Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πο πο μου την σπαει παρα πολυ που η αναφορα ερχεται σε SMS... Τι κανουμε για αυτο? :p τιποτα λογικα ε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πο πο μου την σπαει παρα πολυ που η αναφορα ερχεται σε SMS... Τι κανουμε για αυτο? :p τιποτα λογικα ε?

 

Κι εμένα μου την σπάει :/

 

δεν έχω βρει κάτι για αλλαγή του τρόπου που έρχεται όμως :(

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εντελως χαζο και πολυ πισω το να ερχεται η αναφορα με SMS... Πρωτα απο ολα δε ξερεις πιο μηνυμα παραδιδεται αν εχεις στειλει 2-3 και δεν εχουν παει ακομα.... Σου ερχονται SMS οτι παραδοθηκε το μηνυμα αλλα πιο μηνυμα? Και δευτερον πρεπει να τισ διαγραφεις κιολας... Βεβαια τι τα λεμε εδω περα εξαλλου εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο. Υπαρχει περιπτωση να το ακουσει καμια Samsung αυτο και να το λαβει υποψιν της? :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να αγοράσω το samsung s8000, με αναβάθμιση συμβολαίου vodafone. Ωστόσο ούτε το Πλαισιο, ούτε η αλυσίδα της Vodafone το φέρνουν πλεον. Οπότε βρήκα τελικά το κινητό σε ένα κατάστημα που υποστηρίζει και αναβάθμιση συμβολαίου αλλά το κινητό είναι παραεισαγωγή από Γερμανία. Η ελληνική αντιπροσωπία θα με καλύψει από εγγύηση σε περίπτωση προβλήματος, ή να ανησυχώ? Γενικά το service της samsung είναι εντάξει, ή η αντιμετώπιση θα είναι άσχημη είτε ελληνικό είτε γερμανικό είναι το κινητο? Γιατί και η άλλη εναλλακτική είναι το Omnia lite, σε περίπτωση που πάω σε επίσημα ελληνικό κινητο. Τέλος χρειάστηκε σε κανέναν μέχρι τώρα επισκευή το s8000?

Ευχαριστώ,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να αγοράσω το samsung s8000, με αναβάθμιση συμβολαίου vodafone. Ωστόσο ούτε το Πλαισιο, ούτε η αλυσίδα της Vodafone το φέρνουν πλεον. Οπότε βρήκα τελικά το κινητό σε ένα κατάστημα που υποστηρίζει και αναβάθμιση συμβολαίου αλλά το κινητό είναι παραεισαγωγή από Γερμανία. Η ελληνική αντιπροσωπία θα με καλύψει από εγγύηση σε περίπτωση προβλήματος, ή να ανησυχώ? Γενικά το service της samsung είναι εντάξει, ή η αντιμετώπιση θα είναι άσχημη είτε ελληνικό είτε γερμανικό είναι το κινητο? Γιατί και η άλλη εναλλακτική είναι το Omnia lite, σε περίπτωση που πάω σε επίσημα ελληνικό κινητο. Τέλος χρειάστηκε σε κανέναν μέχρι τώρα επισκευή το s8000?

Ευχαριστώ,

Κώστας

 

Καλησπερα, δεν το καλυπτει η αντιπροσωπεια εαν ειναι παραεισαγωγη, εγω το πηγα στα κεντρικα( στις αρχες γιατι ηταν ελατωματικο) και δν μου το επισκευαζαν( ουτε το αλλαζαν) γιατι δεν ηταν ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν το καλυπτει η αντιπροσωπεια εαν ειναι παραεισαγωγη, εγω το πηγα στα κεντρικα( στις αρχες γιατι ηταν ελατωματικο) και δν μου το επισκευαζαν( ουτε το αλλαζαν) γιατι δεν ηταν ελληνικο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά τι έκανες? το πήγες πίσω?

 

Edit: Το έχει πάρει κανείς από το e-click?

Edited by dal_kos
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν ειναι παραεισαγωγης. Μετα απο 1 μηνα παρουσιασε προβλημα στην οθονη το πηγα στην Omnitech στον Πειραια, σε 3 εργασιμες μερες το ειχα πισω επισκευασμενο εντελως δωρεαν.
Link to comment
Share on other sites

Αυτός http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Chargers/Turbo-X-Usb-Car-Mobile-Mp3.htm κάνει; Το 5 V που γράφει δουλεύει στο δικό μας;

 

Επειδή δεν έχει αναλυτική περιγραφή, ξέρουμε αν εχει καλώδιο usb2microusb ή πρέπει να έχοθμε μαζί μας και το καλώδιο που εχει το κινητό για μα συνδέεται στο pc (ή να πάρουμε ένα extra τεσπά)

Εκτός από τη USB, η άλλη είσοδος που φαίνεται στη φωτο τί είναι? mini-usb?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχει αναλυτική περιγραφή, ξέρουμε αν εχει καλώδιο usb2microusb ή πρέπει να έχοθμε μαζί μας και το καλώδιο που εχει το κινητό για μα συνδέεται στο pc (ή να πάρουμε ένα extra τεσπά)

Εκτός από τη USB, η άλλη είσοδος που φαίνεται στη φωτο τί είναι? mini-usb?

