Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν υπάρχει περίπτωση να οφείλεται σε ιό γιατί πολύ απλά θέμα με ιούς στα symbian δεν υπάρχει οπότε είναι άχρηστο το πρόγραμμα που έβαλες.Δοκίμασε να δεις πως συμπεριφέρεται η συσκευή χωρίς κάρτα μνήμης και χωρίς κάρτα sim ή με μία άλλη sim,ειδικά αν αυτή που έχεις είναι παλιά,και ενημέρωσε για τα αποτελέσματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον η SIM φταίει. Το κινητό είναι της Vodafone και το ίδιο ήταν η SIM. Με άλλη, η οποία είναι Cosmote, μέχρι στιγμής όλα εντάξει... Αλλά τι γίνεται τώρα με τη SIM που προκαλεί το πρόβλημα; Μπορώ να πάω στη Vodafone και να ζητήσω να μου ενεργοποιήσουν καινούρια SIM με τον αριθμό;
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ σχετικά πάντα με το hardware του τηλεφώνου έχω να πω ότι είναι άψογο στον 1,5 χρόνο που έχουμε περάσει μαζί. δεν λέω...είναι χαρακτηριστικά αργό κάποιες φορές αλλά όπως είπα και στην αρχή....το hardware δεν είναι και ότι καλύτερο

 

αλλά για πριν 2 χρόνια που βγήκε καιστα λεφτά που έκανε δε νομίζω ότι υπήρχε και τίποτα καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι η μπαταρία πολλές φορές υπερθερμαίνετε ενώ είναι σε αναμονή και ξαφνικά ξεφορτίζει ή ακόμη κάνει κάτι επανεκκινήσεις

Ξέρει κανείς καμιά λύση; :shifty:

WordPress Greece
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι η μπαταρία πολλές φορές υπερθερμαίνετε ενώ είναι σε αναμονή και ξαφνικά ξεφορτίζει ή ακόμη κάνει κάτι επανεκκινήσεις

Ξέρει κανείς καμιά λύση; :shifty:

Τσέκαρε μήπως τρέχει κάτι όλη την ώρα και τρώει την μπαταρία.

Με κάποιο Taskman.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Eκανα μηδενισμο τον μετρητη δεδομενων και τωρα δεν δουλευει οταν σερφαρω στο ιντερνετ. Ειτε με οπερα ειτε με τον μαμισιο browser. Εχω το τελευταιο firmware. Το εχει κανεις αλλο αυτο το προβλημα? Καποια λυση? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αν σερφάρεις μέσω wi-fi δεν καταχωρείται κανένας όγκος στον μετρητή. Ο μετρητής γράφει μόνο αν μπεις μέσω gprs
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα σε ολους κ χρονια πολλα!

Εχω κ εγω το 5800ΧΜ εδω κ 1.5 χρονο κ σε γενικες γραμμες ειμαι αρκετα ευχαριστημενος!Πριν απο μερικες μερες αντιμετωπισα κ εγω το εξης προβλημα:δεν ανταποκρινοταν το πενακι επανω στην οθονη...

Για να πατησω π.χ το 1 επρεπε να πατησω στο 3, για το 4 στο 6 κ αλλα τετοια κουφα!Σκεφτομαι ας το κλεισω κ να το ξανα ανοιξω μπας κ κολλησε....Την πατησα ομως γιατι μετα δεν μπορουσα να βαλω το πιν!Μετα απο πολυ ωρα κ πολλα νευρα,τελικα πηρε τον κωδικο.Με χιλια ζορια το συνδεσα στον υπολογιστη κ εκανα επανεγκατασταση λογισμικου.Απο τοτε δουλευει ρολοι!!!!!

Αφου εγινε κ μετα λεω ας ρωτησω στο Νοκια Club να δω τι θα μου πουν!Τους αναφερω για το προβλημα της οθονης κ αν εχει παρουσιαστει σε αλλο κινητο!Ο υπαλληλος μου λεει< οχι πρωτη φορα το ακουω, αλλα αφου στο εκανε μια φορα θα στο ξανακανει......!!!!>Απο τοτε αυτο περιμενω:dance::dance:

Link to comment
Share on other sites

μήπως κατά λάθος είχες παίξει με το ρυθμίσεις-τηλέφωνο-εισαγωγή αφής-βαθμονομηση αφής; από κει μπορεί να έγινε το λάθος.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

μήπως κατά λάθος είχες παίξει με το ρυθμίσεις-τηλέφωνο-εισαγωγή αφής-βαθμονομηση αφής; από κει μπορεί να έγινε το λάθος.

 

Δε θυμαμαι να πειραξα την βαθμονομηση!Το εκανε εντελως ξαφνικα.

Βεβαια του εκανα μια αργοτερα καθως την βρηκα τυχαια,αλλα το κινητο δουλευε κανονικα!Ειδωμεν.......:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους1 αντιμετωπιζω το προβλημα με τις καθετες γραμμες στην οθονη.εκανα format

aλλα το προβλημα συνεχιζει και παω για αλλαγη οθονης.

 

ξερετε ποσο κοστιζει και σε ποσο καιρο περιπου θα ειναι επισκευασμενο?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ακόμη μέσα στην εγγύηση (24 μήνες) δεν θα σου κοστίσει τίποτα.

Αν όχι, υπολόγισε περίπου 60-70 €.

Πρώτα πάρε τηλέφωνο σε όποια Nokia Care σε βολεύουν να σου δώσουν τιμές.

Κατάλογος τους, υπάρχει στο ελληνικό site της Nokia.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατά καιρούς όπως έχω αναφέρει και εδώ μέσα μου έκανε επανεκκινήσεις το κινητό (κυρίως όταν χρησιμοποιούσα το πλαινό πλήκτρο ξεκλειδώματος). Προχθές την ώρα που πήγα να απαντήσω σε κλήση (σέρνοντας το δάχτυλο στο "Απάντηση") μου έφαγε κόλλημα και χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία, ενώ χθες το βράδυ, έχοντας ανοιχτό τον Opera μου εμφάνισε η οθόνη οριζόντιες γραμμές και έκανε επανεκκίνηση. Δε το έχει ξανακάνει αλλά για καλό και για κακό θα του κάνω ένα backup για να το έχω έτοιμο για το service... :worry: Ευτυχώς έχει ένα χρόνο ακόμη εγγύηση. Και σήμερα να χαλούσε πάντως, τα λεφτά του τα έχει βγάλει και με το παραπάνω!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όταν το είχα δεν μου είχε βγάλει κανένα πρόβλημα.Και μουσική άκουγα και στο internet έμπαινα και όλα καλά :)
Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα αποφασίσαμε να το κλειδώσουμε γιατί έπαψε πλέον να εξυπηρετεί τον σκοπό για τον οποίο δημιουργήθηκε. Συνεχίζουμε στο : [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia 5800 XpressMusic όπως κάνουμε με όλες τις συσκευές.

 

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...