Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιοι αλλοι?

 

επιπλεον νομιζω οτι βρηκα και ενα bug , οταν αλλαζω τις τοπικες ρυθμισεις στα ελληνικα τοτε στην αρχικη οθονη οταν πατας το "τηελφωνο" το πληκτρολογιο ειναι στα αγγλικα αλλα οι χαρακτηρες του αντιστοιχουν σε ελληνικα. Ενω αν βαλεις τοπικη ρυθμιση αγγλικα και αλλαξεις το πληκτρολογιο σε ελληνικα τοτε το εμφανιζει σε ελληνικα αλλα οι χαρακτηρες του αντιστοιχουν σε αγγλικα γραμματα. doh

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

offline ειναι , δεν χρειαζεται να εχεις συνδεση.

 

Λοιπον το ΩΜΕΓΑ (Ω) λειπει απο το dialer του κινητου , προσπαθηστε να βρειτε καποιον ΓΙΩΡΓΟ στις επαφες σας. Απλα δεν το βρισκει.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει και πως λεγεται εφαρμογη που να μπορεις να βλεπεις τους σκληρους δισκους που ειναι share στο δικτυο και να μπορεις να αντιγρφεις-βλεπεις αρχεια? κατι αντιστοιχο του SymSMB που υπαρχει για nokia?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

offline ειναι , δεν χρειαζεται να εχεις συνδεση.

 

Λοιπον το ΩΜΕΓΑ (Ω) λειπει απο το dialer του κινητου , προσπαθηστε να βρειτε καποιον ΓΙΩΡΓΟ στις επαφες σας. Απλα δεν το βρισκει.

 

μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που περιγραφω εσυ το επιβεβαιωνεις? πατωντας στην κεντρικη οθονη την επιλογη τηλεφωνο σου βρισκει ονοματα με το γραμμα Ω ?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

αυτο που περιγραφω εσυ το επιβεβαιωνεις? πατωντας στην κεντρικη οθονη την επιλογη τηλεφωνο σου βρισκει ονοματα με το γραμμα Ω ?

 

δεν ξέρω δεν το έχω δοκιμάσει, αυτή την στιγμή έχω πάνω μια beta ROM του vman

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πως θα πάρψ τις επαφές μου?τις έχω στο microsoft myphone αλλα δεν μ'αφήνει να τις πάρω...τις είχα κάνει sync πριν δώσω το wm μου...help

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

τι να το κανω ρε φιλε , θελει data pack

 

Υπάρχει η εφαρμογή AndNav2 η οποία κάνει maps caching. Το ίδιο και το mapdroyd. Αυτό χρησιμοποιεί Openmaps, με αποτέλεσμα σε κάποιες περιοχές να έχει ελλείψεις. Ωστόσο, είναι δωρεάν και αξίζει να το δοκιμάσετε. Στην περιοχή που μένω δεν είχε τις ονομασίες των μικρών δρόμων, αλλά είχε το όνομα των στάσεων του αστικού λεωφορείου.

(Είχα υποσχεθεί σε κάποιο φίλο σε προηγούμενο post ότι θα έψαχνα το συγκεκριμένο θέμα, αλλά δυστυχώς το ξέχασα. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.)

 

ξερει κανεις αν υπαρχει και πως λεγεται εφαρμογη που να μπορεις να βλεπεις τους σκληρους δισκους που ειναι share στο δικτυο και να μπορεις να αντιγρφεις-βλεπεις αρχεια? κατι αντιστοιχο του SymSMB που υπαρχει για nokia?

 

Νομίζω ότι με το EStrongs File Explorer θα κάνεις τη δουλειά σου.

