Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ ενδιαφερον! Προς τα τελη του μηνα απ οτι καταλαβα θα αρχισουν οι πρωτες αναβαθμισεις, αν ισχυει το αρθρο. Πιο πολυ βεβαια θα ψηνομουν να εδινε η htc τον κωδικα του 2.1 για τις συσκευες της...

 

μα σημερα λεει αρχιζουν οι πρωτες αναβαθμισεις, καπου θα το βρουμε, στο τελος του μηνα θα εχουν ολοκληρωθει οι αναβαθμισεις...α και ειναι για το mytouch 3g 1.0 που ειναι 32b...αλλα αυτοι θα τα αναβαθμισουν ολα καποια στιγμη, και το 1.2, αρα...:D

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα σημερα λεει αρχιζουν οι πρωτες αναβαθμισεις, καπου θα το βρουμε, στο τελος του μηνα θα εχουν ολοκληρωθει οι αναβαθμισεις...α και ειναι για το mytouch 3g 1.0 που ειναι 32b...αλλα αυτοι θα τα αναβαθμισουν ολα καποια στιγμη, και το 1.2, αρα...:D

 

Σωστος εγω μπερδευτηκα. Αντε να δουμε τι καλουδια θα φτιαξουν τα παιδια του xda.

Link to comment
Share on other sites

εβαλε κανεις rcmagic v5.0?την εβαλα εγω και πιστευω οτι ειναι πολυ καλη, μονο ενα reloading εκανε το sense οση ωρα το χω και ηταν σε μεγαλο κολημα.

 

παιδιά καλησπέρα....

μόλις τώρα την δοκιμάζω αλλά έχω πρόβλημα μου λέει οτι έχει πολύ χαμηλή μνήμη η συσκευή και δεν με αφήνει να εγκαταστήσω τις εφαρμογές μου

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα....

μόλις τώρα την δοκιμάζω αλλά έχω πρόβλημα μου λέει οτι έχει πολύ χαμηλή μνήμη η συσκευή και δεν με αφήνει να εγκαταστήσω τις εφαρμογές μου

 

ναι ειχε ενα προβλημα και βγημε 5.0 με fix αν θες να το κατεβασεις δες στο 3ο post στο thread του cappy.Η αλλιως περιμενε την 6.0 που βγαζει ο cappy. ειναι τοσες πολλες που δεν ξερω ποια να διαλεξω...:lol:

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

ναι ειχε ενα προβλημα και βγημε 5.0 με fix αν θες να το κατεβασεις δες στο 3ο post στο thread του cappy.Η αλλιως περιμενε την 6.0 που βγαζει ο cappy. ειναι τοσες πολλες που δεν ξερω ποια να διαλεξω...:lol:

 

αυτήν απο το τρίτο post έχω κατεβάσει και μου έκανε αυτό το πρόβλημα.... θα περιμένω!

Link to comment
Share on other sites

αυτήν απο το τρίτο post έχω κατεβάσει και μου έκανε αυτό το πρόβλημα.... θα περιμένω!

 

αφου εβαλε fix και πρεπει να το εβαλε στο 3ο post...χτες ισως, το εβαλα και ειχα 88mb δεν ξερω αν επρεπε παραπανω...

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω.Με ενα HD2 εχω συγχρονισει τις επαφες μου στον υπολογιστη.Θελω να παρω τις επαφες απο τον υπολογιστη και να τις βαλω σε ενα HTC Magic.Τοχα κανει παλαιοτερα αλλα δεν θυμαμαι πως....κανοντας extract τις επαφες και καπως ετσι τοκανα και τις πηρε.

Μπορει ακποιος να με βοηθησει πως να το κανω βημα βημα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω.Με ενα HD2 εχω συγχρονισει τις επαφες μου στον υπολογιστη.Θελω να παρω τις επαφες απο τον υπολογιστη και να τις βαλω σε ενα HTC Magic.Τοχα κανει παλαιοτερα αλλα δεν θυμαμαι πως....κανοντας extract τις επαφες και καπως ετσι τοκανα και τις πηρε.

Μπορει ακποιος να με βοηθησει πως να το κανω βημα βημα.

 

Ευχαριστω.

 

πως τις έχεις αποθηκευσει?τι αρχειο ειναι vcard?τι?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αρκετες μερες που εχω την cappy 4.2 (πιο πριν ειχα cm6), μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος, αφου δουλευουν τα παντα. Ειδικα το βιντεο και η αργοπορια του gps που ηταν και το κυριο παραπονο μου απο την cm6. Επισης κραταει και πιο πολυ η μπαταρια.

