Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Google Add-on τι περιλαμβάνει; Είναι απαραίτητο;

 

Επίσης, προτείνεις περισσότερο αυτή τη rom από την official της T-Mobile;

 

Το google add-on περιλαμβάνει τις εφαρμογές τις google (market, gmail, youtube κλπ). Καταλαβαίνεις ότι είναι απαραίτητο.

 

Αυτή τη στιγμή έχω τη Cyanogen και μπορώ να πω ότι είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με τη ROM της T-mobile. Δεν έχουν σημαντικές διαφορές, για να μπορέσω να ξεχωρίσω κάποια από τις δύο. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις και τις δύο και να κρατήσεις αυτή που σου ταιριάζει περισσότερο. Εξάλλου, με το nandroid backup/restore είναι εύκολο να επιστρέψεις σε όποια από τις δύο θέλεις χωρίς κόπο. Βέβαια, εάν το πρόβλημα με το google add-on επιμένει, η T-mobile είναι μονόδρομος σε 2.2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ εγκατεστησα την Cyanogen αλλά δέν όταν καλούσα το κινητό από σταθερό, έδειχνε ότι ήταν κατειλημένο. Επίσης δεν υπήρχε το market στα προγράμματα.

Καμμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να σταματήσουμε διάφορα προγράμμα από το να τρέχουν στο background? Μπορεί να τα κλείνω με το task killer αλλά εντός λεπτού ξανατρέχουν. Προγράμματα όπως τα μνμ , ο καιρός και διάφορα τέτοια.Αναφέρομαι στην cyanogen 6.1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να σταματήσουμε διάφορα προγράμμα από το να τρέχουν στο background? Μπορεί να τα κλείνω με το task killer αλλά εντός λεπτού ξανατρέχουν. Προγράμματα όπως τα μνμ , ο καιρός και διάφορα τέτοια.Αναφέρομαι στην cyanogen 6.1

 

Υπάρχουν μερικά προγράμματα που απαιτούνται από το λειτουργικό να τρέχουν μόνιμα.

Γενικά δεν ενδείκνυται η εγκατάσταση task killer στο 2.2 Πρέπει να αποφεύγεται.

Link to comment
Share on other sites

Εάν και αυτό δε δουλέψει, δοκιμάστε να κάνετε format την SD και ξανά καθαρή εγκατάσταση. Τέλος, εάν και αυτό δε φέρει αποτέλεσμα, θα δοκίμαζα να κάνω την εγκατάσταση της ROM (ROM + port) και, αφού φορτώσει μια φορά το κινητό, να εγκατασήσω το google add-on.

 

Αφού δοκίμασα όλα τα άλλα είπα να κάνω και το τελευταίο, δλδ πρώτα να ανοίξω το κινητό. Αφού το άνοιξα είπα να δω αν θα τρέχουν μάρκετ και λοιπά χωρίς το addon και να πράξω ανάλογα. και τελικα δεν χρειάστηκε. όλα είναι μια χαρά!

μια τελευτάια ερώτηση! πως βάζω το app2sd;

ευχαριστώ εκ των προτέρων αλλά και για κάθε βοήθεια που πήρα!

EDIT: στην sd δημιουργήθηκε ενας φάκελος Android, τον χρειαζόμαστε;

Υπάρχουν μερικά προγράμματα που απαιτούνται από το λειτουργικό να τρέχουν μόνιμα.

Γενικά δεν ενδείκνυται η εγκατάσταση task killer στο 2.2 Πρέπει να αποφεύγεται.

δηλαδή να μην βάλω task killer;

Edited by Jokerman54

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Οπως απάντησα και πιό πάνω οχι.

http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

Edited by costas1959
Link to comment
Share on other sites

Οπως απάντησα και πιό πάνω οχι.

