Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Το παρηγγειλα. Θα το εχω την Παρασκευη απο το πλαισιο. Τωρα να ρωτησω:

α. Ποσες ωρες θελει φορτιση; (Μου εχουν πει πως επειδη εχουν μεσα εναν πυκνωτη που την πρωτη φορα καταγραφει τη μεγιστη χωρητικοτητα της μπαταρια πρεπει να το φορτιζω ενα βραδυ.)

β. Να βγαλω την ζελατινα της οθονης ή θα γρατσουνιστει ευκολα; Αξιζει να αγορασω αλλη ζελατινα;

 

Αυτα προς το παρων...

 

Σας ευχαριστω πολυ ολους σας για τις παρατηρησεις, τις συμβουλες και την πολυτιμη βοηθεια που μου προσφερατε για την επιλογη της συσκευης!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! Το παρηγγειλα. Θα το εχω την Παρασκευη απο το πλαισιο. Τωρα να ρωτησω:

α. Ποσες ωρες θελει φορτιση; (Μου εχουν πει πως επειδη εχουν μεσα εναν πυκνωτη που την πρωτη φορα καταγραφει τη μεγιστη χωρητικοτητα της μπαταρια πρεπει να το φορτιζω ενα βραδυ.)

β. Να βγαλω την ζελατινα της οθονης ή θα γρατσουνιστει ευκολα; Αξιζει να αγορασω αλλη ζελατινα;

 

Αυτα προς το παρων...

 

Σας ευχαριστω πολυ ολους σας για τις παρατηρησεις, τις συμβουλες και την πολυτιμη βοηθεια που μου προσφερατε για την επιλογη της συσκευης!!!

 

α. Το φορτίζεις όση ώρα χρειάζεται, δηλαδή το φορτίζεις κλειστό και σου λεει όταν φορτίσει πλήρως.

β. Δεν γίνεται να δεις αμα δεν την βγάλεις. Για την αγορα άλλης ζελατίνας όπως στο iphone δηλώνω άγνοια αλλά εχει μια κομψή δερμάτινη θηκούλα μέσα.

 

γ. Επειδή είναι παραγγελιά όταν το πάρεις δώσε, *#1234# να μας πεις το firmware να δούμε αν έχεις κάτι νεότερο απο αυτό που υπάρχει.

 

Να κάνω και εγώ μια ερωτηση:

Το ρημάδι το κιτρινοπό εικονίδιο ηχείου, ακριβώς αριστερα απο την ένδειξη μπαταρίας τι συμβολίζει ;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερωτηση:

Το ρημάδι το κιτρινοπό εικονίδιο ηχείου, ακριβώς αριστερα απο την ένδειξη μπαταρίας τι συμβολίζει ;

 

Είναι η ένδειξη ότι το κινητό είναι σε 'Normal' mode. Άμα το βάλεις σε 'Silent' mode αλλάζει και έχει μια κόκκινη γραμμή από πάνω.

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση, ισως φανει κάπως ακυρη. το κινητο αυτο υπαρχει περιπτωση του χρονου τετοια εποχη, να ειναι ακομα διαθεσιμο έστω σε κάποιο μαγαζί του skroutz.gr ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας πει κάποιος, τι επιλογές έχουμε από προγράμματα πλοήγησης;

Ευχαριστώ

 

Έχει απαντηθεί ακριβώς πιο πάνω

route 66 αλλα δεν θαχεις πλοηγηση αν δεν πλερωσης για αυτη .!!!:wacko:

 

παιδια να κανω μια ερωτηση, ισως φανει κάπως ακυρη. το κινητο αυτο υπαρχει περιπτωση του χρονου τετοια εποχη, να ειναι ακομα διαθεσιμο έστω σε κάποιο μαγαζί του skroutz.gr ?

Παίζει...Αλλα μπορεί τότε με 200euro να κάνεις παπάδες.Αλλά τι να λέει;;;

Link to comment
Share on other sites

[quote=

 

 

Παίζει...Αλλα μπορεί τότε με 200euro να κάνεις παπάδες.Αλλά τι να λέει;;;

 

απλα μου αρεσει πολυ σαν συσκευη .εχω ομως το lg renoir και αν και το εω βαρεθει, ε δεν αξιζει για μια καλυτερη οθονη και πιο καλη κατασκευη να δωσω 200 ευρω. και ναι λογικα του χρονου θα γινεται χαμος απο αξιόλογες συσκευες.

 

(αλλος ενας εθισμενος στις αλλαγες συσκευων).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

απλα μου αρεσει πολυ σαν συσκευη .εχω ομως το lg renoir και αν και το εω βαρεθει, ε δεν αξιζει για μια καλυτερη οθονη και πιο καλη κατασκευη να δωσω 200 ευρω. και ναι λογικα του χρονου θα γινεται χαμος απο αξιόλογες συσκευες.

