Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους... Σορρυ αλλά είναι λίγο αδύνατο να διαβάσω όλα τα προηγούμενα.. :O Μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να κατεβάσω και να εγκαταστήσω παιχνίδια στο συγκεκριμένο κινητό; Δοκίμασα έναν τρόπο που βρήκα στο internet (youtube) αλλά τελικά μου λέει "ο τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται" (*.jar). Ευχαριστώ! :)

 

Ακολουθήστε αυτά τα βήματα:

1)Googlάρετε το TkFileExplorer v2.2 και εγκαταστήστε το.

2)Βεβαιωθείτε ότι έχετε κλείσει το Samsung new PC Studio

3)συνδέστε το jet στο pc και πατήστε pc studio usb mode

4)τρέξτε το TkFileExplorer

5)διαλέξτε το right com port ή γενικά την θύρα που συνδέσατε το κινητό και πατήστε connect

6)πηγαίντε στον φάκελο User/Mass/Java/Games

7)Δημιουργήστε έναν νέο φάκελο για κάθε εφαρμογή που έχετε και βάλτε μέσα τα jar jad αρχεία

8)κλείστε το πρόγραμμα και ανοίξτε το πληκτρολόγιο του κινητού

9)Γράψτε *#6984125*# για να ανοίξετε το factory menu

10)διαλέξτε internals

11)βάλτε *#9072641*# (master key)

12)διαλέξτε 6 storage settings

13)διαλέξτε 3 update java db

14)βγείτε απο το factory menu και τσεκάρετε το μενού παιχνιδιών

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ Foutre για την απάντηση... Έκανα αυτά που είπες και όλα καλά μέχρι το βήμα 9. Εκεί είχα πρόβλημα :( Έγραψα *#6984125*# αλλά τπτ. Προφανώς κάτι παίζει με την version του firmware. Ψιλοδιάβασα τα προηγούμενα περί firmware και κατέβασα την S8000XPJA1. Δεν έχω κάνει εγκατάσταση ακόμα μέχρι να σιγουρευτώ 1) για τον τρόπο εγκατάστασης :worry: (για να μην κάνω καμια μ@λ@κί@) και 2) για τον αν αυτη η version έχει ελληνικά - γιατί από κάποια μηνύματα που διάβασα κάποιοι είπαν ότι δεν υποστηρίζει. Φαντάζομαι πως γνωρίζεις κάτι... :) Θα εκτιμούσα κάποια βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ με την S8000XPJA1, προσπάθησα να βάλω Java παιχνίδια αλλά κόλλησα στο βήμα 9 όπως ο φίλος πιό πάνω...

 

 

EDIT!

 

:)

 

Βρήκα λύση

 

στο βήμα 9 βάλε *#5239870*#

και στο βήμα 11 βάλε *#7092463*#

 

όλα καλά

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω θελω να κανω δυο ερωτησεις που εχουν απαντηθει αλλα δεν πολυκαταλαβα καποια πραγματα.1)Λεγανε καποιοι οτι οπωσδηποτε η πρωτη φωρτηση πρεπει να γινει με κλειστο το κινητο και μεχρι να γραψει πληρης φορτιση.Το εκανα αλλα η μπαταρια μου επεσε μεσα σε μια μερα ετσι το ξαναφορτισα παλι κλειστο και μεχρι να γραψει πληρης φορτιση.Εκανα καλα;

και 2)Αυτη την διαδικασια με τα παιχνιδια δεν καταλαβα γιατι πρεπει να την κανουμε.Αν περασουμε απλα τα παιχνιδια δεν τα παιζει;Επισης αν κανουμε την διαδικασια που εχει προαναφερθει θα βλαψουμε το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Το δωράκι μου σε όλους τους Sasmung Jet users :)

 

όπως είπα σε προηγούμενο post προσπαθούσα να βρω έκδοση του opera mini 5 να δουλεύει στο JET, αλλά να μην έχει και τα εκνευριστικά βελάκια που τρώνε τη μισή οθόνη.

 

Λοιπόν βρήκα την πιο πρόσφατη μάλλον έκδοση που δουλεύει, και έκανα κατι αλλαγές στο JAR για να φύγουν τα βελάκια :)

 

για να την κάνετε install πρέπει να μπείτε από το κινητό (όχι από τον υπολογιστή και μετά να την μεταφέρετε στο κινητό. Δεν θα γίνει install έτσι), στην παρακάτω διεύθυνση: http://www.waphq.net/wap.php

και να βάλετε κωδικό 330696

 

επιτέλους ο opera mini 5 στο samsung JET :)

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθήστε αυτά τα βήματα:

1)Googlάρετε το TkFileExplorer v2.2 και εγκαταστήστε το.

