Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά όπως έιπα πρίν μου κάνει συχνά κλεισίματα στο μαρκετ εδώ και 2 ώρες μου το κάνει και στα μηνύματα αλλα και στο sense και το κινητό μένει με μία μαύρη οθόνη που γράφει το HTC και πρέπει να βγάλω μπαταρία για να δουλέψει....

να κάνω restore θα βοηθήσει?

να ξαναπεράσω απο την αρχή την rom?

ή να ξαναβάλω την CursorSense?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα δε κανει τπτ απο ολα αυτα που λες...μια χαρα δουλευει :)

 

μηπως δεν εχεις βαλει ακριβως την μαμα rom αλλα εκανες τη διαδικασια που αναφερει ο vman? ισως να εχει καποιο προβλημα γι αυτο το λεω, δε ξερω, μονο μαντεψια μπορω να κανω...

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όπως έιπα πρίν μου κάνει συχνά κλεισίματα στο μαρκετ εδώ και 2 ώρες μου το κάνει και στα μηνύματα αλλα και στο sense και το κινητό μένει με μία μαύρη οθόνη που γράφει το HTC και πρέπει να βγάλω μπαταρία για να δουλέψει....

να κάνω restore θα βοηθήσει?

να ξαναπεράσω απο την αρχή την rom?

ή να ξαναβάλω την CursorSense?

 

κλεινεις καποιο προγραμμα που επηρεαζει το Home (π.χ. καποιο Htc widget)

δεν χρειαζεται να ξαναπερασεις την ρομ

οταν σου βγαζει την μαυρη οθονη που λες, πατα το πλκτρο Home και περιμενε να φορτωση

Τελος, τσεκαρε τι προγραμματα εχεις βαλει να τερματιζουν αυτοματα με καποιο task-killer app

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο λεω, δεν πρεπει ισως να κλεινεις τα παντα, λιγη προσοχη εδω

 

αυτα που άφηνα τόσο καιρό ανοικτά με τις υπόλοιπες rom αφήνω και τώρα....

έκανα reset αλλα το market τώρα που περνάω τις αρμογές σέρνεται και έχει κλείσει 2 φόρες! δεν έχω κλείσει τίποτα!!!

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όπως έιπα πρίν μου κάνει συχνά κλεισίματα στο μαρκετ εδώ και 2 ώρες μου το κάνει και στα μηνύματα αλλα και στο sense και το κινητό μένει με μία μαύρη οθόνη που γράφει το HTC και πρέπει να βγάλω μπαταρία για να δουλέψει....

να κάνω restore θα βοηθήσει?

να ξαναπεράσω απο την αρχή την rom?

ή να ξαναβάλω την CursorSense?

εχεισ βαλει το adobe photoshop???????? γιατι το εκανε και σε μενα και οταν το εβγαλα ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

ναι το έχω βάλει. απο αυτό δηλαδη ε'ιχες πρόβλημα? και χωρίς να τρέχει το πρόγραμμα?

μόλις το έβγαλα για να δούμε! πάντως σκέφτομαι να γυρίσω στην CursorSense 2 εβδομάδες την είχα γεμάτη εφαρμογές και δεν είχε κολλήσει ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

ναι το έχω βάλει. απο αυτό δηλαδη ε'ιχες πρόβλημα? και χωρίς να τρέχει το πρόγραμμα?

μόλις το έβγαλα για να δούμε! πάντως σκέφτομαι να γυρίσω στην CursorSense 2 εβδομάδες την είχα γεμάτη εφαρμογές και δεν είχε κολλήσει ποτέ!

για δες θυμαμαι οτι το μεσημερι εβγαλα 2 προγραμματα το adobe και ενα αλλο δε θυμαμαι πιο....για κανε μου μια λιστα με τα προγραμματα που εχεις να δω!

Link to comment
Share on other sites

Που φαίνεται στο κινητό ρε παιδιά αν μπαίνω ίντερνετ μέσω wap ή μεσω του wireless της cosmote οπου έχω και τα δωρεάν mb το μήνα...μην φάω ήττα στο λογαριασμό.

 

Επίσης μου είπανε οτι οι ρυθμίσεις γίνονται αυτόματα και ότι δεν πρέπει να κάνω κάτι στο κιν ισχύει?

 

 

Κ ένα τελευταίο το σηματάκι Η που εμφανίζεται πριν απο το 3G τι είναι?

Edited by ua1313
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την ελληνική rom με τη βοήθεια του οδηγού του Βασίλη (vman) και όλα πήγαν τέλεια. Δε μου πήρε πάνω από 10 λεπτά μαζί με το backup. Η rom φαίνεται πολύ καλή και γρήγορη.

 

Μη γελάσετε όμως... Ακόμη δεν έχω sms 160 χαρακτήρες!!!!!!!!!!!!! ουααααααααααααα.....

 

Προφανώς δεν έφταιγε η cursorsense. Βρε μήπως να του τραβήξω κανα ξεμάτιασμα? Είναι το μόνο που δεν του έχω κάνει μπας και ξεκολήσει από τα 70...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Για όσους περίμεναν με αγωνία:lol:, η μαγική στιγμή έφτασε. Έκανα rooted την καινούρια ROM. Για τη διαδικασία μπορείτε να επισκεφθείτε το γνωστό μέρος. Σε αυτή τη φάση το μοναδικό που γίνεται είναι το rooting. Δεν αλλάζει κάτι άλλο στη ROM και στο κινητό σας. Σιγά σιγά θα φτιάξω ένα αρχείο για την εγκατάσταση της ROM, όπως γίνεται με όλες τις custom ROM.