 

(αλλος ενας εθισμενος στις αλλαγες συσκευων).

Οπότε δεν χρειάζεται να το σκέφτεσαι...Και εγώ ψηνόμουν να αλλάξω το u900 μου αλλά το σκέφτομαι γιατί Αύγουστο μπαίνω στρατό και πέραν του ότι δεν θα το χαρώ θα κινδυνεύει να "εξαφανιστεί" και κατά Γενάρη έχω επιδότηση εταιρική οπότε ότι θέλω το παίρνω τότε χωρίς να δώσω λεφτά τώρα και μπορεί να πάρω τότε κάποια καλύτερη και πιο καινούργια. Μόνο σε μια περίπτωση έπαιζε να έπαιρνα τώρα αλλά δεν έκατσε....

Link to comment
Share on other sites

route 66 αλλα δεν θαχεις πλοηγηση αν δεν πλερωσης για αυτη .!!!:wacko:

 

Για το garmin γνωρήζει κανείς αν το τρέχει;

Link to comment
Share on other sites

Για το garmin γνωρήζει κανείς αν το τρέχει;

Είναι κλειστού λειτουργικού άρα μόνο το r66 και το Google Maps για GPS εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει σίγουρα αναφερθεί πιο πριν, αλλά από που ρυθμίζω το κινητό να χρησιμοποιεί την σύνδεση του WiFi αντί για Wap/Cosmote Internet;

 

Edit. Πως ενεργοποιώ τα mms σε Whats Up νούμερο; Προσπαθώ να στείλω μήνυμα MMS στο 1331, αλλά δεν πάει...

Edited by CaeSaR

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν χρειάζεται να το σκέφτεσαι...Και εγώ ψηνόμουν να αλλάξω το u900 μου αλλά το σκέφτομαι γιατί Αύγουστο μπαίνω στρατό και πέραν του ότι δεν θα το χαρώ θα κινδυνεύει να "εξαφανιστεί" και κατά Γενάρη έχω επιδότηση εταιρική οπότε ότι θέλω το παίρνω τότε χωρίς να δώσω λεφτά τώρα και μπορεί να πάρω τότε κάποια καλύτερη και πιο καινούργια. Μόνο σε μια περίπτωση έπαιζε να έπαιρνα τώρα αλλά δεν έκατσε....

 

μέσα στο μυαλο μου εισαι.. επισης Αυγουστο μπαίνω, οπότε αυτό θα έμαινε πίσω... (με κανα απλο κινητακι θα βολευτουμε αρχικα)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω στο internet μέσω WiFi, αλλά μου βγάζει το εξής σφάλμα: "Αποτυχία DNS"...

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, απο χθες ειμαι και εγω κατοχος του JET και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα:

1)οταν ανοιξω το ραδιοφωνο και μετα πατισω το βελακι κατω και κλεισει(εχω βγαλει την επιλογη να τρεχει στο παρασκηνιο) , στην οθονη αναμονης μου βγαζει ενα πλαισιο με το ραδιο, και δεν ξερω πως κλεινει αυτο (μονο στα widgets μπορω να το βαλω), το ιδιο μου εβγαλε και για το mp3. Και η ερωτηση ειναι, αυτα συνεχιζουν να τρεχουν και απο τα widgets ή κλεινουν μετα??? γιατι θα μου φανε τη μπαταρια αλλιως.

 

2)πως γινεται το google maps να φορτωνει απο wifi?? Γιατι χθες που το δουλευα χωρις sim φορτωνε απο wifi κανονικα, σημερα με τη sim μεσα δεν λεει να φορτωσει:angry:(απο που μπορω να το επιλεξω μονιμα το wifi)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, απο χθες ειμαι και εγω κατοχος του JET και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα:

1)οταν ανοιξω το ραδιοφωνο και μετα πατισω το βελακι κατω και κλεισει(εχω βγαλει την επιλογη να τρεχει στο παρασκηνιο) , στην οθονη αναμονης μου βγαζει ενα πλαισιο με το ραδιο, και δεν ξερω πως κλεινει αυτο (μονο στα widgets μπορω να το βαλω), το ιδιο μου εβγαλε και για το mp3. Και η ερωτηση ειναι, αυτα συνεχιζουν να τρεχουν και απο τα widgets ή κλεινουν μετα??? γιατι θα μου φανε τη μπαταρια αλλιως.

 

2)πως γινεται το google maps να φορτωνει απο wifi?? Γιατι χθες που το δουλευα χωρις sim φορτωνε απο wifi κανονικα, σημερα με τη sim μεσα δεν λεει να φορτωσει:angry:(απο που μπορω να το επιλεξω μονιμα το wifi)

 

για το 2) πας στο games and more, πατάς "more", μετά "connections" και εκεί επιλέγεις ποια σύνδεση θα χρησιμοποιούν όλες οι java apps σου.

