Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια και αναφερθηκε και για να μην ανοιγω νεο θεμα:

 

Τι ειναι η χρεωστική καρτα ?

ειναι αυτη η προπληρωμενη πιστωτικη για αγορες στο ιντερνετ ?

 

τι δικαιολογιτικα χρειαζετε να εχω για να βγαλω μια και ποιες τραπεζες την εκδιδουν ?

Χρεωστική κάρτα είναι η απλή κάρτα που έχουμε όλοι σχεδόν για αναλήψεις από τα ΑΤΜ. Είναι συνδεδεμένη με τον καταθετικό μας λογαριασμό και αρκεί να γράφει μόνο VISA ELECTRON πάνω.

 

Χρεωστικές κάρτες VISA ELECTRON δεν προσφέρουν η Εθνική και Εμπορική Τράπεζα που δίνουν κάρτες Maestro...

 

Οι χρεωστικές κάρτες δεν είναι προπληρωμένες κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

A,Δηλαδη απλη καρτα συναλλαγων ΑΤΜ.

 

VISA ELECTRON τοτε απο Αττικης που ειναι και συνεργαζομενη με paypal.

Αρκει να ανοιξω εναν απλο λογαριασμο και να παρω την καρτα ή πρεπει να τους εξηγησω περι paypal κ.τ.λ ελπιζω να μην χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

Και οι Πειραιως και Αλφα μπανκ δεινουν visa electron. Καλυτερα ανοιξε ενα λογαριασμο στην Αλφα μπανκ και πεστους οτι θελεις μια visa electron χρεωστικη. Την εχω και λειτουργει αψογα παντου (και στο paypal).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω γραφτςει στο Voibuster το οποιο θλεει 10 ευρω απο pay pal. Εχω λογαριασμο στην Αγροτικη, τι να κανω?

Να κάνεις μια εγγραφή στο Paypal. Μετά θα ακολουθήσεις τις οδηγίες που θα σου στείλουν. (Από Αγροτική έχεις κάρτα VISA ELECTRON έτσι; )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tha ithela na rwtisw opoion exei PAYPAL account me elliniko logariasmo/karta grammeni panw tou, an mporei na DEXTEI lefta.

 

Xerw oti mporei na steilei alla auto pou rwtw einai an mporei na dextei ki olas lefta. Emas stin Kypro akoma na to kanoun enable auto to feature kai rwtaw an a3izei na kanw register me elliniko account kai karta:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατόμαι αυτό το feature εφαρμόστηκε σχετικά πρόσφατα από το paypal :) Οπότε λογικά θα είσαι ΟΚ.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά μου έχουν στήλη 3 άτομα μέσω paypal. Τα χρήματα δεν μπήκαν ποτέ στην τράπεζα. Έχουν μείνει κάπου στον λογαριασμό paypal.
Link to comment
Share on other sites

suicico nai auto einai standard me autes tis ipiresies.

menoun ston logariasmo mesa stin paypal mexri na pas esi kai na zitiseis ANALIPSI apo tis epiloges tis paypal!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία, όταν θα βρω λίγο χρόνο θα πάω στην τράπεζα να δω τι μπορεί να γίνει, θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Stin paypal yparxei i epilogi WITHDRAWAL apo panw...... ekei kaneis tin analipsi apo to account tis paypal kai kateuthian mesa sto account tis trapezas i tin karta pou exeis enwmena panw!

 

Alla apo tin wra pou kaneis auti tin analipsi, tha parei kai meres na ta deis mesa ston trapeziko sou logariasmo afou min 3exnas einai metafora leftwn apo alli xwra!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά θέλω να αγοράσω κάτι και έκανα εγγραφή στο paypal και τώρα είμαι στο

How to Enroll in the Expanded Use Program

 

You're just three steps away from the freedom of Expanded Use:

 

πρέπει να συνεχίσω στο Expanded Use? η αγορά είναι 600 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω τηλεφ. στην εξυπηρέτηση της τραπεζας(credit card) και μου λέει οτι χρεώθηκα 1+1,5 ευρώ γιατί;

Επίσης τώρα μου ζητάει Expanded Use Number για να εγκριθεί, σε πόσες μέρες σας έχει έρθει εσάς ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω κάτι και έκανα εγγραφή στο paypal και τώρα είμαι στο

How to Enroll in the Expanded Use Program

 

You're just three steps away from the freedom of Expanded Use:

 

πρέπει να συνεχίσω στο Expanded Use? η αγορά είναι 600 ευρώ.

 

Γεία χαρά...

Υπάρχει topic για το θέμα σου...;)

Ίσως βοηθηθείς απο εκεί...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=85731

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Συνενώθηκαν 15 διαφορετικά θέματα συζήτησης για το PayPal. Τα 5 από αυτά ήταν στο Chat and Fun, τα 7 από το Computing και τα υπόλοιπα στους Τεχνολογικούς Προβληματισμούς. Σημειώνεται ότι το PayPal είναι υπηρεσία, η οποία σχετίζεται με το Internet - επιτρέποντας τις online πληρωμές και κατά συνέπεια τη συμμετοχή σε συναλλαγές e-commerce. Κατά συνέπεια η θέση του είναι στο Computing. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Πριν από λίγες μέρες έφτιαξα και εγώ έναν λογαρισμό στο paypal για κάποιες συναλλαγές αλλά δεν κατάφερα ποτέ μου να προσθέσω μία χρεωστική κάρτα που έχω από την novabank. (είναι electron visa)

Όσες φορές και αν προσπάθησα πάντα μου έβγαζε αυτό το μήνυμα:

''We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. Please also make sure your credit card billing address matches your PayPal street address.''

Ξεχνάω να κάνω κάτι; Μήπως δεν είναι συμβατή η τράπεζα που έχω; Χρειάζεται να ανοίξω έναν λογαρισμό από κάπου αλλού; Η πιστοποίηση της κάρτας γίνεται αμέσως ή χρειάζεται κάποιος χρόνος;

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

η Novabank και οι κάρτες της....ΔΕΝ είναι συμβατές για ηλεκτρονικές συναλλαγές (!) αν και είναι Electron Visa.

 

Χρειάζεσαι άλλη κάρτα...ή άλλη τράπεζα!

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε Sovjohn για την άμεση απάντηση σου! Πίστευα ότι κάνουν όλες οι κάρτες από οποιαδήποτε τράπεζα. Θα ήθελα να ρωτήσω άμα ξέρεις κάποια άλλη τράπεζα που να μπορείς να κάνεις ηλεκτρονικές συναλλαγές και να είναι χρεωστική η κάρτα της.

Δεν θέλω να γίνομαι κουραστικός.:rolleyes: Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...