Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις paid εφαρμογές μπορείς να τις δεις και να τις αγοράσεις, όταν βρίσκεσαι σε συγκεκριμένες χώρες πχ ΗΠΑ, Αγγλία κλπ. Εμείς για να μπορέσουμε να αγοράσουμε apps, πρέπει να χρησιμοποιήσουμε το Market Enabler. Αυτό είναι μια εφαρμογή μόνο για rooted ROMs και ουσιαστικά ξεγελάει το Market αντιγράφοντας κάποιες ρυθμίσεις χωρών που υποστηρίζουν paid apps.

 

Σχετικά με το A Online Radio. Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή από [ame=http://www.zshare.net/download/7266707655fc2d4e/]εδώ[/ame]. Δίνω το link γιατί είναι free εφαρμογή. Αποθήκευσέ την στο φάκελο tools του androidsdk και γράψε σε command prompt την εντολή:

adb install com.leadapps.android.radio.apk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της HTC στο Twitter της "BTW Droid Eris, Sprint Hero, AND HTC Hero in Europe/Asia...I can now tell you that Éclair with Sense will be offered for you all." νομίζω ότι, αν και δεν είναι ξεκάθαρο, μπορούμε να συμπεράνουμε ότι το Magic δεν παίρνει το καινούργιο Sense.

Νομίζω είναι γνωστή η τακτική της HTC να βγάζει ένα mayor update για κάθε συσκευή της.

Ευτυχώς το Hero έχει το ίδιο hardware περίπου με το magic και πιστεύω ότi θα υπάρξει καλό και λειτουργικό port.

Προσωπικά μου αρέσει πολύ το Sense UI αλλά δεν άντεχα να μένω στο 1.5. Είχα καιρό με CyanogenMod και πλέον δοκιμάζω το OpenEclair που είναι πολύ καλό btw αλλά έχει θεματάκια λόγω έλλειψης drivers...

Σημαντική έλλειψη της openeclair για να μη παρασείρω κανέναν..είναι ότι δε παίζιει βίντεο...ούτε YouTube...έχει έλειψη drivers για τα γραφικά...για αυτό και τη βγάζουν με το RamHack που πέρνεις ram από τη GPU μιας και δε τη χρησιμοποιείς...

 

Υ.Γ. To link για το openeclair δεν είναι η επίσημη σελίδα των developer του αλλά το δίνω γιατί έχει έτοιμα τα downloads και τα ports για Magic 32A.

To επίσημο thread για τα Dream και 32B είναι εδώ. Δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο για 32Α

 

Μαλλον εχεις το προηγουμενο radio γιατι στο καινουργιο δεν γινεται να την περασουμε (καλο ειναι να τα διευκρινιζουμε αυτα)

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα το HTC_IME στην VmAndroid 0.1 beta! και δουλεύει καλά! με 70 χαρακτήρες αλλά δουλεύει!

και ggogle maps 4.0,

αν και εσείς όπως και εμένα δεν μου αρέσει η αρχική οθόνη του android μπορείτε να υποκαταστήσετε το sense ui με αυτό. κάνει το κινητό πολύ όμορφο!

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα το HTC_IME στην VmAndroid 0.1 beta! και δουλεύει καλά! με 70 χαρακτήρες αλλά δουλεύει!

και ggogle maps 4.0,

αν και εσείς όπως και εμένα δεν μου αρέσει η αρχική οθόνη του android μπορείτε να υποκαταστήσετε το sense ui με αυτό. κάνει το κινητό πολύ όμορφο!

 

push email (gmail) εχεις ;

αναβουν τα led σε αναπαντητη κληση (notifications) ;

Link to comment
Share on other sites

push email (gmail) εχεις ;

αναβουν τα led σε αναπαντητη κληση (notifications) ;

 

# Δε λειτουργεί το push mail

# Δεν ανάβει η trackball για ειδοποίηση χαμένων κλήσεων και μηνυμάτων

μην ξεχνάμε είναι beta! αλλά είναι πολύ καλή!

Link to comment
Share on other sites

# Δε λειτουργεί το push mail

# Δεν ανάβει η trackball για ειδοποίηση χαμένων κλήσεων και μηνυμάτων

μην ξεχνάμε είναι beta! αλλά είναι πολύ καλή!