 

Δεν το έχουν συνήθως. Σου δίνει απλά έξοδο USB για να βάλεις όποιο καλώδιο θες. (Τουλάχιστον όσους USB φορτιστές πήρα, έτσι ήταν)

 

η άλλη έξοδος είναι miniUSB ναι ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι και εγώ χρήστης του Samsung S8000 Jet. Μερικές απορείες έχω:

α) Μπήκα σήμερα στο google maps για 2-3 λεπτά και με χρέωσε 5 ευρώ. Γίνεται να βλέπω τους χάρτες (δεν θέλω πλοήγηση) χωρίς να χρεώνομαι;

β) Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά στις αναπάντητες κλήσεις πρέπει να υπάρχει ένα bug. Ενώ βλέπω την αναπάντητη κλήση και πατάω "Έξοδος" την επόμενη φορά που θα ανοίξω το τηλέφωνο το widget θα επανεμφανιστεί. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό ή είναι γενικό πρόβλημα;

γ) Θα ήταν καλύτερα να αγοράσω πενάκι ή και με το χέρι καλά είναι;

Για το φίλο που ρώτησε για το e-click. Από εκεί το αγόρασα εγώ. Τετάρτη 3/2/2010 το παρήγγειλα και την επόμενη μέρα το είχα σπίτι. Και δεν μένω σε κάποια πολύ μεγαλή πόλη της Ελλάδας (Κοζάνη). Απλά η συσκευασία πρέπει να ήταν από Γαλλία ή Γερμανία. Γιατί είχε μέσα και το αντίστοιχο manual και το πακέτο εξωτερικά είχε τυπωμένες λέξεις στα γαλλικά ή γερμανικά. Είχε και ελληνικό manual αλλά δεν είχε μορφή σαν βιβλιαράκι απλώς ήταν οι σελίδες συραμμένες (μάλλον δεν ήμουν πολύ περιγραφικός:rolleyes:).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά τι έκανες? το πήγες πίσω?

 

Edit: Το έχει πάρει κανείς από το e-click?

Το ειχα παρει απο ενα αλλο μαγαζι, tech and easy νομιζω, ενω μου ειχαν πει οτι ηταν ελληνικο κ τελικα αποδειχτηκε γερμανιας... Με το που το εμαθα το πηγα πισω εκανα ιστορια και μου εδωσαν πισω τα χρηματα μου χωρις πολλα πολλα.Τελικα το πηρα απο τον απιαστο και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι και εγώ χρήστης του Samsung S8000 Jet. Μερικές απορείες έχω:

α) Μπήκα σήμερα στο google maps για 2-3 λεπτά και με χρέωσε 5 ευρώ. Γίνεται να βλέπω τους χάρτες (δεν θέλω πλοήγηση) χωρίς να χρεώνομαι;

β) Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά στις αναπάντητες κλήσεις πρέπει να υπάρχει ένα bug. Ενώ βλέπω την αναπάντητη κλήση και πατάω "Έξοδος" την επόμενη φορά που θα ανοίξω το τηλέφωνο το widget θα επανεμφανιστεί. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό ή είναι γενικό πρόβλημα;

γ) Θα ήταν καλύτερα να αγοράσω πενάκι ή και με το χέρι καλά είναι;

Για το φίλο που ρώτησε για το e-click. Από εκεί το αγόρασα εγώ. Τετάρτη 3/2/2010 το παρήγγειλα και την επόμενη μέρα το είχα σπίτι. Και δεν μένω σε κάποια πολύ μεγαλή πόλη της Ελλάδας (Κοζάνη). Απλά η συσκευασία πρέπει να ήταν από Γαλλία ή Γερμανία. Γιατί είχε μέσα και το αντίστοιχο manual και το πακέτο εξωτερικά είχε τυπωμένες λέξεις στα γαλλικά ή γερμανικά. Είχε και ελληνικό manual αλλά δεν είχε μορφή σαν βιβλιαράκι απλώς ήταν οι σελίδες συραμμένες (μάλλον δεν ήμουν πολύ περιγραφικός:rolleyes:).

 

α) Υπαρχει λυση για αυτο, αλλα οχι μεσω του Google maps. Αυτο γινεται μεσα απο το Route 66 που εχει το κινητο. Πρεπει να εχεις καρτα μνημης ομως ωστε να περαστουν οι χαρτες εκει μεσα. Υπαρχουν οδηγιες σε παρα πολλες σελιδες πιο πριν, κανε μια αναζητηση για Route66 και θα το βρεις.

 

β)Στις αναπαντητες το εχω δει κι εγω αυτο δεν νομιζω πως ειναι bug, απλα αν δεν μπεις στης κλησεις για να δεις την αναπαντητη την θεωρει ακομα αναπαντητη... Προφανως το Εξοδος απλως κλεινει το widget.

 

γ) Mια χαρα ειναι με το χερι, εγω βεβαια εχω πενακι απο αλλη συσκευη και απο αλλο κινητο, δουλευει μια χαρα και με εκεινα τα πενακια, αλλα δεν τα χρησιμοποιω ποτε. Χερι και παλι χερι.

