Jump to content

iPhone - Νοοτροπία / Mόδα


Dj_Blade
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως και ολοι οι υπολογιστες της Apple γινανε μοδα και οχι χρηστικοι... Οι περισσοτεροι ελληνες (και το εζησα καλα λογω δουλειας) αγορασανε apple για να ναι στη μοδα...για το prestige για για για ...κοινως χωρις να ξερουν τπτ ετσι για το ****το...Ακομα και φιλη μου επειδη χρησιμοποιει Mac για τη δουλεια της πηρε iphone για να περνει τηλ κ να στελνει μηνυματα σε σημειο που δεν τη βολευει κι ολας... Λοιπον αμαν πια με τα i-phone...ναι να τα περνουν οσοι θα τα αξιοποιησουν στο επακρο οχι για το prestige και για την μεγαλη οθονη ... Ανεκαθεν ημουν αυτης της νοοτροποιας...

Αυτος ηταν απλα ενας παραλογισμος μου ετσι μια κραυγη...

Η απορια μου ειναι η εξης γιατι κρατανε τοσο μεγαλη τιμη ακομα στα μεταχειρισμενα ΑΦΟΥ ειναι ενα κινητο παλαιο πια... Ενα κινητο που ΕΙΝΑΙ ΠΑΜΦΘΗΝΟ κανονικα και δεν λεει να ριξει τιμη... γιατι ετσι?

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα Apple είναι γενικά fashion icons, αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν είναι χρηστικά. Επειδή υπάρχουν κάποιοι που γουστάρουν iPod,iPhone ή τα Mac γιατί είναι "μοδάτα", so be it. Είναι λάθος όμως να κατηγοριοποιείς το κοινό της Apple έτσι. Και στο φινάλε, σορυ, αλλά ποιός είσαι που θα κρίνεις και κατακρίνεις το γιατί ένας καταναλωτής θα επιλέξει το Χ ή το Ψ κινητό; Αυτό γούσταρε αυτό πήρε. Κάποιοι δεν ενδιαφέρονται για 6MP κάμερα ή ότι άλλο λένε πως λείπει από το iPhone, τόσο δυσκολο είναι να το δεχτούν κάποιοι αυτό;;; Αμαν!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα διαφωνήσω σχετικά με το ότι το iphone έχει μικρή χρηστικότητα. Sry αλλά μόνο εσύ το λες αυτό :p είναι από τα πιο εύκολα κινητά...
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι Έλληνες δεν είναι η φίλη σου ούτε οι συνεργάτες σου, οι στατιστικές αναλύσεις του δείγματος των 5-10 ατόμων δεν είναι αντιπροσωπευτικές.

 

Δεν ξέρω γιατί πήρε iPhone η φίλη σου, ως χρήστης Mac αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι το iPod μου, το iPhone μου και το Mac μου συνεργάζονται άψογα μεταξύ τους μέσω του iTunes και του MobileMe. Αυτός είναι ένας ακόμη από τους κυρίαρχους λόγους που δεν θα αλλάξω εύκολα το iPhone με μία άλλη συσκευή. Δεν έχω καμία διάθεση να φορτώνω στον υπολογιστή μου προβληματικό και ελλειμματικό λογισμικό για να συγχρονίσω στη συσκευή μου δεδομένα που με ενδιαφέρουν.

 

Ο λόγος που το iPhone κρατάει ακόμη την τιμή του, έπειτα από 1 και 2 χρόνια λειτουργίας αντίστοιχα για τις συσκευές 3G και 2G είναι διότι οι συσκευές αυτές είναι ικανές να τρέξουν την τελευταία έκδοση του πιο εξελιγμένου λειτουργικού συστήματος που υπάρχει αυτή την στιγμή στην αγορά των smartphones. Και μάλιστα η αναβάθμιση του λειτουργικού συστήματος προσφέρεται από την εταιρεία σε όλους τους χρήστες της συσκευής χωρίς επιπλέον κόστος.

 

Συνιστώ λοιπόν ψυχραιμία και εξέταση των δυνατοτήτων της συσκευής με νηφαλιότητα και χωρίς παραλογισμούς. Τότε θα διαπιστώσεις και ο ίδιος ότι η συσκευή μπορεί να κάνει πολύ περισσότερα από το να φαίνεται απλά ωραία.

