Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τι έκδοση Firmware έχετε; Για να δούμε αν έχουμε όλοι το ίδιο.

 

Την έκδοση την βρίσκουμε πατώντας *#1234#, και βλέπουμε το <SW VR>

 

Εμένα είναι S8000XXIF5 που σημαίνει

 

S8000 -> model

XX->περιοχή γλώσσας

I-> year (2009)

F->month (Ιούνιος)

5->έκδοση firmware του μήνα

 

παραδόξως το XX είναι για : Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom, Denmark

 

Για Ελλάδα / Κύπρος είναι το BD

 

οπότε αν flashάρουμε με XX firmware λογικά θα είναι εντάξει.

 

Για πείτε και το δικό σας firmware να δούμε αν έχουμε διαφορές...

φιλε μου εγω το ειχα παρει απο αγγλια (28δεκ 2009) κ εχει την εκδοση s8000XXIG1.

 

επισης η θηκη δεν ειναι τοσο κακη..απλα γλυστραει το κινητο κ μπορει να το κλαψουμε καποια μερα...

 

εγω εχω ενα θεμα με την μπαταρια..στις αρχες κραταγε 4+ μερες,,,μια φορα αντεξε κ 6..κ τωρα σε μια μερα αντε 2 εχει τελειωσει...εχει παθει καποιος αλλος το ιδιο?

 

επισης το ξυπνητηρι λειτουργει κανονικα..οπως κ η αναμονη κλησης οπου σε μερικα παιδια κανει restart.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει προσπαθήσει να στείλει κανείς αρχεία video στο Jet μέσω bluetooth; Σήμερα προσπάθησα να στείλω ένα αρχείο .avi 175ΜΒ και δεν γινόταν η μεταφορά. Ενώ σε άλλα αρχεία πολύ μικρότερα (.mp3, .jpg, .doc) δεν είχα κανένα πρόβλημα. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω ή απλώς δεν δέχεται τόσο μεγάλα αρχεία;

 

Εντάξει άκυρο. Τα κατάφερα τελικά.

Edited by Tsol13
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κάποιος να ανεβάσει στο rapidshare το Ελληνικό Firmware γιατί δεν το βρίσκω.

 

 

Μπορείς να ξανά ανεβάσεις το Ελληνικό Firmware

 

Ανεβάζω τώρα ξανά αυτό που έδωσε αρχικά ο φίλος πιο πριν.

 

ορίστε: http://rapidshare.com/files/353817212/S8000XXIF4_GR_.rar

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Θέλω να κάνω backup στα στοιχεία του κινητού μου...για 1η φορά...αλλά βλέπω ότι απο το pc studio (όπως και να συνδέσω το κινητό μου, είτε σε PC Studio είτε σε Συσκευή Αποθήκευσης) δεν ενεργοποιείται η επιλογή Δημιουργία Αντιγράφου Ασφαλείας...... :(

 

Σας εχει συμβεί....?? Κάνετε κανονικά backup...? Ελπίζω να έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορώ να κάνω...γιατί το κινητό είναι full στα μυνήματα...!!!!..:(

 

Σας ευχαριστώ

:)
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το off-topic...

 

Δυσκολευομαι παρα πολυ να το πουλησω( εχω επιδοτησεις και θελω να παρω καινουργιο ). Δεν το ξερει κανεις μαλλον το κινητο,κι ενω απ το arena ειναι 5 φορες καλυτερο εκεινο το εδωσα αμεσως...! Αν κανεις απο εσας εχει κατι υποψη για ενδιαφερον,το δινω 180(μονο),εντελως αψογο. Ποσο χαμηλα....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει , το κινητό το έχει ξεχάσει η Samsung! :P

μου κάνει εντύπωση η πολύ μικρή περίοδός διάθεσης στην αγορά. Η ανύπαρκτη προώθηση

και το χειρότερο, το ότι δεν έχουν δώσει firmware στο PC studio για σπιτική αναβάθμιση! έχει 3-4 θεματάκια λειτουργικού που αν διορθωνόντουσαν θα ήταν από τα καλύτερα κινητά κλειστού λειτουργικού. έχει την καλύτερη οθόνη στην κατηγορία του, φοβερό επεξεργαστή ! (για κλειστού λογισμικού κινητό) και σε πάρα πολύ μικρό μέγεθος.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ενημερώστε με αν κάνετε back up στο κινητό σας και δουλεύει κανονικά....Μόνο σε εμένα δεν ενεργοποιείται ...η επιλογή απο το pc stuδιο????

