Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ki εγώ έψαχνα στο τηλέφωνο...

Με τα "άγνωστα αρχεία" που έχουν δημιουργηθεί μόνα τους, ξέρεις κάτι; Να τα αφήσω όπως είναι;;

 

αφήσe όπως είναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες το βράδυ εμφανίστηκε η γνωστή "φούσκα".:cry: Μάλλον "νερά" θα τα έλεγα εγώ. :cry: Το θέμα είναι ότι το πρωί εξαφανίστηκαν. Αυτό μου το έχει κάνει άλλη μια φορά, όταν το είχα αφήσει να σβήσει μόνο του και να φορτίσω μετά τη μπαταρία. Κάποιος εδώ είχε πει ότι είναι θέμα μαγνητισμού της οθόνης ή κάτι τέτοιο. Μάλλον είχε δίκιο;...
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ εμφανίστηκε η γνωστή "φούσκα".:cry: Μάλλον "νερά" θα τα έλεγα εγώ. :cry: Το θέμα είναι ότι το πρωί εξαφανίστηκαν. Αυτό μου το έχει κάνει άλλη μια φορά, όταν το είχα αφήσει να σβήσει μόνο του και να φορτίσω μετά τη μπαταρία. Κάποιος εδώ είχε πει ότι είναι θέμα μαγνητισμού της οθόνης ή κάτι τέτοιο. Μάλλον είχε δίκιο;...

:blink::blink::blink:

δε θα το πιστεψετε, αλλα μου συνεβει ακριβως το ιδιο!!!!!

χτες το απογευμα το κινητο μου εσβησε απο μπαταρια

εμεινε για περιπου 2 ωρες σβηστο, οσπου να επιστρεψω σπιτι μου και να το βαλω στη φορτιση

μολις λοιπον το εβαλα να φορτιζει (απο τελειως σβηστο που ηταν) και μου εμφανισε την μπαταρια που γεμιζει, εμφανιστηκε και η "φουσκα":X

Οταν το αναψα η φουσκα υπηρχε ακομα! δεν του εδωσα ιδιαιτερη σημασια, παντως σημερα η φουσκα δεν υπαρχει στην οθονη.

Τελικα μαλλον εχει να κανει με αυτο που εχει ειποθει και παραπανω, μαλλον ειναι θεμα μαγνητισμου της οθονης

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink:

δε θα το πιστεψετε, αλλα μου συνεβει ακριβως το ιδιο!!!!!

χτες το απογευμα το κινητο μου εσβησε απο μπαταρια

εμεινε για περιπου 2 ωρες σβηστο, οσπου να επιστρεψω σπιτι μου και να το βαλω στη φορτιση

μολις λοιπον το εβαλα να φορτιζει (απο τελειως σβηστο που ηταν) και μου εμφανισε την μπαταρια που γεμιζει, εμφανιστηκε και η "φουσκα":X

Οταν το αναψα η φουσκα υπηρχε ακομα! δεν του εδωσα ιδιαιτερη σημασια, παντως σημερα η φουσκα δεν υπαρχει στην οθονη.

Τελικα μαλλον εχει να κανει με αυτο που εχει ειποθει και παραπανω, μαλλον ειναι θεμα μαγνητισμου της οθονης

Όλη μέρα σήμερα πουθενά τα νερά (φούσκα). Μόλις νύχτωσε, και μετά από πλήρη φόρτηση μέσω pc, νάτη πάλι :mad:

Το νέο είναι ότι όταν ακουμπάω την οθόνη ελάχιστα με το δάχτυλο, τα νερά εξαφανίζονται για δευτερόλεπτα και μετά επανέρχονται. Σήμερα είναι μικρότερο το πρόβλημα απ' ό,τι χθες. Θα δούμε αύριο τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν κατι τα εχω ψαξει και την version αυτη που θελω την εχουν αλλα οχι με ελληνικα..