Link to comment
Share on other sites

παρεξηγεισατε..δεν ειπα οτι δεν ειναι χρηστικα.....αντιθετως!!!! εχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ!

απλα ειμαι κατα της αποψης να πετανε τοσα λεφτα σε ενα μηχανημα που κανει τοσα πολλα λεφτα εχει ΤΟΣΕΣ πολλες δυνατοτητες..απλα για να ναι μες την μοδα!!γιατι ετσι τα λανσαρανε!!!

 

τεχνικος ειμαι στο επαγγελμα...μες την τεχνολογια λοιπον..γνωριζω πολυ καλα τις δυνατοτητες της Apple και δεν την κατακρινω! αντιθετως στηριζω... γι αυτο ειπα και πιο πριν λογω επαγγελματος ειδα πολυ κοσμο(πελατες που ειχα στην παλια εταιρεια που εργαζομουν...δικηγοροι κλπ κλπ κλπ) να αγοραζει mac απλα για να ειναι μες την μοδα..Ενας πελατης μας που δεν ειχε καν χρονο για να ασχοληθει να μαθει το mac book που του πουλησαμε γιατι λυσαξε... μας ζητησε να του περασουμε windows γιατι δεν εχει χρονο να ασχοληθει...απλα ηθελε να χει mac επειδη ηταν της μοδας κ επειδη ηταν ωραιο ...

Κοινος χαραμηστικε το μηχανημα....

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο, ναι,θα συμφωνησω και εγώ... Ένα παιδί στο σχολείο έχει το C905, το πήρε όταν βγήκε, και μέσα έχει ΜΟΝΟ παιχνίδια και ένα θέμα..... 176*220 ανάλυση...δλδ έλεος
Link to comment
Share on other sites

τεχνικος ειμαι στο επαγγελμα...μες την τεχνολογια λοιπον..γνωριζω πολυ καλα τις δυνατοτητες της Apple και δεν την κατακρινω! αντιθετως στηριζω... γι αυτο ειπα και πιο πριν λογω επαγγελματος ειδα πολυ κοσμο(πελατες που ειχα στην παλια εταιρεια που εργαζομουν...δικηγοροι κλπ κλπ κλπ) να αγοραζει mac απλα για να ειναι μες την μοδα..Ενας πελατης μας που δεν ειχε καν χρονο για να ασχοληθει να μαθει το mac book που του πουλησαμε γιατι λυσαξε... μας ζητησε να του περασουμε windows γιατι δεν εχει χρονο να ασχοληθει...απλα ηθελε να χει mac επειδη ηταν της μοδας κ επειδη ηταν ωραιο ...

Κοινος χαραμηστικε το μηχανημα....

 

Αν κάποιος αγοράσει ένα μηχάνημα και δεν αφιερώσει χρόνο να το μάθει δεν φταίει το μηχάνημα ούτε αυτό σημαίνει ότι είναι δυσλειτουργικό και μη χρηστικό. Αντίθετα, αυτός που το επέλεξε είναι τεμπέλης και απρόθυμος να μάθει... νέα κόλπα.

 

Με την ίδια λογική, πραγματικά πιστεύεις ότι όσοι αγοράζουν notebooks το κάνουν γιατί τα έχουν άμεση ανάγκη; Ή μήπως ότι τα windows XP που τρέχουν σε αυτά τους παρέχουν ιδανική εμπειρία ενασχόλησης με τους υπολογιστές τους; Η Microsoft ουσιαστικά χαρίζει τα XP για να μην χρησιμοποιούν linux οι κατασκευαστές των notebooks. Ένα πολύ μικρό ποσοστό καταναλωτών θα προτιμήσει να έχει linux στο notebook του έστω κι αν αυτό του εξασφαλίζει καλύτερη απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

κ γω ειχα pda- απο p800 qtek s100 htc p3300 mio gps και διαφορες τετοιες γκατζετο κολοκυθιες αλλα χρησιμοποιησα και τα 3g τους και τα wifi και τα gps και τα bluetooth και να τρεξω εφαρμογες και παιχνιδια και και και να συνδεθω στο pc μου να κανω να δειξω...

