Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχίζω εδώ την πληροφόρηση σχετικά με την σπασμένη οθόνη του iPhone μου...

 

Σήμερα πήρα τηλ. στη Vodafone που είχα πάει το κινητό για επιδιόρθωση (την περασμένη Παρασκευή έγινε αυτό) και με πληροφόρησαν ότι θα μου δώσουν νέα συσκευή την οποία θα έχω τη Δευτέρα και το κόστος θα είναι στα 268 ευρώ...

 

Με λίγα λόγια πιστεύω ότι αξίζει να το πάει κανείς στη Vodafone και να πάρει καινούργια συσκευή με αυτά τα λεφτά παρά στο 9-Volto για αλλαγή οθόνης με 230 ευρώ και χωρίς εγγύηση...

 

Υ.Γ. Βέβαια το καλύτερο είναι να μην σπάσει καθόλου η οθόνη αλλά αφου έγινε η μ@#$@α τι να γίνει...! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω εδώ την πληροφόρηση σχετικά με την σπασμένη οθόνη του iPhone μου...

 

Σήμερα πήρα τηλ. στη Vodafone που είχα πάει το κινητό για επιδιόρθωση (την περασμένη Παρασκευή έγινε αυτό) και με πληροφόρησαν ότι θα μου δώσουν νέα συσκευή την οποία θα έχω τη Δευτέρα και το κόστος θα είναι στα 268 ευρώ...

 

Με λίγα λόγια πιστεύω ότι αξίζει να το πάει κανείς στη Vodafone και να πάρει καινούργια συσκευή με αυτά τα λεφτά παρά στο 9-Volto για αλλαγή οθόνης με 230 ευρώ και χωρίς εγγύηση...

 

Υ.Γ. Βέβαια το καλύτερο είναι να μην σπάσει καθόλου η οθόνη αλλά αφου έγινε η μ@#$@α τι να γίνει...! :lol:

 

Εγω αναμενω πεληροφοριες απο αυριο η απο δευτερα... 5 νοεμβριου εφτασε τ κινητο στα vf services για να δουμε...

 

Αν κ τα λευτα ειναι πολλα για το γιαλυ μονο, ενω η οθονη λειτουργει κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναμενω πεληροφοριες απο αυριο η απο δευτερα... 5 νοεμβριου εφτασε τ κινητο στα vf services για να δουμε...

 

Αν κ τα λεφτα ειναι πολλα για το γιαλι μονο, ενω η οθονη λειτουργει κανονικα...

 

Η αλήθεια είναι ότι όντως είναι πολλά τα λεφτά... Στο 9-Volto που είχα επικοινωνήσει πριν αρχίσω την όλη διαδικασία μου είχαν πει ότι αλλάζουν και οθόνη και γυαλί και το ίδιο προφανώς ισχύει και στη Vf για να μου αλλάζουν τη συσκευή. Μήπως δεν γίνεται να αλλάξει μόνο το γυαλί τελικά; Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι όντως είναι πολλά τα λεφτά... Στο 9-Volto που είχα επικοινωνήσει πριν αρχίσω την όλη διαδικασία μου είχαν πει ότι αλλάζουν και οθόνη και γυαλί και το ίδιο προφανώς ισχύει και στη Vf για να μου αλλάζουν τη συσκευή. Μήπως δεν γίνεται να αλλάξει μόνο το γυαλί τελικά; Τι να πω...

 

Γινεται να αλλαξει το γυαλι μονο στο 3g. στο προηγουμενο δεν γινοταν.

 

Αμα δεις υπαρει video πως να το κανεις μονο σου ειναι υποθεση 10 λεπτων για να το αλλαξεις....

 

Αλλα ενταξει το μονο που συμφερει εδω ειναι οτι παιρνεις καινουργιο iphone

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει το βιντεάκι στο οποίο αναφέρεσαι και δεν θα έλεγα ότι είναι τόσο απλό... Αφαιρείς σχεδόν ότι υπάρχει μέσα στο τηλέφωνο μέχρι να φτάσεις στο γυαλί για να το αλλάξεις...

Καλύτερα ένα σπασμένο iPhone παρά ένα κατεστραμμένο! :lol:

 

Anyway, εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το πόσο χαζοί μπορεί να είναι εκεί στο service της Vf που αντί να αλλάξουν ένα γυαλί δίνουν καινούργιο τηλ.