 

:(

 

Επίσης γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα να πάρω μόνο τα μηνύματα από το κινητό χωρίς να γίνει συνολικό back up....???

 

 

 

 

 

Καλημέρα σας,

 

Θέλω να κάνω backup στα στοιχεία του κινητού μου...για 1η φορά...αλλά βλέπω ότι απο το pc studio (όπως και να συνδέσω το κινητό μου, είτε σε PC Studio είτε σε Συσκευή Αποθήκευσης) δεν ενεργοποιείται η επιλογή Δημιουργία Αντιγράφου Ασφαλείας...... :(

 

Σας εχει συμβεί....?? Κάνετε κανονικά backup...? Ελπίζω να έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορώ να κάνω...γιατί το κινητό είναι full στα μυνήματα...!!!!..:(

 

Σας ευχαριστώ

:)
Link to comment
Share on other sites

Α εκει ειναι πολυ περισσοτερο κλαψιαρηδες... Εκει ομως με το παραμικρο τους τα αλλαζουν τα κινητα. Στο Ελλαντα θα σας το αλλαξουν για τη σταγονα στη μεση που φαινεται υπο γωνια με σβηστη μονο οθονη ; κλοτσιδον θα σας πεταξουν εξω. Μεχρι στιγμης δεν ειδα εναν να λεει πως δεν το εχει,αρα ειναι ολα ετσι. Να εβγαλαν τοσο πια ελαττωματικη παραγωγη ; απο Ελλαδα μεχρι Αγγλια ; αν τα αντικαταστησουν ολα αυτα η εταιρια εκλεισε την επομενη μερα. Ας σκεφτουμε λοιπον οτι μπορει να ναι καθαρα κατασκευαστικο θεμα που εμεις οι τερμα ασχετοι δε γνωριζουμε και το οποιο δε μας προκαλει κανενα απολυτως προβλημα.

 

παιδια το υγρο στην οθονη φενεται και με αναμενη την οθονη αν το παρατηρησει καποιος καλυτερα...

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ειναι S8000XXIG3

και δεν μπορω να βαλω games. απο τι εμαθα φταιει το firmware. αληθευει?

 

Απο οτι εχω καταλαβει κι εγω μονο σε τροποποιημενο firmware μπορεις να ανοιγεις τα java αρχεια αμεσως. :p

 

Παρακαλώ ενημερώστε με αν κάνετε back up στο κινητό σας και δουλεύει κανονικά....Μόνο σε εμένα δεν ενεργοποιείται ...η επιλογή απο το pc stuδιο????

 

:(

 

Επίσης γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα να πάρω μόνο τα μηνύματα από το κινητό χωρίς να γίνει συνολικό back up....???

 

Προσπαθησε να επιλεξεις στο κινητο λειτοθργια PC Studio οταν το συνδεσεις. Και μετα στο PC Studιο αν σου αναγνωρισει το τηλεφωνο, πατα το ειμονιδιο που ειναι σαν παζλ κατω αριστερα που λεει Widgets. Και σειρε το SMS Manager στην κυρια οθονη του προγραματος. Στο παραθυρο που θα σου εμφανισει πατα το κουμπακι κατω κατω αριστερα ωστε να παρεις το μηνυματα απο την συσκευη. Μεχρι εκει γινεται και σε μενα τουλαχιστον. Μετα δοκιμασε να πατησεις Menu > Export to PC. Εμενα δε φορτωνει απο κει και περα. Δες αν γινεται σε σενα

 

Τελικά ισχύει , το κινητό το έχει ξεχάσει η Samsung! :P

μου κάνει εντύπωση η πολύ μικρή περίοδός διάθεσης στην αγορά. Η ανύπαρκτη προώθηση

και το χειρότερο, το ότι δεν έχουν δώσει firmware στο PC studio για σπιτική αναβάθμιση! έχει 3-4 θεματάκια λειτουργικού που αν διορθωνόντουσαν θα ήταν από τα καλύτερα κινητά κλειστού λειτουργικού. έχει την καλύτερη οθόνη στην κατηγορία του, φοβερό επεξεργαστή ! (για κλειστού λογισμικού κινητό) και σε πάρα πολύ μικρό μέγεθος.

 

Ειχα ρωτησει στην Samsung και μου ειπαν πως για καμια συσκευη δεν υπαρχει λογισμικο στο PC Studio επειδη ειμαστε Ελλαδα, και δεν υποστιριζεται η υπηρεσια ανβαθμισης για εμας εδω.... Αν ειναι δυνατον...

