Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγινε brick το τηλεφωνο μου?

 

Αφού μπορείς να μπεις σε fastboot, το κινητό σου δεν είναι brick. Προφανώς, είναι θέμα drivers το γεγονός ότι δεν αναγνωρίζεται από το PC. Δες στον πίνακα ελέγχου, τι υπάρχει κάτω από το ADB interface, όταν συνδέεις το κινητό στο PC. Θα πρέπει να είναι "My HTC". Οτιδήποτε άλλο δε θα δουλέψει.

 

Εάν το radio που έχεις είναι 3.22, θα πρέπει η recovery που θα εγκαταστήσεις ή θα φορτώσεις με fastboot να είναι για sapphire (Η εάν το κινητό είναι 32Α, G εάν είναι 32Β).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού μπορείς να μπεις σε fastboot, το κινητό σου δεν είναι brick. Προφανώς, είναι θέμα drivers το γεγονός ότι δεν αναγνωρίζεται από το PC. Δες στον πίνακα ελέγχου, τι υπάρχει κάτω από το ADB interface, όταν συνδέεις το κινητό στο PC. Θα πρέπει να είναι "My HTC". Οτιδήποτε άλλο δε θα δουλέψει.

 

Εάν το radio που έχεις είναι 3.22, θα πρέπει η recovery που θα εγκαταστήσεις ή θα φορτώσεις με fastboot να είναι για sapphire (Η εάν το κινητό είναι 32Α, G εάν είναι 32Β).

 

false alarm τελικα!!! το φτιαξα!! απλα μαλλον επειδη το φτιαχνα χτες βραδυ και ψιλονυσταζα δεν ειχα καθαρο μυαλο!!!... ειχα βαλει και την sapphire σιγουρα (μπορει να κανα λαθος αρχικα και να βαλα μαλλον πρωτα τη hero, δεν ειμαι και σιγουρος για τη σειρα) αλλά μάλλον ειχε πεσει η μπαταρια του κινητου μου γι αυτο δεν εμπαινε...ασε που δε μου παιζαν οι εντολες του fastboot απο το pc γιατι διαγραφηκαν απο τον φακελο androidsdk καποια αρχεια κυριολεκτικα μονα τους, μετα την 3η προσπαθεια που χα περασει ολες τις recovery :S. Τελικα ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Να παρει, ολες οι ρομ ποτε δεν δουλευουν αρκετα καλα σε μενα και οταν χρειαζομαι να κανω κτ πολυ (π.χ. ενα τηλεφωνο ενα μυνημα) τοτε ειναι που κολανε...και οταν τα περνω ετσι παντα γυρναω σε 1.5 της htc...το παθαινει κανεις αλλος αυτος?
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Να παρει, ολες οι ρομ ποτε δεν δουλευουν αρκετα καλα σε μενα και οταν χρειαζομαι να κανω κτ πολυ (π.χ. ενα τηλεφωνο ενα μυνημα) τοτε ειναι που κολανε...και οταν τα περνω ετσι παντα γυρναω σε 1.5 της htc...το παθαινει κανεις αλλος αυτος?

 

Κολημματα γενικα ναι, αλλα οχι σε τετοιο βαθμο ωστε να γυρισω στην 1.5.....:rolleyes:

Γιατι δε δοκιμαζεις την ροτζερς 2.1 τη σκετη, χωρις τα μπιχλιμπιδια, μονο με το ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα μια χαζομαρα σημερα περασα την rogers (ruu) απο το site της htc και το κινητο πλεον δεν μπορω να του αλλαξω τπτ !!

help pls!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα μια χαζομαρα σημερα περασα την rogers (ruu) απο το site της htc και το κινητο πλεον δεν μπορω να του αλλαξω τπτ !!

help pls!!!!!!

 

Θα πρέπει να φτιάξεις goldcard και να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ...έρχομαι με μια ερώτηση που μάλλον θα σας κουράσω!

 

Λοιπον έπειτα απο αρκετό ψάξιμο βρήκα τον τυπο του magic που έχω!