 

Καλισπερα,

 

Διλαδη ποια ειναι η τελεφταια εκδοση με ελληνικη γλωσσα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κ απο εμενα εγω διαβασα ολα τα ποστσ απο την αρχη (μου βγηκαν τα ματια :blink:)

εγω το περιμενω αυριο ειχα το ν97 νοκια κ το εκανα ανταλαγη με το τζετ αλλα ενω στην αρχη λετε τα καλυτερα μετα απο ενα σημειο λετε για προβληματα συνεχωσ κ τωρα σκεφτομαι αν εκανα καλα που το ανταλαξα. :cry:

 

 

κ αυτη η φουσκα που λετε με προβληματιζει πολυ...

 

παιδια μολισ το πηρα πολυ ωραιο.μια ερωτηση για δεχομαι τα μαιλ μου τι πρεπει να κανω?εχω βονταφον με το προγραμμα των 80 μεγαμπαιτ.ειναι αρκετα η θα φαω κανενα τρελο χρεωμα?

 

παιδια λιγο βοηθεια :confused:....ποιο pc studio πρεπει ν κατεβασω για το τζετ?εχει κανεισ καποιο λινκ να δωσει?κ πωσ θα ρυθμισω το μαιλ?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας που θα κατεβασω free Ελληνικους χαρτες για το route 66 ?

 

Έχω την εντύπωση πως κατεβαίνουν μόνοι τους όταν τρέξεις για πρώτη φορά την εφαρμογή....

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε δε κανει τιποτα αν εχει κανενας Ελληνικους χαρτες για το route66 η να μου πει αν μπαινει αλλο προγραμμα GPS Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κατεβαίνουν μόνοι τους. Πρέπει να εγκαταστήσεις στον υπολογιστή το πρόγραμμα και κατά κάποιο τρόπο να "αγοράσεις" τους ελληνικούς χάρτες μέσα από αυτό, μόνο που θα δεις ότι το κόστος αγοράς τους είναι μηδέν.

 

Και κάτι που δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί. Το πρόγραμμα στο κινητό δεν υποστηρίζει εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων, και ενώ οι χάρτες είναι στα ελληνικά, δεν παίζει το search δρόμων. Αν όμως αλλάξει η γλώσσα του προγράμματος στα αγγλικά, τότε οι χάρτες είναι greeklish και δουλεύει το search (αρκεί να φανταστεί κανείς σε greeklish τις οδούς)

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, που νομίζω ότι δεν μου ξεφεύγει κάτι και έτσι είναι δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχος το gps του κινιτου ειναι σκετη απογοητευση. το ρουτ 66 ειναι μπαμια .ας ειναι καλα το γκαρμιν που εχω στο ν82 ειναι τελειο !!! χαθηκε να βγαζαν και σε γιαβα το γκαρμιν θα καναμε ολοι τη δουλεια μας μια χαρα !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σκεφτομαι να αγορασω το Samsung Jet s8000.

 

Τα χαρακτηριστικα που με ενδιαφερουν μεταξυ αλλων ειναι τα εξης:

Να ανοιγει word,excel,pdf files (Οχι να τα επεξεργαζομαι, μονο να τα βλεπω)

Να μπορω τα παραπανω αρχεια να τα αποστελω/λαμβανω μεσω λογαριασμου hotmail

Αξιολογη camera για photos+videos

 

Καλυπτει το συγκεκριμενο κινητο αυτες τις αναγκες ?Αν οχι παρακαλω προτεινετε μου καποιο αλλο κινητο εστω και διαφορετικης εταιρειας.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σκεφτομαι να αγορασω το Samsung Jet s8000.

 

Τα χαρακτηριστικα που με ενδιαφερουν μεταξυ αλλων ειναι τα εξης:

Να ανοιγει word,excel,pdf files (Οχι να τα επεξεργαζομαι, μονο να τα βλεπω)

Να μπορω τα παραπανω αρχεια να τα αποστελω/λαμβανω μεσω λογαριασμου hotmail

Αξιολογη camera για photos+videos

 

Καλυπτει το συγκεκριμενο κινητο αυτες τις αναγκες ?Αν οχι παρακαλω προτεινετε μου καποιο αλλο κινητο εστω και διαφορετικης εταιρειας.

