Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλα όταν μου στείλανε το μήνυμα για να τους στείλω σε φωτογραφία την πιστωτική μου κάρτα είπαν και αυτό : If the order did not confirm timely in about 5 to 7 days. It would automatic canceled by system.

If you has verified your payment before, please do reply the email to tell us.

Μην τους δώσεις φωτογραφίες, ήδη έκανες την πληρωμή.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπότε έχασα τα λεφτά μου

Μήπως ξέρετε πως μπορώ να τα πάρω πίσω;

Δεν τα έχασες, εάν δεν σου επιβεβαιώσουν ότι η παραγγελία σου είναι εντάξει, επικοινώνησε με την τράπεζά σου και ακύρωσε την συναλλαγή.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Στο ALI εάν δεν δώσεις αριθμό δεν ψωνίζεις, όπως και στα άλλα όταν δεν χρησιμοποιείς paypal ...

Φιλε επειδη καποτε το πληρωσα ακριβα,μα παρα πολυ ακριβα αυτο το σπορ απο το αλι το γραφω,και δεν δειχνω σε κανενα τα στοιχεια της καρτας μου,ειδικα τα 3.........μονο με προπληρωμενη και αυτη με μεγαλη προσοχη απο που αγοραζω.

Για εμενα ειναι κανονας πλεον,αλλοι βεβαια το ρισκαρουν.....

Καλες αγορες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επειδη καποτε το πληρωσα ακριβα,μα παρα πολυ ακριβα αυτο το σπορ απο το αλι το γραφω,και δεν δειχνω σε κανενα τα στοιχεια της καρτας μου,ειδικα τα 3.........μονο με προπληρωμενη και αυτη με μεγαλη προσοχη απο που αγοραζω.

Για εμενα ειναι κανονας πλεον,αλλοι βεβαια το ρισκαρουν.....

Καλες αγορες.

Τι εννοείς;

Σου έκλεψαν χρήματα μέσω του Aliexpress;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. μια ερώτηση είναι αξιόπιστο το site banggood??

 

ναι,κανε paypal και πληρωσε με αυτο,οχι με καρτα,priority στην επιλογη ταχυδρομειου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. μια ερώτηση είναι αξιόπιστο το site banggood??

 

Για κινεζικο εξαιρετικα αξιοπιστο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. μια ερώτηση είναι αξιόπιστο το site banggood??
Από τα ποιό αξιόπιστα αν όχι το ποιό αξιόπιστο.

Τρόπος αποστολής πάντα με επιλογή priority.

Link to comment
Share on other sites

Να συνεχίσω στο θέμα μου με το Gearbest

4 ημέρες τώρα μου λένε στο live chat ότι σε 24 ώρες θα χω το refund, κάθε μέρα το ίδιο πράγμα..

Σήμερα μου απαντάνε στο ticket μετά από τόσες ημέρες ότι το refund το έχουν κάνει.....πριν 4 ημέρες. Έλα όμως που δεν υπάρχει refund πουθενά.

Δηλαδή οι τύποι ολοένα και σε σπρώχνουν για dispute και να μη ξανααγοράσεις από αυτούς ακόμα κι αν τους έχεις ανάγκη. Μακράν το χειρότερο customer support ever.

Link to comment
Share on other sites

Να συνεχίσω στο θέμα μου με το Gearbest

4 ημέρες τώρα μου λένε στο live chat ότι σε 24 ώρες θα χω το refund, κάθε μέρα το ίδιο πράγμα..

Σήμερα μου απαντάνε στο ticket μετά από τόσες ημέρες ότι το refund το έχουν κάνει.....πριν 4 ημέρες. Έλα όμως που δεν υπάρχει refund πουθενά.

Δηλαδή οι τύποι ολοένα και σε σπρώχνουν για dispute και να μη ξανααγοράσεις από αυτούς ακόμα κι αν τους έχεις ανάγκη. Μακράν το χειρότερο customer support ever.

Refund στο Paypal ή στο GB wallet;

 

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Refund στο Paypal ή στο GB wallet;

 

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Για wallet ζητάω αλλά απ'ότι φαίνεται θα κάνω μια και καλή dispute για refund στο PP

Link to comment
Share on other sites

Για wallet ζητάω αλλά απ'ότι φαίνεται θα κάνω μια και καλή dispute για refund στο PP
Μην ζητάτε refund στο wallet. Αν γίνει καμία στραβή και χακαρουν τον λογαριασμό θα κάνουν φτερά τα λεφτά. Έτσι την πάτησα με τους ερασιτέχνες του gearbest που χωρίς κόπο έδωσαν πρόσβαση στον λογαριασμό μου σε τρίτους, ευτυχώς δεν είχαν μείνει πολλά χρήματα μέσα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μην ζητάτε refund στο wallet. Αν γίνει καμία στραβή και χακαρουν τον λογαριασμό θα κάνουν φτερά τα λεφτά. Έτσι την πάτησα με τους ερασιτέχνες του gearbest που χωρίς κόπο έδωσαν πρόσβαση στον λογαριασμό μου σε τρίτους, ευτυχώς δεν είχαν μείνει πολλά χρήματα μέσα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Προσωπικά με το που το πάρω θα φύγει παραγγελία κατευθείαν δε θα το αφήσω μέσα.

