Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αφήνει απολύτως τπτ! Δοκιμασμένο απο εμένα!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα την προστατευτικη μεμβρανη απο zagg αλλα ακομα δεν την εχω βαλει. Στις οδηγιες λεει "περιμενετε 2 μερες να κολλησει καλα κτλ" Σορρυ κιολας αλλα επειδη με αγχωσε λιγο, αυτο το βγαζεις οποτε θες ετσι? Δεν αφηνει σημαδια κτλ. Σωστα?

 

Την φοράω εγώ. Δεν ξέρω αν αφήνει σημάδια, δεν την έχω βγάλει.

Είναι όμως φοβερή, σίγουρα η καλύτερη αγορά για το iphone.

Και μια συμβουλή για την τοποθέτηση.

Τα 4 άκρα του πίσω αυτοκόλητου θα σε δυσκολέψουν πολύ. Θα κολλάνε, θα σου στραβώνουν και θα σου ξεκολλάνε μετά.

Συμβουλή: Ασχολήσου με όλο το υπόλοιπο κομμάτι και άσε τα άκρα για το πολύ τέλος. Διώξε όλο τον αέρα και το υγρό απο μέσα και προσπάθησε να το κρατάς στη θέση του, γιατι μέχρι να κολλήσει είναι πολύ εύκολο να φύγει απο τη θέση του. Μπορείς να το φυσάς ελαφρά για να στεγνώσει πιο γρήγορα. Όσο για τα άκρα, μόλις στεγνώσουν, θα δεις ότι έχουν αποκτήσει μια ελαστική κολλώση αίσθηση. Εκεί θα αρχίσεις να ασχολείσαι μαζί τους, να τα κολλάς και να τα τοποθετείς στη θέση τους. Βοηθάει αρκετά και η palm technic που αναφέρει στο site της η zagg.

Και τέλος, κατά τη διάρκεια της τοποθέτησης, μπορείς να τη ξεκολλήσεις και να τη βγάλεις και να την ξαναβάλεις πολλές φορές τη μεμβράνη, μέχρι να σου κάτσει καλά. Εκεί που δεν πρέπει να την ξεκολλήσεις είναι όταν θα έχει στεγνώσει πλέον.

Καλή επιτυχία, αν το πετύχεις, το αποτέλεσμα θε είναι άψογο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το δερμάτινο κάλυμμα του πίσω μέρους?

 

http://www.turbosim.gr/oscommerce/product_info.php?cPath=32&products_id=38

 

Ψήνομαι...! :)

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχουν πάθει ζημιά το καλώδιο και τα ακουστικά που είχε στη συσκευασία... Τα ακουστικά κάνουν διακοπές ανάλογα με τη θέση μου (lol) και το καλώδιο σύνδεσης έχει αρχίσει να κόβεται και στις δύο άκρες του (είναι τα ποιοτικά της Apple.. ήθελε να κόψει από κάπου και έκοψε από αξεσουάρ και ποιότητα κατασκευής). Να το ψάξω; Υπάρχει περίπτωση να βρω καμιά άκρη με τη Vodafone για **άμεση** αντικατάσταση; Ή είπα απαγορευμένες λέξεις; :p
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πάθει ζημιά το καλώδιο και τα ακουστικά που είχε στη συσκευασία... Τα ακουστικά κάνουν διακοπές ανάλογα με τη θέση μου (lol) και το καλώδιο σύνδεσης έχει αρχίσει να κόβεται και στις δύο άκρες του (είναι τα ποιοτικά της Apple.. ήθελε να κόψει από κάπου και έκοψε από αξεσουάρ και ποιότητα κατασκευής). Να το ψάξω; Υπάρχει περίπτωση να βρω καμιά άκρη με τη Vodafone για **άμεση** αντικατάσταση; Ή είπα απαγορευμένες λέξεις; :p

 