 

το είπα επειδή εγώ έβαλα άλλη ROM. Τ-mobile 2.2.1! ευχαριστώ πάντως

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. για οσους εχουν την 6,1, απο μπαταρια πως παει? εγω εχω θεματακι με την μπαταρια... με bloototh handsfree και περιπου με 6 ωρες την ημερα wifi on δεν μου κραταει πανω πανω απο 8-9 ωρες η μπαταρια... τα εχει παιξει η μπαταρια μ? τι στον κορακα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το είπα επειδή εγώ έβαλα άλλη ROM. Τ-mobile 2.2.1! ευχαριστώ πάντως

 

Και εγώ αυτήν την rom έχω εγκαταστήσει και μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Στην αρχή είχα βάλει το πρώτο kernel που έδινε ο developer και μετά 2 ημέρες έκανα flash το kernel με το OCing χωρίς να το κάνω OC (614MHz). Και πάλι όλα δουλεύουν O.K.. Εχετε βάλει κάποιο theme ή launcher και ποιό. Καμμιά ιδέα για widgets ; Τι χρησιμοποείτε;

 

 

καλησπερα.. για οσους εχουν την 6,1, απο μπαταρια πως παει? εγω εχω θεματακι με την μπαταρια... με bloototh handsfree και περιπου με 6 ωρες την ημερα wifi on δεν μου κραταει πανω πανω απο 8-9 ωρες η μπαταρια... τα εχει παιξει η μπαταρια μ? τι στον κορακα!

Εκανες wipe battery statistics?

Λαμβάνει κανονικά κλήσεις το κινητό;

 

Ευχαριστώ.

Edited by costas1959
Link to comment
Share on other sites

Εκανες wipe battery statistics?

Λαμβάνει κανονικά κλήσεις το κινητό;.

 

ναι εννοείτε ότι έκανα wipe... και δουλεύει κανονικά το κινητό, κλhσεις, μηνύματα, market, κάμερα, wifi, 3g.. 2 μέρες τώρα δεν έχω δει fc ούτε κάτι να μην δουλεύει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι εννοείτε ότι έκανα wipe... και δουλεύει κανονικά το κινητό, κλhσεις, μηνύματα, market, κάμερα, wifi, 3g.. 2 μέρες τώρα δεν έχω δει fc ούτε κάτι να μην δουλεύει..

 

Μπορείς να δώσεις τα links της cyanogen 6.1 που εγκατέστησες γιατί το δικό μου κινητό δεν λάμβανε κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις τα links της cyanogen 6.1 που εγκατέστησες γιατί το δικό μου κινητό δεν λάμβανε κλήσεις

 

http://forum.cyanogenmod.com/topic/2327-cyanogenmod-61-for-ds-they-said-it-couldnt-do-that-v610-rc1-10272010/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. για οσους εχουν την 6,1, απο μπαταρια πως παει? εγω εχω θεματακι με την μπαταρια... με bloototh handsfree και περιπου με 6 ωρες την ημερα wifi on δεν μου κραταει πανω πανω απο 8-9 ωρες η μπαταρια... τα εχει παιξει η μπαταρια μ? τι στον κορακα!

 

http://forum.cyanogenmod.com/topic/9044-61rc1-battery-drain/

Εδώ υπάρχει η λύση στο πρόβλημά σου απότι φαίνεται.

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω την Cyanogen 6.1.0 χωρίς να αλλάξω το ratio και το spl??

Μιλάω για αυτήν.

Το ξέρω ότι το ratio που έχω είναι το σωστό αλλά δεν λεεί κάτι για το spl

 

Τα χαρακτηριστικά μου

Radio:6.35.10.18

SPL:1.76.2007

HTC Saphire 32A (Magic)

Radio:6.35.10.18

SPL:1.76.2007

RCMagic 3.0

Link to comment
Share on other sites

http://forum.cyanogenmod.com/topic/9044-61rc1-battery-drain/

Εδώ υπάρχει η λύση στο πρόβλημά σου απότι φαίνεται.

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

 

μάλιστα.. άλλαξα kernel και βλέπουμε...

thanks ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το google add-on περιλαμβάνει τις εφαρμογές τις google (market, gmail, youtube κλπ). Καταλαβαίνεις ότι είναι απαραίτητο.

 

Όλα αυτά υπάρχουν ήδη στη rom. Κατά συνέπεια με τον ένα η τον άλλο τρόπο όλα είναι εγκατεστημένα.

 

Βασίλη οφείλω και εγώ με τη σειρά μου να σου πω ένα μπράβο και ένα ευχαριστώ για την εκπληκτική δουλειά που έχεις κάνει εδώ και τη βοήθεια που προσφέρεις σε όλους τους κατόχους Magic και όχι μόνο.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω την Cyanogen 6.1.0 χωρίς να αλλάξω το ratio και το spl??

Μιλάω για αυτήν.

