Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για τη σκια εννοεις ή για το τρεμοπαιγμα οταν ανοιγει?

Επισης πανω πανω τερμα στην οθονη εχει μια μπλε γραμμη μονιμη

 

λοιπον παιδια για το προβλημα με την οθονη το οποιο ειχα και γω,πολυ απλα το πηγα στο service και μετα απο 3 μερες το πηρα πισω με καινουρια οθονη.τοσο απλο:!:

 

και ενα σχολιο ακομη παιδια..

 

οταν σκεφτομουν για αντικατασταση πηγα πισω στο mediamarkt οπου το ειχα αγορασει και επειδη ειχα καλομαθει με την οθονη του jet,ολα τα υπολοιπα ανεξαρτητως τιμης <εκτος του *ομνια 2> με χαλαγανε πολυ στο θεμα της οθονης.πιστευω πως το jet και το ομνια 2 αυτη τη στιγμη εχουν την καλυτερη οθονη με διαφορα,τουλαχιστον σε αυτες τις εταιριες που φερνει το mediamarkt.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το πήρα το καλοκαίρι και το μετανιώνω ακόμα!

Πρώτη φορά που πήρα Samsung κινητό και τελευταία φυσικά!

Δεν με ικανοποιεί η χρηστικότητά του σε τίποτα και λυπάμαι τα λεφτά που έδωσα.

Το παρουσιαστικό και οι υποτιθέμενες εφαρμογές που προσφέρει δεν είναι αρκετά!

 

Σε τι δεν σε ικανοποιει η χρηστικοτητα του; Τι εννοεις οταν λες παρουσιαστικο; Το πηγες σε καμια επειδηξη μοδας μηπως; Τι εφαρμογες θελεις και δεν σου φτανουν;

Παιδια οταν κανουμε μια κριτικη, θετικη ή αρνητικη να την αιτιολογουμε κιολας και να μην λεμε αερολογιες!

Link to comment
Share on other sites

Την αλλη μερα η σκια εξαφανιστηκε μονη της

Οταν ομως πατας καποιο κουμπι να βγει απο αναμονη τρεμοπαιζει μπλε η οθονη σα φωτορυθμικο και μετα αναβει

Ειναι φυσιολογικο?

Πηγα να μπω στο gps και λεει οτι λειπουν καποια αρχεια που πρεπει να βαλω απο το cd

Οταν θα μπαινω gps θα χρεωνομαι ?

Πως γινεται να αποκλεισω καθε αλλη συνδεση στο ιντερνετ εκτος τη wifi ωστε να μη χρεωθω χωρις να το θελω?

 

Το ιδιο ακριβως προβλημα με την οθονη το ειχα κι εγω, το π ηγα στο σερβις γιατι ειχαν περασει οι μερες αμεσης αντικαταστασης και μου το φτιαξανε σε 3 εργασιμες.... Αλλαγη οθονης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ψαχνω εδω και παρα πολυ καιρο για καινουργιο τηλεφωνο και δεν εχω καταληξει καπου...Μπηκα στο επισημο site της εταιριας και το λογισμικο που εχει το jet ειναι samsung αυτο ειναι προβλημα?Θα πρεπει να πληρωνω το gps?δεν μπορω να κατσω να διαβασω ολες τις προηγουμενες ερωτησεις για να βρω απαντηση....Ετσι οι ερωτησεις μου ειναι 2.Εχει καποιο προβλημα σαν τηλεφωνο τυπου τρωει σκαλωμματα,ανοιγοκλεινει μονο του και τετοια και θα πρεπει να πληρωνω το gps?
Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω μερικους απο εσας απογοητευμενους ειπα να πω τη γνωμη μου αλλη μια φορα.

οταν βγαζει σε μερικα παιδια προβληματα στην οθονη ή που ενος του καηκε η πλακετα..οκ να το καταλαβω πως απογοητευτηκε απο το νεο του κινητο.

αλλα οι υπολοιποι που το πηρατε κ μαλιστα σε πανακριβη τιμη για αυτα που προσφερει (400+ €) επρεπε να ξερετε πως εχει κλειστο λειτουργικο κ οχι windows ,symbian,android...