 

Το καταστημα που λες δεν το εμπιστευομαι εγω προσωπικα κι ας σου ειπαν οτι ειναι Ελληνικο. Βεβαια και σε μενα το κουτι γραφει την λεξη Jet στα Γαλλικα νομιζω (εχει εναν τονο στο e :p), αλλα manuals ειχε κανονικα στα Ελληνικα σε βιβλιαρακι...

Μπορεις να παρεις στην Samsung τηλεφωνο, δινεις το IMEI και μετα απο κανα δυο ωρες σε παιρνουν τηλεφωνο και σου λενε αν ειναι Ελληνικης προελευσης ή οχι. (Το ειχα κανει κι εγω οταν το πηρα γιατι μου ειχαν μπει ιδεες απο το φορουμ που διαβαζα διαφορα θεματα για το οτι δεν καλυπτονται απο εγγυηση εδω στην Ελλαδα τα παραεισαγωγης.)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Για το manual βιβλιαράκι είναι απλώς αντί έχει γίενι βιβλιοδεσία οι σελίδες είναι ενωμένες με συραπτικό. Αλλά το ξεφυλίζεις κανονικά σαν βιβλίο. Και κάτι ακόμη. Διάβασα στις τελευταίες σελίδες για firmware update. Τι επιπλέον δυνατότητες θα έχω αν το αναβαθμίσω;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Για το manual βιβλιαράκι είναι απλώς αντί έχει γίενι βιβλιοδεσία οι σελίδες είναι ενωμένες με συραπτικό. Αλλά το ξεφυλίζεις κανονικά σαν βιβλίο. Και κάτι ακόμη. Διάβασα στις τελευταίες σελίδες για firmware update. Τι επιπλέον δυνατότητες θα έχω αν το αναβαθμίσω;

 

1) Δεν θα έχεις Ελληνικά

 

2) Δεν είδα πρόσεξα κάποια διαφορά σε ταχύτητα κτλ

 

3) Στον Browser, τα κουμπιά του volume, κάνουν scrolling αντι για zoom in / zoom out, που το βρήκα ιδιαίτερα βολικό

 

4) Κάποια επιπλέον widgets (Twitter) - αλλά αν μπρεις στο m.twitter.com από browser το ίδιο είναι (δηλαδή δεν είναι και ιδιαίτερος λόγος για αναβάθμιση αυτό)

 

5) Μπορείς να αλλάξεις τη σειρά των εικονιδίων στο Main menu.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν θα έχεις Ελληνικά

 

2) Δεν είδα πρόσεξα κάποια διαφορά σε ταχύτητα κτλ

 

3) Στον Browser, τα κουμπιά του volume, κάνουν scrolling αντι για zoom in / zoom out, που το βρήκα ιδιαίτερα βολικό

 

4) Κάποια επιπλέον widgets (Twitter) - αλλά αν μπρεις στο m.twitter.com από browser το ίδιο είναι (δηλαδή δεν είναι και ιδιαίτερος λόγος για αναβάθμιση αυτό)

 

5) Μπορείς να αλλάξεις τη σειρά των εικονιδίων στο Main menu.

Εγω παντως ξαναπέρασα τα ελληνικά γιατι με το νεο firmware εκτος απο την αλλαγή των εικονιδίων στο μενου και το browser scrolling δεν ειδα καμια ουσιαστική διαφορά στην πράξη. Το κινητό απο μόνο του δεν μου δημιούργησε ποτε κανένα πρόβλημα με το ελληνικό firmware που είχε. Επειδή στέλνω πολλά μηνύματα ήταν ενοχλητικά στους παραλήπτες των μηνυμάτων μου τα greeklish έτσι κι αλλιώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως ξαναπέρασες τα ελληνικά ;

Άν ψάξεις λιγο σε προηγούμενες σελίδες, υπάρχει ένα link για το ελληνικό firmware

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως ξαναπέρασες τα ελληνικά ;

Και στην σελίδα 93 υπάρχουν βήμα βήμα οι οδηγίες για το πως θα το περάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό γιατί εγώ τις έγραψα.

Το firmware με τα ελληνικά που το βρήκες;

 

Εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3080811#post3080811

Το post #1714

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !!!

Δεν το είχα προσέξει.

Χα χα..σε παρέπεμψα σε οδηγιες που είχες γράψει εσυ;...άρα με τη σειρά μου να σε ευχαριστησω κι εγω γιατι είναι πολύ απλές και χρηστικότατες...με βοήθησαν να ξαναπεράσω τα ελληνικά και όλα καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά !!!

Το αρχείο με τα ελληνικά το έψαχνα τότε σε όλα τα site και δεν έβρισκα τίποτα.

Από που βρέθηκε τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κάποιος να ανεβάσει στο rapidshare το Ελληνικό Firmware γιατί δεν το βρίσκω.

 

Ωραίος φίλε !

 

είναι η ανανεωμένη έκδοση; αυτή που μπορείς να αλλάζεις τη διάταξη των εικονιδίων στο μενού;

Μπορείς να ξανά ανεβάσεις το Ελληνικό Firmware

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...