Είναι το htc της google (Developer Conference) που απο ότι έμαθα είναι κάποια τηλέφωνα που είχε δώσει η google στους developers. Βασικα είναι 32Β απο ότι έχω καταλάβει!

Ψάχνοντας να βρώ κάποιοα πιο νέα ROM να βάλω άρχισαν οι απορίες (καθώς και νέος στο android).

Καταρχίν τα στοιχεία του τηλεφώνου είναι :

 

SAPHIRE PTV 32B SHIP S-ON H

HBOOT - 1.33.0009 (SAPP 30000)

CPLD - 10

RADIO - 2.22.19.26I

MAY 8.2009,21:02:32

 

Και απο τις πληροφορίες τηλεφώνου έχω :

 

MODEL NUMBER : T-MOBILE MY TOUCH 3G

FIRMWARE VERSION :1.6

BASEBAND VERSION :62.50S.20.17U_2.22.19.26I

KERNEL VERSION :2.6.29.RAV1.6.2RA@RA-DESKTOP

BUILD NUMBER DRC83

 

Απο ότι μου έχει πεί ο προηγούμενος κάτοχος (το πηρα μεταχειρισμένο) είναι rooted και απο ότι βλέπω στο μενού έχει και τα dev tools

 

Η ερώτηση μου τώρα είναι αν μπορώ να βάλω κάποια Rom πχ Cyanogen (και ποια προτείνεται) 5.8 ή 6 και αν υπάρχει κάποιος οδηγός γιατι πχ. βρίσκω για αλλαγή radio αλλα το δικό μου απο οτι βλέπω είναι πολύ παλιο? (δεν βγάζω άκρη!)

 

Υπάρχουν καπου οδηγίες για το πώς μπορώ απο την κατάσταση που είμαι να βάλω μια cyanogen και τα βήματα που πρέπει να γίνουν?(απο αυτους που έχω δεί μεχρι τώρα με μπερδεύουν στο ποια είναι ακριβώς η κατασταση του τηλεφώνου μου και τί πρεπει να κάνω πριν την εγκατάσταση της Rom).

 

Ευχαριστω και συγνώμη για το μεγάλο ποστ (αλλα είπαμε αρχάριος και είμαι στο ψάξιμο!)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

@vman: Ερώτηση που την πόσταρα και στο xda, αλλά φαντάζομαι το κατέχεις καλύτερα το θέμα. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788241

 

Με απλά λόγια, έχοντας RCMagic2.1 v3 εγκατεστημένη, ποιο θα ήταν το καλύτερο 6.35 ράδιο για λειτουργία στην Ελλάδα;

 

Να παρει, ολες οι ρομ ποτε δεν δουλευουν αρκετα καλα σε μενα και οταν χρειαζομαι να κανω κτ πολυ (π.χ. ενα τηλεφωνο ενα μυνημα) τοτε ειναι που κολανε...και οταν τα περνω ετσι παντα γυρναω σε 1.5 της htc...το παθαινει κανεις αλλος αυτος?

 

Τάσο, παίζω με την RCMagic v3, με ADW Launcher και δουλεύει άψογα, ούτε FC ούτε τίποτα. Δεν έχω εγκατεστημένα app packs, ούτε JIT ούτε apps2sd...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να φτιάξεις goldcard και να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό.

 

προσπαθησα με 2 μνημες και το αποτελεσμα ηταν το ιδιο ΣΦΑΛΜΑ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΦΟΡΤΩΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ (στο ruu)

 

:cry::cry::cry::cry:

Edited by nokpos
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου τώρα είναι αν μπορώ να βάλω κάποια Rom πχ Cyanogen (και ποια προτείνεται) 5.8 ή 6 και αν υπάρχει κάποιος οδηγός γιατι πχ. βρίσκω για αλλαγή radio αλλα το δικό μου απο οτι βλέπω είναι πολύ παλιο? (δεν βγάζω άκρη!)