εγω που το εχω απο 31 δεκεμβριου στα χερια μου δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα.ολα λειτουργουν ρολοι.απο τη θηκη που ειναι αξιολογη και μουρατη ,απτην μπαταρια που κραταει 4+ μερες, απο την κοκκινη καλυψη της μπαταριας που οποιος την βλεπει παθαινει σοκ...κ ας αφησω την οθονη που ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη,απλα επειδη η τεχνολογια δεν εχει οριμασει στις πρωτες παρτιδες ειχαν βγει μερικα ελαττωματικα(παρολα αυτα η samsung τις αλλαζει σε 3-4 εργασιμες)

αν πρεπει να θεωρησω κατι κακο σε αυτο το κινητο ειναι πως το GPS του ειναι τουλαχιστον..μη αποδεκτο

κ πως για να βαλεις κανα παιχνιδακι πρεπει να γινειs hacker.:ninja:

 

Καλησπέρα,

 

Μπορεί κανείς να μου δώσει ένα link με το καλώδιο tv-out που κάνει για το jet μας? Επίσης το ίδιο καλώδιο κάνει και για μεταφορά ήχου μόνο (πχ στο radio-cd του αυτοκινήτου έχει aux-in θύρα για να παίζω mp3 από το κινητό) ή χρειάζεται άλλο καλώδιο?

Ευχαριστώ.

εγω αυτο πηρα κ ειμαι μια χαρα..

φθηνο και αρκετα μακρυ καλωδιο.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750725&u=EQUIP-147270-%CA%C1%CB%D9%C4%C9%CF-%C7%D7%CF%D5-2X3,5MM-2,5M

 

Εγώ το πήρα το καλοκαίρι και το μετανιώνω ακόμα!

Πρώτη φορά που πήρα Samsung κινητό και τελευταία φυσικά!

Δεν με ικανοποιεί η χρηστικότητά του σε τίποτα και λυπάμαι τα λεφτά που έδωσα.

Το παρουσιαστικό και οι υποτιθέμενες εφαρμογές που προσφέρει δεν είναι αρκετά!

η ταπεινη μου αποψη ειναι πως πριν αγορασουμε κατι,το ψαχνουμε καλα.

δηλαδη εσυ αγαπητη πριν το αγορασεις ειχες διαβασει-σου ειχαν πει πως κανει καποια πραγματα που τελικα δεν τα κανει?

(δεν το λεω με καποιο υφακι,απλα αναρωτιεμαι σε ποιους τομεις ειστε απογοητευμενοι?)

 

να προσθεσω και κατι αλλο στο ιδιο τοπικ, πως οταν το κινητο δεν κολλαει,δεν εχει προβληματα...γιατι να βγει αναβαθμηση?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

θέλω και εγώ να πω την άποψή μου. Το κινητό είναι όντως με τα ελλαττώματά του, κυρίως λόγω κλειστού λογισμικού. Παρόλα αυτά για μένα όταν το επέλεξα έπαιξε ρόλο ο χαμηλός δείκτης SAR και η αρκετά καλή διάρκεια μπαταρίας του για την κατηγορία του (touchscreen κινητά).

Επίσης και μένα μου έβγαλε την φούσκα, αλλά πηγαίνοντας το στο service της θεσαλονίκης, μου αλλάξαν την οθόνη σε μια βδομάδα χωρίς προβλήματα και εξτρά έξοδα.

 

Δεν είναι smartphone, είναι λίγο υπερτιμημένο, αλλά δεν το μετανιώνω που το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα απο το κινητό το birthday countdown κ ενώ βάζω σωστά την ημερομηνία μου λέει οτι είναι λάθος,απο το more widgets το κατέβασα ας κάνει κάποιος μια δοκιμή

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια κατι οσον αφορα το youtube:

 

μπηκα μια μερα και ειδα το παρακατω βιντεο το οποιο ειναι γραμμενο σε 1080p

και το κινητο το επαιζε τελεια!δηλαδη ποιοτητα σαν τις ταινιες avi που βαζουμε στο κινητο ασυμπιεστες.το θεμα ειναι πως καποια αλη μερα που ξαναδοκιμασα αυτο δεν εγινε και το βιντεο επαιζε με τη γνωστη χαλια ποιοτητα.πιστευω πως ειναι καποιοα θεμα ρυθμισεων.αν ξερει κανεις κατι παρακαλω ας μας μπει:rolleyes:

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

το κινητό αξιζει για αγορα στα 233 ευρώ ?

