Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσες μέρες έχουν περάσει από τότε που έκανες εγκατάσταση;

Εκανες διαγραφή στατιστικής μπαταρίας πριν το flashing?

 

Δεν έκανα κάτι τέτοιο.ΕΠομένως λέτε οτι κάτι δεν έκανα σωστά. Να την ξαναβάλω; Ούτε wipe έκανα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έκανα κάτι τέτοιο.ΕΠομένως λέτε οτι κάτι δεν έκανα σωστά. Να την ξαναβάλω; Ούτε wipe έκανα.

 

Για δοκίμασε να την ξαναβάλεις αφου κάνεις wipe και wipe battery statistics (ή κάτι τέτοιο) και δούλεψέ το για 1-2 μέρες δηλαδή πλήρη φόρτιση, πλήρη αποφόρτιση και μετά έλεγξέ το.

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στα αρχεία της ROM και δε βρήκα τα στοιχεία εκείνα που χρειάζονται για να δουλέψει το htc sync. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για συχρονισμό. Εναλλακτικά, μπορώ να προτείνω το myphoneexplorer, το οποίο ίσως είναι γνωστό σε όσους είχαν SE κι εδώ κι ένα μήνα είναι διαθέσιμο και στους κατόχους κινητών με Android.

 

Δοκίμασα να απενεργοποίσω το usb debugging αλλά δεν συγχρονίστηκε.Έβαλα το my phone explorer 1.8.0 που ανέφερες και συγχρόνισε μια χαρα!:lol::lol:vman τρελανε μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να απενεργοποίσω το usb debugging αλλά δεν συγχρονίστηκε.Έβαλα το my phone explorer 1.8.0 που ανέφερες και συγχρόνισε μια χαρα!:lol::lol:vman τρελανε μας!!!!

 

 

Ακόμη ένα μπράβο στον Vman έβαλα και εγώ το my phone explorer 1.8.0 και δουλεύει άψογα. Εύκολο και γρήγορο, όποιος έχει θέμα με sync ας το δοκιμάσει.

HTC Saphire 32A (Magic)

Rom:CM 6.1.0-RC0-DS

Radio:6.35.16.19

SPL:1.76.2007

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα magic (της κοπέλας μου) και θέλω να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση για να το στείλω για εγγύηση (πρόβλημα στο ακουστικό). Έχει amon_ra recovery, canogen rom, μέχρι και splash screen αλλαγμένη. Πως έρχεται στη μαμά κατάσταση για να το επιστρέψω?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα magic (της κοπέλας μου) και θέλω να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση για να το στείλω για εγγύηση (πρόβλημα στο ακουστικό). Έχει amon_ra recovery, canogen rom, μέχρι και splash screen αλλαγμένη. Πως έρχεται στη μαμά κατάσταση για να το επιστρέψω?

 

δεν το εχω δοκιμασει αλλα ισως δουλευει: να το πας σε fastboot mode και να τρεξεις το επισημο RUU απο κει.Ας το επιβεβαιωσει καποιος.

Εγω ειχα κατεβασει ενα sapp.img που εγκαταστησε μια επισημη εκδοση και μετα το αναβαθμισα με το RUU απο fastboot.

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω την εντύπωση πως τρέχοντας απλά το RUU της επίσημης επαναφέρει την συσκευή σε πλήρως stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως τρέχοντας απλά το RUU της επίσημης επαναφέρει την συσκευή σε πλήρως stock κατάσταση.

 

Ακριβώς. Έχει αναφερθεί πολλές φορές σ' αυτό του thread. Σε περίπτωση που δεν επανέλθει, το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.επειδη ενας φιλος μου θελει να το παρει και του βρηκα ενα αλλα ο λογος που το θελει ειναι αποκλειστικα το flash.να βλεπει βιντεακια δηλαδη.ειδα καποιες σελιδες πισω αλλα δεν εβγαλα ακρη.παιζει ρολο η εκδοση android?τελικα παιζει βιντεακια κανονικα ειτε με τον δικο του η με skyfire κτλ?θα με υποχρεωνατε αν μου το διευκρινιζατε γιατι αυριο θελει να το παραγγειλει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.επειδη ενας φιλος μου θελει να το παρει και του βρηκα ενα αλλα ο λογος που το θελει ειναι αποκλειστικα το flash.να βλεπει βιντεακια δηλαδη.ειδα καποιες σελιδες πισω αλλα δεν εβγαλα ακρη.παιζει ρολο η εκδοση android?τελικα παιζει βιντεακια κανονικα ειτε με τον δικο του η με skyfire κτλ?θα με υποχρεωνατε αν μου το διευκρινιζατε γιατι αυριο θελει να το παραγγειλει.ευχαριστω