 

για το 1) Don't worry. Έτσι γίνεται. Όταν πατήσεις Stop και το βάλεις στα widgets, δεν τρέχει πλέον. Για να το επιβεβαιώσεις, μπορείς να πατήσεις συνεχόμενα το κεντρικό κουμπί (εκείνο το εξάγωνο) και θα δεις πως δεν υπάρχει άλλες ανοιχτές εφαρμογές.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα αφου τα 199 ευρω ηταν πολυ δελεαστικη τιμη. Λιγο που το κοιταξα πριν το βαλω για φορτιση δεν ειδα καποια εφαρμογη για να δουλευει σαν φακος το φλας του, υπαρχει καπου η καποια αντιστοιχη εφαρμογη?
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα αφου τα 199 ευρω ηταν πολυ δελεαστικη τιμη. Λιγο που το κοιταξα πριν το βαλω για φορτιση δεν ειδα καποια εφαρμογη για να δουλευει σαν φακος το φλας του, υπαρχει καπου η καποια αντιστοιχη εφαρμογη?

 

nnopppp!!!

 

edit: Λάθος μου !

 

Ναι και φακος το jetaki (πατας *#0*# και επιλεγεις το mega cam)....
Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα!

Είμαι καινούριος, έχω διαβάσει πολές σελίδες για το jet αλλά δεν βρήκα αν μπορώ να έχω gps χωρίς να χρεώνομαι...

Υπάρχει λύση?

Πρέπει να κατεβάσω κάποιους χάρτες ή να κάνω κάτι άλλο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με τις ζελατίνες για την οθόνη όπως βάζουν στο iPhone τι παίζει στο Jet ;

 

Υπάρχει κάτι καλό Ελλάδα ή θέλει παραγγελία απο εξωτερικό ;

 

Βεβαία το Jet δεν έχει την απίστευτη ευαισθησία στην touch οθόνη που έχει το iPhone οπότε δεν ξέρω μήπως επηρεάσει την ευαισθησία της οθόνης η ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα αφου τα 199 ευρω ηταν πολυ δελεαστικη τιμη. Λιγο που το κοιταξα πριν το βαλω για φορτιση δεν ειδα καποια εφαρμογη για να δουλευει σαν φακος το φλας του, υπαρχει καπου η καποια αντιστοιχη εφαρμογη?

 

Ναι και φακος το jetaki (πατας *#0*# και επιλεγεις το mega cam)....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μένα...

επειδη ειναι αρκετες οι σελιδες μηπως καποιος θα μπορουσε να με βοηθησει στα ακολουθα?????

- gps με route66 υπαρχουν free χαρτες????

- το youtube σας παιζει κανονικα??????αν οχι τι κανουμε??????

μπαινουμε μονο μεσα απο Internet ή μπορουμε να δημιουργησουμε εικονιδιο youtube στο menu οπως στο iphone?????

- games και θεματα απο που προτεινεται και πως τα περναμε?????

thanks και ελπιζω να κουρασα λιγο!!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω στο κινητό μου την S8000ΧΧIF5 (έτσι το αγόρασα!) διαβάζω ότι μερικοί έχουν κάνει αναβαθμίσεις σε πιό καινούρια... μπήκα λοιπόν (γράφτηκα) στην ιστοσελίδα samsung-firmware.webs.com και κατέβασα την S8000XPJA1 (την τελευταία που είχε) , αυτή θα έχει Ελληνικά;;; διάβασα κάποιον από εδώ μέσα που την κατέβασε και είπε δεν έχει και κάποιον που λέει οτι η ΧΡ είναι ίδια με την ΧΧ άρα έχει και Ελληνικά! τι και ποιόν να πιστέψω; Τι να κάνω τελικά;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτη που έχουν ποστάρει στις προηγούμενες σελίδες αυτού του thread. Είναι το S8000XPJA1 και έχει σίγουρα ελληνικά και δουλεύει αρκετά καλά.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτη που έχουν ποστάρει στις προηγούμενες σελίδες αυτού του thread. Είναι το S8000XPJA1 και έχει σίγουρα ελληνικά και δουλεύει αρκετά καλά.

 

ΟΚ θα δοκιμάσω, ελπίζω να μην έχω πρόβλημα με την διαδικασία,

Όποιος έκανε την διαδικασία ας μου πει μερικά hints να προσέξω και που θα μου εφιστούσε την προσοχή στην όλη διαδικασία.;

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Σορρυ αλλά είναι λίγο αδύνατο να διαβάσω όλα τα προηγούμενα.. :O Μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να κατεβάσω και να εγκαταστήσω παιχνίδια στο συγκεκριμένο κινητό; Δοκίμασα έναν τρόπο που βρήκα στο internet (youtube) αλλά τελικά μου λέει "ο τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται" (*.jar). Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...