2)Βεβαιωθείτε ότι έχετε κλείσει το Samsung new PC Studio

3)συνδέστε το jet στο pc και πατήστε pc studio usb mode

4)τρέξτε το TkFileExplorer

5)διαλέξτε το right com port ή γενικά την θύρα που συνδέσατε το κινητό και πατήστε connect

6)πηγαίντε στον φάκελο User/Mass/Java/Games

7)Δημιουργήστε έναν νέο φάκελο για κάθε εφαρμογή που έχετε και βάλτε μέσα τα jar jad αρχεία

8)κλείστε το πρόγραμμα και ανοίξτε το πληκτρολόγιο του κινητού

9)Γράψτε *#6984125*# για να ανοίξετε το factory menu

10)διαλέξτε internals

11)βάλτε *#9072641*# (master key)

12)διαλέξτε 6 storage settings

13)διαλέξτε 3 update java db

14)βγείτε απο το factory menu και τσεκάρετε το μενού παιχνιδιών

 

Υπάρχει περίπτωση αυτό να λειτουργεί στο pixon 12? Θέλω να παίξω το doom rpg! :D

Link to comment
Share on other sites

θα μου πει καποιος αναλυτικα πως θα κανω register για να βλεπω divx πριν το σπασω???

 

άμα το σπάσεις σίγουρα δεν θα παίζει :P

 

τι εννοείς όμως; εγώ έκανα copy ένα DVD rip και παίζει χωρίς να κάνω κάτι..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθήστε αυτά τα βήματα:

1)Googlάρετε το TkFileExplorer v2.2 και εγκαταστήστε το.

2)Βεβαιωθείτε ότι έχετε κλείσει το Samsung new PC Studio

3)συνδέστε το jet στο pc και πατήστε pc studio usb mode

4)τρέξτε το TkFileExplorer

5)διαλέξτε το right com port ή γενικά την θύρα που συνδέσατε το κινητό και πατήστε connect

6)πηγαίντε στον φάκελο User/Mass/Java/Games

7)Δημιουργήστε έναν νέο φάκελο για κάθε εφαρμογή που έχετε και βάλτε μέσα τα jar jad αρχεία

8)κλείστε το πρόγραμμα και ανοίξτε το πληκτρολόγιο του κινητού

9)Γράψτε *#6984125*# για να ανοίξετε το factory menu

10)διαλέξτε internals

11)βάλτε *#9072641*# (master key)

12)διαλέξτε 6 storage settings

13)διαλέξτε 3 update java db

14)βγείτε απο το factory menu και τσεκάρετε το μενού παιχνιδιών

 

Αυτό είναι για τα παιχνίδια ή για το Youtube?

Εχω και γω προβλημα με τα Youtube βίντεο που δεν παίζουν και θα 'θέλα να με διαφωτήσει κάποιος που το έλυσε. Ευχαριστώ.

Edited by aragorn77

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

avi παιζει κανονικα. divx οχι ομως θελει μια διαδικασια . καλα να το πσασω δεν παιζει ειναι της γυναικας μου αλλα λεμε τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το samsung GT-S 8000. Κατέβασα το we travel και το εγκατέστησα στο κινητό μου. Οταν είναι τοποθετημένη η sim στο κινητό, έχω σήμα, χάρτες, τα πάντα. Οταν την βγάζω όμως, δεν βρίσκει δορυφόρους με τίποτα. Ξέρετε αν χρεώνομαι κάθε φορά που χρησιμοποιώ το Gps?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορούμε να έχουμε δωρεαν GPS και πώς????????

Εχω το we travel αλλά δεν είμαι σίγουρος αν δεν πληρώνω...(χρησιμοποιώ το internal gps)

Edited by gskgreece
Link to comment
Share on other sites

Είναι κλειστού λειτουργικού άρα μόνο το r66 και το Google Maps για GPS εφαρμογές.

 

Φίλε μου εγώ πάντως πέρασα και το we travel και το τρέχει κανονικά.

Τί εννοείς κλειστού λειτουργικού? Με το TKFileExplorer δεν πειράζεις το λειτουργικό του?

Αν όχι, τί πειράζει τo TKFileExplorer?

Και ποιά η διαφορά με το new studio της samsung???

Link to comment
Share on other sites

τελικά η έκδοση αυτή που είναι στη σελίδα 93 έχει Ελληνικά?

 

To τελευταιο firmware με ελληνικα ειναι στη σελιδα 131....

Η διαδικασια στην σελιδα 93.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ πάντως πέρασα και το we travel και το τρέχει κανονικά.

Τί εννοείς κλειστού λειτουργικού? Με το TKFileExplorer δεν πειράζεις το λειτουργικό του?

Αν όχι, τί πειράζει τo TKFileExplorer?

Και ποιά η διαφορά με το new studio της samsung???