Και αυτοί χάνουν χρήματα, και ο πελάτης... Τι να πεις;:X

Link to comment
Share on other sites

molis parelaba apo tin FedEx tin nea thuki tou iphone 3G mou apo tin Vaja!!!Einai teleiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol: , milame gia eksairetiki poiotita , mallon tha paraggeilw kai alli.Pantos i alitheia einai oti tinparaggeleia tin eixa kanei 29/09/2008 kai i thuki mou irthe simera 7/11/2008 ara den milame gia 29meres , pou anaferoun sto site tis vaja , omws en telei aksize tosi anamoni... :D

 

Εμένα έκανε ακριβώς 30 μέρες πάντως!Μαζί με την αποστολή μάλιστα :blink:

 

Είναι σημαντικό το συγκεκριμένο θέμα να περιλαμβάνει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ παρουσιάσεις και προτάσεις. Όποιος έχει κάποιο σχόλιο ή οποιαδήποτε απορία θα πρέπει να χρησιμοποιεί τις αντίστοιχες ενότητες ώστε το θέμα να διατηρηθεί "καθαρό" από περιττά σχόλια. Με αυτό τον τρόπο, όλοι θα μπορούμε να ενημερωνόμαστε για καινούριες προτάσεις που αφορούν σε accessories χωρίς να χρειάζεται να ψάχνουμε γι' αυτές σε σκόρπια posts διαφόρων θεμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Σκέφτομαι να πάρω καινούρια ακουστικά γιάτι τα μαμά είναι της πλάκας.Έχω δεί αυτά τα 2:

http://www.advancedmp3players.co.uk/shop/product_info.php?products_id=3308&aff=window

http://www.sennheiser.co.uk/uk/icm.nsf/root/products_sennheiser_headphones_portable_cx_series_500615#

Καμία ιδέα ή πρόταση?Thanks :D

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

http://www.iClarified.com/images/news/2218/9337/9337-500.jpg

 

Richard|Solo has released an improved version of their iPhone Backup Battery called the RichardSolo 1800 Battery — just snap it on and it begins to charge instantly. It is certified both "Works with iPhone" and "Made for iPod", and for both the original iPhone and the iPhone 3G.

 

It has 1800 mAh of capacity, which is enough to completely charge your iPhone, and have reserve power left over. It is the only battery available that actually "latches" onto your iPhone, and a support brace is included to make it super secure.

 

Διαβάστε περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα κατάφερα και πήρα τη συσκευή από τη Vodafone. Γύρω στις 10 εργάσιμες μέρες έκαναν.

Να θυμίσω ότι μου έκαναν αντικατάσταση συσκευής λόγω σπασμένης οθόνης με κόστος 268 ευρώ. Το κακό βέβαια είναι ότι μου έδωσαν μόνο τη συσκευή ενώ το κουτί και ότι περιείχε μέσα είναι αυτά που είχα εγώ από πριν.

Anyway, τώρα κάνω όλες τις διαδικασίες για να το φέρω στην κατάσταση που είχα το προηγούμενο! (χωρίς τη σπασμένη οθόνη...! lol)

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια ποιο ειναι το καλυτερο bluetooth ακουστικο? ολα κανουν τρελα παρασιτα και διακοπες....
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 1 μήνα+ (και με πληρωμένα μεταφορικά 6$) μου ήρθε το full body από ZAGG. Δε ξέρω αν είναι που δε κατάφερα εγώ να το βάλω καλά το πίσω μέρος, αλλά είμαι απογοητευμένος:( Μετά απο σχεδόν 16 ώρες κ "φουσκάλες" έχουν μείνει αρκετές. Άσε που είμαι σίγουρος ότι μετά απο 2-3 εβδομάδες θα αρχίσει να ξεκολλάει στις γωνίες. Το μπροστά ούτε που διανοήθηκα να το βάλω μιας κ είμαι 100% ικανοποιημένος με ένα protector που είχα πάρει απο το e-shop κ τοποθετήθηκε πολύ εύκολα κ καλά.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Σκέφτομαι να πάρω καινούρια ακουστικά γιάτι τα μαμά είναι της πλάκας.Έχω δεί αυτά τα 2:

http://www.advancedmp3players.co.uk/shop/product_info.php?products_id=3308&aff=window

http://www.sennheiser.co.uk/uk/icm.nsf/root/products_sennheiser_headphones_portable_cx_series_500615#

Καμία ιδέα ή πρόταση?Thanks :D

 

Τα πρώτα έχουν σίγουρα μικρόφωνο οπότε είναι καλή λύση. Τα δεύτερα, απ'ότι διαβάζω και αν κατάλαβα καλά, λέει πως έχουν μικρό καλώδιο ώστε να συνδέονται με την προέκταση του τηλεχειριστηρίου του κινητού (πχ όπως βγάζουν τα walkman, τα νοκια μετά το κοντρόλερ κλπ). Άρα δν πρέπει να έχουν ενσωματομένο μικρόφωνο(και απ'λοτι φαίνεται στην εικόνα, από το jack, δεν έχουν. Aν δν σε νοιάζει για το μικρόφωνο πάρε ότι θες αλλά αν θες και μικρόφωνο πάρε αυτά: http://www.sennheiser.com/uk/icm_senncom.nsf/root/502555

