Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ 5800 .ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΟΚΙΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ SOFTWARE ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ.ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΩ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΩ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ. ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ V20 ΣΕ ΝΟΚΙΑCLUB ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ .ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΑΙΝΟ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΘΑ ΜΠΛΕΞΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΟΛΓΟΘΑ!!!!

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΒΗΣΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ.ΟΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η ΝΟΚΙΑ ΣΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ Η ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΕΣ ?? ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ Η ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΩ ???

 

Καλωσηρθες.Μην γραφεις με κεφαλαια γιατι ειναι σαν να φωναζεις.Δοκιμασε να κανεις φορματ σε τηλεφωνο-καρτα μηπως και στρωσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειδα απο κοντα ενα 5800 απο εναν φιλο μου και εχω να πω οτι με ενθουσιασε.ελεγα να παρω το Ν82 αλλα μαλλον θα παρω το 5800 δεδομενου οτι ειναι πολυ ωραια η μεγαλη οθονη του.με χαλαει λιγο βεβαια η φωτογραφικη με τα 3,2 αλλα καλη ειναι!η touch οθονη θα αντεξει καθολου η σε κανα χρονο θα θελει αλλαγη?
Link to comment
Share on other sites

Στο e-shop ειναι Ελληνικοτατα.

Το δικο μου (κοκκινο) εχει απειροελαχιστη σχισμη, θα βαλω φωτο καποια στιγμη.

 

Χαίρομαι. Από εκεί το παρήγγειλα χτές :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί εξαπατημένοι κάτοχοι ενός NOKIA παραεισαγωγής (όπως ήμουν και εγώ).

Μόλις σήμερα πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ (στο Mall) απ' όπου είχα αγοράσει το κινητό, πριν από ένα ακριβώς μήνα και τους είπα το γνωστό πρόβλημα με την αναβάθμιση και τα Ελληνικά που χάθηκαν.

Κλασσικά, οι υπάλληλοι του service μου είπαν ότι δεν είναι υπεύθυνοι αυτοί για το πρόβλημα, να πάω σε NOKIA shop, κτλ. κτλ.

Φορτωμένος, όπως ήμουν τους λέω ότι θέλω να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο. Για να μην τα πολυλογώ, κάποιος υπάλληλος μιλάει στο τηλέφωνο με τον διευθυντή του καταστήματος, ο οποίος του λέει να πάρει την συσκευή μου πίσω και να μου δώσει μία άλλη ολοκαίνουρια.

 

Αποτέλεσμα; Μου άλλαξαν το τηλέφωνο και μου έδωσαν άλλο (κόκκινο βέβαια, αν και προτιμούσα το μπλέ που είχα). Η σχισμή στην γωνία είναι σχεδόν ανύπαρκτη και βεβαίως το κινητό είναι ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ. Οι οδηγίες δεν είναι φωτοτυπία, όπως με το προηγούμενο.

 

Όσοι έχετε πάρει κινητό παραεισαγωγής επιστρέψτε το πίσω. Είναι υποχρεωμένοι να σας δώσουν ελληνικό κινητό. Τουλάχιστον, είναι σίγουρο το ΠΛΑΙΣΙΟ θα σας το αλλάξει.

 

Α, η απόδειξη γράφει ότι έγινε αλλαγή κατ' εντολή του διευθυντή του Mall. Όχι παίζουμε!!!

 

μαλλον εισαι πολυ τυχερος.εμενα απο 23.02.09 δεν μου το αλλαξαν στο ΠΛΑΙΣΙΟ καλλιθεας.εχω κανει καταγγελια στη γενικη γραμματεια καταναλωτου και η υποθεση εχει παει στη νομαρχια αθηνων.θα καθυστερησω λιγο αλλα πιστευω θα δικαιωθω.τωρα ας φανε και κανενα προστιμο να μαθουν να κοροιδευουν τον απλο κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμένα. Εχω ενα προβλημα με το 5800 και δεν ξερω απο πρεπει να αρχισω να το ψαχνω. Το προβλημα ειναι οτι στην αρχικη οθονη του κινητου δεν μου ενφανιζει το λογοτυπο φορεα (Wind για μενα..) αλλα επισης,και μου κανει και πιο πολυ εντυπωση, δεν μου ενφανίζει το προφιλ που ειναι εκεινη την ωρα ενεργοποιημένο ή οταν ειναι στο "γενικο" την ημερομηνια αντιστοιχα.