Το δικό μου καλώδιο ήταν χαλασμένο από την αρχή... Έκανα το λάθος και πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone (της Σταδίου στο Σύνταγμα συγκεκριμένα) και μου είπαν ότι τα περιφερειακά δεν καλύπτονται από την εγγύηση και πρέπει να αγοράσω καινούργιο το οποίο κάνει 22 ευρώ :blink: Έγινα έξαλλη αλλά άκρη δεν έβγαλα. Επικοινώνησα με την Apple Αμεριικής, οι άνθρωποι ήταν πολύ εξυπηρετικοί και μου είπαν ότι η Vodafone είναι υποχρεωμένη να μου το αντικαταστήσει.

 

Ξαναπροσπάθησα στα κεντρικά της Vodafone στην Εθν.Αντιστάσεως στο Χαλάνδρι και χωρίς καμία αντίρρηση μου το άλλαξαν :) Βέβαια, έπρεπε να μου το κρατήσουν για καμιά εβδομάδα και μετά με ειδοποίησαν και πέρασα να πάρω το καινούργιο.

 

Αφού πήρα το νέο καλώδιο, τους παραπονέθηκα ότι η Vodafone Σταδίου είναι απαράδεκτη γιατί δεν δέχονταν να μου το αντικαταστήσουν. Η απάντησή τους; Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε, είναι franchising :wacko::blink::X

 

Συμπέρασμα: πήγαινε στα κεντρικά της Vodafone :)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγώ σε κατάστημα franchise και εννοείται ότι δεν ήξεραν, κάλεσαν στο service τους και τους είπαν ότι θεωρείται δώρο του κουτιού και δεν γίνεται αντικατάσταση. Φυσικά και αυτό δεν θα μείνει εδώ. Το κόστος αγοράς καινούριου καλωδίου δεν είναι μεγάλο βέβαια αλλά για το γαμτο... Και εφόσον είναι υποχρεωμένοι όπως λες, θα το αντικαταστήσουν...

P.S. προσπαθώ να βρω τρόπο να επικοινωνήσω κι εγώ με την Apple Αμερικής αλλά δεν βρίσκω το πως... Δεν έχουν e-mail υποστήριξης για το iPhone -απ' όσο μπόρεσα να καταλάβω δηλαδή. Μπορείς να μου πεις πώς επικοινώνησες;; Τηλεφωνικά; Η επίσημη τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Apple στην Ελλάδα απ' όσο ξέρω δεν καλύπτει ζητήματα iPhone. Γι αυτά τα θέματα παραπέμπει στις εταιρίες κινητής που έχουν αναλάβει το service.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να πάρω ένα screen protector?Η οθόνη χαράσσεται?
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να πάρω ένα screen protector?Η οθόνη χαράσσεται?

 

Η οθονη δε χαρασσεται ευκολα αλλα παρε καλυτερα...καλη επιτυχια στην εφαρμογη...:p

καλυτερα παρε και κατι για το πισω μερος γιατι αυτο το κ@@@πλαστικο ειναι που χαρασσεται...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το δερμάτινο κάλυμμα του πίσω μέρους?

 

http://www.turbosim.gr/oscommerce/product_info.php?cPath=32&products_id=38

 

Ψήνομαι...! :)

 

Αυτη ειναι για το καινουριο 3G η για το παλιο? Πως τοποθετειτε ? Φοβερη θηκη!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι για το καινουριο 3G η για το παλιο? Πως τοποθετειτε ? Φοβερη θηκη!!!

