Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να κάνεις καινούριο λογαριασμό,, καθώς η χώρα δεν αλλάζει. Θα έχεις παρατηρήσει ότι ούτε την διευθύνση σου μπορείς να αλλάξεις σε άλλη χώρα, καθώς έχει πάλι προεπιλεγμένο το United Kingdom.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις καινούριο λογαριασμό,, καθώς η χώρα δεν αλλάζει. Θα έχεις παρατηρήσει ότι ούτε την διευθύνση σου μπορείς να αλλάξεις σε άλλη χώρα, καθώς έχει πάλι προεπιλεγμένο το United Kingdom.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Γνωρίζεις εαν μπορω να χρησιμοποιήσω το ίδιο mail?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε το έχω δοκιμάσει για να ξέρω.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορω να βαλω τραπεζικο λογαριασμο στο paypal ωστε να τραβαει χρηματα απο εκει?Και κατι αλλο εχω κανει register 2μερες τωρα και με δειχνει οτι ειμαι unverified τι σημαινει αυτο?ποτε θα γινω verified?:)
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εχω λογαριασμό PAYPAL συνδεδεμένο με τον λογαριασμό μου της Natwest στην Αγγλία.

Τωρα που εβγαλα και στην Alpha Bank θέλω να βάλω και αυτόν (Visa Maestro) αλλά στην εισαγωγή κάρτας μου έχει προεπιλεγμένη χωρα το United Kingdom και δεν μπορω να το αλλάξω.

 

Help Plz

 

Καταρχην η καρτα που εχεις λεγεται visa electron. Παροτι η καρτα ειναι απο την Ελλαδα, βαλε την αγγλικη σου διευθυνση και θα δουλεψει 100% (δοκιμασμενο).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορω να βαλω τραπεζικο λογαριασμο στο paypal ωστε να τραβαει χρηματα απο εκει?Και κατι αλλο εχω κανει register 2μερες τωρα και με δειχνει οτι ειμαι unverified τι σημαινει αυτο?ποτε θα γινω verified? :)

 

Για να γίνεις verified πρέπει να επαληθεύσεις ότι όντως μένεις στην διεύθυνση που έγραψες. Εάν κάνεις κλικ πάνω εκεί που λέει ότι είσαι unverified, θα δείς με ποιούς τρόπους μπορείς να γίνεις verified.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

για να με κανει verified μου ζηταει καρτα.Εγω καρτα δεν εχω ακομη.Με τραπεζικο λογαριασμο δεν γινεται ρε παιδια?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ένας άλλος τρόπος είναι να σου στείλουν ταχυδρομικώς ένα γράμμα που περιέχει ένα κωδικό, τον οποίο πληκτρολογείς στο PayPal όταν το λάβεις. Γιατί δε κάνεις αυτό; Παίρνει λίγες ημέρες όμως.

 

ΥΓ. Αυτό που λέω γίνεται 100% εντός Αγγλίας. Δε ξέρω για αλλού.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να μου στειλουν το γραμμα με τον κωδικο που μου λες?που το γραφει αυτο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τι κέρδος έχει κάποιος να γίνει verified?

http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=p/gen/verification-faq-outside#verify4

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να μου στειλουν το γραμμα με τον κωδικο που μου λες?που το γραφει αυτο?

Εάν κάνεις κλικ εκεί που λέει become verified, θα έχει όλους τους τρόπους με τους οποίους μπορείς να γίνεις verified. Ψάξτο.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

εχθές μου ήρθε ένα μαιλ απο "PayPal Account Review Department" <service@paypal.com> μου έλεγε για limited access και το μυαλό μου το συνδεσε με ένα πρόβλημα που είχα με την πιστωτική...και κλίκαρα και το attachement που είχε στο τέλος(μαλ... εντάξει). σήμερα κατάλαβα οτι ήταν fraud γιατί απευθυνόταν σε μένα ως Dear PayPal customer και όχι με το όνομά μου...

Μέχρι τώρα δε βλέπω να έχει συμβεί κάτι στο λογαριασμό μου, αλλά αν αλλάξω τα διάφορα passwords στο paypal μήπως το attachement(.zip) που προφανώς έχει εγκατασταθεί στο pc τα βλέπει απο εδώ και πέρα...?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω

εγω εχω ειμαι γραμμενοσ αλλα δεν το εχω χρεισημοποιησει καθολου και εχει περασει κανα 3μηνο μπορει και παραπανω απο τη στιγμη τησ εγγραφησ, υπαρχει περιπτωση να απενεργοποιειται και μετα να χρειαζεται να ξανακανω την διαδικασια

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω

εγω εχω ειμαι γραμμενοσ αλλα δεν το εχω χρεισημοποιησει καθολου και εχει περασει κανα 3μηνο μπορει και παραπανω απο τη στιγμη τησ εγγραφησ, υπαρχει περιπτωση να απενεργοποιειται και μετα να χρειαζεται να ξανακανω την διαδικασια

 

ευχαριστω

Όχι δε νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω

εγω εχω ειμαι γραμμενοσ αλλα δεν το εχω χρεισημοποιησει καθολου και εχει περασει κανα 3μηνο μπορει και παραπανω απο τη στιγμη τησ εγγραφησ, υπαρχει περιπτωση να απενεργοποιειται και μετα να χρειαζεται να ξανακανω την διαδικασια

 

ευχαριστω

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα... Απαξ και φτιάξεις τον λογαριασμό σου στο Paypal δεν σβήνεται...Το μόνο που μπορεί να συμβεί είναι να "απενεργοποιηθεί" στην περιπτωση (και μόνο) που λήξει η κάρτα σου και σε αυτήν την περίπτωση βέβαια δεν "σβήνεται" ο λογαριασμός...απλά δίνεις τον αριθμό της καινούργιας... ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν ανοίξεις claim μέσω paypal και αρχίσει ήδη η διαδικασία, ποιο είναι το email που μπορώ να στείλω περισσότερες πληροφορίες για την υπόθεση ?

 

Το είχα κάνει πιο παλιά αλλά τώρα δεν το βρίσκω!

Το έχει κάνει ήδη ο seller και θέλω και εγώ με την σειρά μου να τους πώ λίγα πράγματα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις claim μέσω paypal και αρχίσει ήδη η διαδικασία, ποιο είναι το email που μπορώ να στείλω περισσότερες πληροφορίες για την υπόθεση ?

 

Το είχα κάνει πιο παλιά αλλά τώρα δεν το βρίσκω!

Το έχει κάνει ήδη ο seller και θέλω και εγώ με την σειρά μου να τους πώ λίγα πράγματα παραπάνω.

Αφού κάνεις Login πηγαίνεις στο Resolution Center. Εκεί έχει φόρμα για Open cases.

Link to comment
Share on other sites

den exei..

 

exei mono epilogi na anoixeis case

 

Open a Dispute: Dispute a purchase you made using PayPal or report unauthorized account activity

Link to comment
Share on other sites

stelnete ena email sto europeanservices1@paypal.com

kai frontizoun kai ta vazoun sto resolution center

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να μεταφερω λεφτα απο την πιστωτικη που εχω δηλωσει στο paypal και απο κει σε καποιον αλλον λογαριασμο paypal?

Μα φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται ομως αυτο;

 

Οταν παω add funds μου βγαζει το παρακατω:

 

PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account. You may, however, use other funding sources to make a PayPal payment, including credit cards and your PayPal account balance.

Link to comment
Share on other sites

Μα το μήνυμα είναι ξεκάθαρο, πρέπει να χρησιμοποιήσεις πιστωτική κάρτα και όχι τραπεζικό λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...