το S100 π.χ του χα περασει μεχρι και telnet για να μπαινω στο ρουτερ μου οταν ημουν στο στρατο να τον διαχειριζομαι μεσω gprs και παει λεγοντας ...ειχα car pc και ελεγχα απομακρυσμενα το car pc να παιξω μουσικη(γενικοτερα εχω μια μανια με την συνδεσημοτητα ) κοινως εστω κ για hobby για εκμαθηση για γκατζετ φαση..οχι αναγκαστηκα για business εκμεταλευομουν τις δυνατοτητες των συσκευων αυτων...

 

Απλα ειμαι κατα του κοιταχτε ολοι τι κινητο εχω (μακαρι να ξερα και τι μπορει να κανει ομως...) Γιατι το iphone κατα βαση ετσι εγινε... Λιγοι γκατζετακηδες και λιγοι ανθρωποι επαγγελματιες αξιοποιησαν τις δυνατοτητες του κινητου αυτου... :)

Εκει ειναι λοιπον το παραπονο μου απλα διατυπωσα λαθος την αποψη μου στην αρχη

 

Για επαγγελματικα μου χρησιμευσε μονο το htc p3300 που συνδεομουν μερικες φορες με wifi να χειριστω καποια θεματα για να μην ανοιγω λαπτοπ η να ψαξω κατι η να κρατισω καποιες σημειωσεις κωδικους...τιποτα παραπανω

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σωστό και λάθος, απλά πρέπει να κοιτάμε πάντοτε και τις δύο όψεις του νομίσματος.

 

Δεν είναι λίγοι οι χρήστες symbian και wm που χρησιμοποιούν ένα κλάσμα των δυνατοτήτων των συσκευών τους, αυτό δεν σημαίνει ότι τα δύο αυτά λειτουργικά συστήματα δεν είναι καλά.

 

Το iPhone έχει μία ιδιαιτερότητα, έχει κλειστό λειτουργικό. Αυτό μπορεί να λειτουργήσει αμφίδρομα και δεν είναι κατ' ανάγκη κακό. Χρήστες χωρίς πολλές απαιτήσεις και με μικρή εξοικείωση έχουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουν τις εφαρμογές τους χωρίς να ανησυχούν για προβλήματα και χωρίς να χρειάζεται να ψάξουν στο διαδίκτυο για να βρουν τις εφαρμογές αυτές. Οι εφαρμογές στο App Store ελέγχονται και εγκρίνονται από την Apple. Αυτό σημαίνει ότι κάποιες απορρίπτονται αλλά σημαίνει επίσης ότι ΟΛΕΣ λειτουργούν και δεν είναι εν δυνάμει επιζήμιες.

 

Ο πιο πεπειραμένος χρήστης και αυτός που θέλει περισσότερα μπορεί να κάνει jailbreak και να αξιοποιήσει καλύτερα την καρδιά του λειτουργικού του. Ο χρήστης αυτός γνωρίζει το ρίσκο και τα προβλήματα που θα αντιμετωπίσει και είναι πρόθυμος (συνήθως) να τα επιλύσει.

 

Η συνδεσιμότητα που αναφέρεις ήταν μέχρι τώρα εφικτή μέσω jailbreak. Με την καινούρια έκδοση λειτουργικού θα καταστεί διαθέσιμη και επίσημα πλέον. Κανείς δεν θα διαφωνήσει μαζί σου στον ιδιόρρυθμο χειρισμό κάποιων θεμάτων από την Apple. Ωστόσο, είναι πιστεύω γενικά αποδεκτό ότι τουλάχιστον αυτά που τελικά προσφέρει απλά δουλεύουν, όπως θα ανέμενε κάποιος να δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

οσα δεν φτανει η αλεπου.....

 

πολυ κακο. απαγορευεται γιατι θιγει τον εγωισμο των αλλων

 

Πραγματικά, θα ήταν κρίμα αυτό το θέμα να ξεφύγει από τα πλαίσια της συζήτησης...

