Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν είχες διαβάσει το αρχικό post του συμφορουμίτη, θα είχες καταλάβει ότι αγόρασε από Γερμανικό site και του βγήκε Κινέζος πωλητής.

Αυτά που γράφεις για αγορές από Ali δεν έχουν σχέση με το θέμα του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και πάλι κάνεις λάθος. Τα δέματα έχουν πάνω τους το αυτοκόλλητο του Κινέζου πωλητή, με την περιγραφή του περιεχομένου, την αξία και το βάρος, όπως είναι υποχρεωμένος, άσχετα αν δεν είναι πραγματικά.

Μόνον όσα ταξιδεύεουν από το Banggood με τη μέθοδο PDM και EU Priority Line, ταξιδεύουν ινκόγνιτο μέχρι την χώρα της ευρωπαικής χώρας και εκεί αλλάζουν συσκευασία και δεν φαίνεται η προέλευσή τους από Κίνα.

 

Συγνώμη μάλλον αυτά που ψωνίζω και μου έρχονται κανονικά και χωρίς διαδικασίες λες ότι είναι λάθος. Οκ. Πάντως προσωπικά συνεχίζω να αγοράζω όπως ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μα πως δεν απευθύνεται σε μένα?Αφού το πήρα και σε mail!

Αν δεν κινηθεί που δεν θα κινηθεί για κάποιες μέρες δεν μπορώ να πω ότι δεν ισχύει το tracking number που έβαλε?

 

Το μήνυμα που παρέθεσες, δεν απευθύνεται σ' εσένα, βέβαια, αλλά μπορεί να είναι ενδιαφέρον και για σένα.

Στο δικό σου πρόβλημα, τώρα.

Το paypal μπορεί να ασχοληθεί με ένα θέμα ΜΗ παράδοσης ενός δέματος αλλά όχι με θέμα "εξαπάτησης", όπως το χαρακτηρίζεις.

Από τα πολύ κακά Αγγλικά του πωλητή καταλαβαίνω ότι δεν είναι κάποιο σοβαρό μαγαζί και από εκεί ξεκινάνε τα προβλήματα.

Όπως έγραψα, εάν δεν έχει ξεκινήσει το δέμα, ακύρωσε την παραγγελία και ζήτησε τα χρήματά σου.

Link to comment
Share on other sites

Μα πως δεν απευθύνεται σε μένα?Αφού το πήρα και σε mail!

Αν δεν κινηθεί που δεν θα κινηθεί για κάποιες μέρες δεν μπορώ να πω ότι δεν ισχύει το tracking number που έβαλε?

 

Μάλλον έχεις μπερδέψει τα posts που παραθέτεις με αυτά που έχεις λάβει από τον πωλητή.

Ο sotron έγραψε το 10638 και απάντησα σ' αυτόν με το 10639.

Εσύ αντέγραψες την απάντησή μου στο 10639, που απευθυνόταν στον sotron και όχι σ' εσένα, και την παρέθεσες στο 10640.

Γιαυτό απάντησα στο 10642 ότι "το μήνυμα που παρέθεσες δεν απαευθύνεται σ' εσένα". Δεν αναφερόμουν στο μήνυμα που πήρες από τον πωλητή.

Ελπίζω να κατάλαβες τώρα το μπέρδεμα που έκανες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη μάλλον αυτά που ψωνίζω και μου έρχονται κανονικά και χωρίς διαδικασίες λες ότι είναι λάθος. Οκ. Πάντως προσωπικά συνεχίζω να αγοράζω όπως ξέρω.

 

Δεν γνωρίζω τι αγοράζεις και από ποιους πωλητές, αλλά αυτά που έγραψες στο 10638 είναι μεγάλο λάθος και μπορεί να παρασύρουν άλλους να αγοράσουν κάτι ακριβό (αξία CIF πάνω από 22€) και να μπλέξουν με το τελωνείο.

Αν αγοράζεις από Ali αντικείμενα που κοστίζουν κάτω των 22€, χωρίς μεταφορικά, σίγουρα δεν θα σταματήσουν στο τελωνείο, όχι επειδή ταξιδεύουν με το Ολλανδικό ταχυδρομείο, αλλά επειδή είναι κάτω από την ατέλεια των 22€.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ακριβως είναι και η δικη μου εμπειρία με τα "Ολανδικά ταχυδρομεία" Θα στααματήσει τελωνειο αν είναι ανω των 22 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, κάποιοι νομίζουν ότι αν το δέμα τους ταξιδεύει από Κίνα με το Ολλανδικό ταχυδρομείο, δεν θα σταματήσει στο Ελληνικό τελωνείο, ανεξαρτήτως αξίας CIF!!!

