Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και χρονια πολλα για τους σπυρους....μια βοηθεια παρακαλω...σε φιλο που γιορταζει σημερα θα δωθει δωρο ενα iphone 6s (ρεφενε φαση :lol: ) και επειδη αποφασισα να αναλαβω το κοστος για θηκες θελω να με βοηθησετε να επιλεξω μια καλη θηκη και μεμβρανες προστασιας οθονης...ειμαι ψιλοασχετος με το θεμα των θηκων για αυτο και δεν ξερω τη να παρω...γενικα παντως μια η εστω δυο θηκες το πολυ και τριτη για να του προστατευουν το τηλεφωνο γιατι ειναι και λιγο τσαπατσουλης..αχαχαχ...ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα για τους σπυρους....μια βοηθεια παρακαλω...σε φιλο που γιορταζει σημερα θα δωθει δωρο ενα iphone 6s (ρεφενε φαση :lol: ) και επειδη αποφασισα να αναλαβω το κοστος για θηκες θελω να με βοηθησετε να επιλεξω μια καλη θηκη και μεμβρανες προστασιας οθονης...ειμαι ψιλοασχετος με το θεμα των θηκων για αυτο και δεν ξερω τη να παρω...γενικα παντως μια η εστω δυο θηκες το πολυ και τριτη για να του προστατευουν το τηλεφωνο γιατι ειναι και λιγο τσαπατσουλης..αχαχαχ...ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Ψάχνεις κάτι από Ελλάδα.

Όπως και να έχει.

 

Από Ελλάδα γυαλί xone από Σκρουτζ στα δέκα ευρώ.

Θήκη είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό προτείνω Spigen ultra hybrid

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνεις κάτι από Ελλάδα.

Όπως και να έχει.

 

Από Ελλάδα γυαλί xone από Σκρουτζ στα δέκα ευρώ.

Θήκη είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό προτείνω Spigen ultra hybrid

 

καταρχην ευχαριστω για το χρονο σου..μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ απο το γυαλι που λες;τωρα για τη θηκη,η ασφαλεια που παρεχει ειναι καλη;επισης για παραγγελια,αν κατι ειναι καλο και προσφερει τη μεγιστη προστασια,την κανω και απο εξωτερικο δεν εχω προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για το χρονο σου..μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ απο το γυαλι που λες;τωρα για τη θηκη,η ασφαλεια που παρεχει ειναι καλη;επισης για παραγγελια,αν κατι ειναι καλο και προσφερει τη μεγιστη προστασια,την κανω και απο εξωτερικο δεν εχω προβλημα....

 

 

Η θήκη είναι αρκετά καλή για προστασία γιατί γύρω-γύρω εγκλωβίζει αέρα ώστε να απορροφάει κραδασμους.

Την έχω πάρει 20€ από Amazon uk σε 4 ημέρες ήρθε. Εδώ έχει κανένα 25-30αρι.

Είναι αυτή

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B010MVJNTK/ref=mp_s_a_1_2?qid=1449963859&sr=8-2&pi=SY200_QL40&keywords=spigen+ultra+hybrid+iphone+6s&dpPl=1&dpID=51RroXge-lL&ref=plSrch

 

Το γυαλάκι που έχω δεν πιάνει όλη την οθόνη στις άκρες. Δηλαδή στα πλαϊνά είναι ίσα ίσα με την οθόνη πάνω κάτω είναι κομπλέ. Αυτό γίνεται ώστε να μην κάνει φουσκαλα λόγο της κυριότητας στις άκρες. Το γυαλί είναι αυτό

http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3307&virtuemart_category_id=130

 

Εναλλακτικά πας σε άλλο γυαλί από Amazon αρκετά καλύτερο και ανάλογα το χρώμα. Είτε άσπρο μπροστά είτε μαύρο ανάλογα το χρώμα του κινητού σου. Είναι από άκρη σε άκρη αυτό.