 

Υπάρχουν καπου οδηγίες για το πώς μπορώ απο την κατάσταση που είμαι να βάλω μια cyanogen και τα βήματα που πρέπει να γίνουν?(απο αυτους που έχω δεί μεχρι τώρα με μπερδεύουν στο ποια είναι ακριβώς η κατασταση του τηλεφώνου μου και τί πρεπει να κάνω πριν την εγκατάσταση της Rom).

 

Μπορείς να βάλεις τη ROM του Cyanogen, αλλά και οποιαδήποτε άλλη που είναι για 32B. Οδηγίες μπορείς να δεις εδώ. Στη θέση σου θα δοκίμαζα την Cyanogen 6. Οι οδηγίες είναι αυτές που υπάρχουν στο link που έδωσα προηγουμένως. Αρκεί να κατεβάσεις τα αρχεία για την CM 6 και να τα χρησιμοποιήσεις αντί αυτών που αναφέρονται στον οδηγό που είναι για παλιότερη έκδοση. Επειδή το κινητό σου είναι 32B, δε χρειάζεται να βάλεις port file.

 

Με απλά λόγια, έχοντας RCMagic2.1 v3 εγκατεστημένη, ποιο θα ήταν το καλύτερο 6.35 ράδιο για λειτουργία στην Ελλάδα;

 

Εγώ έχω το 6.35.16.19 και δουλεύει μια χαρά.

 

προσπαθησα με 2 μνημες και το αποτελεσμα ηταν το ιδιο ΣΦΑΛΜΑ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΦΟΡΤΩΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ (στο ruu)

:cry::cry::cry::cry:

 

Αυτό σημαίνει ότι δεν έφτιαξες σωστά την goldcard (μπορεί να είναι θέμα της κάρτας SD).

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις τη ROM του Cyanogen, αλλά και οποιαδήποτε άλλη που είναι για 32B. Οδηγίες μπορείς να δεις εδώ. Στη θέση σου θα δοκίμαζα την Cyanogen 6. Οι οδηγίες είναι αυτές που υπάρχουν στο link που έδωσα προηγουμένως. Αρκεί να κατεβάσεις τα αρχεία για την CM 6 και να τα χρησιμοποιήσεις αντί αυτών που αναφέρονται στον οδηγό που είναι για παλιότερη έκδοση. Επειδή το κινητό σου είναι 32B, δε χρειάζεται να βάλεις port file.

 

Σ ευχαριστώ για την βοηθεια καταρχίν! Τελικά αποφάσισα να βάλω την 5.0.8 πρώτα να δώ την διαδικασία και το πώς πάει. ακολούθησα τον οδηγό απο εδώ http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Full_Update_Guide_-_HTC_Magic_%2832B%29

δεν αντιμετόπισα κάποιο πρόβλημα!

Γενικά πηγαίνει καλά και το ίδιο ίσως και ελάχιστα πιο γρήγορα απο την 1.6 default που είχα!

Εχω μερικές απορίες όποιος μπορεί!!...

 

1)Ενώ γενικά πηγαίνει γρήγορα, όταν ειμαι σε μια εφαρμογή και γυρνάω στην αρχική οθόνη φαίνεται σαν να ξαναφορτώνει τον adw lancher και εκει καθυστερεί λιγο. Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε ?

 

2)Μπορούμε να βάλουμε κάποιον άλλον lancher? πχ profesional launcher (και αν αυτός ειναι καλύτερος...ή πιο γρήγορος, αν τον εχει δοκιμάσει κάποιος!)

 

3)Στον adw lancher στο κάτω μέρος που έχει ενα πανελάκι με το μενού και 2 συντομεύσεις, αν το πατήσεις και το σείρεις (όπως έκανες στο κλασικο 1.6 android) ενώ σου βγάζει 2 βελάκια προς τα πάνω να δείχνουν και φαίνεται οτι κάποια λειτουργία εχει εκει, δεν κάνει κάτι (δεν κατάφερα να βρώ τι γίνεται!)