Και να μπλέξουν οι ίδιοι, μικρό το κακό, αλλά το να παρασύρουν και άλλους, είναι μεγάλο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι αν μπορώ να ισχυριστώ εξαπάτηση.

Στο paypal κ στις λεπτομέρειες συναλλαγής έχει βάλει έναν δωδεκαψήφιο αριθμό ως τράκινγκ!!!

Το οποίο φυσικά δεν υπάρχει πουθενά!

Απόσπασμα από το Paypal:

-------------------------------

Έχετε λάβει αυτήν την παραγγελία;

2XXXXXXXXXXXX4

3 Φεβρουαρίου 2021, εστάλη μέσω DE_DEUTSCHE

Κατάσταση: Εστάλη

-----------------------------------

Το tracking με το NL μου το έστειλε σε μήνυμα μέσα από το σαιτ!!

Κ τώρα που τον ρώτησα τι γίνεται μου λέει

"You come in 6 days.

paypal has kept my money you can press receive goods so that ixh get my money"

χαχαχα ότι να ναι!

Το θέμα είναι εγώ πως θα το χειριστώ?Να ξεκινήσω διαδικασία στο paypal ή να περιμένω?

Δυστυχως θα περιμενεις μεχρι την παραλαβη

Το paypal θα τον δικαιωνει όσι υπάρχει τρακινγκ.

μετα πες οτι αυτο που σου έστειλε δεν ειναι αυτο που παρήγκειλες και θα βγει υπερ σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν θα πρέπει να υπάρχει κίνηση στο τράκινγκ?

Το δωδεκαψήφιο με το οποίο έχει ενημερώσει τη συναλλαγή στο paypal δεν εμφανίζει πουθενά κίνηση!!!

Δυστυχως θα περιμενεις μεχρι την παραλαβη

Το paypal θα τον δικαιωνει όσι υπάρχει τρακινγκ.

μετα πες οτι αυτο που σου έστειλε δεν ειναι αυτο που παρήγκειλες και θα βγει υπερ σου.

Link to comment
Share on other sites

Μην χάνουμε την μπάλα. Γερμανικό site που πουλάει on line , τύπου σαν να λέμε Πλαίσιο, Cosmodata κλπ. Το tracking number κάνει 2 μέρες να εμφανιστεί και εκεί που λέει παράδοση 4-5 εργάσιμες, συνήθως το παραλαμβάνω γύρω στις 10 μέρες, από Γερμανία.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κουράζουμε;

Δώσε φίλε εδώ το λινκ του προϊόντος να σου πούμε αν είναι γερμανικό ή κινεζικό

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μία ερώτηση κι εγώ.

Γίνεται να ολοκληρωθεί αγορά μέσω PayPal χωρίς να υπάρχουν χρήματα στον λογαριασμό τραπέζης και να καλύψει το ποσό η PayPal;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι χρηματοδοτικός οργανισμός η Paypal, αλλά ένα μέσον για να στέλνεις χρήματα με ασφάλεια σε φίλους, γνωστούς κλπ και να την χρησιμοποιείς με ασφάλεια στις αγορές σου από το εξωτερικό, χωρίς να δίνεις τα στοιχεία της κάρτας σου σε κάθε τυχόντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι χρηματοδοτικός οργανισμός η Paypal, αλλά ένα μέσον για να στέλνεις χρήματα με ασφάλεια σε φίλους, γνωστούς κλπ και να την χρησιμοποιείς με ασφάλεια στις αγορές σου από το εξωτερικό, χωρίς να δίνεις τα στοιχεία της κάρτας σου σε κάθε τυχόντα.

 

Κατανοητό κι εγώ αυτό ήξερα.

Η ιστορία έχει ως εξής.

Έκανε η αδερφή μου παραγγελία χωρίς να υπάρχουν λεφτά στον λογαριασμό το δέμα έφτασε κανονικά και τις έστειλε μήνυμα η PayPal ότι κάλυψε το ποσό και ότι τούς χρωστάει.

Να πω ότι ύστερα από την αγορά και με τα λεγόμενα της μπλόκαραν την κάρτα, προφανώς μέχρι να εξοφλήσει το ποσό.

Ψιλό κουφάθηκα να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό κι εγώ αυτό ήξερα.

Η ιστορία έχει ως εξής.

Έκανε η αδερφή μου παραγγελία χωρίς να υπάρχουν λεφτά στον λογαριασμό το δέμα έφτασε κανονικά και τις έστειλε μήνυμα η PayPal ότι κάλυψε το ποσό και ότι τούς χρωστάει.