 

Ευχαριστω

 

περιμενε το Ν8 ΚΑΙ Γ..Ο τα τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η περιβόητη φούσκα υπάρχει σε όλα τα jet?:worry: Φαίνεται κανονικά και όταν το τηλέφωνο είναι ανοιχτό?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω γι αυτο το θεμα με τη φουσκα, αν το πας στο service, σε ποσο καιρο το εχεις ετοιμο? σκεφτομαι να το αγορασω σαν 2η συσκευη(ειμαι αναμεσα σε αυτο και το star, αφου απερριψα το monte) αλλα αν ειναι με το που το παρω να χαλασει και να το χω σ ενα μηνα δε λεει :rolleyes:

 

εχει καποιο σημαντικο μειονεκτημα ως συσκευη?(πχ προβληματα στις κλησεις, χαλια σημα??)-το κλειστο λειτουργικο δε με νοιαζει.

ακουστικα μπορω να συνδεσω οποια θελω η μονο samsung?

facebook, msn, μπορω να συνδεομαι ανετα?

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω γι αυτο το θεμα με τη φουσκα, αν το πας στο service, σε ποσο καιρο το εχεις ετοιμο? σκεφτομαι να το αγορασω σαν 2η συσκευη(ειμαι αναμεσα σε αυτο και το star, αφου απερριψα το monte) αλλα αν ειναι με το που το παρω να χαλασει και να το χω σ ενα μηνα δε λεει :rolleyes:

 

εχει καποιο σημαντικο μειονεκτημα ως συσκευη?(πχ προβληματα στις κλησεις, χαλια σημα??)-το κλειστο λειτουργικο δε με νοιαζει.

ακουστικα μπορω να συνδεσω οποια θελω η μονο samsung?

facebook, msn, μπορω να συνδεομαι ανετα?

Πόσο χρόνο θέλει να φτιαχτεί φαντάζομαι έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Κάποιοι που το είχαν πάει για φτιάξιμο πάντως είχαν πει γι αυτό στην αρχή του θέματος. Η δικιά μου φούσκα ("νερά" θα τα έλεγα εγώ) παρουσιάστηκε 2 μήνες περίπου μετά την αγορά. Δεν είναι ενοχλητική, φαίνεται μόνο με σβηστή οθόνη και κάτω από δυνατό φως σε συγκεκριμένη γωνία. Αν παραμείνει έτσι, ΔΕΝ θα το πάω για αλλαγή.

Ακουστικά βάζεις ό,τι θες, και φυσικά "μπαίνεις" εύκολα σε facebook, msn κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενεσκυψα στις πιεσεις ενος φιλου και του πουλησα το Pixon 12 που ειχα αγορασει την προηγουμενη βδομαδα. Σαν αντικαταστατη του χτυπησα ενα Jet χρυσαφι απο το Πλαισιο για 199 ευρω! Εκλεισα και ραντεβου στον οδοντιατρο για να περασω χρυσο δοντι στην ανω γναθο για να ειναι ασορτι :p

 

Το τηλεφωνο φοραει το λογισμικο S8000XPJA1 εκδοσης Ιανουαριου 2010 και ειναι το απολυτα τελευταιο. Φυσαει στην κυριολεξια. Κατα τα αλλα ειναι ιδιο με το Pixon 12, πλην της καμερας. Το καλο ειναι οτι ειναι λεπτοτερο και εχει υποδοχη 3.5 χιλ.

