Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας αποκτησα το 5230 και θελω να του βαλο screen protector αυτην την εχει βαλει κανενας λεει τιποτα το προστατευει τον κινιτο??

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006089&u=SCREEN-PROTECTOR-%C3%C9%C1-NOKIA-5800-XPRESSMUSIC

την εχω βαλει εγω. Την εχω σχεδον 2 μηνες και ειναι οκ χωρις γρατζουνιες χωρις τπτ αλλα σε νοκια 5800

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως είπε και ο @lambgeo προηγουμένως το συγκεκριμένο screen protector είναι πολύ καλή λύση. Την είχα στο 5800 και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ούτε εσύ θα έχεις στο 5230 αφού έχουν τις ίδιες ακριβώς οθόνες. Βέβαια υπάρχουν και φθηνότερες λύσεις αν ψάξεις στο eBay και το neTimes.com

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ok μαλλον θα την βαλω και εγω πρεπει να κανει και στο 5230 γιατι εχουν ιδιες

διαστασεις και ιδιες οθονες καποιος αλλος εχει βρει καπια καλητερη σε ελληνικο καταστημα γιατι δεν εχω πιστοκιτη και δεν ξερω να αγοραζω απο ebay πχ

Link to comment
Share on other sites

ok μαλλον θα την βαλω και εγω πρεπει να κανει και στο 5230 γιατι εχουν ιδιες

διαστασεις και ιδιες οθονες καποιος αλλος εχει βρει καπια καλητερη σε ελληνικο καταστημα γιατι δεν εχω πιστοκιτη και δεν ξερω να αγοραζω απο ebay πχ

 

για 5230 συγκεκριμενα και ιδια μαρκα με την προηγουμενη για δες εδω http://www.apothema.gr/Product/5-1-1269-69630/Nortonline/Screen_Protector_gia_Nokia_5230.html

Link to comment
Share on other sites

stendor γραφαμε την ιδια ορα για αυτο λεω τα ιδια πραγματα:p:pλολ οκ ευχαριστω για την απαντηση αν καποιος ξερει καμια αλλη..αα και κατι αλλο θελω να βαλω καρτα μνημης αλλα αμα βαλω 4gb high capacity καπου διαβασα οτι το pc μου μιας και εχω windows sp3 δεν θα την αναγνοριζει ξερει καποιος αν αληθευει αυτο η να μου πει καποια αλλη λιση?? Edited by neon_
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και 4άρα και 8άρα microSDHC και αναγνωρίζονται μια χαρά από το PC μου με XP SP3, είτε την συνδέσω με card reader είτε με καλώδιο στο κινητό μου. Μπορεί να αγοράσεις άφοβα είτε 4άρα είτε 8άρα κάρτα μνήμης. Στο παρόν θέμα έχουν αναφερθεί διάφορες κάρτες μνήμης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το card reader σου γραφει επανω high capacity(hc)??γιατι εμενα δεν γραφει :cry: και για αυτο δεν ξερο αν θα την δεχετε

ακομα ενα καλωδιο usb για το σιγκεκριμενο κινιτο ποσο κανει περιπου??

Edited by neon_
Link to comment
Share on other sites

το card reader σου γραφει επανω high capacity(hc)??γιατι εμενα δεν γραφει :cry: και για αυτο δεν ξερο αν θα την δεχετε

ακομα ενα καλωδιο usb για το σιγκεκριμενο κινιτο ποσο κανει περιπου??

 

20 ευρω απο το εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να δώσεις τόσα πολλά για καλώδιο

Κάνεις πολύ άνετα τη δουλειά σου και μ αυτό

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750568&u=EQUIP-128523-USB-2.0-CABLE-A-MALE-MICRO-B-1,8M

 

Έχω πάρει ίδιο για το 5230 μου και δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

20 ευρω απο το εδώ

Δεν είναι ανάγκη να δώσεις τόσα πολλά για καλώδιο

Κάνεις πολύ άνετα τη δουλειά σου και μ αυτό

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750568&u=EQUIP-128523-USB-2.0-CABLE-A-MALE-MICRO-B-1,8M

Έχω πάρει ίδιο για το 5230 μου και δουλεύει μια χαρά

Έχει δίκιο ο bloodlessz δεν χρειάζεται να πάρει αυθεντικό καλώδιο Nokia, μπορεί να κάνει την δουλειά του και με ένα καλώδιο όπως αυτό που προτείνει ο bloodlessz.

