Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο με την οθονη το εχω διαπιστωσει κ εγω. αλλα συνεβαινε στην αυτοματη ρυθμιση που ειπε κ ενας αλλος φιλος.

το gps ειναι κατω απο καθε προσδοκια.περα που κανει μινιμουμ χρονο 3 λεπτα για να βρει δορυφορους.(ολα τα κινητα τοσο κανουν πανω κατω)..

ο χαρτης ειναι αβολος,με περιεργα γραμμενα τα ελληνικα ονοματα.

η θηκη του ειναι περιεργη οπως κ τα ακουστικα του,αλλα τα συνηθιζεις γρηγορα κ φτανεις σε σημειο εθισμου με τον καιρο.

η μπαταρια ειναι αξια κραταει το λιγοτερο 3 μερες.κ με ελαχιστη χρηση αγγιξα τις 6 μερες...κ παντα ανοιχτο το βραδυ..

το ραδιοφωνο κ η μουσικη γενικα ειναι σε πολυ καλο επιπεδο κ καλη ενταση.

επισης το εχω ακριβως ενα μηνα κ δεν εχει κολλισει.δουλευει τελεια..

εκανα συγκριση με το νοκια 5800 που εχω στο θεμα οθονης(την ιδια φωτο).οκ παιδια η amoled ειναι μια κλαση ανωτερη.τεραστια διαφορα εικονας.

το μονο που με προβληματιζει ειναι που παω να κανω εγκατασταση παιχνιδια μορφης java..κ μου λεει πως δεν υποστηριζει αυτη τη μορφη το κινητο.(δεν εχω κανει κατι κολπα που πατας κατι κουμπια ,που εγραφαν οι προηγουμενες σελιδες)

οποιος ξερει τον λογο...ας μου πει μηπως κ παιξω κανα παιχνιδακι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο με την οθονη το εχω διαπιστωσει κ εγω. αλλα συνεβαινε στην αυτοματη ρυθμιση που ειπε κ ενας αλλος φιλος.

το gps ειναι κατω απο καθε προσδοκια.περα που κανει μινιμουμ χρονο 3 λεπτα για να βρει δορυφορους.(ολα τα κινητα τοσο κανουν πανω κατω)..

ο χαρτης ειναι αβολος,με περιεργα γραμμενα τα ελληνικα ονοματα.

η θηκη του ειναι περιεργη οπως κ τα ακουστικα του,αλλα τα συνηθιζεις γρηγορα κ φτανεις σε σημειο εθισμου με τον καιρο.

η μπαταρια ειναι αξια κραταει το λιγοτερο 3 μερες.κ με ελαχιστη χρηση αγγιξα τις 6 μερες...κ παντα ανοιχτο το βραδυ..

το ραδιοφωνο κ η μουσικη γενικα ειναι σε πολυ καλο επιπεδο κ καλη ενταση.

επισης το εχω ακριβως ενα μηνα κ δεν εχει κολλισει.δουλευει τελεια..

εκανα συγκριση με το νοκια 5800 που εχω στο θεμα οθονης(την ιδια φωτο).οκ παιδια η amoled ειναι μια κλαση ανωτερη.τεραστια διαφορα εικονας.

το μονο που με προβληματιζει ειναι που παω να κανω εγκατασταση παιχνιδια μορφης java..κ μου λεει πως δεν υποστηριζει αυτη τη μορφη το κινητο.(δεν εχω κανει κατι κολπα που πατας κατι κουμπια ,που εγραφαν οι προηγουμενες σελιδες)

οποιος ξερει τον λογο...ας μου πει μηπως κ παιξω κανα παιχνιδακι..

 

Για τα παιχνιδια εγω εκανα κατι αλλο :p Σηκωνω HTTP server στο PC μου και τα κανω download απο το κινητο μεσω wifi, ετσι μπαινουν αμεσως με εγκατασταση. Δε μου εχει ζητησει πιστοποιητικο Java για να κανω εγκατασταση καποια εφαρμογη μεχρι στιγμης αλλα δεν εχω δοκιμασει και παρα πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι.

Πότε χτυπάει και πότε όχι.

2 φορές την εβδομάδα δεν θα χτυπήσει.

Έχετε καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το ξυπνητηρι ειναι θεμα..το ειχα πρωτοαναφερει αλλα δεν υπαρχει λυση..μεχρι και στο τελευταιο firmware που κατεβασα και χρησιμοποιω συνεχιζει να υπαρχει..
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το ξυπνητηρι ειναι θεμα..το ειχα πρωτοαναφερει αλλα δεν υπαρχει λυση..μεχρι και στο τελευταιο firmware που κατεβασα και χρησιμοποιω συνεχιζει να υπαρχει..