Είναι για 6αρι αλλα θα κάνει και για s

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00URVCA4Q/ref=mp_s_a_1_2?qid=1449963805&sr=8-2&pi=SY200_QL40&keywords=jetech+iphone+6+tempered+glass&dpPl=1&dpID=51LeuA3N77L&ref=plSrch

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι αρκετά καλή για προστασία γιατί γύρω-γύρω εγκλωβίζει αέρα ώστε να απορροφάει κραδασμους.

Την έχω πάρει 20€ από Amazon uk σε 4 ημέρες ήρθε. Εδώ έχει κανένα 25-30αρι.

Είναι αυτή

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B010MVJNTK/ref=mp_s_a_1_2?qid=1449963859&sr=8-2&pi=SY200_QL40&keywords=spigen+ultra+hybrid+iphone+6s&dpPl=1&dpID=51RroXge-lL&ref=plSrch

 

πολυ ωραια...μπορει να την παρω απο ελλαδα μιας και δεν δεχεται paypal

 

Το γυαλάκι που έχω δεν πιάνει όλη την οθόνη στις άκρες. Δηλαδή στα πλαϊνά είναι ίσα ίσα με την οθόνη πάνω κάτω είναι κομπλέ. Αυτό γίνεται ώστε να μην κάνει φουσκαλα λόγο της κυριότητας στις άκρες. Το γυαλί είναι αυτό

http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3307&virtuemart_category_id=130

 

να φανταστω οτι, ο,τι ''μενει'' ακαλυπτο,το καλυπτει η θηκη στα πλαγια;

 

 

Εναλλακτικά πας σε άλλο γυαλί από Amazon αρκετά καλύτερο και ανάλογα το χρώμα. Είτε άσπρο μπροστά είτε μαύρο ανάλογα το χρώμα του κινητού σου. Είναι από άκρη σε άκρη αυτό.

Είναι για 6αρι αλλα θα κάνει και για s

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00URVCA4Q/ref=mp_s_a_1_2?qid=1449963805&sr=8-2&pi=SY200_QL40&keywords=jetech+iphone+6+tempered+glass&dpPl=1&dpID=51LeuA3N77L&ref=plSrch

 

στο φιλο πηραμε το space grey...εαν αυτο θεωρειται καλυτερο σε προστασια ας παρω αυτο τοτε..εσυ ποιο χρησιμοποιεις;

Link to comment
Share on other sites

στο φιλο πηραμε το space grey...εαν αυτο θεωρειται καλυτερο σε προστασια ας παρω αυτο τοτε..εσυ ποιο χρησιμοποιεις;

 

 

Απλά όπως σου εξήγησα το γυαλί edge to edge από το Amazon δεν φαίνεται ότι το φοράει το κινητό γιατί είναι από άκρη σε άκρη. Το καταλαβαίνεις μόνο στο home button.

Εγώ έχω το άλλο από το Σκρουτζ της xone. Και αυτό για εμένα πολύ καλό είναι και μια χαρά κάθισε.

Υπάρχει και η πιθανότητα ένα γυαλί που είναι από άκρη σε άκρη να μην είναι συμβατό με θήκες. Θα έπρεπε να το αναφέρω στο προηγούμενο ποστ.

Αν είναι να πάρεις την θήκη που σου πρότεινα να πάρεις το γυαλί της xone και όχι το άλλο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Απλά όπως σου εξήγησα το γυαλί edge to edge από το Amazon δεν φαίνεται ότι το φοράει το κινητό γιατί είναι από άκρη σε άκρη. Το καταλαβαίνεις μόνο στο home button.

Εγώ έχω το άλλο από το Σκρουτζ της xone. Και αυτό για εμένα πολύ καλό είναι και μια χαρά κάθισε.

Υπάρχει και η πιθανότητα ένα γυαλί που είναι από άκρη σε άκρη να μην είναι συμβατό με θήκες. Θα έπρεπε να το αναφέρω στο προηγούμενο ποστ.

Αν είναι να πάρεις την θήκη που σου πρότεινα να πάρεις το γυαλί της xone και όχι το άλλο.