 

σε περιπτωση που παρουσιασει αυτο το θεμα με την οθονη ή αλλη βλάβη, η αντιπροσωπεια της samsung είναι καλή ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν συμβαινει και σε εσας αλλα οταν μιλαω πολλες φορες οχι παντα κανει διακοπες..αυριο θα παρω τηλ την αντιπροσωπεια
Link to comment
Share on other sites

το κινητό αξιζει για αγορα στα 233 ευρώ ?

 

σε περιπτωση που παρουσιασει αυτο το θεμα με την οθονη ή αλλη βλάβη, η αντιπροσωπεια της samsung είναι καλή ?

ειχα αναφερθει παλιοτερα στο γεγονος πως δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου τα 400ευροπουλα..

αλλα εσυ αφου το βρηκες σε καλη τιμη...χτυπα το..

ενας αλλος φιλος ειχε πει πως ολα τα κινητα εχουν πλεονεκτηματα κ μειονεκτηματα..κ το iphone να αγοραζες..δεν θα πεταγες απο τη χαρα σου μετα απο 2-3 μηνες.

απλα να ξερεις πως εχει κλειστο λειτουργικο συστημα κ δεν παιρνει πολλες εφαρμογες,ειναι αυτο που λεμε κινητο για να παιρνει τηλ κ να στελνεις sms..κ επειδη εχει δυνατη καμερα..τραβας κ φωτο!! :P

αν θες συγκεκριμενη αποψη κοιτα κατι προηγουμενα μηνυματα που εχουμε ανεβασει με τα υπολοιπα παιδια.

 

ναι απο οτι ακουω η samsung στo service της ειναι κορυφη..

αλλα δεχεται κινητα αγορασμενα ΜΟΝΟ απο την ελλαδα!

Edited by kamasterixxx
προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

Όντας νέο μέλος, καλησπέρα σε όλους τους κατόχους του samsung Jet S8000!!

είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και δύο μήνες (από τέλη Ιανουαρίου 2010) και όταν ξεκίνησα να διαβάζω τα posts, όσο και αν παρατηρούσα το κινητό "φούσκα" δεν έβλεπα!Τσάμπα χαρα γιατί πριν μια βδομάδα εμφανίστηκε!!

Η ερώτησή μου είναι η εξής και απευθύνεται σε εκείνους που ήδη το πήγαν στο service...

Ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα??

Και αν όχι, πως είμαστε σίγουροι ότι μετά από ένα χρονικό διάστημα δε θα ξαναεπανέλθει το πρόβλημα??

 

Ζητώ συγνώμη που επανέρχομαι στο θέμα της "φούσκας" αλλά είναι και το μόνο που με απογοήτευσε στο κινητό!!

Link to comment
Share on other sites

Όντας νέο μέλος, καλησπέρα σε όλους τους κατόχους του samsung Jet S8000!!

είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και δύο μήνες (από τέλη Ιανουαρίου 2010) και όταν ξεκίνησα να διαβάζω τα posts, όσο και αν παρατηρούσα το κινητό "φούσκα" δεν έβλεπα!Τσάμπα χαρα γιατί πριν μια βδομάδα εμφανίστηκε!!

Η ερώτησή μου είναι η εξής και απευθύνεται σε εκείνους που ήδη το πήγαν στο service...

Ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα??

Και αν όχι, πως είμαστε σίγουροι ότι μετά από ένα χρονικό διάστημα δε θα ξαναεπανέλθει το πρόβλημα??

 

Ζητώ συγνώμη που επανέρχομαι στο θέμα της "φούσκας" αλλά είναι και το μόνο που με απογοήτευσε στο κινητό!!

