Jump to content

iPhone - Νοοτροπία / Mόδα


Dj_Blade
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι όντως το ρομποτάκι έχει γίνει της μόδας και ας μην ξέρουνε τι κάνει πως το κάνει και ποιος το έφτιαξε :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ειδικα την περιοδο 2007-2009 ηταν οντως μοδα.

 

σιγα σιγα ξεθωριαζει αυτη η νοοτροπια οσον αφορα τα iphone.

 

 

(εχουμε περασει στην μοδα του Android τωρα)

 

.......:confused:......:X...........

 

 

εγω εχω και την τιμη να εχω ενα απο τα πιο *γκουχου γκουχου* ομορφα κινητα της νοκια το Ν78 ( βεβαια 1.5 χρονο μετα με φαινεται πανεμορφο) και οποτε το βλεπουν διαφοροι ιφοναδες το πρωτο που λενε :Θεε μου ! τι ασχημο κινητο, για πεταμα ειναι !

οταν ρωταω γιατι πηρες το ιφον ξερεις τι απαντανε οι περισσοτεροι ? επειδη ειναι ομορφο και μουρατο :X:X:X

 

Μάλλον δεν έχεις μιλήσει μα κανέναν σοβαρό άνθρωπο που ξέρει γιατί το αγόρασε...:p

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

.......:confused:......:X...........

 

 

 

 

Μάλλον δεν έχεις μιλήσει μα κανέναν σοβαρό άνθρωπο που ξέρει γιατί το αγόρασε...:p

 

Είναι που είναι τόσο λίγοι, δύσκολα θα τρακάρεις κάποιον κατά τύχη :lol:

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

.......:confused:......:X...........

 

Ειναι τοσο πρωτακουστο αυτο που λεω δηλαδη?

εσυ δεν ειχες καταλαβει κατι τετοιο?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ahh,the beauty of iphone:Απευθύνεται σε nerds και fashion victims,alike.:lol:

 

Φυσικά πάντοτε θα υπάρχουν κομπλεξαρισμένοι που θα προσπαθούν ν'αποδείξουν κάτι,επειδή το κινητό τους είναι,ή δεν είναι,iPhone ;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο πρωτακουστο αυτο που λεω δηλαδη?

εσυ δεν ειχες καταλαβει κατι τετοιο?

 

Εγώ φίλε μου δεν δέχομαι την λέξη "Μόδα" ο καθένας έχει την συσκευή που τον εκφράζει και κάνει την δουλειά του...

 

Τώρα αν κάποιος το έχει για μούρη, μόδα, νοοτροπία κτλ πω σος με ενδιαφέρει, εγώ το έχω γιατί κάνω πάνω από όλα την δουλειά μου και όπως εγώ νομίζω σωστά και όλα τα άλλα περιττεύουν...

 

Από 2G μέχρι και το 4 δεν βρήκα λόγο να "πάω" κάπου αλλού..

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου δεν δέχομαι την λέξη "Μόδα" ο καθένας έχει την συσκευή που τον εκφράζει και κάνει την δουλειά του...

 

Τώρα αν κάποιος το έχει για μούρη, μόδα, νοοτροπία κτλ πω σος με ενδιαφέρει, εγώ το έχω γιατί κάνω πάνω από όλα την δουλειά μου και όπως εγώ νομίζω σωστά και όλα τα άλλα περιττεύουν...

 

Από 2G μέχρι και το 4 δεν βρήκα λόγο να "πάω" κάπου αλλού..

 

και το σεβομαι απολυτα αυτο που λες. δεν λεω πως ολοι οσοι πηραν Iphone ανηκουν στην ιδια κατηγορια.

 

Ομως τα πρωτα χρονια οντως γινοταν πανικος απο ατομα ασχετα με την τεχνολογια.

 

Ηταν ενα fashion statement για παρα πολλους/πολλες.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εμένα όταν βλέπουν το κινητό μου με ρωτάνε ποιο αιφον είναι :(

επίσης η κλασική ατάκα όταν τους λέω ποιο είναι και πόσα έδωσα

"γιατί δεν πήρες αιφον ;" :ninja:

 

Ε λοιπόν βρε Αλέκο έχω αρχίσει να σε συμπαθω παρα πολυ. :)

Όχι επειδή θα πάρεις iPad και σίγουρα μετα iPhone ;) αλλα γιατί έχεις χιούμορ και μπορεσες διαβάζοντας να δεις καποια πραγματα με διαφορετικό μάτι.

Έτσι είναι το σωστό.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και το σεβομαι απολυτα αυτο που λες. δεν λεω πως ολοι οσοι πηραν Iphone ανηκουν στην ιδια κατηγορια.

 

Ομως τα πρωτα χρονια οντως γινοταν πανικος απο ατομα ασχετα με την τεχνολογια.

 

Ηταν ενα fashion statement για παρα πολλους/πολλες.