 

να ξαναπεράσω απο την αρχή την rom?

ή να ξαναβάλω την CursorSense?

 

Κάτι έχει πάει στραβά, αλλά σίγουρα δεν είναι η ROM. Πιθανότατα κάποια εφαρμογή, όπως είπαν και οι προλαλήσαντες.

 

με το taskiller κλείνω τα πάντα εκτός απο το sense, και κάποιες εφαρμογές android.

 

Μέγα σφάλμα. Κλείνεις και εφαρμογές που χρειάζονται για τη λειτουργία του κινητού.

 

Μη γελάσετε όμως... Ακόμη δεν έχω sms 160 χαρακτήρες!!!!!!!!!!!!! ουααααααααααααα.....

 

Η απόλυτη γκαντεμιά. Θα δούμε τι μπορεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε ρε παιδιά καμιά ιδέα για το πρόβλημα που αναφέρω με τα contacts 6-7 posts πιο πάνω.

Είμαι ο μόνος δηλαδή που το βρίσκει ενοχλητικό ή έχετε βρει κάποια λύση;

:confused:

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναπε, νομιζω οτι αν δεν στελνεις με τη μαμα ρομ 160 χαρακτηρες παιζει το κινητο να μην ειναι για ελλαδα....

 

πχ το hero απο εξωτερικο στελνει 70 χαρασκτηρες και αυτο γτ και καλα ειναι περιορισμος με καποιο ειδος κωδικο-αναγωριστικο κλειδι που παρεχει η google-htc για να ελεγχει τα κινξητα σε τυχον αναβαθμησεις. κατι τετοιο ειχα διαβασει σε ενα site

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

 

Μέγα σφάλμα. Κλείνεις και εφαρμογές που χρειάζονται για τη λειτουργία του κινητού.

 

 

κλείνω ότι είναι εφαρμογή, αρχεία, sense και ότι είναι του android τα κάνω ignore.

 

και χτες έκανα reset και με τρέλανε μετά δεν είχα κλείσει τίποτα (αφου δεν είχα καμία εφαρμογή) και πάλι τα ίδια στο market ιδικά. Για να την ξαναπεράσω μηπως έχει γίνει κάποιο λάθος στην εγκατάσταση πως γίνεται? κάνω:

fastboot erase system –w
fastboot reboot-bootloader 
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img
fastboot flash userdata userdata.img
fastboot reboot

Link to comment
Share on other sites

Γράψε τα παρακάτω:

 

fastboot erase system –w
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img
fastboot flash userdata userdata.img
fastboot reboot

Link to comment
Share on other sites

vman έκανα την διαδικασια οπως ακριβως την εχεις γραψει .εγκατεστησα την καινουρια rom ολα καλα με radio 6.35.08.29 και SPL 1.76.2007 ...τωρα προσπαθω να κανω backup και να δοκιμασω νεα rom ...κλεινω το κινητο παταω back+Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση ανοιγει παω σε command prompt

 

C:\android-sdk-windows\tools>fastboot boot recovery-RA-sapphire-v1.5.2H.img

downloading 'boot.img'... OKAY

booting... OKAY

 

την πρωτη φορα που το εκανα εκανε επανεκινηση μονο του και την δευτερη κολλησε χρησιμοποιω το σωστο recovery ????

Link to comment
Share on other sites

vman έκανα την διαδικασια οπως ακριβως την εχεις γραψει .εγκατεστησα την καινουρια rom ολα καλα με radio 6.35.08.29 και SPL 1.76.2007 ...τωρα προσπαθω να κανω backup και να δοκιμασω νεα rom ...κλεινω το κινητο παταω back+Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση ανοιγει παω σε command prompt

 

C:\android-sdk-windows\tools>fastboot boot recovery-RA-sapphire-v1.5.2H.img

downloading 'boot.img'... OKAY

booting... OKAY

 

την πρωτη φορα που το εκανα εκανε επανεκινηση μονο του και την δευτερη κολλησε χρησιμοποιω το σωστο recovery ????

 

Όχι χρησιμοποιείς του magic ενώ πρέπει να χρησιμοποιήσεις του hero

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανες τη διαδικασία, όπως την έχω γράψει κι αυτό γιατί χρησιμοποιείς λάθος recovery. H σωστή recovery είναι του Hero, όπως έχω επισημάνει και στον οδηγό. Για να βάλεις άλλη ROM, εκτός της CursorSense, θα χρειαστεί να αλλάξεις radio και SPL.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανες τη διαδικασία, όπως την έχω γράψει κι αυτό γιατί χρησιμοποιείς λάθος recovery. H σωστή recovery είναι του Hero, όπως έχω επισημάνει και στον οδηγό. Για να βάλεις άλλη ROM, εκτός της CursorSense, θα χρειαστεί να αλλάξεις radio και SPL.

τη πρωτη φορα δηλαδη χρησιμοποιουμε το recovery-RA-sapphire-v1.5.2H.img και αφου εχει αλλαξει spl kai radio χρησιμοποιουμε του hero σωστα???

Link to comment
Share on other sites

τη πρωτη φορα δηλαδη χρησιμοποιουμε το recovery-RA-sapphire-v1.5.2H.img και αφου εχει αλλαξει spl kai radio χρησιμοποιουμε του hero σωστα???

 

Έτσι ακριβώς. Θα ήθελα να συμπληρώσω ότι το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος είναι να ακολουθήσει με προσοχή τους οδηγούς. Αν στηριχτεί σε αυτά που αποσπασματικά λέμε εδώ, ίσως προκύψει πρόβλημα.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...