Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα χρειαστεί να στείλεις κάτι. Το Paypal σε αποζημίωσε για την καθυστέρηση.

Αλλά αν επιμένεις μίλα με την εξυπηρέτηση για να τους τα στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρειαστεί να στείλεις κάτι. Το Paypal σε αποζημίωσε για την καθυστέρηση.

Αλλά αν επιμένεις μίλα με την εξυπηρέτηση για να τους τα στείλεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει dispute και full refund για sd card από gear. Το gear προτείνει 6$ refund από τα 20. Το πρόβλημα είναι ότι αν αρνηθώ (μου είχε τύχει παλιότερα) το PayPal για full refund θα ζητήσει να στείλω πίσω την κάρτα με έξοδα δικά μου όποτε θα έρθει η μία ή άλλη... Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι άλλο; να καλυφθούν τα ταχυδρομικά;;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει dispute και full refund για sd card από gear. Το gear προτείνει 6$ refund από τα 20. Το πρόβλημα είναι ότι αν αρνηθώ (μου είχε τύχει παλιότερα) το PayPal για full refund θα ζητήσει να στείλω πίσω την κάρτα με έξοδα δικά μου όποτε θα έρθει η μία ή άλλη... Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι άλλο; να καλυφθούν τα ταχυδρομικά;;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ναι, σου επιστρέφει μέχρι ένα ποσό το PayPal. Λογικά εφόσον αφορά sd card, το κόστος μεταφορικών δεν θα ξεπερνά τα 10€, οπότε σε καλύπτει πλήρως.

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σου επιστρέφει μέχρι ένα ποσό το PayPal. Λογικά εφόσον αφορά sd card, το κόστος μεταφορικών δεν θα ξεπερνά τα 10€, οπότε σε καλύπτει πλήρως.

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ευχαριστώ μόλις ενεργωποιησα την υπηρεσία (οπότε δεν ξέρω αν θα με καλύψει) + ότι έχω ζητήσει dispute refund και όχι return

How do I make a Refund request under the PayPal Refunded Returns service?

 

Log in to your PayPal account and select the transaction of the item you returned. In the transaction’s details, click on “Request a return shipping refund” and collect the supporting documents requested in the form.*

If any document is missing from your file, you will have additional 14 calendar days from the date of the initial Refund Request to upload them.

To modify a request, just log in to your account, select the transaction of the item you returned and click on “request a return shipping refund”.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το paypal βγάζει δική του κάρτα με επιστροφή 2% το οποίο πιστώνεται στο λογαριασμό του paypal, αντε να δούμε μηπως έρθει κ Ελλάδα...
Link to comment
Share on other sites

Το paypal βγάζει δική του κάρτα με επιστροφή 2% το οποίο πιστώνεται στο λογαριασμό του paypal, αντε να δούμε μηπως έρθει κ Ελλάδα...

 

Απευθύνεται στην Αμερική μόνο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Subject to credit approval by Synchrony Bank. Only U.S. residents over 18 years of age may apply.

 

https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/credit-card

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, εκανα μια παραγγελεια απο geekbuying, με paypal στις 31/8. στο site λεει οτι την επομενη (1/9) εσταλη. ακομη και σημερα ομως το tracking number του ειναι ανενεργο. τι παιζει? επειδη εκανα και αλλες παραγγελειες την ιδια μερα απο αλλα 3 site aliexpress, gearbest, bangood σε ολα τα υπολοιπα πραγματα το tracking δουλευει κανονικα καποια ειναι στο δρομο καποια εχουν φτασει ηδη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εκανα μια παραγγελεια απο geekbuying, με paypal στις 31/8. στο site λεει οτι την επομενη (1/9) εσταλη. ακομη και σημερα ομως το tracking number του ειναι ανενεργο. τι παιζει? επειδη εκανα και αλλες παραγγελειες την ιδια μερα απο αλλα 3 site aliexpress, gearbest, bangood σε ολα τα υπολοιπα πραγματα το tracking δουλευει κανονικα καποια ειναι στο δρομο καποια εχουν φτασει ηδη.
Και τι σχέση έχει το ερώτημα με το PayPal;

Το tracking number θα ξεκινήσει να δουλεύει όταν το πακέτο αρχίσει το ταξίδι του.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και τι σχέση έχει το ερώτημα με το PayPal;

Το tracking number θα ξεκινήσει να δουλεύει όταν το πακέτο αρχίσει το ταξίδι του.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Δεν είπα ότι έχει σχέση το PayPal. Απλά το ανέφερα. Απλά αναρωτιέμαι γιατί δεν έχει ξεκινήσει ακόμη? Το tracking δεν ξεκινά να δουλεύει με το Που θα καταχωρηθεί? Αναρωτιέμαι λοιπόν γιατί 10 μέρες μετά δεν έχει ενεργοποιηθεί.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχει σχέση το PayPal. Απλά το ανέφερα. Απλά αναρωτιέμαι γιατί δεν έχει ξεκινήσει ακόμη? Το tracking δεν ξεκινά να δουλεύει με το Που θα καταχωρηθεί? Αναρωτιέμαι λοιπόν γιατί 10 μέρες μετά δεν έχει ενεργοποιηθεί.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Όχι δεν δουλεύει έτσι.

