Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην ελληνική rom (του vman) στην "αγορα" δεν μπορώ να δώ

σχόλια χρηστών για καμία εφαρμογή . Είναι κοινό πρόβλημα ή μόνο

σε εμένα γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην ελληνική rom (του vman) στην "αγορα" δεν μπορώ να δώ

σχόλια χρηστών για καμία εφαρμογή . Είναι κοινό πρόβλημα ή μόνο

σε εμένα γίνεται?

 

απο ότι ξέρω σε όλες τις ROM (ή τουλάχιστον σε αυτές που πατάνε πάνω στην επίσημη HTC 3.05.401.3) γίνεται αυτό όταν έχεις ελληνικό μενού

Link to comment
Share on other sites

Στην ελληνική rom (του vman) στην "αγορα" δεν μπορώ να δώ

σχόλια χρηστών για καμία εφαρμογή . Είναι κοινό πρόβλημα ή μόνο

σε εμένα γίνεται?

 

Βλέπω κανονικά τα σχόλια Ελλήνων χρηστών. Κάνε αναζήτηση για το Meebo (υπάρχει ένα σχόλιο). Δε βλέπεις σχόλια χρηστών που έχουν διαφορετική γλώσσα από αυτή την οποία έχεις επιλέξει για το κινητό σου (υποθέτω ελληνικά).

Link to comment
Share on other sites

rythmiseis gia cosmote mms jerei kaneis ?

 

Από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν επιτρέπεται η χρήση greeklish:!: - rigasnic

Edited by rigasnic
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

rythmiseis gia cosmote mms jerei kaneis ?

 

Ορίστε οι ρυθμίσεις που ζήτησες:

 

name=Cosmote MMS

apn=Mms

mcc=262

mnc=01

mmsproxy=10.10.10.20

mmsport=8080

mmsc=195.167.65.220:8002

type=mms

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς απεγκαταστάθηκε; Αναφέρεσαι στο Greek input method; Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες.

 

Ναί φίλε μου το Greek Input Method.Το εγκατέστησα και το απεγκατέστησα πάμπολες φορές αλλά τπτ...εκεί που έιχα αράξει με τα Ελληνικά όλα κομπλέ.....τώρα τπτ....εμφανίζεται μεν στα applications αλλα όταν πάω να διαλέξω Input Method έχει μόνο τα αγγλικά ...ενώ όταν το είχα πρωτοβάλει με τη μία διάλεξα τα ελληνικά και ήμουν κομπλέ....HELP

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει επίσημη αναβάθμιση από την HTC η οποία προσφέρει πλήρη υποστήριξη ελληνικών (στο μενού και στο πληκτρολόγιο) και περιλαμβάνει το Sense UI. Κατά τη γνώμη μου το GIM υστερεί σημαντικά σε σχέση με το πληκτρολόγιο που υπάρχει στην αναβάθμιση. Παρόλα αυτά, εάν δε θέλεις να την εγκαταστήσεις, το πρόβλημα σου πιθανότατα θα λυθεί εάν κάνεις soft reset και στη συνέχεια εγκαταστήσεις από την αρχή το GIM (και τα υπόλοιπα προγράμματά σου)
Link to comment
Share on other sites

κατεβασες μονο την εφαρμογη απο το μαρκετ.Τους χαρτες πρεπει να τους αγορασεις ή να τους....βρεις και να τους ξεκλειδωσεις.Αν θες τη γνωμη μου μην παιδευεσαι με το ndrive ψαξου λιγο και βαλε το sygic mobile maps ειναι πιο γρηγορο και κλειδωνει πολυ πιο γρηγορα δορυφορο

 

Το εψαξα στο μαρκετ δε το βρισκη, που μπορω να το βρω? σε ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

αλλη ερωτηση, οταν γραφω sms δεν εχω μικρους Ελληνικους χαραχτηρες, γιατι?

ξερη καποιος?

εχω εγκαταστηση την επισημη Ελληνικη Rom...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. Έχουν περάσει 4 μέρες από τότε που έβαλα την cursor sense και είμαι αρκετά ευχαριστημένος... Έχω όμως μια απορία και θα ήθελα όποιος μπορεί να βοηθήσει.