 

Και ευτυχώς πάει πέρασε...;)

Ποτέ δεν μου άρεσε να σου πω την αλήθεια αυτό!!!:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

εμένα όταν βλέπουν το κινητό μου με ρωτάνε ποιο αιφον είναι :(

επίσης η κλασική ατάκα όταν τους λέω ποιο είναι και πόσα έδωσα

"γιατί δεν πήρες αιφον ;" :ninja:

 

:lol:

 

Μου θυμίζει,τοτε που ένας αξιωματικός της τροχαίας,μας σταμάτησε μ'ένα γνωστό μου για να μας κόψει κλήση.Στα στοιχεία του αυτοκινήτου,έγραψε "μάρκα Honda".

Φυσικά ο φίλος μου είχε...Hyundai Accent (o αξιωματικός είχε μπερδέψει τα "H" :wacko:).

Συνεπώς,άκυρη η κλήση,και ...δεν πληρώνω-δεν πληρώνω :lol:

 

Αυτό με δίδαξε να λαμβάνω υποψιν τη γνώμη όσων δεν έχουν σχέση και τριβή μ'ένα αντικείμενο,με την ανάλογη βαρύτητα.;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

ειδικα την περιοδο 2007-2009 ηταν οντως μοδα.

 

σιγα σιγα ξεθωριαζει αυτη η νοοτροπια οσον αφορα τα iphone.

 

 

(εχουμε περασει στην μοδα του Android τωρα)

 

To android τι ειναι συσκευη?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

To android τι ειναι συσκευη?

 

λειτουργικο σε καποιες αλλες συσκευες...

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

λειτουργικο σε καποιες αλλες συσκευες...

 

To ξερω αλλα οπως το θετει οτι θα γινει μοδα το android οπως το i-phone συγκρινει δυο διαφορετικα πραγματα λειτουργικο με συσκευη ;)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

To ξερω αλλα οπως το θετει οτι θα γινει μοδα το android οπως το i-phone συγκρινει δυο διαφορετικα πραγματα λειτουργικο με συσκευη ;)

 

βλέπεις το δέντρο αλλά όχι το δάσος

topic: iphone νοοτροπία/μόδα

παραληρισμός android νοοτροπία/μόδα

 

εάν το καλοσκεφτείς συγκρίνει 2 παρεμφερή αντικείμενα σύμφωνα με την θεματολογία του άρθρου :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

βλέπεις το δέντρο αλλά όχι το δάσος

topic: iphone νοοτροπία/μόδα

παραληρισμός android νοοτροπία/μόδα

 

εάν το καλοσκεφτείς συγκρίνει 2 παρεμφερή αντικείμενα σύμφωνα με την θεματολογία του άρθρου :)

 

Τι 2 παρεμφερη αντικειμενα? Το android ειναι αντικειμενο? :lol:

Να πεις το ios ειναι μοδα και το android καποτε θα γινει και αυτο το καταλαβαινω απολυτα.

Δηλαδη αν εχεις μια σαπια συσκευη και σερνεται με android θα ειναι μοδα???

Δεν λεω οτι το android δεν ειναι καλο λειτουργικο αλλα δεν μπορει να πεις καποιος οτι ειναι στη μοδα επειδη εχει το συγκεκριμενο λειτουργικο. Οπως το να εχω ενα htc hd2 με mac ios παλι δεν θα ειμαι στην μοδα γιατι η συσκευη κανει την διαφορα! Δεν πηρα την συσκευη μου επειδη ειναι στην μοδα αλλα δεν φταιω ομως και εγω που σκιζει απο design

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Τι 2 παρεμφερη αντικειμενα? Το android ειναι αντικειμενο? :lol:

Να πεις το ios ειναι μοδα και το android καποτε θα γινει και αυτο το καταλαβαινω απολυτα.

Δηλαδη αν εχεις μια σαπια συσκευη και σερνεται με android θα ειναι μοδα???

Δεν λεω οτι το android δεν ειναι καλο λειτουργικο αλλα δεν μπορει να πεις καποιος οτι ειναι στη μοδα επειδη εχει το συγκεκριμενο λειτουργικο. Οπως το να εχω ενα htc hd2 με mac ios παλι δεν θα ειμαι στην μοδα γιατι η συσκευη κανει την διαφορα! Δεν πηρα την συσκευη μου επειδη ειναι στην μοδα αλλα δεν φταιω ομως και εγω που σκιζει απο design

 

Ενδιαφέρουσα οπτική θα έλεγα και δεν μπορώ να μην συμφωνήσω

αλλά πάλι χάνεις το δάσος :p, όταν λέω αντικείμενο εννοώ αντικείμενο θέματος(τα ευκόλως εννοούμενα..)

Ξέρω αρκετούς αλβανούς(χωρίς να είμαι ρατσιστής) που σε πληροφορώ οτι ελληνικά μπορεί να μην ξέρουνε αλλά οτι το zte blade τους έχει android το ξέρουνε.