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

nikospot,

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.....Νόμιζα πως από τη συγκεκριμένη επιλογή τα έβλεπες μόνο όταν είναι συνδεδεμένο το κινητό στον υπολογιστή..... Βέβαια δεν βλέπει τα μηνύματα που έχουν μεταφερθεί στου Φακέλους μου...

 

Ισχύει και σε άλλον αυτό...?? Να μην βλέπει δηλαδή τα μνμτα που έχουν μεταφερθεί στους Φακέλους μου....??? Το απίστευτο είναι πως δεν σου δίνει τη δυνατότητα να τα μεταφέρεις ξανά σε φάκελο του συστήματος για να κάνεις αντίγραφό τους στο pc...!!!!!

 

Από ότι κατάλαβα nikospot εσύ χρησιμοποιείς το αγγλικό pc suite...και κάνει τα ίδια....!!!!!!...οπότε δεν είναι μόνο θέμα του ελληνικού λογισμικού..!!!

 

Είναι δυνατόν όμως ΝΑ ΜΗΝ ενεργοποιείται η επιλογή για αντίγραφο ασφαλείας...????

 

Τόσα έχω διαβάσει σε αυτό το forum....αυτό ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να μην έχει αναφερθεί ΠΟΤΕ...???

 

Κανείς δεν έχει κανει ποτέ back up...???? Δεν παίζει να μη δουλεύει αυτό...!!!! Ελπίζω πως κάποιοι θα το έχουν λύσει το θέμα και αναμένω με ανυπομονησία ενημέρωση...

 

Αλλιώς θα απογοητευτώ τρελά από τη samsung...!!! Με τη Nokia τόσα χρόνια..ποτέ δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα....!!!!

 

Σας ευχαριστώ και σας φιλώ....

 

Προσπαθησε να επιλεξεις στο κινητο λειτοθργια PC Studio οταν το συνδεσεις. Και μετα στο PC Studιο αν σου αναγνωρισει το τηλεφωνο, πατα το ειμονιδιο που ειναι σαν παζλ κατω αριστερα που λεει Widgets. Και σειρε το SMS Manager στην κυρια οθονη του προγραματος. Στο παραθυρο που θα σου εμφανισει πατα το κουμπακι κατω κατω αριστερα ωστε να παρεις το μηνυματα απο την συσκευη. Μεχρι εκει γινεται και σε μενα τουλαχιστον. Μετα δοκιμασε να πατησεις Menu > Export to PC. Εμενα δε φορτωνει απο κει και περα. Δες αν γινεται σε σενα

 

...

:)
Link to comment
Share on other sites

maze το υγρό γαίνεται κανονικότατα.

 

Παιδιά εγώ ήμουν πολύ υπερ του κινητού. Τα έχω όμως ξανα-γράψει. Μου κάηκε η πλακέτα στο μήνα και τα νερά (ή φούσκα) στην οθόνη άλλες μέρες εμφανίζεται άλλες όχι. Πάντως έιναι μεγάλη φούσκα και φαίνεται και με ανοιχτή την οθόνη.

 

Δεν μπαίνω καν στο κόπο να το πάω....

 

Πάντως δεν έχω άλλα προβλήματα, ούτε με κλήση σε αναμονή, όυτε με ξυπνητήρια, ούτε με ραδιόφωνα. Αναβάθμιση δεν ασχολούμαι να κάνω, οπότε....

Link to comment
Share on other sites

maze το υγρό γαίνεται κανονικότατα.

 

Παιδιά εγώ ήμουν πολύ υπερ του κινητού. Τα έχω όμως ξανα-γράψει. Μου κάηκε η πλακέτα στο μήνα και τα νερά (ή φούσκα) στην οθόνη άλλες μέρες εμφανίζεται άλλες όχι. Πάντως έιναι μεγάλη φούσκα και φαίνεται και με ανοιχτή την οθόνη.

 

Δεν μπαίνω καν στο κόπο να το πάω....

 

Πάντως δεν έχω άλλα προβλήματα, ούτε με κλήση σε αναμονή, όυτε με ξυπνητήρια, ούτε με ραδιόφωνα. Αναβάθμιση δεν ασχολούμαι να κάνω, οπότε....

 

αυτο λεω και γω!και το κακο ειναι οτι δεν το κανει παντα....σκεφτομαι να το παω για αντικατασταση..