Στο xda ο case αναφέρει ότι μπορούμε να βάλουμε την casense με τον kernel 2.6.27 και ότι ο 2.6.29 δεν υποστηρίζει bluetooth.. Αυτό σημαίνει ότι ο 2.6.27 υποστηρίζει? Επίσης αξίζει να το μαγειρέψω ή θα γίνει καμιά στραβή και θα το καταστρέψω το κινητό..? Όποιος ξέρει κάτι ας με διαφωτίσει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, παιδιά μήπως ακούσατε για καμμία καινούργια ROM? 1.6+ ή καλύτερα 2.0+ που να δουλεύει το κινητό σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα άκυρο από όλες τις vodafone σήμερα,εκτός παραγωγής μου είπαν..μόνο germanos το είχε και μόνο παραγγελία...κάτι άλλο,αυτός μου είπε ότι 350 έχει το παλιό,και 500+ το καινούριο...τι θέλει να πεί ο ποιητής?αν δεν έχει 288mb μνήμης μπορώ να το γυρίσω πίσω?γιατί εγώ του έδειξα το φυλλάδιό τους το οποίο έλεγε 350 το magic με 288mb μνήμης...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα άκυρο από όλες τις vodafone σήμερα,εκτός παραγωγής μου είπαν..μόνο germanos το είχε και μόνο παραγγελία...κάτι άλλο,αυτός μου είπε ότι 350 έχει το παλιό,και 500+ το καινούριο...τι θέλει να πεί ο ποιητής?αν δεν έχει 288mb μνήμης μπορώ να το γυρίσω πίσω?γιατί εγώ του έδειξα το φυλλάδιό τους το οποίο έλεγε 350 το magic με 288mb μνήμης...

 

καινούργιο? μήπως ήθελε να πεί το hero? μόνο το 32Α έχει ο γερμενός νομίζω!

 

Αυτό σημαίνει ότι ο 2.6.27 υποστηρίζει? Επίσης αξίζει να το μαγειρέψω ή θα γίνει καμιά στραβή και θα το καταστρέψω το κινητό..? Όποιος ξέρει κάτι ας με διαφωτίσει...

 

υποστηρίζει, αλλά ότι και αυτή που έχεις τώρα! δηλαδή μόνο συνδεση με ακουστικό. όχι μεταφορά αρχείων. απλός με τον άλλο (2,6,29) δεν δουλεύει καν. (εμένα δεν δούλευε ούτε το GPS), καλή είναι αλλά δεν συγκρίνεται με την cursor!

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Χαχα...μακάρι φίλε μου γιατί θα γίνει χαμός αν δεν μου φέρει το 288...του το έδειξα στο φυλλάδιο 5 φορές...του το τόνισα...κράτισα και το φυλλάδιο γιατί τους έχει φοβηθεί το μάτι μου αυτούς του άμπαλους

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλη ερωτηση, οταν γραφω sms δεν εχω μικρους Ελληνικους χαραχτηρες, γιατι?

 

Γιατί το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία για να έχεις 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms. Σε κάθε άλλη περίπτωση θα περιοριζόσουν σε 70 χαρακτήρες.

 

(ΥΓ. Μην σε μπερδεύει που ενδεχομένως το έχεις δει σε άλλες συσκευές γιατί κάνουν εσωτερικά τη μετατροπή.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. Έχουν περάσει 4 μέρες από τότε που έβαλα την cursor sense και είμαι αρκετά ευχαριστημένος... Έχω όμως μια απορία και θα ήθελα όποιος μπορεί να βοηθήσει.

Στο xda ο case αναφέρει ότι μπορούμε να βάλουμε την casense με τον kernel 2.6.27 και ότι ο 2.6.29 δεν υποστηρίζει bluetooth.. Αυτό σημαίνει ότι ο 2.6.27 υποστηρίζει? Επίσης αξίζει να το μαγειρέψω ή θα γίνει καμιά στραβή και θα το καταστρέψω το κινητό..? Όποιος ξέρει κάτι ας με διαφωτίσει...

 

Για να βάλεις τη CaSense θα πρέπει να αλλάξεις radio και SPL. Αν το κάνεις αυτό, μετά μπορείς να δοκιμάσεις τον 2.6.27 kernel, ο οποίος πράγματι υποστηρίζει bluetooth. Η αλλαγή kernel δεν πρόκειται να καταστρέψει το κινητό σου. Κάνε nandroid backup πριν κάνεις οτιδήποτε, για να μπορέσεις να επιστρέψεις στην κατάσταση που είναι τώρα το κινητό σου.