Το ξέρω ότι το ratio που έχω είναι το σωστό αλλά δεν λεεί κάτι για το spl

 

Τα χαρακτηριστικά μου

Radio:6.35.10.18

SPL:1.76.2007

 

Μάλλον δεν θα έχεις πρόβλημα. Αλλά πρόσεξε και τα κάτωθι:

 

Not Working Features:

 

-Problems with stock camera.apk

-Use anCorder(beta) and ToyCam from Market for video recording and camera

Link to comment
Share on other sites

χμμ δεν τον πρόσεξα αυτό είναι η αλήθεια!

Ευχαριστώ πολύ πάντως

HTC Saphire 32A (Magic)

Radio:6.35.10.18

SPL:1.76.2007

RCMagic 3.0

Link to comment
Share on other sites

Το google add-on περιλαμβάνει τις εφαρμογές τις google (market, gmail, youtube κλπ). Καταλαβαίνεις ότι είναι απαραίτητο.

 

Αυτή τη στιγμή έχω τη Cyanogen και μπορώ να πω ότι είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με τη ROM της T-mobile. Δεν έχουν σημαντικές διαφορές, για να μπορέσω να ξεχωρίσω κάποια από τις δύο. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις και τις δύο και να κρατήσεις αυτή που σου ταιριάζει περισσότερο. Εξάλλου, με το nandroid backup/restore είναι εύκολο να επιστρέψεις σε όποια από τις δύο θέλεις χωρίς κόπο. Βέβαια, εάν το πρόβλημα με το google add-on επιμένει, η T-mobile είναι μονόδρομος σε 2.2.

 

Στην cm 6 δεν μου δουλευε καλα η καμερα (καθολου βιντεο και πολλες επανεκκινισεις στις φωτο). Αυτο αλλαξε στην 6.1?

Link to comment
Share on other sites

Στην cm 6 δεν μου δουλευε καλα η καμερα (καθολου βιντεο και πολλες επανεκκινισεις στις φωτο). Αυτο αλλαξε στην 6.1?

 

Δεν ειχα περασει καθολου την 6 για να ξερω αν ηταν δικο σου προβλημα η γενικο... παντως στην 6.1 δεν εχω δει κατι τετοιο.. γενικα ειναι πολυευχαριστημενος, ειδικα απ τη στιγμη που αλλαξα τον kernel στον παλιο, η μπαταρια μου κραταει καπου στις 20 ωρες με ολη μερα wifi, kai blutooth hands free! :rolleyes::rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα περασει καθολου την 6 για να ξερω αν ηταν δικο σου προβλημα η γενικο... παντως στην 6.1 δεν εχω δει κατι τετοιο.. γενικα ειναι πολυευχαριστημενος, ειδικα απ τη στιγμη που αλλαξα τον kernel στον παλιο, η μπαταρια μου κραταει καπου στις 20 ωρες με ολη μερα wifi, kai blutooth hands free! :rolleyes::rolleyes:

 

Ηταν γενικο, γιατι ειχε γραφτει απο πολλους και στο φορουμ του cyanogen. Προς το παρον εχω μεινει στην rcmagic, το σκεφτομαι ομως για tmobile 2.2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. βρηκα το κινητακι απο ebay 175e και λεω να το παρω αλλα δεν αναφερει οτι ειναι ξεκλειδωτο. ειναι της voda και λογικα δεν περνει αλλη καρτα ετσι? ειναι δυσκολο να το κανω μονος μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. βρηκα το κινητακι απο ebay 175e και λεω να το παρω αλλα δεν αναφερει οτι ειναι ξεκλειδωτο. ειναι της voda και λογικα δεν περνει αλλη καρτα ετσι? ειναι δυσκολο να το κανω μονος μου?

 

Προσωπικα αυτη την εποχη δε θα πηγαινα σε ματζικ. Στα ιδια λεφτα υπαρχουν νεοτερα κινητα με καλυτερους επεξεργαστες δες optimus 540,se x8.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα και απο μενα. βρηκα το κινητακι απο ebay 175e και λεω να το παρω αλλα δεν αναφερει οτι ειναι ξεκλειδωτο. ειναι της voda και λογικα δεν περνει αλλη καρτα ετσι? ειναι δυσκολο να το κανω μονος μου?

 

Το sim unlock το πληρώνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχει αναφερθει πολλες φορες το θεμα αλλα ειναι μικρη ερωτηση:

πως γινεται να στελνω μικρα(οχι ολα μεγαλα)ελληνικα γραμματα με handcent και htc_ime mod?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...