 

They feature a short cable, perfect for using with a mobile phone or MP3 player with a remote-control and/or microphone.
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

ta metaforika sumperilambanontai mesa stin timi pou sou bgazei otan tha kaneis tin paraggelia.Tha stin ferei tin thuki i FedEx sto spiti sou xwris kamia epipleon xrewsi.Einai apisteuti thuki me teleio derma kai panw ap'ola xrwmatismeni apo esena ton idio...!!! :D
Link to comment
Share on other sites

ta metaforika sumperilambanontai mesa stin timi pou sou bgazei otan tha kaneis tin paraggelia.Tha stin ferei tin thuki i FedEx sto spiti sou xwris kamia epipleon xrewsi.Einai apisteuti thuki me teleio derma kai panw ap'ola xrwmatismeni apo esena ton idio...!!! :D

 

Φιλαράκι επειδή εγώ μόλις παρήγγειλα μία από Vaja, μπορείς να μου πεις πόσες μέρες έκανε για να σου έρθει από τη στιγμή που την παρήγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι επειδή εγώ μόλις παρήγγειλα μία από Vaja, μπορείς να μου πεις πόσες μέρες έκανε για να σου έρθει από τη στιγμή που την παρήγγειλες;

 

29 με 30 μερες κανει ακριβως εκτος απροοπτων...

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι κατοχος της παρακατω Switcheasy Capsul Rebel(πανεμορφη θηκη,οταν αφηνεις το κινητο στο τραπεζι απλα ολοι το κοιτανε λες και κατεβηκε απο το διαστημα...το μονο μειον ειναι ο ογκος.σε σχεση με την παρακατω griffin wave ειναι λιγο πιο χοντρη και ατσουμπαλη στην αφη.):

http://att.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=131065&stc=1&thumb=1&d=1219328133

και της Griffin Wave(πολυ καλη θηκουλα,ακομα αυτην χρησημοποιω,πολυ βολικη,δεν προσθετει πολυ ογκο οπως η capsule rebel και εχει ενα περιεργο καοτσουκ πολυ ωραιο στην αφη!):

http://www.macexperts.gr/zcn/images/GR_iPhone_Wave_blue.jpg

και χτες παραγγειλαμε με ενα φιλαρακι 2 more-thing Noel!εγω σε νικελ και το φιλαρακι μου χρυση! εχει παρει κανεις αυτην την θηκουλα να μου πει αν καναμε καλα?

http://att.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=143984&d=1226554129http://att.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=143985&stc=1&thumb=1&d=1226554129

αυτο το screen protector το νικελ ειναι απλα τελειο!παραγγειλα απο το e-shop ενα και δεν μπορουσα να πιστεψω πως γινεται να ειναι καθρεφτης απο εξω και να φωτιζει κανονικα απο μεσα...και ομως εχει τελεια φωτεινοτητα...μαζι με την Noel θα παρεχεται και ενα ακομη τετοιο screen protector οποτε καλα ειμαστε! :)

 

ελπιζω να βοηθησα μελοντικους αγοραστες θηκων και ελπιζω να μου πειτε κατι για την Noel γιατι θα την περιμενω και 7-8 μερες απο οτι λενε στο site!θα πηγαινα και γω για vaja αλλα πολλα τα λεφτα ρε παιδια και παρα μα παρα πολυς χρονος αναμονης...

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

29 με 30 μερες κανει ακριβως εκτος απροοπτων...

 

Οκ, σ'ευχαριστώ! Αρχίζω να μετράω ανάποδα λοιπόν! Ελπίζω να την έχω πριν τα Χριστούγεννα! :p

Link to comment
Share on other sites

To IPhone 3G που πήρα από την Vodafone δεν φορτίζει με κανένα άλλο καλώδιο εκτός από το δικό του ( που είναι και απαράδεκτο γιατί εκτός του ότι δεν έχει τα χαρακτηριστικά σημεία που τα πιέζεις για να μπει και να βγει ενώ έχει γαντζάκια, όταν το βάζεις ή το βγάζεις σου δίνει την αίσθηση ότι θα τα ξηλώσει όλα).

 

Το δοκίμασα στην βάση που έχω στο αμάξι και ενώ συνδέεται και παίζει μουσική εμφανίζει μήνυμα που λεει ότι δεν είναι σωστή συσκευή φόρτισης (η κάτι τέτοιο)

Τα ίδια και στο γραφείο με ένα firewire που έχω από ένα παλιό IPod.