 

4) και μιας και το είπες...λογικά τώρα είναι εύκολο να βάλω την cyanogen 6 ετσι? Αξίζει όμως? φοβάμαι απο θέμα ταχύτητας τι θα γίνεται (μιας και 32Β). Αυτή είναι final εκδοση ή δοκιμαστική ακόμα? τελικά το προτείνεις, εχει αρκετές αλλαγές?

 

Ευχαριστώ και πάλι

Edited by chriszamanis

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την froyoredux 1.9.5 στο κινητο και ειναι πολυ unstable. Το κινητο συνεχως κανει reboot ή παγωνει. Δοκιμασα διαφορα kernels αλλα δεν ειδα προκοπη. Αν φλασαρω παλι radio και spl λετε να δω καποια αλλαγη μηπως δε πηγε κατι καλα στο προηγουμενο φλασαρισμα ή δε παιζει?

 

 

edit: Εκανα φλασαρισμα και παλι, τωρα βαζω ρομ και τσεκαρω.... ενα αλλο πραμα που μου κανει συχνα επισης και δε το ανεφερα ειναι οτι κολλαει και στην recovery το κινητο :S (μου το κανε 2 φορες πριν λιγο)...

Edited by Geotzourmi
Link to comment
Share on other sites

μετα και απο 3η καρτα μνημης το κινητο δεν θελει να μου κανει την χαρη!

τα εχω κανει τα βηματα ενα ενα τουλαχιστον 10 φορες και τίποτα ..

:(

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

μετα και απο 3η καρτα μνημης το κινητο δεν θελει να μου κανει την χαρη!

τα εχω κανει τα βηματα ενα ενα τουλαχιστον 10 φορες και τπτ ..

:(

 

Μπορώ να σου δανείσω τη δική μου που, τουλάχιστον την τελευταία φορά που την χρησιμοποίησα, δούλεψε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν μπορεις να κανεις κατι τετοιο θα εκανα τα παντα :)

γιατι αρχισα να σκεφτομαι να το πουλησω...

Link to comment
Share on other sites

1) Η CM 5.0.8 παίζει 100% με 6.35 ράδιο ή έχει και αυτή προβλήματα όπως η CM6;

 

2) Από αυτούς που έχουν δουλέψει την 5.0.8 και ίσως και την 6 και/ή την RCRogers, υπάρχει κανένας λόγος που δε θα προτιμούσαν την RCRogers;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πρόσφατα έβαλα να δοκιμασω την cyanogen 6. Ολα καλα απλά επειδή το τηλεφωνάκι μου δεν εχει και πολύ μνήμη(htc magic 32B) προσπαθώντας να δώ αν γίνεται κάτι έπεσα πάνω στο swapper 2.

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς αυτή την εφαρμογή? Και αν ναί ας πεί και κάποιες ρυθμίσεις που δουλευουν καλά γιατι ακούγονται διαφορα πως πρεπει να πετύχεις τις σωστές για να παίξει καλά! Και αν ξέρουμε αν είναι καλύτερα να χρησιμοποιείς swap σε αρχείο ή σε ξεχωριστο partition στην κάρτα?

 

Γενικώς όποιος έχει πληροφορίες για το θέμα ας πει γιατι η αλήθεια είναι πως και για το swapper 3 και για ενα script που κυκλοφορεί και κάνει παρόμοια δουλειά έχουν ακουστεί πολλά. Αλλοι λένε πως βοηθάει πολύ και άλλοι λένε πως δεν κάνει τίποτα. Αξίζει τελικα να δοκιμάσεις μια τέτοια λύση?

 

Ευχαριστω

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Θα σας τη "σπασω" καθως ενω ολοι μιλατε για cyanogen, 2.1 κλπ., εγω θα ερθω "ταπεινα" να ρωτησω κατι πολυ απλο:

 

Διαπιστωσα πριν απο λιγο οτι μερικα βιντεο στο youtube δεν μου τα παιζει. Μου λεει "δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη βιντεο" και απο κατω "δεν ειναι δυνατη η προβολη αυτου του βιντεο". Στο πισι παιζουν φυσικα κανονικα (σκεφτηκα μηπως υπηρχε προβλημα με τα δικαιωματα που εχουν αλλαξει στο σαιτ κλπ).