Απλά επειδή αυτό είναι το άμεσο refund στο gear όπως όλοι ξέρουμε, ενώ στο paypal αργουν πάντα, ζήτησα εκεί το refund μιας και μόνο το gear μου στέλνει με unregistered belgium αυτά που θέλω και ήθελα να το παραγγείλω γρήγορα.

Έλα όμως που πιο δούλεμα τόσο καιρό που παραγγέλνω, δεν έχω ξαναφάει. Θα φύγει claim κατευθείαν αύριο λογικά.

Link to comment
Share on other sites

[..] μιας και μόνο το gear μου στέλνει με unregistered belgium αυτά που θέλω [..]

Μιας και το ανέφερες (και έχει αναφερθεί και ξανά, δηλαδή)...

Πώς τους λες ότι θέλεις unregistered με belgium;

Συνήθως δεν έχει επιλογή, γράφει απλώς unregistered, οπότε λογικά θα είναι ό,τι σου κάτσει.

Το ζητάς π.χ. με κανένα chat στο customer support τους ή τίποτα τέτοιο...;

Link to comment
Share on other sites

Μην ζητάτε refund στο wallet. Αν γίνει καμία στραβή και χακαρουν τον λογαριασμό θα κάνουν φτερά τα λεφτά. Έτσι την πάτησα με τους ερασιτέχνες του gearbest που χωρίς κόπο έδωσαν πρόσβαση στον λογαριασμό μου σε τρίτους, ευτυχώς δεν είχαν μείνει πολλά χρήματα μέσα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Αν σου συνέβη κάτι τέτοιο, πιο πιθανό θεωρώ να έγινε από μέσα η δουλειά. Είτε από το ίδιο το κατάστημα, είτε από υπαλλήλους του.

Το να μπει χάκερ και να ψωνίσει πράγματα, εύκολα τον βρίσκουν και διορθώνουν την κατάσταση. Ή αν απλά διέγραψε τα wallet, τα επαναφέρουν από το σέρβερ (αν θέλουν).

Προ καιρού θυμάμαι που έστελναν μηνύματα, ότι θα διέγραφαν τα gb points μια συγκεκριμένη ημερομηνία και έλεγαν όποιος θέλει να τα ξοδέψει ως τότε.

Link to comment
Share on other sites

Προ καιρού θυμάμαι που έστελναν μηνύματα, ότι θα διέγραφαν τα gb points μια συγκεκριμένη ημερομηνία και έλεγαν όποιος θέλει να τα ξοδέψει ως τότε.

 

Oι πόντοι σε κάθε κινεζοsite διαρκούν 1 χρόνο από την απόκτηση τους,μετά διαγράφονται.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου συνέβη κάτι τέτοιο, πιο πιθανό θεωρώ να έγινε από μέσα η δουλειά. Είτε από το ίδιο το κατάστημα, είτε από υπαλλήλους του.

Το να μπει χάκερ και να ψωνίσει πράγματα, εύκολα τον βρίσκουν και διορθώνουν την κατάσταση. Ή αν απλά διέγραψε τα wallet, τα επαναφέρουν από το σέρβερ (αν θέλουν).

Προ καιρού θυμάμαι που έστελναν μηνύματα, ότι θα διέγραφαν τα gb points μια συγκεκριμένη ημερομηνία και έλεγαν όποιος θέλει να τα ξοδέψει ως τότε.

Από που έγινε η δουλειά δεν γνωρίζω. Απο όσο μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη κάποιος που γνώριζε το email μου το έπαιξε ότι ήμουν εγώ, άνοιξε ticket ότι ξέχασε κωδικούς και δεν ισχύει πλέον το email και έτσι απλά του δώσανε πρόσβαση στο λογαριασμό. Μετέφερε το υπόλοιπο του wallet σε άλλο λογαριασμό, ζήτησε διαγραφή του λογαριασμού και όλων των λογαριασμών που είχε ανοίξει και τα ίχνη χάθηκαν. Έτσι απλά. Μου έλεγαν ότι δεν μπορούσαν να επαναφέρουν διαγραμμενους λογαριασμούς ούτε τα χρήματα που είχα στο wallet. Περιττό να πω τι τράβηξα για να συνεννοηθούμε και να βγάλουμε κάποια άκρη. Δεν ξαναασχοληθηκα με αυτούς έκτοτε.
Προσωπικά με το που το πάρω θα φύγει παραγγελία κατευθείαν δε θα το αφήσω μέσα.