Φυσικά δεν λέει κανένας οτι αγόρασες κάτι για να είσαι στην μόδα, απλά υπάρχει μια πλειοψηφεία που αγοράζει σύμφωνα με το trend.

Όσο για το design, επέτρεψε μου να διαφωνήσω αφού όλοι σας το έχετε στις ποιο άσχημες θήκες του κόσμου το design πάει περίπατο

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα οπτική θα έλεγα και δεν μπορώ να μην συμφωνήσω

αλλά πάλι χάνεις το δάσος :p, όταν λέω αντικείμενο εννοώ αντικείμενο θέματος(τα ευκόλως εννοούμενα..)

Ξέρω αρκετούς αλβανούς(χωρίς να είμαι ρατσιστής) που σε πληροφορώ οτι ελληνικά μπορεί να μην ξέρουνε αλλά οτι το zte blade τους έχει android το ξέρουνε.

Φυσικά δεν λέει κανένας οτι αγόρασες κάτι για να είσαι στην μόδα, απλά υπάρχει μια πλειοψηφεία που αγοράζει σύμφωνα με το trend.

Όσο για το design, επέτρεψε μου να διαφωνήσω αφού όλοι σας το έχετε στις ποιο άσχημες θήκες του κόσμου το design πάει περίπατο

 

2 διαφορετικα αντικειμενα θεματος δεν γινεται δεν το βγαζει ουτε η λιγο γραμματικη που ξερω. Η πισω μερια της συσκευης μου εχει γεμισει γραντζουνιες οχι μονο θηκη δεν χρησιμοποιω αλλα ουτε καν ζελατινα για να μην χαλασει η αισθητικη της συσκευης μου ;)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

2 διαφορετικα αντικειμενα θεματος δεν γινεται δεν το βγαζει ουτε η λιγο γραμματικη που ξερω. Η πισω μερια της συσκευης μου εχει γεμισει γραντζουνιες οχι μονο θηκη δεν χρησιμοποιω αλλα ουτε καν ζελατινα για να μην χαλασει η αισθητικη της συσκευης μου ;)

 

είπα εγώ για 2 διαφορετικά αντικείμενα; :lol:

συσκευή είναι για να την ευχαριστιόμαστε αγαπητέ :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

βλέπεις το δέντρο αλλά όχι το δάσος

topic: iphone νοοτροπία/μόδα

παραληρισμός android νοοτροπία/μόδα

 

εάν το καλοσκεφτείς συγκρίνει 2 παρεμφερή αντικείμενα (θεματα?) σύμφωνα με την θεματολογία του άρθρου :)

 

Τελος παντων κουβεντα να γινεται :D και σιγουρα οι συσκευες ειναι για να τις ευχαριστιομαστε

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

To ξερω αλλα οπως το θετει οτι θα γινει μοδα το android οπως το i-phone συγκρινει δυο διαφορετικα πραγματα λειτουργικο με συσκευη ;)

 

kανεις λαθος δεν τα συγκρινω. δεν γινεται, το ενα ειναι συσκευη , το αλλο ειναι OS.

 

Aλλου ειδους ειναι η "συγκριση". νομιζω σου απαντησαν καποια παιδια πιο πανω.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κουραστηκα!

Και επειδη φυγαμε πολύ απο το θεμα μας, δεν ειναι μονο η μοδα που πουλαει, μην ξεχναμε οτι πηρε το βραβειο καλυτερης συσκευης στην έκθεση MWC ;)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πάντα θα υπάρχουν αυτοί που αγοράζουν ένα κινητό για να κάνουν την δουλειά τους και αυτοί που αγοράζουν λόγω μόδας.

 

Δεν μπορεί κανείς όμως να αμφισβητήσει την χρησιμότητα του iphone, την ποιοτητά του σε σχέση με τον ανταγωνισμό και ότι μπορεί να ικανοποιήσει και τον ποιό απαιτιτικό χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδιά.

 

Δέν σας καταλαβαίνω. Εγω εργάζομαι σε μια ,εγάλη πολυεθνική εταιρεία είχα το i phone 3 είχα επιλογή νέας συσκευης πρίν 2 μήνες. Ήθελα ανοιχτό το mail μου. Θα μπορούσα να πάρω το blackberry ή Htc. Ξανα πήρα i phone! Tο 4!

Το i phone ειναι και πολυ ευχρηστρο τηλέφωνο και πουλάω και το χαϊλίκι μου. Και στο κάτω κάτω της γραφής αν κάποιος ψάχνει ένα κινητό για εφαρμογές χρηματηστηρίου ή θέματα work description εγώ μπορεί να το θέλω για να πουλάω χαϊλίκι. Ποιον ενοχλεί?

ftiaxno to tragoudi ton titlon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...