Το Wetravel είναι για τα μπάζα,όταν λέμε εφαρμογή πλοήγησης σίγουρα δεν εννοούμε το Wetravel......;) αλλά κάτι σαν τα NDrive,Garmin,Igo,Sygic....etc. και όλα αυτά θέλουν το λειτουργικό τους δηλαδή Windows Mobile,Symbian,Android...και το Jet δεν είναι τίποτα από αυτά,έχει κλειστό OS(λειτουργικό) της Samsung.

To TKfileExplorer είναι απλώς ενα πρόγραμμα που επιτρέπει στον κάτοχο πρόσβαση στους φακέλους του κλειστού αυτού λειτουργικού,για την διευκόλυνση ανάμεσα σε άλλα διαδικασιών όπως την εναπόθεση/εγκατάσταση java παιχνιδιών/εφαρμογών στην συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Για πρόγραμμα GPS μπορείτε να κατεβάσετε το Route 66 απο εδώ http://www.66.com/samsung/index.php?cid=GR&act=1 . Εχει αρκετα καλους και ενημερωμενους χάρτες free. Αλλα νομιζω για να ενεργοποιηθεί η πλοήγηση με εντολες κλπ( πχ στριψε δεξια) θελει καποιο ποσο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είναι το πρώτο μου ποστ εδώ και αφορά to samsung jet του οποίου έγινα περιχαρής κάτοχος εδώ και 3 ημέρες και του χω βγάλει τα μάτια..

 

Καλά για το πλαίσιο το οποίο είναι ο κύριος πωλητης του αυτην την περίοδο δε σχολιάζω αφού για να πετύχεις συσκευή της προκοπής πρέπει να αλλάξεις 2-3...τέσπα..Μόλις το αγόρασα είπα να τους τεστάρω λιγο και λεώ στην κοπελιά "Πόση εσωτερική μνήμη έχει για να δω αν χρειάζομαι και SD"?και παίρνω την απάντηση....""ΣΊΓΟΥΡΑ θα χρειαστείτε καρτουλα αφού εσωτερική έχει καμια 30αριά mb μόνο"..."E ρε γλέντια λεώ "θα πάρω και καρτούλα"......no comments.....

 

Μερικές απορίες για το κινητάκι μας....

 

Φόρτωσα το R66 κανονικά και όλα κομπλέ αλλά σήμα δεν έχει βρεί ακόμα....πρέπει να φορτώσω και χάρτες για να βρίσκει τη θέση μου???

 

Επίσης άμα θελήσω κάποια στιγμή να το αφαιρέσω....πως το κάνω γιατι εχω σπαζοκεφαλιάσει???

 

Επίσης ο Opera 4.2 αρνείται κατηγορηματικά να με συνδέσει...αλλά και ο Dolphin τα σπάει οπότε ουδένα πρόβλημα εκεί...

 

Attachements απο gmail....Εικόνες δε μπορεί να κατεβάσει.....αρχεία .doc και .PDF τα βλεπει κανονικά, τα ανοίγει αλλά......πως τα αποθηκεύω????

 

Μπαταρία με hardcore χρήση αντέχει 2μέρες και κάτι...χαλαρά 4-5...είναι νορμαλ για εσάς?

 

Δε μου ρχεται κάτι άλλο...Αυτά και ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή μου διαμονή:D:D

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ με την S8000XPJA1, προσπάθησα να βάλω Java παιχνίδια αλλά κόλλησα στο βήμα 9 όπως ο φίλος πιό πάνω...

 

 

EDIT!

 

:)

 

Βρήκα λύση

 

στο βήμα 9 βάλε *#5239870*#

και στο βήμα 11 βάλε *#7092463*#

 

όλα καλά

 

Όντως οι κωδικοί αυτοί που δίνεις είναι σωστοί... Έκανα την ίδια διαδικασία αλλά στα παιχνίδια δεν εμφανίζονται αυτά που πέρασα. :( Θεώρησα πως δεν είναι σωστή η version του firmware οπότε εγκατέστησα την S8000XPJA1 που αναφέρεις πως έχεις και συ. Πάλι όμως τίποτα...! Και όχι τιποτα άλλο, η version αυτή δεν υποστηρίζει ελληνικά! Οπότε είμαι προς αναζήτηση τώρα μιας version που υποστηρίζει ελληνικά. Κάποιος φίλος ανέφερε ότι αυτή της σελίδας 131 είναι οκ. (Γιατί δίνεται σε δύο parts?) Αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ!

 

Τελικά, η version της σελίδας 131 δουλεύει! :) Ευχαριστώ τον φίλο που την ανέβασε!!! Όσο για τον haki, μάλλον έχεις δίκιο, να μην σκαλίζουμε το κινητό αλλά όλοι μιλάγανε για απλή διαδικασία. Που όντως είναι, αρκεί να έχεις τα σωστά αρχεία. Τωρα όμως ο κινητό έιναι όπως όταν το αγόρασα! :D

Edited by sunday82
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το we travel όντως είναι για τα μπάζα!!!