 

Η πλάκα είναι ότι ενώ το IPhone 2G φορτίζει κανονικά παντού, το 3G εμφανίζει το εν λόγο μήνυμα.

 

Ξέρει κανείς τη παίζει ? θα πρέπει να κουβαλάω παντού το δικό του ? και στο αμάξι τη θα κάνω ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις μου ηρθε μια macally privacy screen protector, πολυ ομορφη ειναι την εβαλα και τελεια, αλλα ρε παιδια μηπως ειναι μαπα?

Την εχει παρει κανεις? Η οθονη δυσκολα πατιεται πολυ κιολας δεν ειναι κατασταση! Ειναι οντως πολυ χοντρη!! Δηλ για να κανω unlock πρεπει να βαλω ολο τον αντιχειρα, μεγαλη επιφανεια!!!

Την εχει κανεις?

 

Καλησπερα μολις μου ηρθε μια macally privacy screen protector, πολυ ομορφη ειναι την εβαλα και τελεια, αλλα ρε παιδια μηπως ειναι μαπα?

Την εχει παρει κανεις? Η οθονη δυσκολα πατιεται πολυ κιολας δεν ειναι κατασταση! Ειναι οντως πολυ χοντρη!! Δηλ για να κανω unlock πρεπει να βαλω ολο τον αντιχειρα, μεγαλη επιφανεια!!!

Την εχει κανεις?

 

Αφηστε εκανα search απο εξωτερικο και λενε μακρυα απο macally mirror, privacy ειναι πολυ χοντρες!!! Τα νευρα μου τι να κανω τωρα!!?Ευτυχως αγορασα μαζι και μια υπεροχη θηκη απο belkin δερματινη τη laminate και ειχε δωρο ενα απλο screen pr και εκατσε σουπερ

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Αφηστε εκανα search απο εξωτερικο και λενε μακρυα απο macally mirror, privacy ειναι πολυ χοντρες!!! Τα νευρα μου τι να κανω τωρα!!?Ευτυχως αγορασα μαζι και μια υπεροχη θηκη απο belkin δερματινη τη laminate και ειχε δωρο ενα απλο screen pr και εκατσε σουπερ

 

Αυτή την mirror την πήρα και ᾽γω απο fnac χωρίς να προσέξω ότι είναι"καθρέπτης"..ὀντως είναι πολύ μάπα στο φώς της ημέρας σε εξωτερικό χώρο δεν βλέπεις τίποτα!Χάλια..θα την πετάξω..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

To IPhone 3G που πήρα από την Vodafone δεν φορτίζει με κανένα άλλο καλώδιο εκτός από το δικό του ( που είναι και απαράδεκτο γιατί εκτός του ότι δεν έχει τα χαρακτηριστικά σημεία που τα πιέζεις για να μπει και να βγει ενώ έχει γαντζάκια, όταν το βάζεις ή το βγάζεις σου δίνει την αίσθηση ότι θα τα ξηλώσει όλα).

 

Το δοκίμασα στην βάση που έχω στο αμάξι και ενώ συνδέεται και παίζει μουσική εμφανίζει μήνυμα που λεει ότι δεν είναι σωστή συσκευή φόρτισης (η κάτι τέτοιο)

Τα ίδια και στο γραφείο με ένα firewire που έχω από ένα παλιό IPod.

 

Η πλάκα είναι ότι ενώ το IPhone 2G φορτίζει κανονικά παντού, το 3G εμφανίζει το εν λόγο μήνυμα.

 

Ξέρει κανείς τη παίζει ? θα πρέπει να κουβαλάω παντού το δικό του ? και στο αμάξι τη θα κάνω ?

 

αυτη η ενοτητα θα σε βοηθησει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2539999#post2539999

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέγαμε και εκεί, αυτό που άλλαξε είναι ότι το 3G (και όλα τα νέα iPod) δε μπορούν να φορτίσουν μέσω FireWire, οπότε όσοι κατασκευαστές χρησιμοποιούσαν τέτοια μέθοδο φόρτισης (διάβαζε: τα συγκεκριμένα pins του dock connector) ατύχησαν. Από την άλλη, αυτό είχε γίνει γνωστό από το Σεπτέμβριο του 2006, τότε ανακοίνωσε ότι σταματά η υποστήριξη αυτού του χαρακτηριστικού.

 

Υπάρχει όμως η λύση του passPort!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα την more-thing Noel και μου φαινεται πολυ ομορφη. Αλλα απο οτι ειδα σε ενα βιντεακι μου φαινεται οτι δεν εφαρμοζει πολυ καλα στις γωνιες! Ας πει κανενας που το ειχει στα χερια του εντυπωσεις! Thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...