 

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει καμιά φωτογραφία αυτής της φούσκας να καταλάβω κι εγώ πως μοιάζει;; μήπως την έχω κι εγώ και δεν το ξέρω :lol:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια είναι κάτι σαν κηλίδα στο κέντρο της οθόνης,

έχει μήκος περίπου 1,5-2cm, ελάχιστου φάρδους, μοιάζει με ισοϋψείς καμπύλες.

Δυστυχώς από το PC που βρίσκομαι δεν μπορώ να ανεβάσω κάτι.

αν κοιταξεις σε προηγούμενη σελίδα αρ. 81 το post #1214 ια καταλάβεις περίπου τι λέω με τη διαφορά ότι στο δικό μου είναι πολύ μικρότερη..

Link to comment
Share on other sites

εγω το αγορασα το κινητο πριν ενα μηνα 310 ευρω απο το e-click. δεν μου εχει παρουσιαση καποιο προβλημα ακομα ευτυχως. το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να βαλω παιχνιδια και εφαρμογες απο το pc. αλλα βρηκα λυση, τα ανεβαζω κατευθειαν απο το internet. μηπως εχει αγορασει κανεις την πλοηγηση? ειναι καλη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω και εγω το jet αλλα το προβλημα μου ειναι οτι καθε φορα που εγκαθιστω εφαρμογη που συνδεεται με internet (π.χ opera) ανοιγει αυτοματα το gprs ενω εχω συνδεθει με το router του σπιτιου μου με αποτελεσμα να χρεωνομαι.αν ξερει καποιος ας μου πει πως γινεται να μην ανοιγει το gprs σε καθε εφαρμογη και να χρησιμοποιει μονο το router μου.ευχαριστω
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάτι για αν και πότε θα βγει διάδοχος του S8000 Jet;

Συγγνώμη για το :offtopic:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο εκτος απο αυτες που ειναι στο λιοπυρι ειναι ψιλοαθλιες ή θελει καμια ρυθμιση ?

Το Iso γιατι δεν μπορεις να το αλλαξεις ?

Οταν βγαζω με φλας κατι απο κοντα ειδικα αν ειναι ασπρο, φωτιζεται τοσο πολυ που φαινεται σα φαντασμα

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα με το internet..πολλες σελιδες δεν μου τις εμφανιζει ολοκληρες και πολλες δεν τις ανοιγει καν..
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με τη λειτουργια handsfree . οταν συνδεω τα ακουστικα και δεχομαι κληση ο ηχος συνεχιζει να ακουγεται απο το κινητο και οχι απο τα ακουστικα , αυτο συνεχιζει οταν απανταω . οταν επιλεγω ακουστικα μου βγαζει την επιλογη για ενεργοποιηση bluetooth αλλα τα ακουστικα δεν δουλευουν... μαλλον δεν ειναι θεμα hardware γιατι μουσικη ακουω κανονικα απο τα ακουστικα . εχει κανεις το ιδιο προβλημα ? μηπως πρεπει να αλλαξω firmware?? οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με τη λειτουργια handsfree . οταν συνδεω τα ακουστικα και δεχομαι κληση ο ηχος συνεχιζει να ακουγεται απο το κινητο και οχι απο τα ακουστικα , αυτο συνεχιζει οταν απανταω . οταν επιλεγω ακουστικα μου βγαζει την επιλογη για ενεργοποιηση bluetooth αλλα τα ακουστικα δεν δουλευουν... μαλλον δεν ειναι θεμα hardware γιατι μουσικη ακουω κανονικα απο τα ακουστικα . εχει κανεις το ιδιο προβλημα ? μηπως πρεπει να αλλαξω firmware?? οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη

 

Συνδέεις το handsfree του κινητού ή απλά ακουστικά? Όταν συνδέεις το handsfree της συσκευής πρέπει να το αναγνωρίζει κατευθείαν και να μην σε ρωτάει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω το εξης προβλημα σε πολλες σελιδες που μπαινω μου βγαζει αυτο..

 

Ωχ!

Λυπουμαστε η σελιδα που ζητησατε χρησιμοποιει προηγμενη τεχνολογια,προηγμενη τεχνολογια αιχμης την οποια δεν ηταν δυνατο να προσαρμοσουμε για το τηλεφωνο σας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...