Link to comment
Share on other sites

κ γω ειχα pda- απο p800 qtek s100 htc p3300 mio gps και διαφορες τετοιες γκατζετο κολοκυθιες αλλα χρησιμοποιησα και τα 3g τους και τα wifi και τα gps και τα bluetooth και να τρεξω εφαρμογες και παιχνιδια και και και να συνδεθω στο pc μου να κανω να δειξω...

το S100 π.χ του χα περασει μεχρι και telnet για να μπαινω στο ρουτερ μου οταν ημουν στο στρατο να τον διαχειριζομαι μεσω gprs και παει λεγοντας ...ειχα car pc και ελεγχα απομακρυσμενα το car pc να παιξω μουσικη(γενικοτερα εχω μια μανια με την συνδεσημοτητα ) κοινως εστω κ για hobby για εκμαθηση για γκατζετ φαση..οχι αναγκαστηκα για business εκμεταλευομουν τις δυνατοτητες των συσκευων αυτων...

 

Απλα ειμαι κατα του κοιταχτε ολοι τι κινητο εχω (μακαρι να ξερα και τι μπορει να κανει ομως...) Γιατι το iphone κατα βαση ετσι εγινε... Λιγοι γκατζετακηδες και λιγοι ανθρωποι επαγγελματιες αξιοποιησαν τις δυνατοτητες του κινητου αυτου... :)

Εκει ειναι λοιπον το παραπονο μου απλα διατυπωσα λαθος την αποψη μου στην αρχη

 

Να κάνω μια ερώτηση;

Εσύ το κινητό που είχες το χρησιμοποιούσες για business?

Γιατί τα PDA δε νομίζω πως αφορούν τόσο τον μέσο χρήστη. Με τη δική σου λογική λοιπόν και αυτό που έκανες εσύ εμπίπτει στην κατηγορία "show-off" γιατί απλά δε σου "χρειάζονταν" αυτά που έκαναν τα κινητά/pda/gps σου, απλά σου άρεσε ότι τα είχαν.

 

Όσο για το κινητό αυτό, είναι το μοναδικό κινητό που απέκτησα ποτέ που να μην έχω βαρεθεί να βλέπω μετά από σχεδόν ένα χρόνο. Τα υπόλοιπα τα βαρέθηκα σε 2 μέρες και σε 1 μήνα ήθελα να τα αλλάξω. Συνδυάζει τέλεια κινητό και iPod και έχει τόσες πολλές εφαρμογές που δε θα βαρεθεί ποτέ κανείς ούτε τα παιχνίδια ούτε θα περιοριστεί ποτέ από τι τι μπορεί να κάνει με μια 3rd party εφαρμογή.

 

Επίσης, πολύ σημαντικό είναι ότι δεν παίρνει κάποιος ένα τεχνολογικό προϊόν ντε και καλά για να χρησιμοποιήσει το 100% των δυνατοτήτων του, μετά να του κάνει overclock και να το πεθάνει στη χρήση. Κάποιοι από εμάς δε χρειάζονται ΟΛΑ αυτά που έχει το iphone. Αυτό τι σημαίνει; ότι επειδή εμένα δε με αφορά π.χ. το Maps ή το Stocks, μου είναι άχρηστο το κινητό;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, θα ήταν κρίμα αυτό το θέμα να ξεφύγει από τα πλαίσια της συζήτησης...

 

Κακώς άφησες να συνεχιστεί αυτή η συζήτηση μιας και δεν υπάρχει ουσιαστικό θέμα συζήτησης. Ο καθένας παίρνει αυτό που του αρέσει. Θύματα μόδας-καταναλωτισμού υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα. Τέλος.

Έχεις και 'συ μπόλικη εμπειρία από τους 'Διαξιφισμούς' όπου αυτές οι συζητήσεις είναι ατέρμονες και χωρίς νόημα

Link to comment
Share on other sites

Ένα forum αποτελεί χώρο ανταλλαγής απόψεων, όλοι είναι ευπρόσδεκτοι να συμμετέχουν και να καταθέσουν τις δικές τους δεδομένου ότι σέβονται και αυτές των υπολοίπων.

 

Το επίπεδο της συζήτησης διαμορφώνεται από τους συμμετέχοντες σε αυτήν και όχι από την θεματολογία της. Όλες οι απόψεις είναι αποδεκτές και ικανές να τροφοδοτήσουν γόνιμο διάλογο.