 

και κατι ακομα..για να δοθλεψει το *tv out πρεπει να βαλουμε το γνησιο καλωδιο?γιατι με ενα που ειχα και αλο ενα που αγορασα οχι γνησιο δεν δουλευει...

Edited by maze77
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω και γω!και το κακο ειναι οτι δεν το κανει παντα....σκεφτομαι να το παω για αντικατασταση..

 

και κατι ακομα..για να δοθλεψει το *tv out πρεπει να βαλουμε το γνησιο καλωδιο?γιατι με ενα που ειχα και αλο ενα που αγορασα οχι γνησιο δεν δουλευει...

 

Εμένα με ένα μη-γνήσιο (κάπου 2 ευρώ πρέπει να το πήρα) από τον Φανό κοντά στην Στουρνάρη (μαγαζί με ηλεκτρονικά παντός είδους) , δουλεύει μια χαρά :)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Ειχα ρωτησει στην Samsung και μου ειπαν πως για καμια συσκευη δεν υπαρχει λογισμικο στο PC Studio επειδη ειμαστε Ελλαδα, και δεν υποστιριζεται η υπηρεσια ανβαθμισης για εμας εδω.... Αν ειναι δυνατον...

 

για αυτό ΔΕΝ ξαναπαίρνω SAMSUNG μπας και μάθουν να σέβονται πελάτες που πληρώνουν το ίδιο και περισσότερο από άλλους πελάτες που τους σέβονται διαφορετικά από εμάς.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει στην Samsung και μου είπαν πως για καμία συσκευή δεν υπάρχει λογισμικό στο PC Studio επειδή είμαστε Ελλάδα, και δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία αναβάθμισης για εμάς εδώ.... Αν είναι δυνατόν...

 

Δηλαδή Nokia και Sony-Ericsson είναι λαλακες που υποστηρίζουν αναβάθμιση;:mad::angry:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω πάντως, μάλλον θα το δώσω όπως είναι σφραγισμένο στο κουτί του πριν το ανοίξω...Αν ενδιαφέρεται κανείς...
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω πάντως, μάλλον θα το δώσω όπως είναι σφραγισμένο στο κουτί του πριν το ανοίξω...Αν ενδιαφέρεται κανείς...

 

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό. Χάνουμε την ουσία και κολλάμε σε λεπτομέρειες...

 

έχω περάσει από HTC Touch (3452) , HTC Artemis (3300) και ACER F900, και μέχρι τώρα το Jet το θεωρώ τον πιο καλό συνδυασμό κινητού με smartphone.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

προσπαθώ να δω βιντεάκια απο το you tube (μπαίνω με το widget) και ανοίγει κανονικά ο media player, δείχνει σύνδεση και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα 'Δοκιμάστε ξανά'. Ξέρει κανείς κάτι???

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

προσπαθώ να δω βιντεάκια απο το you tube (μπαίνω με το widget) και ανοίγει κανονικά ο media player, δείχνει σύνδεση και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα 'Δοκιμάστε ξανά'. Ξέρει κανείς κάτι???

 

μόλις δοκίμασα τώρα, και μου παίζει κανονικά. Συνδέθηκα με WiFi δίκτυο όμως. Κι εσύ με WiFi προσπαθείς;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό. Χάνουμε την ουσία και κολλάμε σε λεπτομέρειες...

 

έχω περάσει από HTC Touch (3452) , HTC Artemis (3300) και ACER F900, και μέχρι τώρα το Jet το θεωρώ τον πιο καλό συνδυασμό κινητού με smartphone.

 

Μπορεί να είναι κι έτσι τελικά, αλλά διαβάζοντας το thread σαν πρωτάρης, αυτό μου μένει σαν συμπέρασμα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι κι έτσι τελικά, αλλά διαβάζοντας το thread σαν πρωτάρης, αυτό μου μένει σαν συμπέρασμα...

 

Στα forum Υπάρχει η τάση να βγαίνει το αρνητικό προς τα έξω. Γιατί γράφουν περισσότερο αυτοί που έχουν πρόβλημα.

 

Δεν θα έρθω εγώ να πω "και αυτή τη βδομάδα κανέναν πρόβλημα με το κινητό. Όλα καλά!" :lol:

 

Γι' αυτό καλό είναι να μην κρίνεις από τα post των προβλημάτων :)

 

προβλήματα υπάρχουν σε όλα τα προϊόντα !

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...