Να πω ότι ύστερα από την αγορά και με τα λεγόμενα της μπλόκαραν την κάρτα, προφανώς μέχρι να εξοφλήσει το ποσό.

Ψιλό κουφάθηκα να πω την αλήθεια.

 

Δεν μπορώ να γνωρίζω το ιστορικό της σχέσης της αδελής σου με την Paypal, αλλά πρώτη φορά ακούω να καλύπτει το ποσό της αγοράς. Κανονικά, δεν έπρεπε να στείλει ο πωλητής το δέμα αφού δεν υπήρχαν χρήματα στο λογαριασμό της.

Όλο το ιστορικό είναι περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να γνωρίζω το ιστορικό της σχέσης της αδελής σου με την Paypal, αλλά πρώτη φορά ακούω να καλύπτει το ποσό της αγοράς. Κανονικά, δεν έπρεπε να στείλει ο πωλητής το δέμα αφού δεν υπήρχαν χρήματα στο λογαριασμό της.

Όλο το ιστορικό είναι περίεργο.

 

Τι να πω. Κι εμένα όταν μού το είπε φυτρωσαν μαλλιά. Όταν μιλήσω μαζί τής θα ρωτήσω περισσότερα.

Ας μιλήσει και με PayPal να δούμε τι θα πούνε.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Κι εμένα όταν μού το είπε φυτρωσαν μαλλιά. Όταν μιλήσω μαζί τής θα ρωτήσω περισσότερα.

Ας μιλήσει και με PayPal να δούμε τι θα πούνε.

Ευχαριστώ.

 

Λογικά θα είχε προσπαθήσει να γίνει η πληρωμή από την κάρτα και λόγο κάποιου bug δεν κατάφερε να τραβήξει τα χρήματα και έτσι πήγε αρνητικό το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μία ερώτηση κι εγώ.

Γίνεται να ολοκληρωθεί αγορά μέσω PayPal χωρίς να υπάρχουν χρήματα στον λογαριασμό τραπέζης και να καλύψει το ποσό η PayPal;

 

Ναι, έχει γίνει σε μένα, μετά από ένα μήνα το πήρα είδηση.

Μου έστελνε μηνύματα ότι έχω υπόλοιπο στο λογαριασμό μου αλλά δεν έδινα σημασία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδες.Θελω λιγο τα φωτα σας.Παρηγγειλα ενα επαναφορτιζομενο ηλεκτρικο πριονι και ο πωλητης μου εστειλε μονο την αλυσιδα, ανοιξα dispute και συμφωνησαμε να του στειλω πισω το προιον και να μου κανει refund οταν παραλάβει.Δεν κλιμακωσα την υποθεση στο paypal καθως μου δινει αυτο που επιθυμω.Το θεμα μου ειναι το εξης αν του επιστρεψω πισω το προιόν και αφου θα εχει κλεισει το dispute ειναι σιγουρο οτι θα μου δωσει τα χρήματα πισω;;;Δηλαδη αφου εχει γινει συμφωνια με τον πωλητη με καλυπτει το paypal στο να παρω τα λεφτα μου πισω η πρεπει να κλιμακωσω την υποθεση στο paypal για να ειμαι σιγουρος???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Θελω λιγο τα φωτα σας.Παρηγγειλα ενα επαναφορτιζομενο ηλεκτρικο πριονι και ο πωλητης μου εστειλε μονο την αλυσιδα, ανοιξα dispute και συμφωνησαμε να του στειλω πισω το προιον και να μου κανει refund οταν παραλάβει.Δεν κλιμακωσα την υποθεση στο paypal καθως μου δινει αυτο που επιθυμω.Το θεμα μου ειναι το εξης αν του επιστρεψω πισω το προιόν και αφου θα εχει κλεισει το dispute ειναι σιγουρο οτι θα μου δωσει τα χρήματα πισω;;;Δηλαδη αφου εχει γινει συμφωνια με τον πωλητη με καλυπτει το paypal στο να παρω τα λεφτα μου πισω η πρεπει να κλιμακωσω την υποθεση στο paypal για να ειμαι σιγουρος???

 

Οχι,πρωτα θα παρεις τα λεφτά σου και μετά θα κλείσεις την υπόθεση.Αφου είναι απατεώνας μια φορά τι σε κάνει να πιστευεις ότι δεν θα είναι και δευτερη;

Link to comment
Share on other sites

Εάν πρόκειται για το επαναφορτιζόμενο GTA26 (την έχουν πάθει και άλλοι) δεν θα το έλεγα απάτη αλλά πολύ καλά στημένη σελίδα για να παραγγείλουν το λάθος προϊόν οι απρόσεκτοι .