 

Aν θέλει flash μάλλον θα πρέπει να πάει σε κάτι πιο καινούριο. Βιντεάκια από το youtube μπορεί να δει κανονικά μέσω της ομώνυμης εφαρμογής, αλλά για flash μάλλον δεν θα τον βολέψει το magic. Επίσης ο skyfire 4 στα 5 video δεν καταφέρνει να τα παίξει. Παίζει ρόλο και η έκδοση του android αλλά και η συσκευή. Την τελευταία έκδοση του android (froyo 2.2) λοιπόν θα μπορέσει να τη βάλει (όχι με official update) αλλά flash δεν θα έχει...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Aν θέλει flash μάλλον θα πρέπει να πάει σε κάτι πιο καινούριο. Βιντεάκια από το youtube μπορεί να δει κανονικά μέσω της ομώνυμης εφαρμογής, αλλά για flash μάλλον δεν θα τον βολέψει το magic. Επίσης ο skyfire 4 στα 5 video δεν καταφέρνει να τα παίξει. Παίζει ρόλο και η έκδοση του android αλλά και η συσκευή. Την τελευταία έκδοση του android (froyo 2.2) λοιπόν θα μπορέσει να τη βάλει (όχι με official update) αλλά flash δεν θα έχει...

 

Σε ευχαριστώ Φιλε μου με έσωσες Δηλαδή πχ το x8 το galaxy 3 η το joy 845 παίζουν Δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ενας φιλος εχει ενα magic 32a και θελει να μπορει να στελνει με bt αρχεια,υπαρχει απλος τροπος να γινει αυτο η πρεπει να παει σε cooked root κτλ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σε ολους ενας φιλος εχει ενα magic 32a και θελει να μπορει να στελνει με bt αρχεια,υπαρχει απλος τροπος να γινει αυτο η πρεπει να παει σε cooked root κτλ?

 

Bluetooth file transfer. Θα το βρει στο market free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να το αναφερω,το ειχαμε βαλει αλλα εβγαζε σφαλμα (obex ftp)return value is false οποτε κατι κανουμε λαθος,thanks athanaso77

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να το αναφερω,το ειχαμε βαλει αλλα εβγαζε σφαλμα (obex ftp)return value is false οποτε κατι κανουμε λαθος,thanks athanaso77

 

Το bluetooth δουλεύει μετά την έκδοση 2.0 του Android. Μου είχε δουλέψει, όμως μόνο περιστασιακά και όχι πλήρως, στην stock 1.5 (χωρίς Sense UI). Οπότε, το καλύτερο που έχει να κάνει ο φίλος σου, εάν θέλει να χρησιμοποιεί το bluetooth, είναι να βάλει είτε τη 2.1 ROM της Rogers (με Sense) ή σε 2.2 ROM χωρίς Sense UI, τη ROM του Cyanogen ή της T-mobile.

Link to comment
Share on other sites

*edit τελικα του εβαλα την rogers v6 και ολα καλα λιγο που το δοκιμασα μια χαρα μου φανηκε και το bt δουλευει ρολοι,τρελαθηκε ο φιλος μου,ευχαριστω για τις προτασεις-συμβουλες Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να δώσω και εγώ λίγο feedback.

 

Καταρχήν είναι μακράν το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ.

 

Σε ότι αφορά τις ROM, εδώ και καιρό έχω καταλήξει σε αυτή (CM6-Minimou), η οποία είναι 2.2, πολύ γρήγορη, σταθερότατη και με εντυπωσιακή διάρκεια μπαταρίας. Δοκιμάστε την όσοι θέλετε, έχω δοκιμάσει αρκετές.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=735841

 

Συνεχίζοντας από το προηγούμενο Post μου:

 

Το παλικάρι που έφτιαξε τη minimou (που ήταν μακράν η καλύτερη rom από όσες είχα δοκιμάσει στο xda), έφτιαξε ένα καινούριο Project: Minidoudou.