Εχει κανείς καποια ιδεα? Με μια επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων θα κανω κατι?

Ή θα πρεπει να απευθηνθω αλλου (Νοκια,Wind)?

Ευχαριστώ εκ το προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

εκανα φορματ μετα την αναβαθμιση η hard reset οπως αλλιως λεγεται και παλι το ιδιο μολις κλεισεις το κινητο και το ξανανοιξεις χανει το αυτοματο κλειδωμα.αν του κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λειτουργει κανονικα.!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ενδιαφερομαι να αγορασω το 5800, αλλα δε θελω να πεσω θυμα παραεισαγωγης. Το Πλαισιο γνωρίζετε αν εχει ελληνικής εισαγωγής? Αλλιωτικα που να παω? Alpha copy?

 

φιλε το ΠΛΑΙΣΙΟ φερνει και παραληλης εισαγωγης.μεγαλη προσοχη.εαν θα το παρεις μετρητοις πηγαινε σε nokiashop να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.και εγω απο το πλαισιο το πηρα και ακομα τρεχω με τις καταγγελιες και το εχω εδω και ενα μηνα στο κουτι του χωρις ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς! Σύντομα περιμένουμε την καινούργια αναβάθμιση (21.0.018)!

 

Και πριν μια εβδομαδα που εφυγα 7ημερη συντομα την περιμεναμε και πιστευα οτι οταν γυρισω θα ειναι ετοιμη...!:(:(:(:(

Απογοηευτηκα λιγακι αλλα δεν πειραζει...!θα περιμενω...!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εισαι πολυ τυχερος.εμενα απο 23.02.09 δεν μου το αλλαξαν στο ΠΛΑΙΣΙΟ καλλιθεας.εχω κανει καταγγελια στη γενικη γραμματεια καταναλωτου και η υποθεση εχει παει στη νομαρχια αθηνων.θα καθυστερησω λιγο αλλα πιστευω θα δικαιωθω.τωρα ας φανε και κανενα προστιμο να μαθουν να κοροιδευουν τον απλο κοσμο.

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν πας στο ΠΛΑΙΣΙΟ στο Mall. Eξάλλου όλα είναι στην ίδια αλυσίδα. Όπως συνεργάζονται στις πωλήσεις, έτσι πρέπει να συνεργάζονται και στις επιστροφές.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μηνύματα περί σχισμής μεταφέρθηκαν στο θέμα Αντιμετωπίσατε προβλήμα στο 5800;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν πας στο ΠΛΑΙΣΙΟ στο Mall. Eξάλλου όλα είναι στην ίδια αλυσίδα. Όπως συνεργάζονται στις πωλήσεις, έτσι πρέπει να συνεργάζονται και στις επιστροφές.

 

σε ευχαριστω.θα το εξετασω και αυτο.εξαλλου εχω παρει και επισημο εγγραφο απο την alphacopy.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι, μήπως θυμάμαι λάθος:

Πατήστε λίγο το πράσινο κουμπί, ανοίγει στο "Κληθέντες αριθμοί", έτσι;

Πάνω βλέπουμε ότι είναι επιλεγμένο το τρίτο από τα tabs (καρτέλες ας πούμε) με τους κληθέντες αριθμούς.

Αυτό που θέλω αν ρωτήσω είναι το εξής: Τα άλλα δύο tab που είναι "Αναπάντητες κλήσεις" και "Ληφθείσες κλήσεις" μπορείτε να τα επιλέξετε με την αφή από την οθόνη που βρίσκεστε; Εγώ δεν μπορώ, δεν επιλέγονται. Έχω την εντύπωση ότι δεν ήταν έτσι πριν. Τώρα μόνο μέσα από το "Μητρώο" μπορώ να πάω εκεί.