 

 

το card reader σου γραφει επανω high capacity(hc)??γιατι εμενα δεν γραφει :cry: και για αυτο δεν ξερο αν θα την δεχετε

ακομα ενα καλωδιο usb για το σιγκεκριμενο κινιτο ποσο κανει περιπου??

Εγώ έχω την παρακάτω κάρτα στο 5800 μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα, SANDISK 4GB.

 

EDIT:

Eχεις δίκιο,ειχα βάλει λάθος link. Tο διόρθωσα :)

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να δώσεις τόσα πολλά για καλώδιο

Κάνεις πολύ άνετα τη δουλειά σου και μ αυτό

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750568&u=EQUIP-128523-USB-2.0-CABLE-A-MALE-MICRO-B-1,8M

 

Έχω πάρει ίδιο για το 5230 μου και δουλεύει μια χαρά

 

ποπο φιλε κοριφεο με εσωσες οποτε παραγκελνω την sd αυτην για την ακριβια θα παρω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553991&u=KINGSTON-MRG2+SDC/4GB-4GB-MICRO-SDHC-WITH-GEN-2-READER

 

και σε περιπτοση που δεν σινδεετε με το pc θα παρο το καλοδιο

 

Έχει δίκιο ο bloodlessz δεν χρειάζεται να πάρει αυθεντικό καλώδιο Nokia, μπορεί να κάνει την δουλειά του και με ένα καλώδιο όπως αυτό που προτείνει ο bloodlessz.

 

 

 

Εγώ έχω την παρακάτω κάρτα στο 5800 μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα, SANDISK 4GB.

 

EDIT:

Eχεις δίκιο,ειχα βάλει λάθος link. Tο διόρθωσα :)

 

αυτη την σιγκεκριμενη καρτα εχεις με αυτο το usb??και σινδεετε σε sp3??γιατι στο προιγουμενο post ειπες οτι σινδεεις το κινιτο με card reader είτε με καλώδιο

γιατι αμα σινδεετε με αυτο το usb σε sp3 να παραγκηλω αυτο τοτε

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Xρησιμιποιήσε την TPOΠOΠOIHΣH.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και 4άρα και 8άρα microSDHC και αναγνωρίζονται μια χαρά από το PC μου με XP SP3, είτε την συνδέσω με card reader είτε με καλώδιο στο κινητό μου. Μπορεί να αγοράσεις άφοβα είτε 4άρα είτε 8άρα κάρτα μνήμης. Στο παρόν θέμα έχουν αναφερθεί διάφορες κάρτες μνήμης.

 

δεν παίζει...εγώ έκανα πατέντες για να δει ο υπολογιστής μια 4αρα...:lol:

 

για αυτήν την καρτούλα τι λέτε?

link

Edited by modaristis
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια να κανω και εγω μερικες ερωτησεις>Οι 4αρες sdhc se σχεση με τις απλες εχουν μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα(και κυριως.τις σηκωνει)

Και κατι αλλο.Ξερει καποιος που μπορω να βρω καλλυμμα γκρι(κατα προτιμηση οχι γνησιο)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια να κανω και εγω μερικες ερωτησεις>Οι 4αρες sdhc se σχεση με τις απλες εχουν μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα(και κυριως.τις σηκωνει)

Και κατι αλλο.Ξερει καποιος που μπορω να βρω καλλυμμα γκρι(κατα προτιμηση οχι γνησιο)

eBay για καλλυμμα

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το έχεις δοκιμάσει; πως το ξέρεις και λες όχι με τόση βεβαιότητα;

 

μάλλον ''(10 χαρακτήρες)'' ήθελες να γράψεις, το ''10 λέξεις'' δε βγάζει νόημα

 

 

γιατι αποσα θημαμε το 5800 μπορει να παρει εως 8gb οταν ανεβαζεις χωριτηκοτητα απο το κανονικο που η προδιαγραφες ητανε για 8 και βαλεις 16 τοτε θα εχεις προβληματα στην ταχητητα αναγνοσης

και αλλα για 32 ειναι δησκολα βεβαια ειναι και το θεμα κινητου εγω στο νοκια 3250 εβαλα 2gb αντι 1γβ που ητανε ωριο και δεν ηχα προβλημα .