Το tracking number είναι έτοιμα από πριν.

 

Θα το δεις να ενεργοποιείται όταν ο πωλητής πάει το πακέτο στο ταχυδρομείο.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δουλεύει έτσι.

Το tracking number είναι έτοιμα από πριν.

 

Θα το δεις να ενεργοποιείται όταν ο πωλητής πάει το πακέτο στο ταχυδρομείο.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ΟΚ, στα λόγια μου έρχεσαι! Αφού λέει shipped από 1/9 και σήμερα έχουμε 10/9, 9 μέρες που είναι?

αρα, μπορω να υποθεσω οτι:

ειτε ο πωλητης παρολλο που εχει γραψει shipped, ακομη το εχει στην αποθηκη του ή

οτι το εχει παει στο ταχυδρομειο και απλα δεν το εχουν καταγραψει ακομη? αλλα 9 μερες? δεν ειναι λιγο περιεργο?

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου περίεργο. Έτσι κάνουν οι κινέζοι.

ΟΚ θα περιμενω κ άλλο Λοιπον! Πρώτη φορά μου έτυχε κάτι τέτοιο για αυτό και η απορία μου! Και φαντάσου έχω παραγγείλει πάνω 10-15 φορές από Κίνα! Ευχαριστω

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποσό είναι το όριο για να αγοράσω κάτι από Γερμανία με paypal?

Ένα μουσικό όργανο θέλω που κοστίζει 1300€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει όριο αγορών. Αρκεί να σε καλύπτει η πιστωτική σου ή τυχόν υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει όριο αγορών. Αρκεί να σε καλύπτει η πιστωτική σου ή τυχόν υπόλοιπο.

 

Δεν θα πληρώσω με πιστωτική

Δεν υπάρχει όριο αποστολής χρημάτων στο εξωτερικό λόγο capital control?

Η κάρτα μου της τράπεζας Εθνικής η κανονική είναι δηλωμένη στο PayPal μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όριο αποστολής χρημάτων. Οι αγορές όμως είναι ελεύθερες. Το Paypal δεν βάζει κανένα όριο. Η κάρτα σου μόνο να σε αφήνει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όριο αποστολής χρημάτων. Οι αγορές όμως είναι ελεύθερες. Το Paypal δεν βάζει κανένα όριο. Η κάρτα σου μόνο να σε αφήνει.

 

Ωραία ευχαριστώ τότε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Λοιπόν, αποφάσισα να ξανά κάνω εγγραφή στη PayPal. Πριν από αρκετό καιρό, είχα θέμα με την εισαγωγή του ΙΒΑΝ. Τώρα μπορώ να το βάλω με επιτυχία, αλλά το θέμα είναι το εξής: Δεν με αφήνει να βάλω την κάρτα μου (χρεωστική κάρτα) ενώ παλιά μπορούσα. Μου βγάζει μήνυμα This card is not accepted. Please use a different card, ενώ η κάρτα μου είναι σε ισχύ και λήγει τον Οκτώβρη του επόμενου έτους.

 

Καμία ιδέα;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Λοιπόν, αποφάσισα να ξανά κάνω εγγραφή στη PayPal. Πριν από αρκετό καιρό, είχα θέμα με την εισαγωγή του ΙΒΑΝ. Τώρα μπορώ να το βάλω με επιτυχία, αλλά το θέμα είναι το εξής: Δεν με αφήνει να βάλω την κάρτα μου (χρεωστική κάρτα) ενώ παλιά μπορούσα. Μου βγάζει μήνυμα This card is not accepted. Please use a different card, ενώ η κάρτα μου είναι σε ισχύ και λήγει τον Οκτώβρη του επόμενου έτους.

 

Καμία ιδέα;

 

Ειχες προσθεσει την ιδια καρτα παλιοτερα στο paypal?Εχει υπολοιπο η καρτα(2-3 ευρω)?

Link to comment
Share on other sites

Ειχες προσθεσει την ιδια καρτα παλιοτερα στο paypal?Εχει υπολοιπο η καρτα(2-3 ευρω)?
Είχα βάλει παλιά την οποία άνετα την δεχόταν. Το υπόλοιπο είναι κάτω από 1€.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει παλιά την οποία άνετα την δεχόταν. Το υπόλοιπο είναι κάτω από 1€.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οποτε μπορει να μην στην δεχεται γιατι την ειχες προσθεσει παλιοτερα σε αλλο account και μπορει να μην το δεχεται γιατι δεν μπορει να χρεωσει την δοκιμαστικη χρεωση 1 ευρω για να δει αν δουλευει η καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε μπορει να μην στην δεχεται γιατι την ειχες προσθεσει παλιοτερα σε αλλο account και μπορει να μην το δεχεται γιατι δεν μπορει να χρεωσει την δοκιμαστικη χρεωση 1 ευρω για να δει αν δουλευει η καρτα.
Το 2ο μπορεί. Όσο για το πρώτο, τις καταργούσα από το λογαριασμό και έπειτα απενεργοποιουσα τον λογαριασμό

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...