεν υπάρχει στο 3Gs.

 

Σημαντική διαφορά επίσης είναι το 3G κύκλωμα του 4 που υποστηρίζει full 3G ταχύτητες (HSUPA) πράγμα που δεν καλύπτει το 3Gs (φτάνει μέχρι HSDPA).

 

Επίσης παρά το ότι το 5 θα τρέχει στο 3Gs το ερώτημα είναι πως θα τρέχει.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό είναι ακριβώς το ίδιο από το 3Gs στο 4 όμως η διαφορά στην αίσθηση καθημερινής χρήσης ειναι τεράστια ακριβώς λόγω επεξεργαστή και μνήμης καθώς και της πυκνότητας της οθόνης. Για να είμαστε ακριβείς, οι λειτουργίες που λείπουν από το 3Gs λόγω περιορισμών hardware είναι η χρήση της μπροστινής κάμερας για video-κλήσεις, η χρήση του flash και η λειτουργία λίγων παιχνιδιών που αξιοποιούν το "πολυαξονικό" γυροσκόπιο του 4 που δεν υπάρχει στο 3Gs.

 

Σημαντική διαφορά επίσης είναι το 3G κύκλωμα του 4 που υποστηρίζει full 3G ταχύτητες (HSUPA) πράγμα που δεν καλύπτει το 3Gs (φτάνει μέχρι HSDPA).

 

Επίσης παρά το ότι το 5 θα τρέχει στο 3Gs το ερώτημα είναι πως θα τρέχει.

 

ενδιαφέρον... με κάληψες οφείλω να ομολογήσω.. σημαντικά αυτά που λείπουν δεν λέω. Βέβαια πρέπει να υπολογίσουμε ότι 3gs μπορείς να βρεις μτχ με 2-3 κατοστάρικα ενώ για το 4 θα ήθελες τουλάχιστον τα διπλά.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον... με κάληψες οφείλω να ομολογήσω.. σημαντικά αυτά που λείπουν δεν λέω. Βέβαια πρέπει να υπολογίσουμε ότι 3gs μπορείς να βρεις μτχ με 2-3 κατοστάρικα ενώ για το 4 θα ήθελες τουλάχιστον τα διπλά.

 

Αν σκεφτείς ότι είναι συσκευή που την κρατάς άνετα δυο χρόνια μπορει και να μην είναι τόσο μεγάλη η διάφορά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δυο χρόνια τώρα είμαι με iphone πλέον αποφάσισα πως λειτουργείες που είχαν τα κινητά προ 6ετείας πρέπει να τα έχει ένα κινητό 600-700ευρώ οπότε ξεπερνάω την μόδα και το στυλ και το ξεφορτώνομαι για κάποιο android
angeldust
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγκρινω και επαυξανω.και εμενα μου αρεσει το μηλο σαν σχεδιασμο και οθονη αλλα ειναι απαραδεκτο ενα κινητο με τοσα λεφτα να μην εχει ραδιοφωνο και πολλα αλλα που εχουν κινητα 200ων ευρω και κατω...
Link to comment
Share on other sites

εγκρινω και επαυξανω.και εμενα μου αρεσει το μηλο σαν σχεδιασμο και οθονη αλλα ειναι απαραδεκτο ενα κινητο με τοσα λεφτα να μην εχει ραδιοφωνο και πολλα αλλα που εχουν κινητα 200ων ευρω και κατω...

 

Ο κάθε ένας με τις ανάγκες του. Για μένα, δεν έχει βγει ακόμη το κινηντό που έστω θα διαβάσω το review και θα με ενδιαφέρει πιο πολύ από το iPhone. Για αντικατάσταση δεν μιλάω.

 

Δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς αυτό!

 

Σημαντική διαφορά επίσης είναι το 3G κύκλωμα του 4 που υποστηρίζει full 3G ταχύτητες (HSUPA) πράγμα που δεν καλύπτει το 3Gs (φτάνει μέχρι HSDPA).

 

Βασικά οι διαφορές είναι δύο

  • Uplink: iPhone 4: 5.76Mbps (HSUPA), iPhone 3GS: 384Kbps (R99)
  • Downlink: iPhone 4 & iPhone 3GS: 7.2Mbps (HSDPA)

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μ

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

εγκρινω και επαυξανω.και εμενα μου αρεσει το μηλο σαν σχεδιασμο και οθονη αλλα ειναι απαραδεκτο ενα κινητο με τοσα λεφτα να μην εχει ραδιοφωνο και πολλα αλλα που εχουν κινητα 200ων ευρω και κατω...

 

Αυτό με τα κινητά των 200 ευρώ που κάνουν πράγματα που δεν κάνει το μήλο έχω βαρεθεί να το ακούω.

 

Το μόνο που κάνουν αυτά τα κινητά είναι ότι έχουν τηλέφωνο, ράδιο, μπλέ δόντι και γίνεται αφαιρούμενος δίσκος σε υπολογιστή, απο εκεί και πέρα το χάος. Έχω μείνει με το 3GS και πάω μάλλον για τρίτο χρόνο γιατί δεν έχω χρήματα να το ανανεώσω αλλά 200 ευρώ δεν πετούσα σε καμία συσκευή.

Όταν θα καταλάβουν τι σημαίνει μια συσκευή να λειτουργεί ΠΑΝΤΑ τότε θα καταλάβουν την αξία του μήλου.