 

Μήπως έχεις αλλάξει θέμα το οποίο έχει bug με τις καρτέλες (tabs)? Στο δικό μου λειτουργούν κανονικά, δεν εχω πρόβλημα.

 

Παντως η τελευταία έκδοση λογισμικού 29/1/09 ειναι τελεια και σουπερ χωρις τετοια προβληματα, καλυτερο απο iphone...

 

Την τελευταία έκδοση έχω, δεν έφταιγε αυτή, το ανακάλυψα λίγο αργότερα. Τελικά έφταιγε το θέμα (blue haze) όπως έγραψε και ο stentor. Το πρόβλημα παρουσιαζόταν σε όλα τα παράθυρα που είχαν tabs (δηλαδή σχεδόν παντού).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση έχω, δεν έφταιγε αυτή, το ανακάλυψα λίγο αργότερα. Τελικά έφταιγε το θέμα (blue haze) όπως έγραψε και ο stentor. Το πρόβλημα παρουσιαζόταν σε όλα τα παράθυρα που είχαν tabs (δηλαδή σχεδόν παντού).

Οπότε τώρα πήγαινε στο pizero.net και κατέβασε ξανά την updated έκδοση του Blue Ηaze στην οποία λύνεται το θέμα των tabs.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μηνύματα περί σχισμής μεταφέρθηκαν στο θέμα Αντιμετωπίσατε προβλήμα στο 5800;

 

Τότε να μεταφερθούν και όλα τα μηνύματα για software προβλήματα (ρολόι, λοιπές ρυθμίσεις που υπολειτουργούν κτλ). Με αυτό τον τρόπο θα ενημερώνεται λιγότερο ο κόσμος και δε θα μειωθούν οι πωλήσεις τις nokia.

 

Άκυρη η μετακίνηση κατ' εμέ. Εφόσον υπάρχει ένα thread για το 5800, πρέπει όλα τα μηνύματα να είναι μέσα σε αυτό, ώστε ο μελλοντικός αγοραστής να ενημερωθεί καλύτερα για την ποιότητα κατασκευής του κινητού που αγοράζει.

 

Μπορεί να πιστεύεις ότι έκανες καλά που μετακίνησες τα μηνύματα, προσωπικά όμως επίτρεψέ μου να διαφωνήσω και να εκφράσω τη γνώμη ότι συμβάλλεις στη λάθος ενημέρωση των αναγνωστών του thread.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τώρα πήγαινε στο pizero.net και κατέβασε ξανά την updated έκδοση του Blue Ηaze στην οπποία λύνεται το θέμα των tabs.

 

Ω! Σ' ευχαριστώ!:) Δεν το ήξερα, και μου άρεσε αυτό το θέμα.

 

EDIT: Το εγκατέστησα κιόλας. Επιτέλους λειτουργεί εντάξει.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Τότε να μεταφερθούν και όλα τα μηνύματα για software προβλήματα (ρολόι, λοιπές ρυθμίσεις που υπολειτουργούν κτλ). Με αυτό τον τρόπο θα ενημερώνεται λιγότερο ο κόσμος και δε θα μειωθούν οι πωλήσεις τις nokia.

 

Άκυρη η μετακίνηση κατ' εμέ. Εφόσον υπάρχει ένα thread για το 5800, πρέπει όλα τα μηνύματα να είναι μέσα σε αυτό, ώστε ο μελλοντικός αγοραστής να ενημερωθεί καλύτερα για την ποιότητα κατασκευής του κινητού που αγοράζει.

 

Μπορεί να πιστεύεις ότι έκανες καλά που μετακίνησες τα μηνύματα, προσωπικά όμως επίτρεψέ μου να διαφωνήσω και να εκφράσω τη γνώμη ότι συμβάλλεις στη λάθος ενημέρωση των αναγνωστών του thread.