 

 

καλημερα και σε ευχαριστω και παλι για το χρονο σου φιλε μου....οποτε ευκαιρεσεις και εχεις υποψιν σου,προτεινε αλλη μια η δυο θηκες να του παρω εξτρα...

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος να προτεινει power bank για το 6s;

βασικα η ερωτηση ειναι αν ειναι συμβατο με ολα ή με καποια "συνεργαζεται" καλυτερα

αν εχετε συγκεκριμενη προταση, ειναι ευπροσδεκτη

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σταμάτησα να το αφήνω το βράδυ στην πρίζα.

Αν πρόκειται για φυσιολογική μέρα παίρνει την δόση του στο αυτοκίνητο ένα οσω ακούω μουσική συνδεδεμένο στην USB του car stereo και μετα στο γραφείο το συνδέω με το Mac να ξεφορτώσω τις φωτο της προηγούμενης μέρας στο Photo app. Το αφήνω να πάει στο 80% και ξανά μουσική στην επιστροφή.

 

Ευθύμη το καλό ειναι πλέον ότι με το iOS 9 βελτιώθηκε πολυ η ταχύτητα που απαιτείται για βασικές λειτουργίες. Παλαιότερα για να μεταφέρεις ένα attachment εκεί που θες έπρεπε να κανεις σωρεία ενεργειών.

 

Τώρα με τον καταπληκτικό mail client Spark, το Dropbox, το Evernote και το Windows Office κάνω τα πάντα ακαριαία όπως και στο android.

Περίμενε χρόνια τις αλλαγές που έγιναν πέρυσι και φέτος για να ξαναγυρίσω σε iPhone.

 

Περιμένω ένα foul screen tempered glass.

Θήκες έχω αρκετές αλλα επεκράτησαν 2.

Η γνήσια δερμάτινη και μια διαφανή της nillkin πολυ λεπτή σε smoke χρώμα για να μην κιτρινίζει.

Δεν προσφέρει σοβαρή προστασία στις πτώσεις αλλα έχει καταπληκτικό grip που δεν αφήνει την συσκευή να γλιστρήσει.

Δεν δίνει όμως όγκο και επιτρέπει την χρήση μ ένα χερι.

 

Αν διέθεται την σμίκρυνση της οθόνης όπως στο Note 5 θα ήταν τέλειο για το ένα χερι.

Καιρός να αντιγράψουν κάποια πράγματα από την Sammy.

 

 

 

Κάτι άσχετο sorry κιόλας . Αξίζει η δερμάτινη της Apple γιατί σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ μία? Τώρα έχω αυτή της Spigen. Τέλος από που πήρες το full screen tempered glass γιατί θέλω να πάρω και εγώ γιατί το απλό που έχω δεν εφαρμόζει σε ολόκληρη την οθόνη και το φοβάμαι λίγο :blink: .

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο sorry κιόλας . Αξίζει η δερμάτινη της Apple γιατί σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ μία? Τώρα έχω αυτή της Spigen. Τέλος από που πήρες το full screen tempered glass γιατί θέλω να πάρω και εγώ γιατί το απλό που έχω δεν εφαρμόζει σε ολόκληρη την οθόνη και το φοβάμαι λίγο :blink: .

 

Ευχαριστώ.

 

 

Την δερμάτινη έχω και εγώ σε μαύρη και είναι ότι καλύτερο. Δεν ασχολούμαι με άλλες θήκες πια.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο sorry κιόλας . Αξίζει η δερμάτινη της Apple γιατί σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ μία? Τώρα έχω αυτή της Spigen. Τέλος από που πήρες το full screen tempered glass γιατί θέλω να πάρω και εγώ γιατί το απλό που έχω δεν εφαρμόζει σε ολόκληρη την οθόνη και το φοβάμαι λίγο :blink: .

 

Ευχαριστώ.

 

 

Αυτόν εδώ έχω παραγγείλει λένε ότι ειναι απο τους καλύτερους protector.