Στα αρνητικα θα εβαζα οτι ειναι πιο αργη απο την cm6 και με το sense σερνεται ακομα πιο πολυ οποτε πηγα κατευθειαν στον launcher pro. Eπισης ο cappy, ναι μεν εχει βγαλει τις εφαρμογες της ροτζερς αλλα την εχει υπερφορτωσει με αλλες δικες του, τις οποιες ξεφορτωθηκα με το titanium backup (με τo native δε γινοταν η απεγκατασταση).

 

Δυο ερωτησεις μονο:

Ενα αρχειακι eu gps fix που κυκλοφορει απλα το κανουμε install απο τη recovery ή θελει κατι αλλο?

Το widget power control που υπηρχε και στην cm6 ειχε καποιες επιπλεον επιλογες, οπως να το κανεις διαφανο ή να προσθαφαιρεσεις κουμπια, στην εκδοση του cappy που ειναι αυτες οι ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο αρχισα να βλεπω paid apps στο μαρκετ.συμβαινει σε κανεναν αλλο;

 

Ειχα ενεργοποιησει το market enabler για λιγες μερες αλλα παρολο που μπορουσα να ψαξω paid apps οταν εκανα browse δεν υπηρχε tab για paid αλλα μονο top free και just in.

Πριν απο λιγες ωρες εμφανιστηκε ενα tab top paid.απενεργοποιησα το marked enabler και ειναι ακομα εκει και μαλιστα με τιμες σε ευρω!

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

 

Edit:απο οτι καταλαβα ειναι καποιο μπερδεμα που δημιουργησε το market enabler. Sorry για το ακυρο ποστ!

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο αρχισα να βλεπω paid apps στο μαρκετ.συμβαινει σε κανεναν αλλο;

 

Ειχα ενεργοποιησει το market enabler για λιγες μερες αλλα παρολο που μπορουσα να ψαξω paid apps οταν εκανα browse δεν υπηρχε tab για paid αλλα μονο top free και just in.

Πριν απο λιγες ωρες εμφανιστηκε ενα tab top paid.απενεργοποιησα το marked enabler και ειναι ακομα εκει και μαλιστα με τιμες σε ευρω!

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

 

Edit:απο οτι καταλαβα ειναι καποιο μπερδεμα που δημιουργησε το market enabler. Sorry για το ακυρο ποστ!

 

να παρει και καποια στιγμη μου δημιουργησες μεγαλη "ελπιδα":lol:

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

πως τις έχεις αποθηκευσει?τι αρχειο ειναι vcard?τι?

 

Δεν ξερω συνδεσα το HD2 με τον υπολογιστη εκανε συγχρονισμο και περαστηκαν οι επαφες απο το τηλεφωνο στον υπολογιστη....τις δε επαφες στον υπολογιστη τις βλεπω ανοιγοντας το microsoft outlook.Τωρα θελω να τις παρω απο τον υπολογιστη να τις βαλω σε ενα magic.To magic δεν συγχρονιζει οπως το hd2...τοχα κανει παλαιοτερα κανοντας εxctract τις επαφες στην επιφανεια εργασιας και μετα κατι αλλο αλλα δεν θυμαμαι τι και πηγαν στο magic.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω συνδεσα το HD2 με τον υπολογιστη εκανε συγχρονισμο και περαστηκαν οι επαφες απο το τηλεφωνο στον υπολογιστη....τις δε επαφες στον υπολογιστη τις βλεπω ανοιγοντας το microsoft outlook.Τωρα θελω να τις παρω απο τον υπολογιστη να τις βαλω σε ενα magic.To magic δεν συγχρονιζει οπως το hd2...τοχα κανει παλαιοτερα κανοντας εxctract τις επαφες στην επιφανεια εργασιας και μετα κατι αλλο αλλα δεν θυμαμαι τι και πηγαν στο magic.

 

Ωραια κανε τις επαφες extract σε vcard, ανεβασε τες στο gmail και μετα κανε συγχρονισμο απο το κινητο σου με το gmail.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια κανε τις επαφες extract σε vcard, ανεβασε τες στο gmail και μετα κανε συγχρονισμο απο το κινητο σου με το gmail.

otan λες να τις ανεβασω στο gmail μετα απο ωψαρδ τι εννοεις και πως γινετε συγχρονισμος?

Link to comment
Share on other sites

otan λες να τις ανεβασω στο gmail μετα απο ωψαρδ τι εννοεις και πως γινετε συγχρονισμος?