 

Εχω βεβαιως Magic με τη "φτωχη" επισημη 1.5. Αν υπαρχει καποια ενημερωση/βοηθεια (σορι, διαβασα οσο μπορουσα τις προηγουμενες σελιδες, δεν βρηκα κατι μεσα στον ογκο πληροφοριων) θα ειναι ευπροσδεκτη.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας τη "σπασω" καθως ενω ολοι μιλατε για cyanogen, 2.1 κλπ., εγω θα ερθω "ταπεινα" να ρωτησω κατι πολυ απλο:

 

Διαπιστωσα πριν απο λιγο οτι μερικα βιντεο στο youtube δεν μου τα παιζει. Μου λεει "δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη βιντεο" και απο κατω "δεν ειναι δυνατη η προβολη αυτου του βιντεο". Στο πισι παιζουν φυσικα κανονικα (σκεφτηκα μηπως υπηρχε προβλημα με τα δικαιωματα που εχουν αλλαξει στο σαιτ κλπ).

 

Εχω βεβαιως Magic με τη "φτωχη" επισημη 1.5. Αν υπαρχει καποια ενημερωση/βοηθεια (σορι, διαβασα οσο μπορουσα τις προηγουμενες σελιδες, δεν βρηκα κατι μεσα στον ογκο πληροφοριων) θα ειναι ευπροσδεκτη.

 

Ευχαριστω.

 

Περίεργο εγώ και με την 1.5 δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.

Αν θές δώσε εναν τιτλο βίντεο (ακριβώς όμως για να δοκιμάσω το ιδιο) να δώ αν παίζει στο δικό μου (με 2.2 androi βεβαια αλλα να δούμε)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

1) Η CM 5.0.8 παίζει 100% με 6.35 ράδιο ή έχει και αυτή προβλήματα όπως η CM6;

 

2) Από αυτούς που έχουν δουλέψει την 5.0.8 και ίσως και την 6 και/ή την RCRogers, υπάρχει κανένας λόγος που δε θα προτιμούσαν την RCRogers;

 

Όλες οι CM θέλουν radio 3.xx

Link to comment
Share on other sites

Θα σας τη "σπασω" καθως ενω ολοι μιλατε για cyanogen, 2.1 κλπ., εγω θα ερθω "ταπεινα" να ρωτησω κατι πολυ απλο:

 

Διαπιστωσα πριν απο λιγο οτι μερικα βιντεο στο youtube δεν μου τα παιζει. Μου λεει "δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη βιντεο" και απο κατω "δεν ειναι δυνατη η προβολη αυτου του βιντεο". Στο πισι παιζουν φυσικα κανονικα (σκεφτηκα μηπως υπηρχε προβλημα με τα δικαιωματα που εχουν αλλαξει στο σαιτ κλπ).

 

Εχω βεβαιως Magic με τη "φτωχη" επισημη 1.5. Αν υπαρχει καποια ενημερωση/βοηθεια (σορι, διαβασα οσο μπορουσα τις προηγουμενες σελιδες, δεν βρηκα κατι μεσα στον ογκο πληροφοριων) θα ειναι ευπροσδεκτη.

 

Ευχαριστω.

 

ναι και εγω οταν ειχα, και τωρα εχω την επισημη πολλα βιντεακια το παθαινα αλλα ηταν η μεγαλα η πρεπει να χαν καλη ποιοτητα, αλλα οταν εβαλα 2.1+ και ειχαν και καλυτερη ποιοτητα φυσικα και δεν το παθαινα αυτο.

 

και μια ερωτηση: ποια εκδοση πιστευετε ειναι η καλυτερη της rcmagic?