 

Σηγνομμη για καθηστερηση και για κακη γραφη δεν εχω σηνιθσει ακομα τοσο γραψιμο απο κιντο

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Γνωριζετε αν υπαρχει κανενα θεμα συμβατοτητας αναμεσα στο 5530 και το gps module LD-4W? Edited by Snoop Dogg
Proud Member of the Hellenic Colt//Club
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο με την LD-3W δουλεύει κανονικότατα, πολύ καλή απόκριση σήματος. Φαντάζομαι ότι και με την, πιο καινούργια, LD-4W θα δουλεύει εξίσσου καλά, αν όχι ακόμα καλύτερα, σε θέμα απόκρισης.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την σελατινα το screen protection και δημηουργιθηκαν μικρες φουσκαλες στην οθονη και εχει και σκονες απο κατο απο την οθονη τι να κανω?????
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την σελατινα το screen protection και δημηουργιθηκαν μικρες φουσκαλες στην οθονη και εχει και σκονες απο κατο απο την οθονη τι να κανω?????

 

για δες αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πριν αγοράσεις νέα ακουστικά, δοκίμασε πρώτα με όσα σου βρίσκονται. Αν δεις μεγάλη διαφορά, τότε, ναι, είναι θέμα ακουστικών.

Εγώ προσωπικά είμαι ικανοποιημένη από την αναπαραγωγή μουσικής, αλλά χρησιμοποιώ τα ακουστικά του iPod μου! ;)

 

White_butter_fly γνωρίζεις μήπως τα h/f του iphone έχουν συμβατότητα με το 5230;

Link to comment
Share on other sites

White_butter_fly γνωρίζεις μήπως τα h/f του iphone έχουν συμβατότητα με το 5230;

 

Τα handsfree του iPhone λειτουργούν, αλλά μόνο ως ακουστικά.

Δηλαδή, δε μπορείς να διαχειριστείς μια κλήση μέσω αυτών. Και αν δεχτείς μια κλήση και την απαντήσεις από τη συσκεύη σου, θα ακούς το συνομιλητή σου από τα ακουστικά, αλλά θα πρέπει να μιλάς στο μικρόφωνο της συσκεύης για να σε ακούει κι εκείνος.

Με λίγα λόγια, τα κουμπάκια δε θα δουλέψουν.

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Τα handsfree του iPhone λειτουργούν, αλλά μόνο ως ακουστικά.

Δηλαδή, δε μπορείς να διαχειριστείς μια κλήση μέσω αυτών. Και αν δεχτείς μια κλήση και την απαντήσεις από τη συσκεύη σου, θα ακούς το συνομιλητή σου από τα ακουστικά, αλλά θα πρέπει να μιλάς στο μικρόφωνο της συσκεύης για να σε ακούει κι εκείνος.

Με λίγα λόγια, τα κουμπάκια δε θα δουλέψουν.

;)

 

Όπως ακριβώς δηλαδή κάνω και με τα τύπου in ear Sony που έχω ήδη.

:bow: 4 the tips!

Edited by teitzis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Αρχικό μήνυμα από gandre >>

Ξέρει κανείς αν το 5800 λειτουργεί με bluetooth car kit της αγοράς εκτός από αυτά της Nokia;

Εγώ χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο ένα στερεοφωνικό LG με ενσωματωμένο bluetooth, με το οποίο συνεργάζεται σχεδόν τέλεια."

 

Το μόνο πρόβλημα είναι, τη στιγμή που τερματίζεται μία κλήση ακούγεται από τα ηχεία του αυτοκινήτου ένας ενοχλητικός θόρυβος, τη στιγμή που επανέρχεται το στερεοφωνικό από την κλήση στην λειτουργία του ραδιοφώνου..

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Και με bluesky που δοκίμασα εγώ δουλεύει(αλλά στις κλήσεις κάνει ένα παράξενο σφύρηγμα..)

Τραγούδια μια χαρά έπεζαν από bluetooth πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...