Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια πως απεενεργοποιητε το 3g? :worry: ευχαριστω

 

Menu -> Settings -> Network Settings -> Network mode -> και επιλέγεις ένα από τα GSM (δεν ξέρω ποιο θα κάνει. Δοκίμασε με ποιο δουλεύει). To 3G είναι το UMTS.

 

(Αν το έχεις στα Ελληνικά και δεν το βρίσκεις πες να το βάλω στα Ελληνικά και να σου πω που είναι)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

εισαι αστερι σε ευχαριστω πολυ αδερφε μου...καμια εφαρμογη απο που θα κατεβασουμε?

 

Να' σαι καλά.

 

μπαίνεις από το κινητό σου στο http://www.getjar.com

 

έχει αρκετές εκεί. Γενικά οι JAVA εφαρμογές δουλεύουν στο JET, και τις βρίσκεις μετά στο "games and more"

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παλικαρε...

να σε ρωτησω κατι ακομα....?

μετεφερα καποια προγραμτακια(.jar) μεσω usb και τα αποθηκευσα στο ''αλλα αρχεια'' πηγενοντας ομως απο το κινητο να ανοιξω τα προγραμματα μου γραφει ''Μη υποστιριζομενος τυπος αρχειου....WHY???? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παλικαρε...

να σε ρωτησω κατι ακομα....?

μετεφερα καποια προγραμτακια(.jar) μεσω usb και τα αποθηκευσα στο ''αλλα αρχεια'' πηγενοντας ομως απο το κινητο να ανοιξω τα προγραμματα μου γραφει ''Μη υποστιριζομενος τυπος αρχειου....WHY???? :wacko:

 

Ναι έτσι γίνεται.. Όταν τα μπεις στο net από το κινητό και τα κατεβάσεις από εκεί, είναι ΟΚ όμως. Κουλό, αλλά έτσι είναι.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι καποιες εκδοσεις λογισμικου δεν αναγνωριζουν jar αρχεια για εγκατασταση απο την μνημη... Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανανε ετσι προφανως για αντιπειρατικους σκοπους. Οταν κατεβαζεις κατευθειαν απο το κινητο μεσω ιντερνετ μπαινουν κανονικα. Υπαρχει και καποιος τροπος με το ΤΚFile explorer ωστε να τα περασεις με USB αλλα δεν το εχω δοκιμασει ποτε.
Link to comment
Share on other sites

καλησεπάρα παιδιά,

έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει την λειτουργία RSS feed (τροφοδοσία RSS) στο jet? εγώ όποτε κάνω προσθήκη και εισάγω διεύθυνση, ανοίγει τον browser kαι μπαίνει στη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

καλησεπάρα παιδιά,

έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει την λειτουργία RSS feed (τροφοδοσία RSS) στο jet? εγώ όποτε κάνω προσθήκη και εισάγω διεύθυνση, ανοίγει τον browser kαι μπαίνει στη σελίδα.

 

Πρωτη φορα το χρησιμοποιησα κι εγω μολις τωρα για να το δοκιμασω και σε μενα το ιδιο κανει. Γραφω την σελιδα μπαινει στην σελιδα και τελικα δεν το εχει κανει προσθηκη στις τοποθεσιες RSS...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

 

έχω το κινητό από το σεπτέμβρη και τώρα όπου έχω φθάσει στα 201/500 μηνύματα όταν πηγαίνει στα 205 μου βγάζει συνεχεια full sms και έτσι αναγκάζομαι να σβήνω και συνεχεια πέφτω σε αυτήν τη loopa.

μήπως έχει κανεις καμια ιδέα τι να κάνω?

 

έκανα ήδη reset factory settings, και έβγαλα και την μπαταρία μήπως και ξεκολλήσει αλλα τίποτα

 

καμια ιδέα παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά άλλη μια ερωτησούλα,

το exchange active sync έχει δουλέψει σε κανέναν? εγώ βάζω δ/ση e-mail kαι δεν συγχρονίζει τίποτα. κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

 

έχω το κινητό από το σεπτέμβρη και τώρα όπου έχω φθάσει στα 201/500 μηνύματα όταν πηγαίνει στα 205 μου βγάζει συνεχεια full sms και έτσι αναγκάζομαι να σβήνω και συνεχεια πέφτω σε αυτήν τη loopa.

μήπως έχει κανεις καμια ιδέα τι να κάνω?

 

έκανα ήδη reset factory settings, και έβγαλα και την μπαταρία μήπως και ξεκολλήσει αλλα τίποτα

 

καμια ιδέα παρακαλώ?

 

Πρεπει να ειναι bug του firmware..το κανει και στο δικο μου!! Τι να κανουμε θα ζησουμε με αυτο μεχρι να αξιωθουν να βγαλουν κανενα firmware της προκοπης!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

 

έχω το κινητό από το σεπτέμβρη και τώρα όπου έχω φθάσει στα 201/500 μηνύματα όταν πηγαίνει στα 205 μου βγάζει συνεχεια full sms και έτσι αναγκάζομαι να σβήνω και συνεχεια πέφτω σε αυτήν τη loopa.

μήπως έχει κανεις καμια ιδέα τι να κάνω?

 

έκανα ήδη reset factory settings, και έβγαλα και την μπαταρία μήπως και ξεκολλήσει αλλα τίποτα

 

καμια ιδέα παρακαλώ?