Απλά επειδή αυτό είναι το άμεσο refund στο gear όπως όλοι ξέρουμε, ενώ στο paypal αργουν πάντα, ζήτησα εκεί το refund μιας και μόνο το gear μου στέλνει με unregistered belgium αυτά που θέλω και ήθελα να το παραγγείλω γρήγορα.

Έλα όμως που πιο δούλεμα τόσο καιρό που παραγγέλνω, δεν έχω ξαναφάει. Θα φύγει claim κατευθείαν αύριο λογικά.

Αν είναι να τα ξοδέψεις με τη μία τότε οκ, βολεύει στο wallet.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από που έγινε η δουλειά δεν γνωρίζω. Απο όσο μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη κάποιος που γνώριζε το email μου το έπαιξε ότι ήμουν εγώ, άνοιξε ticket ότι ξέχασε κωδικούς και δεν ισχύει πλέον το email και έτσι απλά του δώσανε πρόσβαση στο λογαριασμό. Μετέφερε το υπόλοιπο του wallet σε άλλο λογαριασμό, ζήτησε διαγραφή του λογαριασμού και όλων των λογαριασμών που είχε ανοίξει και τα ίχνη χάθηκαν. Έτσι απλά. Μου έλεγαν ότι δεν μπορούσαν να επαναφέρουν διαγραμμενους λογαριασμούς ούτε τα χρήματα που είχα στο wallet. Περιττό να πω τι τράβηξα για να συνεννοηθούμε και να βγάλουμε κάποια άκρη. Δεν ξαναασχοληθηκα με αυτούς έκτοτε. Αν είναι να τα ξοδέψεις με τη μία τότε οκ, βολεύει στο wallet.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Και ενώ τον adversus τον τραβάνε τόσο καιρό για ένα απλό refund στο wallet, κάποιος που υποτίθεται οτι ήξερε τα email πελατών (πώς άραγε) τους είπε ότι ξέχασε τους κωδικούς (σε πόσους λογαριασμούς άραγε) κι αυτοί χωρίς να ελέγξουν αν όντως είναι έτσι (ένα σωρό τρόποι υπάρχουν), του έδωσαν πρόσβαση σε λογαριασμούς, του μετέφεραν τα wallet σε άλλο λογαριασμό (τόση αφέλεια πια) και τους διέγραψαν (!), στα γρήγορα και χωρίς να υποψιαστούν τίποτα. Και χωρίς να μπορούν να τους επαναφέρουν, από το σέρβερ τους. :!:

Τι ψώνισε ο... χάκερ και σε ποιά διεύθυνση του τα έστειλαν, περιττό να ρωτήσει κανείς φαντάζομαι...

Είναι αυτό που λένε "Buy with confidence".

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις τωρα τελευταια tablet ή λαπτοπ απο gearbest? έχουν ασφαλη συσκευασια οπως το banggood? πριν 2 χρονια ειχα παρει ταμπλετ και δεν ειχε και τοσο βαρβατη συσκευασια απο θεμα προστασιας σαν το banggood που ψωνιζω τελευταια και ειμαι λιγο διστακτικος...

 

ps. τοτε που ειχα παρει ειχε ερθει με σπασμενη οθονη κατα την μεταφορα... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω παραγγείλει κάποια πράγματα από gearbest τα οποία μου τα έστειλαν με tracking number (NLpost1). Από τις 13/11 το tracking number του NLpost λέει ότι έφτασε στη χώρα προορισμού (Ελλάδα) και το αντίστοιχο σαιτ των ΕΛΤΑ έγραφε "Αποστολή αντικειμένου από Ολλανδία". Γράφω "έγραφε" γιατί σήμερα βάζοντας το tracking number στον "Εντοπισμός Αντικειμένου" των ΕΛΤΑ μου λέει ότι δε βρέθηκε κάποιο προϊόν, ή κάπως έτσι. Λέτε να έγινε κανένα μπέρδεμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω παραγγείλει κάποια πράγματα από gearbest τα οποία μου τα έστειλαν με tracking number (NLpost1). Από τις 13/11 το tracking number του NLpost λέει ότι έφτασε στη χώρα προορισμού (Ελλάδα) και το αντίστοιχο σαιτ των ΕΛΤΑ έγραφε "Αποστολή αντικειμένου από Ολλανδία". Γράφω "έγραφε" γιατί σήμερα βάζοντας το tracking number στον "Εντοπισμός Αντικειμένου" των ΕΛΤΑ μου λέει ότι δε βρέθηκε κάποιο προϊόν, ή κάπως έτσι. Λέτε να έγινε κανένα μπέρδεμα;

 

Eφτασε ελλαδα, αλλα δεν ανοιχηκε ο σακος απο το ελτα. Οταν ανοικτει τοτε θα δεις πληροφοριες στην σελιδα του ελτα.

 

ΥΓ κατι λεγαν για αναβαθμιση, δεν ξερω αν φταιει αυτο

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...