 

Συγκεκριμένα μπορείτε να πάτε εδώ: http://minidoudou.joelcogen.com και να "χτίσετε" τη rom σας βάζοντας ακριβώς αυτά που σας χρειάζονται (browsers, launchers, kernels, apps etc). H rom βασίζεται στην Cyanogenmod 6.1RC. Χρησιμοποιώ rom φτιαγμένη από εκεί 10 μέρες και είμαι πλήρως ικανοποιημένος.

 

Περισσότερα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=834868

 

Δοκιμάστε το :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ελπίζω να είστε όλοι καλά

Το HTC Magic Vf Version απο πλαίσιο, και θέλω να ξέρω εάν γίνεται αναβάθμιση σε android 2.1 με επίσημη ενημέρωση, χωρίς αλλαγή ROM. Συγγνώμη εάν η ερώτηση έχει ξαναγίνει, κοίταξα καμποσες σελίδες, αλλά δεν προλαβαίνω να τις διαβάσω όλες.

Ακόμα, θα υπάρχει πρόβλημα με sim Cosmote και internet απο cosmote?

ευχαριστώ εκ προοιμίου

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσημη αναβάθμιση όχι. Επίσης, η συσκευή σου δεν είναι sim locked και κατά συνέπεια λειτουργεί και με sim από άλλους provider.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΓΝΩΜΗ αν το έχε ρωτήσει ξανά κάποιος φίλος, αλλά πιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα για gps στο αγαπημένο μας magic? Δοκίμασα αρκετά sygic i go κλπ αλλά επειδή μένω σε πυκνοκατοικημένη περιοχή δεν έβρισε δορυφόρο ούτε με αίτηση στα ΚΕΠ!! και δεν μπορούσα αν δω πιο δίνει καλύτερα οδηγίες κλπ ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Υ.Γ. στη μέση του δρόμου που προσπάθησα πάλι να ψάξει δορυφόρο πάλι τίποτα ποιος είναι ο μέσος όρος αναμονής να δω μήπως έχω πρόβλημα με την ROM κλπ

Edited by tsak612
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο δικό μου κλειδώνει σε δευτερόλεπτα ανεξαρτήτως προγράμματος πλοήγησης. Με το iGO My Way έχω μείνει ευχαριστημένος πάντως από θέμα πλοήγησης. Με το Sygic όχι τόσο και το NDrive δεν το έχω τεστάρει ακόμα για να εκφέρω άποψη. Φοράω στο Magic την T-Mobile 2.2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω την Splash screen στο κινητό μου. Θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρώ την splash screen της Vodafone ώστε σε περίπτωση που πάθει κάτι να και πρέπει να το πάω στο service να το γυρίσω στην παλία s.c

 

Ευχαριστώ

HTC Saphire 32A (Magic)

Radio:6.35.10.18

SPL:1.76.2007

RCMagic 3.0

Link to comment
Share on other sites

Fipi για να το πας στο service το splash screen δεν σε σώζει δυστυχώς θα πρέπει να βάλεις μέσω RUU την επίσημη ROM της Vodafone ( link έδωσε ο vman σε δικια μου ερώτηση κάπου στα τελευτάια 100post αν θυμάμαι!!) αν θέλεις γενικά να το αλλάξεις υπάρχουν διάφοροι τρόπου...

ilka71 έβαλα το igo8 αλλά κολλούσε πάρα πολύ ίσως επειδή δεν είχε βρεί δορυφόρο αλλά κολλούσε μέσα στο μενού του κλπ οπότε δεν θα έλεγα ότι είναι η καλύτερη λύση( την οποία και ψάχνω...)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποσα igo8 υπαρχουν για android γιατι εχω δει 2-3 ονοματα?

 

Για τη συγκεκριμένη ανάλυση, το iGO My Way παίζει σίγουρα πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...