 

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ή bug!

 

Το κινητό έχει 500 sms μνήμη αν το κάθε sms είναι 1 sms (160 χαρακτήρες κειμένου)

Αν τα sms που αποθηκευεις είναι δυο ή τρια κολλημένα sms, δε τα πιάνει σαν ένα, αλλα σαν δύο ή τρία αντίστοιχα.

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες

1. Αν θέλω να πάρω μια μεγαλύτερη κάρτα μνήμης, και απλά αντιγράψω σ' αυτή ό,τι έχει η μικρότερη, θα δουλέψει το route 66;;;

2. Μέσα στα αρχεία μου υπάρχουν κάτι "store62e68163... ,κάτι stumbdb.tdb. Tι είναι αυτά τα αρχεία;;; Να τα σβήσω;;;

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες

1. Αν θέλω να πάρω μια μεγαλύτερη κάρτα μνήμης, και απλά αντιγράψω σ' αυτή ό,τι έχει η μικρότερη, θα δουλέψει το route 66;;;

2. Μέσα στα αρχεία μου υπάρχουν κάτι "store62e68163... ,κάτι stumbdb.tdb. Tι είναι αυτά τα αρχεία;;; Να τα σβήσω;;;

 

κανε αντιγγραφη και επικοληση την παλια σου καρτα στο π.σ με ενεργη τη λειτουργεια κρηφα αρχεια (πηνακας ελενχου επιλογες φακελων). βαλε την νεα καρτα και πετα τα μεσα ,θα εισαι οκ .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο mp3 player πώς γίνεται να βλέπεις και το album art? Αν περάσεις απλά τη φωτογραφία μέσα στο αρχείο δεν την αναγνωρίζει. Σημειωτέον έχω το pixon 12 αλλά λογικά με τον ίδιο τρόπο θα γίνεται!

 

Αφήστε, το βρήκα!

Edited by obscurus
Link to comment
Share on other sites

κανε αντιγγραφη και επικοληση την παλια σου καρτα στο π.σ με ενεργη τη λειτουργεια κρηφα αρχεια (πηνακας ελενχου επιλογες φακελων). βαλε την νεα καρτα και πετα τα μεσα ,θα εισαι οκ .

 

Φίλε Foutre, δεν βρίσκω τον πίνακα ελέγχου...:wacko:

Και με τα άλλα "περίεργα" αρχεία που βλέπω (κάτι "store62e68163..." , κάτι "stumbdb.tdb") τι γίνεται; Νομίζω πως δεν μπορώ να τα σβήσω. Πού βρέθηκαν αυτά;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολα τα μελη του φορουμ. Ειμαι νεο μελος και θα ηθελα την βοηθεια σας καθως σκεφτομαι να αγορασω αυτην την την συσκευη. Προσπαθησα να διαβασω ολα τα προηγουμενα μηνυματα για να σχηματισω μια αποψη για την συσκευη αλλα αυτο ειναι πρακτικα αδύνατον. Θα μπορουσε καποιος κατοχος της συσκευης να με βοηθησει λεγοντας μου την αποψη του;

Με ενδιαφερουν κυριως

- η αποδοση του browser ( με συνδεση wifi)

- οι εφαρμογες του (διαθεσιμοτητα)

- το σημα και η ομιλια.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Foutre, δεν βρίσκω τον πίνακα ελέγχου...:wacko:

Και με τα άλλα "περίεργα" αρχεία που βλέπω (κάτι "store62e68163..." , κάτι "stumbdb.tdb") τι γίνεται; Νομίζω πως δεν μπορώ να τα σβήσω. Πού βρέθηκαν αυτά;:wacko:

 

στον υπολογιστη σηνδεσε το τηλ.σε μαζηκη αποθηκευση πετα σε ενα φακελο οτι εχει η καρτα μεσα αλλαξε μετα καρτα και πετα τα στην νεα ειναι απλο . οι ρυθμησεις που γραφω ειναι στον υπολογιστη για να εξασφαλησθη οτι θα πανε τα παντα .

Link to comment
Share on other sites

στον υπολογιστη σηνδεσε το τηλ.σε μαζηκη αποθηκευση πετα σε ενα φακελο οτι εχει η καρτα μεσα αλλαξε μετα καρτα και πετα τα στην νεα ειναι απλο . οι ρυθμησεις που γραφω ειναι στον υπολογιστη για να εξασφαλησθη οτι θα πανε τα παντα .

 

Ki εγώ έψαχνα στο τηλέφωνο...

Με τα "άγνωστα αρχεία" που έχουν δημιουργηθεί μόνα τους, ξέρεις κάτι; Να τα αφήσω όπως είναι;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους αγορασα το s8000 εχθες αλλα παρατηρησα κατικαι θα ηθελα τηνβοηθεια των κατοχων.οταν μιλαω με καποιον υπαρχουν φορες που παραμορφωνεται ο ηχος σαν να μην πιανει καλο σημα,δεν ξερω αν φταιω εγω η ο συνομιλητης μου.το δικο σας πως τα παει απο σημα και αν σας τυχαινει και σε εσας.επισης θα ημουν ευγνομων εαν καποιος μου πει πως βαζω τα τηλεφωνα στην ταχεια κληση.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...