 

Αυτά σε ό,τι αφορά τους κανόνες της συζήτησης, ας εστιάσουμε λοιπόν στο περιεχόμενο της...

Link to comment
Share on other sites

Για το σκοπό της συζήτησης λοιπόν ... δεν έχει νόημα να προσπαθούμε να προβάλλουμε τις δικές μας προσλαμβάνουσες σχετικά με το τι είναι καλό και τι δεν είναι ως κριτική για τη συμπεριφορά των άλλων.

 

Έχει πάντως ψυχαναλυτική αξία η διερεύνηση του γιατί το iPhone δημιουργεί τόσο έντονες αντιδράσεις. Είναι μήπως γιατί ξεφεύγει από την πεπατημένη / νόρμα και γι αυτό το λόγο μερικούς απο εμάς τους αποδιοργανώνει και τους αναγκάζει να ασκούν ατελέσφορη κριτική;

 

Το σίγουρο είναι ότι λόγω αυτής της συσκευής δεν βαριέσαι ποτέ - είτε ψάχνοντας τρόπους να τη χρησιμοποιήσεις δημιουργικά, είτε διαβάζοντας το μακρύ και το κοντό του καθενός που ερεθίζεται από την ύπαρξη αυτής της συσκευής :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανενας δεν μπορει να αμφισβητησει την αξια του iphone γιατι ειναι ενα εξαιρετικο κινητο με πολλες δυνατοτητες αλλα προφανως η απορια του Dj_Blade ειναι γιατι καποιοι που μπορουν να αξιοποιησουν μολις το 5% των δυνατοτητων του πανε και δινουν 500 Ε για να το αποκτησουν.

Μονο και μονο για να πουν δειτε πηρα το iphone?

Γιατι δεν προτιμουν κατι που να το αξιοποιησουν καλυτερα?

Αλλα απο την αλλη κανεις δεν μπορει να κανει κουμαντο στο πορτοφολι κανενος και μενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου αν καποιος το πηρε γιατι θα το αξιοποιησει η απλα για φιγουρα...

Αφου το ηθελε πολυ καλα εκανε και το πηρε...

Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικά θέλει να κάνει κανείς επίδειξη, έχει πολύ καλύτερες επιλογές από το iPhone ... *http://www.vertu.com για παράδειγμα με τιμές από 1,500 ευρω και πάνω (πολύ πάνω).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανενας δεν μπορει να αμφισβητησει την αξια του iphone γιατι ειναι ενα εξαιρετικο κινητο με πολλες δυνατοτητες αλλα προφανως η απορια του Dj_Blade ειναι γιατι καποιοι που μπορουν να αξιοποιησουν μολις το 5% των δυνατοτητων του πανε και δινουν 500 Ε για να το αποκτησουν.

Μονο και μονο για να πουν δειτε πηρα το iphone?

Γιατι δεν προτιμουν κατι που να το αξιοποιησουν καλυτερα?

.

 

 

Δεν νομιζω οτι μονον οι κατοχοι iphone να ανηκουν σε αυτη την κατηγορια .

Ο φιλος που ξεκινησε το θεμα εστιασε στο iphone , ενω υπαρχουν και αλλες συσκευες με ιδιες και ακριβοτερες τιμες που οι χρηστες τους χρησιμοποιουν μονον το 5% των δυνατοτητων τους .

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικά θέλει να κάνει κανείς επίδειξη, έχει πολύ καλύτερες επιλογές από το iPhone ... *http://www.vertu.com για παράδειγμα με τιμές από 1,500 ευρω και πάνω (πολύ πάνω).

Ναι απλα αναφερομαι συσκεκριμενα στο iphone γιατι ειναι γνωστο στο ευρη κοινο ενω τα vertu ποσοι τα ξρουν? Σιγουρα λειγοτεροι απο τα iphone.

 

Δεν νομιζω οτι μονον οι κατοχοι iphone να ανηκουν σε αυτη την κατηγορια .