 

Κρίμα, γιατί αν έχει συνηθίσει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο μπαίνω κι εγώ στο Club σας Jetάκιδες ;)

 

TV-out καλώδιο χρησιμοποίησε κανείς; Και αν ναι, ποιο;

 

Κάπου διάβασα πως δουλεύει και αυτό που είναι για Nokia, το CA-75U

 

ισχύει;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia,na rotiso iparxei kapia anavathimisi gia to kinito mas?

 

Επισημα όχι... Ρωτησα και στην Samsung και μου ειπαν οτι στην Ελλαδα δεν υποστιριζεται ενημερωση συσκευησ μεσω τοου PC Studio...

 

Παιδιά έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι.

Πότε χτυπάει και πότε όχι.

2 φορές την εβδομάδα δεν θα χτυπήσει.

Έχετε καμιά ιδέα;

 

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το ξυπνητηρι δε μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει αυτο... Το κινητο μου ηρθε με το IG3 λογισμικο. Συγκεκριμενα στα ξυπνητηρια εχω 2 επαναλαμβανομενα καθημερινα και χτυπανε μια χαρα και ενα επαναλαμβανομενο καθε Σαββατο. Και ενα τεταρτο το οποιο το ανοιγω για μια φορα οποτε το χρειαστω. Ουτε με τις αναβολες μου παρουσιασε προβλημα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επισημα όχι... Ρωτησα και στην Samsung και μου ειπαν οτι στην Ελλαδα δεν υποστιριζεται ενημερωση συσκευησ μεσω τοου PC Studio..

 

εμένα το PC Studio σήμερα μου έβγαλε πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση ...

 

για αυτά που ρωτάω πιο πάνω για το tv out ξέρει κανείς να απαντήσει? :O

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα στο ξυπνητηρι εμφανιζεται οταν ειναι κλειστο και οχι παντα αλλα συχνα..
Link to comment
Share on other sites

εμένα το PC Studio σήμερα μου έβγαλε πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση ...

 

για αυτά που ρωτάω πιο πάνω για το tv out ξέρει κανείς να απαντήσει? :O

αναβαθμιση? το ιδιο ανεκδοτο λενε ολα τα ΡC studio μας.:lol: μας πηρανε χαμπαρη και μας παιζουν και αυτα:lol:.η προκειται για αντικατοπτρισμο:confused:
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω τη βοηθεια σας.πηρα προσφατα το κινητο samsung jet s8000.πολυ καλο κινητο και πολυ κομψο για γυναικες.το προβλημα μου ομως ειναι οτι δεν μου παιζει αρχεια .jar και .jad .μαλλον ειναι κλειδωμενη η java.υπαρχει τροπος να την ξεκλειδωσω?και αν ναι πως?καποιος κωδικος ισως?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !

Είμαι νέα στο φόρουμ κ θα ήθελα τα φώτα σας όσον αφορά το s8000.Συγκεκριμένα την εφαρμογή Wi-Fi . Λοιπόν το πρόβλημά μου είναι πως το ενεργοποιούσα, έβρισκα διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα έκανα σύνδεση με αυτά κ έτσι θεωρούσα πως θα μπορούσα να μπώ στο ιντερνετ,όμως δεν μπορούσα..

Έτσι λοιπόν πήγα στο πλαισιο απο όπου κ το πήρα προκειμένου να μπορέσουν να το συνδέσουν στο δικό τους έστω ασύρματο δίκτυο.Το παιδί που με εξυπηρέτησε προσπαθούσε πολύ ώρα.Τελικά κτ έκανε κ οντως το κινητό μπορούσε να μπει στο ιντερνετ.

Κάποια στιγμή κατα λάθος πάτησα να μπώ στο ιντερνετ χωρίς να έχω συνδεθεί με κάποιο αύρματο δίκτυο κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ είδα πως μπήκε κ κατάλαβα πως τόσο καιρό χρεωνόμουν.Το παιδί στο σερβις μου είχε τικαρει την επιλογή Cosmote Wap στο προφίλ browser.Εν ολίγης θα ήθελα να με βοηθήσετε προκειμένου να χρησιμοποιήσω το κιν για τον σκοπό που το πήρα..Το δωρεάν ιντερνετ!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

So close , no matter how far...
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα στο ξυπνητηρι εμφανιζεται οταν ειναι κλειστο και οχι παντα αλλα συχνα..