Edited by tass0s
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

@vman: Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Ίσως θα έπρεπε να δώσεις πάντως μια ευκαιρία στην RCMagic (πετώντας το sense και βάζοντας ADW Launcher). Η απόδοση της μπαταρίας είναι εξαιρετική, όπως και η σταθερότητα του όλου πράγματος

 

Όλες οι CM θέλουν radio 3.xx

Ευχαριστώ για την πληροφορία, οπότε πάει X η CM και μένω RCMagic...

 

Εχω βεβαιως Magic με τη "φτωχη" επισημη 1.5. Αν υπαρχει καποια ενημερωση/βοηθεια (σορι, διαβασα οσο μπορουσα τις προηγουμενες σελιδες, δεν βρηκα κατι μεσα στον ογκο πληροφοριων) θα ειναι ευπροσδεκτη.

Νομίζω χρειάζεσαι το τελευταίο flash για να παιχτούν. Αυτό τυπικά (και αν δεν κάνω λάθος) σημαίνει ότι χρειάζεσαι Android 2.2. Κατ'εξαίρεση, το RCMagic (ένα πειραγμένο ROM) αν και είναι Android 2.1, τα παίζει κανονικά.

 

Προς όσους έχουν "πειραγμένο" magic: έχετε την καλοσύνη να ποστάρετε τι ROM έχετε βάλει, μαζί με το τι σας βγάζει ως "Your Current Browser User Agent ID" το link αυτό -> http://www.microsystools.com/products/http-user-agent/

 

Έχει να κάνει με ένα ψιλο-πρόβλημα της RCMagic που περιγράφεται εδώ, δεν ξέρω αν και άλλες ROM έχουν το πρόβλημα...

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με ένα ψιλο-πρόβλημα της RCMagic που περιγράφεται εδώ, δεν ξέρω αν και άλλες ROM έχουν το πρόβλημα...

Το πρόβλημα λύθηκε αλλά η παράκλησή μου ισχύει ακόμη:

Προς όσους έχουν "πειραγμένο" magic: έχετε την καλοσύνη να ποστάρετε τι ROM έχετε βάλει, μαζί με το τι σας βγάζει ως "Your Current Browser User Agent ID" το link αυτό -> http://www.microsystools.com/products/http-user-agent/

Link to comment
Share on other sites

Προς όσους έχουν "πειραγμένο" magic: έχετε την καλοσύνη να ποστάρετε τι ROM έχετε βάλει, μαζί με το τι σας βγάζει ως "Your Current Browser User Agent ID" το link αυτό -> http://www.microsystools.com/products/http-user-agent/

 

Έχει να κάνει με ένα ψιλο-πρόβλημα της RCMagic που περιγράφεται εδώ, δεν ξέρω αν και άλλες ROM έχουν το πρόβλημα...

 

εμενα μου βγαζει : Mozilla/5.0 (Linux; U; Android

RCMagicv2.1_v3.0; en-gr; HTC Magic Build/

ERE27) AppleWebKit/530.17 (KHTML, like

Gecko) Version/4.0 Mobile Safari/530.17

και το adsl.gr/forum μου το δειχνει οπως δειχνεις την εικονα στο xda

Edited by tass0s
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο εγώ και με την 1.5 δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.

Αν θές δώσε εναν τιτλο βίντεο (ακριβώς όμως για να δοκιμάσω το ιδιο) να δώ αν παίζει στο δικό μου (με 2.2 androi βεβαια αλλα να δούμε)

 

Οκ, σημερα ασχοληθηκαν με το "προβλημα" ενω ειμαι στο σπιτι. Απο wifi το βιντεο κανει κανονικα download στο κινητο. Απο 3g/hsdpa το βιντεο δεν κατεβαινει! Ουτε φλας, ουτε τπτ. Ειναι κατι που προγανως δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω, ισως φταιει καποια δικη μου ρυθμιση, αλλα σιγουρα δεν ειναι θεμα os ή συσκευης. :blink:

 

Ενδεικτικο βιντεο:

 

Αναζητηση στο magic με keywords "to megatherion". Λογικα θα ειναι το πρωτο βιντεο που θα σου/σας βγαλει. Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...