 

δεν εννοουσα το trackball αλλα το led στο πανω μερος του κινητου

 

Υ.Γ. Για τις αναγκες τις δικες μου η ελλειψη push, την καθιστα πρακτικα μη λειτουργικη

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοουσα το trackball αλλα το led στο πανω μερος του κινητου

 

Υ.Γ. Για τις αναγκες τις δικες μου η ελλειψη push, την καθιστα πρακτικα μη λειτουργικη

 

ούτε τα led λειτουργούν!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις το προηγουμενο radio γιατι στο καινουργιο δεν γινεται να την περασουμε (καλο ειναι να τα διευκρινιζουμε αυτα)

 

Ναι έχεις δίκιο...έχω το προηγούμενο radio. Δεν έκανα ποτέ το update...έχω χρησιμοποιήσει το sense ui παλιότερα αλλά με το παλιό radio.

 

Επίσης κάπου διάβαζα ότι έχουν υποσχεθεί το 2.1+sense UI στους φίλους μας του καναδούς...οπότε καλά είμαστε...θα δουλέψει σωστά σίγουρα και σε μας ακόμα και αν δεν το πάρουμε στην ευρώπη...

Βλέπω τα βίντεο από το legend και το desire και κολλάω πάλι με το sense ui!!

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοουσα το trackball αλλα το led στο πανω μερος του κινητου

 

Υ.Γ. Για τις αναγκες τις δικες μου η ελλειψη push, την καθιστα πρακτικα μη λειτουργικη

 

ούτε τα led λειτουργούν!

 

Έκανα το push mail να δουλέψει. Μένουν οι ειδοποιήσεις. Ίσως το βράδυ ή αύριο να βγει η beta2.

Link to comment
Share on other sites

Μη παιδεύεσαι με το sync... Κάνε αυτό που σου λέει ο jose1985beck στο παραπάνω ποστ. 2 απλά βηματάκια είναι. Export τις επαφές από outlook, import στο gmail και μετά αφήνεις το κινητό να κάνει τη δουλειά του χωρίς να καταλάβεις τίποτα. Όλες σου οι επαφές θα βρίσκονται στο κινητό. Απλά στο settings->data synchronization τσέκαρε το κουτάκι "contacts".

Έτσι θα συγχρονίζονται οι επαφές σου καθημερινά χωρίς να κάνεις τίποτα.

Το HTCsync ούτε εμένα μου δουλεύει...

 

Πώς κάνετε ρε παιδιά export τις επαφές από κάποιο κινητό στο Outlook?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το push mail να δουλέψει. Μένουν οι ειδοποιήσεις. Ίσως το βράδυ ή αύριο να βγει η beta2.

 

Βασίλη αυτό που μου λείπει στα mail είναι το htc mail που υπάρχει στο sense, υπάρχει δυνατότητα να ενσωματωθεί? ή κάποιο παρόμοιο?:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη αυτό που μου λείπει στα mail είναι το htc mail που υπάρχει στο sense, υπάρχει δυνατότητα να ενσωματωθεί? ή κάποιο παρόμοιο?:blink::blink::blink:

 

οχι δεν υπαρχει

μονο αν βρεις third party εφαρμογη στο market

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει

μονο αν βρεις third party εφαρμογη στο market

 

τί είναι third party? τώρα γράφω απο το κινητό με την vmandroid με το htc ime

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια destinator 9 για android που θα βρουμε?
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μολις παραγγειλα το magic απο γερμανο (ελληνικο ace)!

Θα ερχεται με αγγλικο μενου οποτε θα του βαλω την ελληνικη επισημη rom με το sense ui.

Ολες οι ψθστοm rom προσφερουν κατι σουπερ ιδιαιτερο ετσι ωστε να (ρισκαρω?) βαλω μια απο αυτες?Δεν ειμαι ανθρωπος που "χακαρει" πραγματα, θα το εκανα μονο αν αξιζε τον κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνετε ρε παιδιά export τις επαφές από κάποιο κινητό στο Outlook?

 

Δύο σενάρια μπορώ να σκεφτώ:

1) Μπορείς να αντιγράψεις τις επαφές σου στη SIM και μετά από εκεί να τις κάνεις εισαγωγή στο κινητό σου. Εάν δεν εμφανίζονται σωστά τα ονόματα, δοκίμασε τη λύση Νο 2.