Οπότε πρόσεξε μην χάσεις και τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα ηθελα να παραγγειλω κατι ρουχα απο το pop air και λεω δεν θα πληρωσω online με την χρεωστικη μου καρτα ( διοτι μου εχει τυχει υποκλοπη στοιχειων καρτας σε site στην κινα ) και θα βγαλω προπληρωμενη βγαζω την webbuy της πειραιως και δεν ηθελα να δωσω το 1 ευρω για γεμισμα , οποτε λεω θα πληρωσω με την χρεωστικη μου μεσω paypall , βαζω την καρτα και δεν προχωτησε ποτε κατι ελεγε για προτιμωμενη μεθοδο πληρωμης δεν καταλαβα.

Μετα λεω θα στειλω αιτημα στο αλλο email και γεμισω το paypall balance με την χρεωστικη μου καρτα , τελικα το εκανα και εμεινα και εκπληκτος που μου ζητησε ισχυρη ταυτοποιηση η πειραιως στην σελιδα του paypall και γινεται κανονικα η συναλλαγη ειχα ζητησει 55 ευρω και βλεπω στο paypall οτι μπηκανε 52,72 ευρω και λεω ωχ την εκανα την βλακεια . Μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα οτι παιρνει προμηθεια 3,5%+0,35 ευρω ανα συναλλαγη. Τελος παντων το υπολογισα και εβαλα αλλα 2,51ευρω με τον ιδιο τροπο. Κοιτωντας την συναλλαγη βλεπω οτι υπαρχει η δυνατοτητα για επιστροφη χρηματων για αυτην την πληρωμη , τι ειναι αυτο; μπορω να ακυρωσω την συναλλαγη που εκανα ; και να επιστραφουνε τα χρηματα πισω στην καρτα μου; και αν χανω χρηματα; ή οχι μπαινουνε πισω τα 55 ευρω καθαρα ; . Ποσο καιρο κανει αυτο να γινει ; .

Τελικα τα παρατησα και δεν αγορασα κατι απο το pop air διοτι κολλησα με αυτο το κουμπι. Να πω την αληθεια με βολευει να κανω ακυρωση και να τα πληρωσω με την προπληρωμενη καρτα της πειραιως με εξτρα 1 ευρω απο οτι τωρα που μου πηρε παραπανω χρηματα το paypall( και θα μετρησει σιγουρα στο αφορολογητο ) . Στο αφορολογητο μετρανε οι συναλλαγες με paypall με χρεωση καρτας ενω με το paypall balance οχι! ετσι δεν ειναι ;

Τελος θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο μου ειπανε οτι μπορω να συνδεσω ενα τραπεζικο λογαριασμο που χρησιμευει αυτο; . μπορω να γεμιζω το paypall balance με εμβασμα ; εχει και αυτο προμηθεια; ή δεν συμφερει; . .

Συγνωμη για το μακροσκελες μυνημα αλλα δεν ξερω και δεν εχω βρει και ελληνικη βοηθεια για να ρωτησω , παρολο που το paypall το site ειναι στα ελληνικα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα ηθελα να παραγγειλω κατι ρουχα απο το pop air και λεω δεν θα πληρωσω online με την χρεωστικη μου καρτα ( διοτι μου εχει τυχει υποκλοπη στοιχειων καρτας σε site στην κινα ) και θα βγαλω προπληρωμενη βγαζω την webbuy της πειραιως και δεν ηθελα να δωσω το 1 ευρω για γεμισμα , οποτε λεω θα πληρωσω με την χρεωστικη μου μεσω paypall , βαζω την καρτα και δεν προχωτησε ποτε κατι ελεγε για προτιμωμενη μεθοδο πληρωμης δεν καταλαβα.

Μετα λεω θα στειλω αιτημα στο αλλο email και γεμισω το paypall balance με την χρεωστικη μου καρτα , τελικα το εκανα και εμεινα και εκπληκτος που μου ζητησε ισχυρη ταυτοποιηση η πειραιως στην σελιδα του paypall και γινεται κανονικα η συναλλαγη ειχα ζητησει 55 ευρω και βλεπω στο paypall οτι μπηκανε 52,72 ευρω και λεω ωχ την εκανα την βλακεια . Μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα οτι παιρνει προμηθεια 3,5%+0,35 ευρω ανα συναλλαγη. Τελος παντων το υπολογισα και εβαλα αλλα 2,51ευρω με τον ιδιο τροπο. Κοιτωντας την συναλλαγη βλεπω οτι υπαρχει η δυνατοτητα για επιστροφη χρηματων για αυτην την πληρωμη , τι ειναι αυτο; μπορω να ακυρωσω την συναλλαγη που εκανα ; και να επιστραφουνε τα χρηματα πισω στην καρτα μου; και αν χανω χρηματα; ή οχι μπαινουνε πισω τα 55 ευρω καθαρα ; . Ποσο καιρο κανει αυτο να γινει ; .