 

Καλά αλήθεια πιστεύεις ότι όποιος πιθανός μελλοντικός αγοραστής θέλει να ενημερωθεί θα κάτσει να διαβάσει 300+σελ αυτού του θρεντ??!!

 

Τι να πω η κοινή λογική έχει χαθεί! Θα κάνει ένα search προβλήματα + 5800 και θα του τα βγάλει όλα. Έ λ ε ο ς ! Και Αν θέλει να ενημερωθεί από ένα θρεντ μόνο ας ανοίξει εκείνο με τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αλήθεια πιστεύεις ότι όποιος πιθανός μελλοντικός αγοραστής θέλει να ενημερωθεί θα κάτσει να διαβάσει 300+σελ αυτού του θρεντ??!!

 

Τι να πω η κοινή λογική έχει χαθεί! Θα κάνει ένα search προβλήματα + 5800 και θα του τα βγάλει όλα. Έ λ ε ο ς ! Και Αν θέλει να ενημερωθεί από ένα θρεντ μόνο ας ανοίξει εκείνο με τα προβλήματα.

 

συμφωνω, αν ειναι δυνατον καποιος να διαβασει 300+ σελιδες..

μηπως πρεπει να ανοιχτει κατι αλλο για νεους αγοραστες.

Εγω για παραδειγμα αγορασα το τηλεφωνο πριν 2 εβδομαδες. Σε καμια περιπτωση δεν εκατσα να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες. Ξεκινησα απο την 280 και μετα.

Τωρα αν θελω κατι, ή το ξαναρωταω (και οποις θελει μου απανταει), ή ψαχνω με search και αν δεν το βρω (που ειναι και το συνηθες), ξαναρωταω και ελπιζω καποιος να απαντησει!!!

Δεν μπορει να δουλεψει το φορουμ ετσι με 310 σελιδες και ....

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ειπαμε οτι διορθωνετε το κολλημα που εχει το κινητο με το μηνυμα υποδοχης της vodafone? sos!!

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ειπαμε οτι διορθωνετε το κολλημα που εχει το κινητο με το μηνυμα υποδοχης της vodafone? sos!!

 

thnx

 

απλα προλαβαινεις να πατησεις οκ οταν σε καλως οριζει

Link to comment
Share on other sites

Απλα πατα οκ πριν ολοκληρωθει ο χαιρετισμος...:)Δεν θυμαμαι ακριβως σημειο κτλ..Δεν ειναι κολλημα του κινητου,φταιει η sim..

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός γιατί μόλις προχθές έγινε δωρεάν η υπηρεσία στη χώρα μας.

Ακολούθησε τις παρακατω ρυθμίσεις ώστε να σετάρεις σωστά το γραμματοκιβώτιο.

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Εισερχόμενα e-mail:

 

  • Όνομα χρήστη: xxxx@hotmail.com
  • Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx
  • Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: pop3.live.com
  • Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα
  • Όνομα γραμματοκιβωτίου: <ό,τι εσύ θέλεις>
  • Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3
  • Ασφάλεια (θύρες): SSL/TLS
  • Θύρα: Προεπιλεγμένη
  • Ασφαλής σύνδεση APOP: Απενεργοποιημένη

Εξερχόμενα μηνύματα:

 

  • Η διευθυνσή e-mail μου: xxxx@hotmail.com
  • Όνομα χρήστη: xxxx@hotmail.com
  • Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx
  • Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: smtp.live.com
  • Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα
  • Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3
  • Ασφάλεια (θύρες): SSL/TLS
  • Θύρα: 25

 

γεια σε ολους!

παιδες εχω προβλημα με το e-mail . εχω βαλει τα παραπανω settings και ενω μου δειχνει και ανοιγει τα εισερχομενα e-mail οταν παω να στειλω, το e-mail παει στα εξερχομενα και δε λεει να σταλει με τιποτα ....

εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα? μηπως τα setting για τα εξερχομενα δεν ειναι σωστα η εχουν αλλαξει?

 

αν ξερει καποιος που μπορω να βρω πληροφοριες για τους server που χρησιμοποιει η hotmail ας μου δωσει ενα link.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...