 

Πας στο gmail σου, επαφες ->περισσοτερες ενεργειες->εισαγωγη και ανεβαζεις το αρχειο vcard ή csv (αναλογα πως τις εχεις σωσει). Aπο τη στιγμη που εχεις δηλωσει το mail σου οταν πρωτοανοιξες τη συσκευη σου ο συγχρονισμος μπορει να γινει και αυτοματα, διαφορετικα χειροκινητα μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης σου. Κανε ενα search στο thread παρομοιες ερωτησεις εχουν απαντηθει πολυ αναλυτικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τα φωτα σας γιατι θα τρελαθω,θελω να βαλω νεα ρομ (εχω την εργοστασιακη ακομα) αλλα δεν μπορω με τιποτα να συγχρονισω το κινητο με το htc sync.εκανα hard reset,απενεργοποιησα το antivirys αλλα τιποτα...:mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τα φωτα σας γιατι θα τρελαθω,θελω να βαλω νεα ρομ (εχω την εργοστασιακη ακομα) αλλα δεν μπορω με τιποτα να συγχρονισω το κινητο με το htc sync.εκανα hard reset,απενεργοποιησα το antivirys αλλα τιποτα...:mad:

 

Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες. Τι λειτουργικό έχεις; Το κινητό σου ποιο radio και SPL έχει και ποια ROM; Ποια ROM θέλεις να εγκαταστήσεις;

Link to comment
Share on other sites

εχω την 1.5 την εργοστασιακη με radio 3.22.20.17,δεν εχω φτασει ακομα να παω για να την αλλαξω αφου βλεπω οτι δεν μπορει να ανιχνευθει το κινητο,παλια το εβρισκε.:confused:
Link to comment
Share on other sites

εχω την 1.5 την εργοστασιακη με radio 3.22.20.17,δεν εχω φτασει ακομα να παω για να την αλλαξω αφου βλεπω οτι δεν μπορει να ανιχνευθει το κινητο,παλια το εβρισκε.:confused:

 

Δε μου είπες, εάν έχεις windows XP ή 7. Εάν έχεις τα 7, ρίξε μια ματιά εδώ για το θέμα της αναγνώρισης του τηλεφώνου από το HTC Sync.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη το ξεχασα,εχω τα 7αρια.αυτο που λες στο λινκ το εχω κανει ηδη αλλα δυστυχως χωρις αποτελεσμα.το μονο που μπορω να κανω οταν συνδεω το καλωδιο ειναι η επιλογη για αντιγραφη αρχειων.το sync ομως κοιμαται....παλαιοτερα τα ειχα καταφερει με την 2.0.18 εκδοση του sync,δεν ξερω αν αυτο βοηθαει... Edited by jnr
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα εξής. Δεξί κλικ στο HTC Sync > ιδιότητες και επιλογή λειτουργίας συμβατότητας για Windows XP SP3. Μετά πάλι δεξί κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής. Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω σημερα υπηρχε μεγαλη αναπτυξη βγηκαν καμια 5αρια ρομ βασισμενες στο 2.2 του 32B και η τελευταια του cappy :w00t::w00t: Edited by tass0s
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα εξής. Δεξί κλικ στο HTC Sync > ιδιότητες και επιλογή λειτουργίας συμβατότητας για Windows XP SP3. Μετά πάλι δεξί κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής.

 

τιποτα..:(

να ρωτησω κατι,το καλωδιο γραφει επανω htc;μηπως κ το εχω μπλεξει με αλλο...

Edited by jnr
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησώ κάτο λιγότερο τεχνικό το παιχνίδι angry birds γιατι δεν μου το βρίσκει στο μάρκετ? με την 1.5 υπάρχει ελπίδα να το δοκιμασουμε?
Link to comment
Share on other sites

τιποτα..:(

να ρωτησω κατι,το καλωδιο γραφει επανω htc;μηπως κ το εχω μπλεξει με αλλο...

 

Φαντάζομαι απεγκατάσταση, επανεκκίνηση και επανεγκατάσταση του HTC Sync έχεις κάνει. Ίσως είναι καλύτερα να δοκιμάσεις σε άλλο PC, το οποίο θα τρέχει Windows XP.

 

Να ρωτησώ κάτο λιγότερο τεχνικό το παιχνίδι angry birds γιατι δεν μου το βρίσκει στο μάρκετ? με την 1.5 υπάρχει ελπίδα να το δοκιμασουμε?

 

Νομίζω ότι είναι για Android 1.6 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...