Ο φιλος που ξεκινησε το θεμα εστιασε στο iphone , ενω υπαρχουν και αλλες συσκευες με ιδιες και ακριβοτερες τιμες που οι χρηστες τους χρησιμοποιουν μονον το 5% των δυνατοτητων τους .

Καλα αυτο εννοειται οτι συμβαινει και σε πολλα πολλα αλλα κινητα απλα εδω αναφερομαστε για το συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάτε λιγάκι πίσω στο χρόνο και δείτε (ή θυμηθείτε οι παλαιότεροι) τα θέματα συζήτησης κατά το λανσάρισμα του iPhone 3G στην Ελλάδα, θα δείτε άτομα που το έπαιρναν με κλειστά τα μάτια και ΜΕΤΑ παραπονιούνταν γιατί δεν έχει ελληνικά/MMS κλπ. Όταν αγοράζεις κάτι πρέπει να ΞΕΡΕΙΣ γιατί το αγοράζεις. Και μένα με ενοχλεί όταν το παίρνει κάποιος για επέιδειξη, αλλά δεν μου πέφτει λόγος. Θα εκνευριστώ αν το πάρει για επείδειξη και μετά το κατηγορεί πως δεν είναι λειτουργικό. Αφού δεν το ξέρεις, πως το κατηγορείς;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε να δεις δεν εκανα show off ουτε ειπα οτι ειναι αποκλειστικα για επαγγελματικη χρηση...αλλα ...να περνεις αυτο το κινητο απλα γιατι το χουν ολοι γιατι ειναι με μεγαλη οθονη κ ειναι στη μοδα εε μου τη δινει!!! απλα ειμαι κατα της μοδας... αυτο..οκ βασικη απορια ρωτησα και λυθηκε δεν θελω κατι αλλο... :)

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ντε, πώς θα κλείσει το θέμα, δεν είπα ακόμα την άποψή μου:p

Καταρχήν το iphone δεν το παίρνουν όλοι.

Λίγα άτομα έχω δεί να το έχουν, κυρίως μέσα στο μετρό.

Από γνωστούς μου μόνο ένας.

Πραγματικά όμως, κάθε φορά που βλέπω έναν χρήστη iphone, μπαίνω στον πειρασμό να του ζητήσω να μου στείλει με bt ένα mp3 του:lol::lol::lol:

 

Σιγά που είναι μόδα το iphone, μην τρλαθούμε κιόλας. Δηλαδή το v3 τι ήταν???

 

Προσωπικά δεν το θεωρώ μοδάτο κινητό, ούτε αυτούς που το παίρνουν θύματα της μοδός.

Απλά τους άρεσε το ipod και είπαν να το συνδυάσουν με ένα κινητό για να μην κουβαλάνε 2 συσκευές μαζί και να μην χάνουν και τις κλήσεις τους. Μια χαρά.

 

Αν ήθελα iphone θα είχα πάρει. Εξάλλου, με τα λεφτά που έχω δώσει για κινητά τον τελευταίο χρόνο μόνο, θα είχα πάρει 3 iphone.

 

Απλά, ο καθένας παίρνει ό,τι του αρέσει και δεν δίνει σε κανέναν λογαρισμό πόσες από τις δυνατότητες του προιόντος που αγόρασε χρησιμοποιεί και πόσες όχι.

Δηλαδή αν κάποιος πάρει μια BMW Μ3 πρέπει να είναι στο κόφτη συνέχεια? Δεν το καταλαβαίνω αυτό.....:blink:

 

Κάποιος μπορεί να αγοράσει το τηλέφωνο απλά και μόνο επειδή του αρέσει.

Αυτούς δλδ που δίνουν 1000+ για ένα 8800 μόνο και μόνο επειδή είναι όμορφο, τι πρέπει να τους κάνουμε? Να τους κρεμάσουμε?

 

Στο κάτω κάτω, αν πραγματικά περιμέναμε από αυτά μηχανηματάκια (κινητά, pda κλπ) να κάνουμε δουλειά, θα είχαμε βγάλει τον καρκίνο και θα τα είχαμε σπάσει 10 φορές το καθένα.

Για την πλάκα μας τα έχουμε, η λειτουργικότητα έρχεται σε δεύτερη μοίρα και αν υπάρχει τότε μας εκπλήσσει ευχάριστα.