Τελικα τα παρατησα και δεν αγορασα κατι απο το pop air διοτι κολλησα με αυτο το κουμπι. Να πω την αληθεια με βολευει να κανω ακυρωση και να τα πληρωσω με την προπληρωμενη καρτα της πειραιως με εξτρα 1 ευρω απο οτι τωρα που μου πηρε παραπανω χρηματα το paypall( και θα μετρησει σιγουρα στο αφορολογητο ) . Στο αφορολογητο μετρανε οι συναλλαγες με paypall με χρεωση καρτας ενω με το paypall balance οχι! ετσι δεν ειναι ;

Τελος θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο μου ειπανε οτι μπορω να συνδεσω ενα τραπεζικο λογαριασμο που χρησιμευει αυτο; . μπορω να γεμιζω το paypall balance με εμβασμα ; εχει και αυτο προμηθεια; ή δεν συμφερει; . .

Συγνωμη για το μακροσκελες μυνημα αλλα δεν ξερω και δεν εχω βρει και ελληνικη βοηθεια για να ρωτησω , παρολο που το paypall το site ειναι στα ελληνικα.

Βγάλε μια revolut.Δωρεάν top up απο ελληνική κάρτα,με κάρτα μια χρήσης για αγορές στο ιντερνετ.Τι παλεύεις με prepaid καρτες;Την βάζεις και στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μια revolut.Δωρεάν top up απο ελληνική κάρτα,με κάρτα μια χρήσης για αγορές στο ιντερνετ.Τι παλεύεις με prepaid καρτες;Την βάζεις και στο paypal.
Για να έχεις κάρτα μιας χρήσης θέλει συνδρομή 6€ το μήνα νομίζω στη Revolut...
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις κάρτα μιας χρήσης θέλει συνδρομή 6€ το μήνα νομίζω στη Revolut...
Όχι,μόλις το έκανα, δεν έχω συνδρομη. Απλό λογαριασμό έχω. Αν εχει άλλους περιορισμούς δεν ξέρω αλλά υπάρχει κάι το πάγωμα της καρτας όταν δεν την χρησιμοποιείς.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μια revolut.Δωρεάν top up απο ελληνική κάρτα,με κάρτα μια χρήσης για αγορές στο ιντερνετ.Τι παλεύεις με prepaid καρτες;Την βάζεις και στο paypal.

 

την εχω δοκιμασει την revolut 1 φορα με εμβασμα την ειχα γεμισει αλλα φοβαμαι να εχω λογαραισμο τραπεζης στο εξωτερικο διοτι δεν ξερω τι μπορει να γινει με την Ελλαδα για αυτο και δεν την χρησιμοποιω.

Οσο για το paypall μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα οτι υπαρχει ελληνικο τηλεφωνο για το paypall και σου δινουνε και ενα προσωπικο κωδικο εξυπηρετησης πηρα τηλεφωνο και μου λεει στα αγγλικα οτι λογω covid19 δεν εχουνε θεσεις εξυπηρετησεις και να καλεσω αργοτερα . Τελικα εστειλα μεσω του email ( φορουμ) μυνημα και περιμενω απαντηση . Απο οτι καταλαινω θα κανει κανενα μηνα να επιστραφουνε στην καρτα αλλα χωρις να ξερω 100% οτι θα μπουνε καθαρα ή οχι και ακομα δεν εχω κανει κατι διοτι δεν ξερω 100%.

Οσο για την συνδεση με το iban στο paypall και εκει εχω χαθει βοηθαει μονο για μεταφερεις χρηματα απο το paypall balance ; . ή οχι; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω συνδέσει την καρτα και τραβάει απο εκεί κατευθείαν.Υπόλοιπο στο paypal ούτε και θυμάμαι πότε είχα τελευταία φορά.Και πληρώνω κάθε μήνα 3 κινητά ,κλείνω εισιτήρια ryanair ,πληρώνω την Hellas direct,κλείνω δωμάτιο στο booking.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...