 

Εγώ πως θα πάρψ τις επαφές μου?τις έχω στο microsoft myphone αλλα δεν μ'αφήνει να τις πάρω...τις είχα κάνει sync πριν δώσω το wm μου...help

 

Το MS Myphone δε δίνει τη δυνατότητα να κάνεις export τις επαφές σου όχι σε csv, αλλά ούτε σε κάποια υπηρεσία της ίδιας της MS πχ Hotmail. Δυστυχώς, ο μοναδικός "εύκολος τρόπος" (γιατί μπορείς να το κάνεις και χειροκίνητα:lol:) είναι να βρεις ένα windows mobile κινητό και να κάνεις συγχρονισμό με τις επαφές σου από το myphone. Έπειτα από εκεί είναι εύκολο να περάσεις τις επαφές σου στο gmail είτε απευθείας (κάνεις setup τον exchange server του gmail) είτε μέσω Outlook (μετά από συγχρονισμό με το Active Sync).

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Τα magic από Vodafone είναι κλειδωμένα ή δουλεύουν κανονικά σε όλες τις εταιρίες?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Τα magic από Vodafone είναι κλειδωμένα ή δουλεύουν κανονικά σε όλες τις εταιρίες?

 

Ευχαριστώ...

 

απο ότι ξέρω κανονικά σε όλα τα δίκτυα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερώτηση: Τα magic από Vodafone είναι κλειδωμένα ή δουλεύουν κανονικά σε όλες τις εταιρίες?

 

Έτσι είναι... η συσκευή δεν έχει sim lock και κατά συνέπεια δέχεται τις SIM όλων των provider.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εφαρμογή AndNav2 η οποία κάνει maps caching. Το ίδιο και το mapdroyd. Αυτό χρησιμοποιεί Openmaps, με αποτέλεσμα σε κάποιες περιοχές να έχει ελλείψεις. Ωστόσο, είναι δωρεάν και αξίζει να το δοκιμάσετε. Στην περιοχή που μένω δεν είχε τις ονομασίες των μικρών δρόμων, αλλά είχε το όνομα των στάσεων του αστικού λεωφορείου.

(Είχα υποσχεθεί σε κάποιο φίλο σε προηγούμενο post ότι θα έψαχνα το συγκεκριμένο θέμα, αλλά δυστυχώς το ξέχασα. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.)

 

Έχω προσπαθήσει να δουλέψω το AndNav2 αποθηκεύοντας τους χάρτες από το internet.. Το αποτέλεσμα ήταν να κολλήσει ο υπολογιστής μου καθώς αν θες να έχεις καλό zoom τα αρχεία που κατεβάζει είναι πολλές χιλιάδες.. Εντύπωση μου έκανε επίσης ότι η διαγραφή τους πήρε πάνω από 2 ώρες, και εννοείται δεν έκανα το λάθος να τους περάσω στο κινητό.. Η λύση είναι το NDrive και το IGo.. Δεν είναι free αλλά όπως έχω ξαναπεί, σε προηγούμενο post μου, δεν υπάρχει νόημα να πληρώνουμε για κάτι που μπορούμε να βρούμε δωρεάν...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αφου υπαρχουν τα δωρεαν ειναι χαζομαρα να αγοραζεις αλλα αυτα τα δωρεαν καμμια σχεση δεν εχουν απο καθε αποψη με τα επι πληρωμης.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Είναι έτοιμη η beta2 της VmAndroid. Διόρθωσα κάποια από τα bugs που εμπόδιζαν την καθημερινή χρήση της (push mail και notifications) και έκανα κάποιες προσθήκες από Android 2.1.

 

Αν και beta, νομίζω ότι είναι αρκετά σταθερή. Υπάρχουν κάποια bugs και κάποιες προσθήκες που πρέπει να γίνουν καθώς και αλλαγές στο αισθητικό κομμάτι. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε στο blog.

 

Θέλω να ευχαριστήσω τους Boss82, MALACHASKOS (Κώστα έβαλα την εφαρμογή που ζήτησες) και zzzzz για τη βοήθειά τους με την αναφορά bugs και το testing της beta1.