 

Μα εχει επιλογη για αυτοματη ενεργοποιηση του τηλεφωνου και ανοιγει οταν ειναι να χτυπησει....

 

εμένα το PC Studio σήμερα μου έβγαλε πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση ...

 

πλακα κανεις?!? Παω να δω :p

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα στο ξυπνητηρι εμφανιζεται οταν ειναι κλειστο και οχι παντα αλλα συχνα..

 

Μα εχει επιλογη για αυτοματη ενεργοποιηση του τηλεφωνου και ανοιγει οταν ειναι να χτυπησει....

 

εμένα το PC Studio σήμερα μου έβγαλε πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση ...

 

πλακα κανεις?!? Παω να δω :p

 

EDIT: Εμενα λεει πως δεν υποστιριζεται....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξεκίνησα με τις καλύτερες των προθέσεων να διαβάσω και τις 112 σελίδες του συγκεκριμένου topic αλλά στην πορεία ανακάλυψα οτι αυτό θα μου έπαιρνε τουλάχιστον μια εβδομάδα με αρκετές ωρες καθημερινά, παρακαλώ τους κατόχους του Samsung Jet 8000 αν μπορούν να με βοηθήσουν παραθέτοντας επιγραμματικά τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του συγκεκριμένου τηλεφώνου όπως τα έχουν καταγράψει μετά απο τόσους μήνες κατοχής και χρήσης της συσκευής.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξεκίνησα με τις καλύτερες των προθέσεων να διαβάσω και τις 112 σελίδες του συγκεκριμένου topic αλλά στην πορεία ανακάλυψα οτι αυτό θα μου έπαιρνε τουλάχιστον μια εβδομάδα με αρκετές ωρες καθημερινά, παρακαλώ τους κατόχους του Samsung Jet 8000 αν μπορούν να με βοηθήσουν παραθέτοντας επιγραμματικά τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του συγκεκριμένου τηλεφώνου όπως τα έχουν καταγράψει μετά απο τόσους μήνες κατοχής και χρήσης της συσκευής.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Πλεονεκτήματα:

1) Εκπληκτική οθόνη. Μεγάλη, φωτεινή, εύκολη στο άγγιγμα.

2) Value for money, νομίζω στα λεφτά του είναι ότι καλύτερο.

3) Γρήγορο σε όλες τις 'εργασίες', λόγω του ισχυρού του επεξεργαστή.

4) Προσωπική άποψη, το βρίσκω πολύ όμορφο. Είναι λεπτό και ελαφρύ, όχι σαν κάτι 'ψυγεία' που κυκλοφορούν.

5) Η μπαταρία με μέτρια χρήση διαρκεί και ως 3 ημέρες. Αρκετά ικανοποιητική.

 

Μειονεκτήματα:

1) Κακή ποιότητα ήχου από το μεγάφωνο. Τα headphones αποδίδουν μια χαρά όμως.

2) Στην οθόνη μένουν δακτυλιές, υποθέτω όμως είναι κοινό πρόβλημα όλων των touch κινητών.

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !

Είμαι νέα στο φόρουμ κ θα ήθελα τα φώτα σας όσον αφορά το s8000.Συγκεκριμένα την εφαρμογή Wi-Fi . Λοιπόν το πρόβλημά μου είναι πως το ενεργοποιούσα, έβρισκα διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα έκανα σύνδεση με αυτά κ έτσι θεωρούσα πως θα μπορούσα να μπώ στο ιντερνετ,όμως δεν μπορούσα..

Έτσι λοιπόν πήγα στο πλαισιο απο όπου κ το πήρα προκειμένου να μπορέσουν να το συνδέσουν στο δικό τους έστω ασύρματο δίκτυο.Το παιδί που με εξυπηρέτησε προσπαθούσε πολύ ώρα.Τελικά κτ έκανε κ οντως το κινητό μπορούσε να μπει στο ιντερνετ.

Κάποια στιγμή κατα λάθος πάτησα να μπώ στο ιντερνετ χωρίς να έχω συνδεθεί με κάποιο αύρματο δίκτυο κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ είδα πως μπήκε κ κατάλαβα πως τόσο καιρό χρεωνόμουν.Το παιδί στο σερβις μου είχε τικαρει την επιλογή Cosmote Wap στο προφίλ browser.Εν ολίγης θα ήθελα να με βοηθήσετε προκειμένου να χρησιμοποιήσω το κιν για τον σκοπό που το πήρα..Το δωρεάν ιντερνετ!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

πηγενε στης ρυθμισεις του Browser πατα στο προφιλ μετα πατα αναζητηση wi fi βρες ενα ξεκλειδωτο και πατα πανω του να μπεις και να πατησεις αποθηκευση.αυτο ηταν:happy:.πιστευω να βοηθησα.