Αυτά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα στοιχεια δείχνουν πως οι χρηστες του iPhone αξιοποιούν κατά μέσο ορο περισσότερο τις συσκευές τους από τους χρηστες άλλων συσκευών. Αν και δεν είναι οι περισσότεροι στην αγορά έχουν καθολική κυριαρχία όσον αφορά τη χρήση internet/email (εκτος του corporate) και χρήσης εφαρμογών τρίτων. Τώρα αν η φίλη κάποιου δεν έχει ιδέα γιατί το πήρε δεν μας αφορά και πολύ. Και εγώ βλέπω τον παππου να οδηγεί τρίλιτρη BMW με 60 χλμ. - αυτό δε σημαίνει τίποτα για τις δυνατότητες του αυτοκινητου...

 

Από την άλλη, το design είναι επίσης τεχνολογία, ας μην το ξεχνάμε αυτό. Αν έχω να διαλέξω μεταξύ μιας BMW και ενός imprezza ξέρω τι θα πάρω χωρίς δεύτερη σκέψη ;)

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

επειδη επιασες ως θεμα κ τα αμαξια επειδη ασχολουμε κ μ αυτα και εκει την ιδια αποψη εχω...

δεν μου ναι κ η καλυτερη εικονα αυτη που εχω αντικρισει παπουδες με subaru impreza 300 αλογα στα χερια ενος 60+++ χρονων

Civic Type R και honda S2000 σε γιαγιαδες 50 φευγα ετων

 

Και μιας και ειμαι ειδη bmw ακιας(κατοχος εννοω οχι φαν ) ναι η Μ3 (επειδη η σειρα 3 ειναι και σπορ αμαξι οχι οπως η 5αρα πιο κλασικη) δεν φτιαχτηκε να τη πηγαινεις κοφτες ...αλλα τι τι θες ρε καραμητρο τη Μ3 αν ειναι να τη πηγαινεις οπως θα οδηγουσες ενα hyundai ? Ας επερνες μια 2000 2500 κυβικα πιο μετρια πραγματα

(αφου θες και λιγη περισσοτερη ανεση στο γκαζι..γιατι η Μ3 δεν ειναι απλα λιγη περισσοτερη ανεση στο γκαζι..ειναι ΠΟΛΥ περισσοτερη ανεση)

 

Κ επειδη γενικευτηκε πολυ το θεμα...απλα ο κοσμος ζει για να πουλαει μουρη..για το πρεστιζ... κανουμε πραγματα για τους αλλους κ οχι για μας...

 

και επειδη προτρεχετε λιγο για οποιον πει τι την θελω εγω τη bmw (συμφωνα και με τις αποψεις μου) γιατι με το που ακουει καποιος bmw παει το μυαλο του σε τετοια πραγματα...το συγκεκριμενο αμαξι ηταν η πιο φθηνη λυση για πισωκινητο αυτ/το με 200 αλογα οχι παρα πολυ παλιο(1997)..γι αυτο και την επελεξα ...γιατι εχω μια τρελα με την οδηγηση και τα αυτ/τα.

 

δεν νομιζω αυτα που λεω να ειναι παραλογα...ισως ειμαι εκτος εποχης...αλλα παραλογος δεν ειμαι...

Οκ ο καθενας κανει οτι γουσταρει και δεν δινει λογαριασμο..δεν ειπα ουτε βαλθηκα να αλλαξω το κοσμο... απλα εκφραζω την αποψη μου.

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όμως, κάθε φορά που βλέπω έναν χρήστη iphone, μπαίνω στον πειρασμό να του ζητήσω να μου στείλει με bt ένα mp3 του:lol::lol::lol:

Προς τι το γελιο.......να σου στειλω οσα θες.....το κραξιμο σου παλιωσε λιγο αν δεν τα εμαθες ( ααα!!! δις λαστ γιαρ)

Στα 500 ευρω κολλησαμε, ολοι αυτοι που εχουν Ferrari και Porsche ειναι οδηγοι αγωνων και τα σκανε στις πιστες δεν τα πηρανε απλα για να τους τα βαζουν πρωτη μουρη στα μπουζουκια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...