 

Κατα τα αλλα, ειναι ενα πολυ ωραιο και πληρες τηλεφωνο παρα τις ιδιορρυθμιες της Samsung. Τωρα δεν νομιζω να αξιζει να συζητησουμε αν μια τετοια συσκευη ειναι καλη αγορα στα 199 ευρω, σωστααα; :)

 

Μεγεια φιλε haki πες μου αν ακουγεται δυνατα το ακουστικο γιατι ειχαν πει οτι κανει κατι τριγμους,το μεγαφωνακι τι λεει απο ενταση;:)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενεσκυψα στις πιεσεις ενος φιλου και του πουλησα το Pixon 12 που ειχα αγορασει την προηγουμενη βδομαδα. Σαν αντικαταστατη του χτυπησα ενα Jet χρυσαφι απο το Πλαισιο για 199 ευρω! Εκλεισα και ραντεβου στον οδοντιατρο για να περασω χρυσο δοντι στην ανω γναθο για να ειναι ασορτι :p

 

Το τηλεφωνο φοραει το λογισμικο S8000XPJA1 εκδοσης Ιανουαριου 2010 και ειναι το απολυτα τελευταιο. Φυσαει στην κυριολεξια. Κατα τα αλλα ειναι ιδιο με το Pixon 12, πλην της καμερας. Το καλο ειναι οτι ειναι λεπτοτερο και εχει υποδοχη 3.5 χιλ.

 

Κατα τα αλλα, ειναι ενα πολυ ωραιο και πληρες τηλεφωνο παρα τις ιδιορρυθμιες της Samsung. Τωρα δεν νομιζω να αξιζει να συζητησουμε αν μια τετοια συσκευη ειναι καλη αγορα στα 199 ευρω, σωστααα; :)

 

Φιλε το λογισμικο S8000XPJA1 ειναι ελληνικό? γιατι νομιζα οτι τελευταιο ελληνικο ήταν το S8000XXIG3...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

To ακουστικο ειναι πιο δυνατο απο του Pixon 12 και οταν ο αλλος μιλαει πολυ δυνατα κανει οντως ενα πολυ ανεπαιθητο τριξιμο κυριως λογω της πολλης εντασης. Δεν το κανει σε ολες τις συνομιλιες αλλα και οταν το κανει τοτε ενα κλικ προς τα κατω του πληκτρου εντασης ειναι αρκετο.

 

Thanx gjimmys. Aν εντοπισεις καμποια κλινικη αποτοξινωσης απο το "Συνδρομο εβδομαδιαιας αλλαγης κινητου" σφυρα για να μπουμε παρεα!:lol:

 

Αστα φιλε η κατασταση μας ειναι σοβαρη:blink:Πες μου σε αυτη την τιμη να παρω αυτο η το C905 που κανει και αυτο 199.Θελω ενα κινητο που να τα εχει σχεδον ολα και να αραξω γιαλιγο:D

Μην γελας ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:cry:

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις;;; C905 με οθονη 2.4 ιν. 240Χ320;;; Και καθε βραδυ με το Πατερ Ημων να Τον ευχαριστεις που δε σου χαλασε σημερα;;; Mε καρτα Μ2 και φορτιστη (και ακουστικα) στα πλαγια, σε μεγεθος πριζας τριφασικου;;;:p

 

To "λιγο" εννοεις...ΔΥΟ βδομαδες;;;!!!:rotfl:

 

Με επεισες αν μου κανει φουσκα θα ερθω στην Ναουσα και θα .............Πιουμε καφε :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Οποτε θες! Ειναι τοσο καινουργιο που το αποκλειω να μην εχουν λυσει το προβλημα της φουσκας.

 

 

 

Kαι 'γω νομιζα οτι μονο τα ΧΧ περιεχουν Ελληνικα, αλλα και το ΧΡ ειναι Ελληνικωτατο και με πληρεις ρυθμισεις Ελληνικων δικτυων.

 

Πες μου σε παρακαλω στην εκδοση λεει SW VER S8000XPJA1. Κατω απο αυτη τι εκδοση λεει? εμενα λεει CSC VER S8000XCIF4. Εσενα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...