 

2) Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το myphoneexplorer, για να κάνεις export τις επαφές σου από το SE σε csv αρχείο και μετά να κάνεις αυτό το αρχείο import στο http://www.google.com/contacts. Ενναλακτικά μπορείς να κάνεις export σε csv τις επαφές σου από το Outlook ή Outlook epxress, αν τις έχεις εκεί. Στη συνέχεια, όταν κάνεις sync το Magic, οι επαφές σου θα μεταφερθούν αυτόματα στο κινητό.

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά από το avatar σου φαίνεται να έχεις SE. Οπότε, μπορείς να ακολουθήσεις τη λύση No 2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά από το avatar σου φαίνεται να έχεις SE. Οπότε, μπορείς να ακολουθήσεις τη λύση No 2.

 

Χμμμ, δεν έχω ανανεωμένο avatar:(! Έχω NOKIA E51 και έτσι το ερώτημα παραμένει ακόμη! Βέβαια, έχω το αντίστοιχο πρόγραμμα της ΝΟΚΙΑ όπως έχει η SE το myphone explorer. Δεν ξέρω όμως εάν αυτό το πρόγραμμα της ΝΟΚΙΑ δημιουργεί csv αρχείο. Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογισμικό για τα Nokia, το Nokia Ovi Suite, το οποίο μπορείς να χρησιμοποιήσεις αντί του myphoneexplorer που αναφέρω παραπάνω. Η φιλοσοφία είναι η ίδια. Μεταφέρεις τις επαφές στο PC και μετά στο gmail.

 

Σίγουρα θα υπάρχει τρόπος να κάνεις export τις επαφές σου από το λογισμικό της Nokia, τουλάχιστον στο Outlook, αν όχι και σε csv.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογισμικό για τα Nokia, το Nokia Ovi Suite, το οποίο μπορείς να χρησιμοποιήσεις αντί του myphoneexplorer που αναφέρω παραπάνω. Η φιλοσοφία είναι η ίδια. Μεταφέρεις τις επαφές στο PC και μετά στο gmail.

 

Σίγουρα θα υπάρχει τρόπος να κάνεις export τις επαφές σου από το λογισμικό της Nokia, τουλάχιστον στο Outlook, αν όχι και σε csv.

 

 

Το έχω το προγραμματάκι που αναφέρεις. Έχω περασμένες όλες τις επαφές μου εκεί. Θα κοιτάξω αύριο που θα πάω γραφείο εάν μπορούν να γίνουν εξαγωγή σε csv!

To θέμα θα είναι ότι εάν δεν γίνεται εξαγωγή ΠΩΣ θα περάσω τις επαφές σε outlook μιας και ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι απίθανο να μην υπάρχει τρόπος εξαγωγής των επαφών. Ακόμα κι έτσι να είναι, για όλα υπάρχει λύση. Βέβαια, δε βρίσκω κανένα λόγο να ασχοληθούμε παραπάνω, από τη στιγμή που δε δοκίμασες το συγκεκριμένο τρόπο που είναι και ο πιο εύκολος. Αν βρεις δυσκολία, γράψε ένα post και το ξανασυζητάμε.
Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω ενα μαυρο , πολυ ωραιο και φαινεται να εχει πολλες δυνατοτητες. Ενα πραγμα μου εχει σπασει τα νευρα και αυτο ειναι οτι καθε επαφη μου ξεκιναει το ονομα του με κεφαλαιο γραμμα , πχ Γιωργος Ταδε . οταν παω να στειλω ενα μυνημα και πατησω το πρωτο γραμμα χωρις να εχω γυρισει σε κεφαλαια δεν το βρισκει , πχ αν πατησω γ το Γιωργος δεν το βγαζει. Υπαρχει καποια δυνατοτητα να το κανουμε να ψαχνει ακομα και οταν του βαζω μικρο γραμμα για αρχικο ονοματος/επιθετου?

 

ειναι λιγο σπασιμο να πρεπει να πατησω shift να ενεργοποιησει τα κεφαλαια και μετα να ψαχνω στα ονοματα...

 

 

Α και μεγαλο μειον που δεν εχει αντιστοιχο του ovi maps του 5800

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...