 

αυτο δεν ειναι θηκη...ενα κομματι χαρτι ειναι που το κολλας στο πισω μερος...απατη δηλαδη, το ειχα παρει για το 2g μου και το πεταξα μεσα σε μια βδομαδα...ασε που η αφαιρεση ηταν εφιαλτης και νομιζω οτι μου εκανε και λακουβα στο πισω μερος...μακρια!!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μου εφεραν ενα ντεκ με ηχεια και καλα για ipod αλλα μου ειπαν κανει και για iphone και στην φωτο στο κουτι το δειχνει. Οταν ομως το συνδεω μου βγαζει μηνυμα στο κινητο οτι το ντεκ δεν υποστηριζει το iphone. Πρεπει να κοτσαρω καμια προεκταση στο βυσμα συνδεσης ή μας δουλεψαν κανονικα???
Link to comment
Share on other sites

http://www.logic3.com/details/?prod=568

 

Αυτο ειναι το προιον που σας γραφω παραπανω! logic3/i-station22... Μας δουλεψαν κανονικα μαλλον οτι κανει για το κινητο...(???)

Link to comment
Share on other sites

1) Πως κανω μια ερωτηση σε καποιο θεμα που εχετε ανοιξει?

2) Σε λιγες μερες αγοραζω το IPHONE 3G...Να αγορασω μια καλη θηκη και ειμαι ενταξει απο θεμα προστασιας ή πρεπει να βαλω ΚΑΙ τις ζελατινες Ιnvisible Shield?

Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχουν σχετικά θέματα για όλες τις πτυχές του ιPhone. Αν δεν βρείς κάτι σχετικό, πόσταρε στα θέματα για Αρχαρίους.

 

2) Προσωπικά θα σύστηνα τα Invisible Shield, χωρίς θήκη :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Μου εφεραν ενα ντεκ με ηχεια και καλα για ipod αλλα μου ειπαν κανει και για iphone και στην φωτο στο κουτι το δειχνει. Οταν ομως το συνδεω μου βγαζει μηνυμα στο κινητο οτι το ντεκ δεν υποστηριζει το iphone. Πρεπει να κοτσαρω καμια προεκταση στο βυσμα συνδεσης ή μας δουλεψαν κανονικα???

 

http://www.logic3.com/details/?prod=568

 

Αυτο ειναι το προιον που σας γραφω παραπανω! logic3/i-station22... Μας δουλεψαν κανονικα μαλλον οτι κανει για το κινητο...(???)

 

Άσχετα με το μήνυμα, παίζει ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Χμ, τι να σου πω... και το manual του δεν έλεγε και τίποτα το ιδιαίτερο απ'όσο είδα. Μ'αρέσει που δείχνει στις φωτογραφίες ότι παίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

 

Ψάχνω να αγοράσω ένα bluetooth ακουστικό το οποίο να ταιριάζει και σε iphone αλλά και σε sony ericsson κινητό τηλέφωνο.

 

Έχεις κανείς καμιά ιδέα περί του θέματος. Κάποιο link θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

Πάντως έχω δει bluetooth ακουστικό το οποίο ήταν συγχρονισμένο ταυτόχρονα με 2 συσκευές και δούλευε άψογα.

 

Αλλά τα κινητά και τα 2 ήταν sony ericsson.

 

Ευχαριστώ....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια χαρά,

 

Μόλις αγόρασα το iphone 3g και θα ήθελα να του πάρω μια θήκη και μια προστατευτική μεβράνη από ηλεκτρονικό κατάστημα στην Ελλάδα. Θα ήθελα να είναι ανθεκτική και να μην το "φουσκώνει" πολύ. Επίσης θα ήθελα και μια μεβράνη που να μην μένουν έυκολα δαχτυλιές, να μην γυαλίζει και να μην υπάρχει φόβος να μείνει κόλλα ή άλλα σημάδια στην οθόνη μετά την αφαίρεση της.

 

Βρήκα τα εξής προιόντα από το macexperts

http://www.macexperts.gr/zcn/index.php?main_page=product_info&products_id=1110

http://www.macexperts.gr/zcn/index.php?main_page=product_info&products_id=1181

 

και αυτή από το bestdeals

http://www.bestdeals.gr/index.php?target=products&product_id=30815

 

και κάτι ακόμα

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006141

 

αυτός ο φορτιστής κάνει και για iphone 3G;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...