 

UPDATE

 

Δύο μικρά bugs. Δε δουλεύει σωστά η εφαρμογή Superuser που δίνει άδεια σε εφαρμογές που απαιτούν δικαιώματα root. Επίσης, υπάρχει ένα θέμα με τον browser. Για τη διόρθωση κατεβάστε αυτό το αρχείο. Αν έχετε ήδη εγκαταστήσει τη VmAndroid beta2, εγκαταστήστε το με "Flash zip from sdcard" από recovery, χωρίς να κάνετε wipe. Εάν δεν έχετε εγκαταστήσει τη VmAndroid, περάστε πρώτο το αρχείο της ROM κι αμέσως μετά το fix-signed.zip.

 

Ευχαριστώ τον Ανέστη (zzzzz) που επισήμανε τα bugs.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη η νέα ROM Βασίλη. Να μπει στο πρώτο post; Στη θέση της VmaSense32A ή χωριστά;

 

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη. H H VmaSense είναι διαφορετική ROM, οπότε μάλλον δικαιούται μια δική της θέση δίπλα στη VmAndroid :lol:.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αφου υπαρχουν τα δωρεαν ειναι χαζομαρα να αγοραζεις αλλα αυτα τα δωρεαν καμμια σχεση δεν εχουν απο καθε αποψη με τα επι πληρωμης.

 

Φίλε μου δεν ισχύει αυτό που λες καθώς τα έχουν σπάσει άλλοι για μας ώστε να τα απολαμβάνουμε free.. Άρα δεν υπάρχει κάτι που να τους λείπει, απλά δεν τα αγοράζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω φίλε μου το "σπάσιμο" του spl που έλεγες παραπάνω να την δοκιμάσω...είναι μεγάλη χαρά να ασχολούνται και έλληνες με το άθλημα...

Τώρα κάτι άλλο,πως μπορώ παιδιά να πάρω τις επαφές μου από το Microsoft Myphone χωρις να χρησιμοποιήσω wm τηλέφωνο?θέλω να τα περάσω στο pc από κει και να κάνω sync μετά,ή ακόμη καλύτερα να τα στείλω στο gmail με την μια για απευθείας sync..

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου έγραψα και παραπάνω δε γίνεται να χρησιμοποιήσεις τις επαφές από το Myphone με άλλο τρόπο. Είναι είτε χειροκίνητα είτε με άλλο windows mobile κινητό. Αυτό οφείλεται στο ότι η MS (σκόπιμα ή μη) δεν έδωσε τη δυνατότητα για εξαγωγή των επαφών από τη συγκεκριμένη υπηρεσία της.
Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου,αντε χεράκι μου ξεκίνα :(

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη. H H VmaSense είναι διαφορετική ROM, οπότε μάλλον δικαιούται μια δική της θέση δίπλα στη VmAndroid :lol:.

 

Done... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι έτοιμη η beta2 της VmAndroid. Διόρθωσα κάποια από τα bugs που εμπόδιζαν την καθημερινή χρήση της (push mail και notifications) και έκανα κάποιες προσθήκες από Android 2.1.

 

Στα θετικά:

Έχω την εντύπωση ότι είναι ποιο γρήγορη και στο menu αλλά και στον browser από την 1.

και η δόνηση!!!

 

Στα ερνητικά:

παρατήρησα πολλά FC στο πληκτρολόγιο (δεν πρόλαβα να βάλω το htc). λογικά η εφαρμογή είναι γιατί το GIM δεν κάνει FC!

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Στα θετικά:

Έχω την εντύπωση ότι είναι ποιο γρήγορη και στο menu αλλά και στον browser από την 1.

και η δόνηση!!!

 

Στα ερνητικά:

παρατήρησα πολλά FC στο πληκτρολόγιο (δεν πρόλαβα να βάλω το htc). λογικά η εφαρμογή είναι γιατί το GIM δεν κάνει FC!

 

Το είδα κι εγώ. Αρκεί να ξανακατεβάσεις και να περάσεις το αρχείο fix που αναφέρω στο αρχικό post ή στο blog μου και θα διορθωθεί και αυτό. Αύριο μεθαύριο θα βγάλω μάλλον την 0.1 final η οποία στο αρχικό αρχείο της ROM θα περιέχει όλες τις διορθώσεις και ίσως κάποιες προσθήκες (multitouch maps ή/και browser κά).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...