Το έχω εγκαταστήσει, δουλεύει, αλλά ούτε χάρτες της προκοπής έχει και ΠΛΗΡΏΝΕΙΣ και τον πάροχο. Δεν δουλεύει χωρίς την sim το gps του...

 

Το καλύτερο που έχω βρεί είναι το route 66 το οποίο έχει καλούς χάρτες, είναι εύκολο στην εγκατάσταση και δουλεύει ΧΩΡΙΣ να πληρώνεις την εταιρεία κινητής.

Δουλεύει και χωρίς την sim μέσα.

Βρίσκει δορυφόρους, την θέση που βρίσκεσαι, επιλέγεις διαδρομή, στην υπολογίζει, στην δείχνει και με χάρτη και με εντολές και, και,και όλα αυτά χωρίς πληρωμή!!!!!

 

Το μόνο που κοστίζει 20 ευρώ για έναν χρόνο (και άμα θες εσύ το κατεβάζεις) είναι η καθοδήγηση από το ένα μέρος στο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έκανα και μία πατάτα, ανεξάρτητα από το gps...

 

Αν ξέρει κάποιος πώς μπορώ να σβήσω ένα dll file από το λειτουργικό του???

Το πέρασα με το tkexplorer και δεν μπορώ να το σβήσω. (Δεν μου το επιτρέπει με το delete)

Όχι ότι πιάνει χώρο, αλλά γιατί να υπάρχει?

 

 

Επίσης, πώς μπορώ να τρέξω EXE files με το κινητό???

Αυτό με ενδιαφέρει πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι το Route 66 ειναι πολυ ωραιο. Ενα χρονο θα κρατησουμε το κινητο, 199 ευρω το αγοραζουμε (τωρα), οποτε ας σταξουμε και ενα ερμο 20άρικο και να εχουμε ενα πολυ ωραιο GPS και μαλιστα σε μη-smartphone!

 

Eννοειται οτι ΔΕΝ μπορεις να τρεξεις .exe στο Jet.

 

τσαμπα το 20αρι θα παει για να βρει οδο θα σου σπασει τα νευρα :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια, επειδη σκεφτομαι να το παρω απο πλαισιο μερικες ερωτησεις γρηγορα.

 

-Οι φωτογραφ. το βραδυ με φλας, βγαίνουν πολυ ασπρες/ φωτισμενες ? Ας πουμε προσωπα βραδυ, βγαινουν καλά ?

 

-Η εκδοση που πουλαει το πλαισιο, εχει νικελ στην μπροστινη πλευρα γυρω γυρω ? Και αυτο που αναφερει καποιος πιο πάνω, για τις συσκευες οτι μπορει να μην πετυχεις καλη απο το πλαισιο, ισχυει ? αν ζητησω κλειστή με ταινια ασφαλείας συσκευασία, δεν υπάρχει ?

 

-Το gps δεν με ενδιαφερει καθόλου. Γενικά κατα τ αλλα αξιζει λέτε ? java παιχνιδακια είναι ευκολο να βαλω με το προγραμματακι που δινεται πιο πάνω ? (με bluetooth απευθειας, δεν γίνεται ??)

 

Από το lg renoir, είναι καλυτερο γενικά πιστεύω έτσι ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια κανεις για το πως θα παιξουν τα youtube video's???????????

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

παιδια, επειδη σκεφτομαι να το παρω απο πλαισιο μερικες ερωτησεις γρηγορα.

 

-Οι φωτογραφ. το βραδυ με φλας, βγαίνουν πολυ ασπρες/ φωτισμενες ? Ας πουμε προσωπα βραδυ, βγαινουν καλά ?

 

-Η εκδοση που πουλαει το πλαισιο, εχει νικελ στην μπροστινη πλευρα γυρω γυρω ? Και αυτο που αναφερει καποιος πιο πάνω, για τις συσκευες οτι μπορει να μην πετυχεις καλη απο το πλαισιο, ισχυει ? αν ζητησω κλειστή με ταινια ασφαλείας συσκευασία, δεν υπάρχει ?

 

-Το gps δεν με ενδιαφερει καθόλου. Γενικά κατα τ αλλα αξιζει λέτε ? java παιχνιδακια είναι ευκολο να βαλω με το προγραμματακι που δινεται πιο πάνω ? (με bluetooth απευθειας, δεν γίνεται ??)

 

Από το lg renoir, είναι καλυτερο γενικά πιστεύω έτσι ?

 

το κιιτακι ειναι τζι τζι εκτοσ του gps οπιος το γουσταρει να το παρει σε αυτη την τιμη ειναι τσαμπα . πρην μερκους μηνες μερικοι το αγωραζαν 400 :X ευρω. στα μησα δεν λεει .???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...