Να μην μιλήσω για τις αντίπαλες συσκευές των 500-600 ευρώ. Ο άλλος έγραφε δουλεύει τέλεια έχει τρεις μέρες να κάνει επανεκίνηση η το άλλο για να δουλεύει καλά θέλει τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα, η το συνηθισμένο χωρίς root και rom σωστή συσκευή δεν έχεις.

 

 

ενδιαφέρον... με κάληψες οφείλω να ομολογήσω.. σημαντικά αυτά που λείπουν δεν λέω. Βέβαια πρέπει να υπολογίσουμε ότι 3gs μπορείς να βρεις μτχ με 2-3 κατοστάρικα ενώ για το 4 θα ήθελες τουλάχιστον τα διπλά.

 

Απο άποψη ταχύτητας δεν θα καταλάβεις πολλά αν δεν έχεις πολλές εφαρμογές ανοιχτές στο 3GS. Το iOS 5 και σαν beta δουλεύει σχεδόν τέλεια, αλλα η εμπειρία χρήσης στο 4 με την οθόνη του είναι μέρα με την νύχτα, συνιστώ και εγώ αγορά iPhone 4 και πάνω αν είναι εφικτό χρηματικά.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η απορια μου ειναι η εξης γιατι κρατανε τοσο μεγαλη τιμη ακομα στα μεταχειρισμενα ΑΦΟΥ ειναι ενα κινητο παλαιο πια... Ενα κινητο που ΕΙΝΑΙ ΠΑΜΦΘΗΝΟ κανονικα και δεν λεει να ριξει τιμη... γιατι ετσι?

 

Η απάντηση είναι απλή: Επειδή υπάρχουν αγοραστές. Να είσαι βέβαιος ότι αν δεν τα αγόραζε κανείς, θα ήταν και πάμφθηνα.

 

Τώρα αν ρωτάς το γιατί υπάρχουν αγοραστές για ακριβά μεταχειρισμένα μοντέλα, η απάντηση είναι πολύ πιο σύνθετη και έχει να κάνει με τη μόδα, τη μίμηση, το επιτυχημένο marketing, την εικόνα, την χρηστικότητα που ψάχνει κανείς για το κινητό του, το όνομα της εταιρείας κοκ. Σε αυτή τη συζήτηση δεν βρίσκεις άκρη.

Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Δεν καταλαβαίνω γιατί ένας κάτοχος iPhone θα πρέπει να θεωρείται fashion victim σονυ και καλά....Προσωπικα το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι να πουλήσω μούρη με ένα κινητο...
Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες ειναι. μουρη δεν πουλας με το κινητο σου. με το κινητο σου περνεις τηλεφωνα και το χρησιμοποιεις για να κανεις την δουλεια σου.

αυτοι που θεωρουν οτι πουλας μουρη με ενα iphone ειναι αυτοι που θελουν να πουλησουν μουρη με το κινητο τους. ελεος που εχουμε φτασει ενα τηλεφωνο να θεωρειτε οτι πουλας μουρη. ελατε σπιτι μου εχω ενα ασυρματο που κανει 300 ευρο. ειμαι μουρατος τωρα???????

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι απλή: Επειδή υπάρχουν αγοραστές. Να είσαι βέβαιος ότι αν δεν τα αγόραζε κανείς, θα ήταν και πάμφθηνα.

 

Τώρα αν ρωτάς το γιατί υπάρχουν αγοραστές για ακριβά μεταχειρισμένα μοντέλα, η απάντηση είναι πολύ πιο σύνθετη και έχει να κάνει με τη μόδα, τη μίμηση, το επιτυχημένο marketing, την εικόνα, την χρηστικότητα που ψάχνει κανείς για το κινητό του, το όνομα της εταιρείας κοκ. Σε αυτή τη συζήτηση δεν βρίσκεις άκρη.

 

Η απλα ένα κινητο είναι διαχρονικό και χρήσιμο ακόμη κι αν πέρασε ο καιρός οπότε δεν χάνει την αξία του. Ίσως επειδή η εταιρεία που το υποστηρίζει δεν το έχει "πετάξει στην άκρη", είτε λόγω ριζικής αλλαγής σχεδίασης ή λόγω λειτουργικότητας.

 

Το iPhone προφανώς είναι ΚΑΙ μόδα, γιατι είναι πανέμορφο :). Το καλό είναι ότι είναι και διαχρονικό.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλα κανενας δεν μπορει να αμφισβητησει την αξια του iphone γιατι ειναι ενα εξαιρετικο κινητο με πολλες δυνατοτητες αλλα προφανως η απορια του Dj_Blade ειναι γιατι καποιοι που μπορουν να αξιοποιησουν μολις το 5% των δυνατοτητων του πανε και δινουν 500 Ε για να το αποκτησουν.

Μονο και μονο για να πουν δειτε πηρα το iphone?

Γιατι δεν προτιμουν κατι που να το αξιοποιησουν καλυτερα?

Αλλα απο την αλλη κανεις δεν μπορει να κανει κουμαντο στο πορτοφολι κανενος και μενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου αν καποιος το πηρε γιατι θα το αξιοποιησει η απλα για φιγουρα...

Αφου το ηθελε πολυ καλα εκανε και το πηρε...

 

αυτό ακριβώς..είναι ένα τηλέφωνο με πολλές δυνατότητες...το οτι κάποια άτομα δίνουν 500 και ευρώ να το αποκτήσουν εφόσον δεν ξέρουν καν να το αξιοποιήσουν είναι καθαρά δικό τους θέμα, άσχετα αν δεν συμφωνώ. Για όνομα του Θεού ...είναι ένα τηλέφωνο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...