 

Όπως έχω ξαναπεί, η λειτουργία bluetooth είναι προβληματική στο Android. Δεν πιστεύω ότι αξίζει τη φασαρία να κάνεις τη διαδικασία που χρειάζεται να αλλάξεις radio και SPL.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε οι ρυθμίσεις που ζήτησες:

 

eyxaristo poly

 

:!:

Ομάδα διαχείρισης

----------------------------

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις ελληνικά και όχι greeklish

Edited by vman
Προειδοποίηση για greeklish
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά,και για τις vodafone το internet με τα 30mb αν το έχει ψάξει κανείς...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

παιδια wind plus και magic δε παιζει ε??

Αν δεν κάνω λάθος, η πλοήγηση στο wind plus γίνεται μέσα από προεγκατεστημένη εφαρμογή στα υποστηριζόμενα κινητά η οποία ουσιαστικά χρησιμοποιεί wap. Κατέβασε τον wap browser [ame=http://www.zshare.net/download/724482954e3ff60a/]wap browser[/ame] και εγκατέστησέ τον. Στη συνέχεια μπες στη σελίδα http://wap.wind.com.gr/

 

Ναι παιδιά,και για τις vodafone το internet με τα 30mb αν το έχει ψάξει κανείς...

 

Το Vodafone 30 MB είναι πρόγραμμα, ενώ το wind plus υπηρεσία της wind. Εννοείται ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε πρόγραμμα δεδομένων με το Magic (και το vodafone 30).

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ενδεικτικά για όσους ενδιαφέρονται να το αποκτήσουν, ότι η Vodafone το διαθέτει ΜΟΝΟ για αγορά μέσω Internet στην τιμή των 299, ενώ τα καταστήματα έχουν σταματήσει τη διάθεση του για αδιευκρίνιστους λόγους εδώ και 2 εβδομάδες (επέστρεψαν όλο το διαθέσιμο απόθεμα στα κεντρικά). Ο Γερμανός το διαθέτει ανάλογα με το stock κατόπιν παραγγελίας. Στα καταστήματα της Cosmote είναι σε έλλειψη και διατίθεται μέσω Internet και τηλεφωνικού κέντρου, απ' όπου το παρήγγειλα και εγώ με 349 (μείον την επιδότησή μου) :)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω & εγώ & ο αδερφός μου αυτό το κινητό, μπορείτε να μου λύσετε κάποιες απορείες?

1. μπορεί να πραγματοποιήσει βίντεοκλήση? ρωτάω γιατι στις φωτο δεν βλέπω κάποια κάμερα μπροστά

2. ραδιόφωνο έχει?

3. έχει προεγκατεστημένο Office? αν όχι, κυκλοφορεί κάτι αντίστοιχο που να μπορεί να ανοίγει & τα αρχεία από MS office

4. HTC Magic vs HTC touch 2. ποιά η γνώμη σας??

ΠΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, η πλοήγηση στο wind plus γίνεται μέσα από προεγκατεστημένη εφαρμογή στα υποστηριζόμενα κινητά η οποία ουσιαστικά χρησιμοποιεί wap. Κατέβασε τον wap browser [ame=http://www.zshare.net/download/724482954e3ff60a/]wap browser[/ame] και εγκατέστησέ τον. Στη συνέχεια μπες στη σελίδα http://wap.wind.com.gr/

 

 

 

Το Vodafone 30 MB είναι πρόγραμμα, ενώ το wind plus υπηρεσία της wind. Εννοείται ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε πρόγραμμα δεδομένων με το Magic (και το vodafone 30).

βασιλη google maps να υποθεσω δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε με το plus?

Link to comment
Share on other sites

To wap είναι πρωτόκολλο, όπως το http ή το ftp. To google maps κατά πάσα πιθανότητα χρησιμοποιεί οτιδήποτε άλλο εκτός από wap, για να κατεβάσει τα δεδομένα που χρειάζεται. Κατά συνέπεια, δε νομίζω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το wind plus, για να συνδέεσαι με το google maps. Νομίζω, υπάρχει ένα προγραμματάκι που μπορείς να κατεβάσεις τους χάρτες του maps κι έτσι να μη χρειάζεται να είσαι συνδεμένος στο internet ή να χρησιμοποιείς το data plan του συμβολαίου σου. Θα ψάξω να το βρω και θα σου πω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...