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

πηγενε στης ρυθμισεις του Browser πατα στο προφιλ μετα πατα αναζητηση wi fi βρες ενα ξεκλειδωτο και πατα πανω του να μπεις και να πατησεις αποθηκευση.αυτο ηταν:happy:.πιστευω να βοηθησα.

Η αλήθεια είναι πως ξέχασα να το αναφέρω.Πηγαίνω στο προφίλ browser κ επιλέγω το ασύρματο δίκτυο που έχω στο σπίτι.Το σήμα του δικτύου στο κιν γίνεται πράσινο κ με το που πατήσω να μπώ στο ιντερνετ αμέσως μου λέει αποτυχία σύνδεσης κ ξαναγίνεται μπλέ .Κ κάτι άλλο στην αποθήκευση του δικτύου γίνεται σύνδεση μόνο εάν πάω στις σύνθετες ρυθμίσεις κ επιλέξω το στατικό ΙΡ.

 

Υ.Γ επίσης μου βγάζει εκτός απο το αποτυχία σύνδεσης και ότι το ΑΡ δεν ανταποκρίνεται

Edited by Olina
So close , no matter how far...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !

Είμαι νέα στο φόρουμ κ θα ήθελα τα φώτα σας όσον αφορά το s8000.Συγκεκριμένα την εφαρμογή Wi-Fi . Λοιπόν το πρόβλημά μου είναι πως το ενεργοποιούσα, έβρισκα διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα έκανα σύνδεση με αυτά κ έτσι θεωρούσα πως θα μπορούσα να μπώ στο ιντερνετ,όμως δεν μπορούσα..

Έτσι λοιπόν πήγα στο πλαισιο απο όπου κ το πήρα προκειμένου να μπορέσουν να το συνδέσουν στο δικό τους έστω ασύρματο δίκτυο.Το παιδί που με εξυπηρέτησε προσπαθούσε πολύ ώρα.Τελικά κτ έκανε κ οντως το κινητό μπορούσε να μπει στο ιντερνετ.

Κάποια στιγμή κατα λάθος πάτησα να μπώ στο ιντερνετ χωρίς να έχω συνδεθεί με κάποιο αύρματο δίκτυο κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ είδα πως μπήκε κ κατάλαβα πως τόσο καιρό χρεωνόμουν.Το παιδί στο σερβις μου είχε τικαρει την επιλογή Cosmote Wap στο προφίλ browser.Εν ολίγης θα ήθελα να με βοηθήσετε προκειμένου να χρησιμοποιήσω το κιν για τον σκοπό που το πήρα..Το δωρεάν ιντερνετ!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

 

Και κυρίως να διαγράψεις το προφίλ της cosmote καθώς και να απενεργοποιήσεις το 3G από τις ρυθμίσεις δικτύου

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εκανε αυτο πριν μια εβδομαδα μια φορα αλλα εγω το εχω τωρα και 5 μηνες ετσι το εκλεισα και το ξανα ανοιξα και ηταν οκ, οποτε...
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ...?Δυστυχώς δ έχω ιδέα..

Πάντως διέγραψα τα προφίλ της cosmote.

Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα το κιν κ να πρέπει να τρέχω στην αντιπροσωπεία?

Κατά τα άλλα όλα λειτουργούν καλά.

So close , no matter how far...
Link to comment
Share on other sites

Μα εχει επιλογη για αυτοματη ενεργοποιηση του τηλεφωνου και ανοιγει οταν ειναι να χτυπησει....

 

 

 

εννοειται με την αυτοματη ενεργοποιηση

 

μπορουμε καπως να βρουμε το τελευταιο ελληνικο firmware?η γενικα ελληνικο firmware

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου προτείνετε προϊόντα που έχετε οι ίδιοι και έχετε μείνει ικανοποιημένοι για τις παρακάτω 2 κατηγορίες:

1) Μια ικανοποιητική θήκη σε αντικατάσταση της απαράδεκτης που δίνει η Samsung.

2) Κάποιο bluetooth σχετικά καλό και φτηνό. Δεν είχα ποτέ μέχρι τώρα bluetooth και δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...