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00URVCA4Q/ref=yo_ii_img?ie=UTF8&psc=1

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Την δερμάτινη έχω και εγώ σε μαύρη και είναι ότι καλύτερο. Δεν ασχολούμαι με άλλες θήκες πια.
Κι' εμένα αυτή η συγκεκριμένη μου αρέσει και την ζαχάρωνα σήμερα που την κοίταζα, είπα να την κάνω την λαλακία να δώσω την 60ρού αλλά μετά είδα ότι είναι ανοιχτή στο κάτω μέρος (και αν δεν κάνω λάθος και από πάνω), και επειδή έχω πικρή πείρα από ατυχήματα με τέτοιες θήκες είπα άσε καλύτερα
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν εδώ έχω παραγγείλει λένε ότι ειναι απο τους καλύτερους protector.

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00URVCA4Q/ref=yo_ii_img?ie=UTF8&psc=1

 

Το δικό μου πάντως δεν άντεξε, σήμερα έφαγε το ράγισμα του σε μικρό πέσιμο μαζί με την θήκη ( πάλι καλά δεν έπαθε τίποτα η οθόνη )

Spigen iPhone 6s Plus Full Coverage Tempered Glass

Link to comment
Share on other sites

Κι' εμένα αυτή η συγκεκριμένη μου αρέσει και την ζαχάρωνα σήμερα που την κοίταζα, είπα να την κάνω την λαλακία να δώσω την 60ρού αλλά μετά είδα ότι είναι ανοιχτή στο κάτω μέρος (και αν δεν κάνω λάθος και από πάνω), και επειδή έχω πικρή πείρα από ατυχήματα με τέτοιες θήκες είπα άσε καλύτερα

 

 

Μόνο από κάτω είναι ανοιχτή φίλε μου, δεν νομίζω όμως να είναι πρόβλημα αυτό. Αλήθεια, τι εμπειρίες είχες;

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ιδίως με τη αίσθηση που σου αφήνει στο χέρι!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και σε ευχαριστω και παλι για το χρονο σου φιλε μου....οποτε ευκαιρεσεις και εχεις υποψιν σου,προτεινε αλλη μια η δυο θηκες να του παρω εξτρα...

Αν παρεις αυτη που σου προτεινα δεν υπαρχει λογος να αγορασεις κατι αλλο.Εκτος και αν κοιταξεις να παρεις ενα στυλ πουγκι να το βαζει μεσα.Εγω για δευτερη θηκη εχω αυτη απο τα public που ειναι λιγο πιο λεπτη http://www.public.gr/product/apple/aksesoyar-iphone/thikes/thiki-iphone-66s-iluv-gelato-case-ai6gela-mayro/prod6880285pp/

 

εχει καποιος να προτεινει power bank για το 6s;

βασικα η ερωτηση ειναι αν ειναι συμβατο με ολα ή με καποια "συνεργαζεται" καλυτερα

αν εχετε συγκεκριμενη προταση, ειναι ευπροσδεκτη

 

ευχαριστω!

Δεν νομιζω πως υπαρχει καλυτερο στο μεγεθος-χωρητικοτητα. Απλα θα χρησιμοποιεις το καλωδιο του iphone

http://www.skroutz.gr/s/7106450/Xiaomi-Mi-Power-Bank-10000mAh.html

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από κάτω είναι ανοιχτή φίλε μου, δεν νομίζω όμως να είναι πρόβλημα αυτό. Αλήθεια, τι εμπειρίες είχες;

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ιδίως με τη αίσθηση που σου αφήνει στο χέρι!

Με την αίσθηση που αφήνει στο χέρι μπορεί να είσαι ευχαριστημένος φίλε μου αλλά πίστεψέ με δεν θα σου αρέσει καθόλου να το δεις σημαδεμένο από πτώση στο μοναδικό σημείο που δεν το προστατεύει η θήκη, εγώ είχα ένα note 3 με τέτοιου τύπου θήκη, μου πέφτει και χτυπάει σε ένα σίδερο στην αυλή και έμεινε τραυματισμένο δίπλα στην θύρα φόρτισης usb3 για πάντα :(, καλό το design αλλά όχι πρακτικό κάποιες φορές..
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και χρόνια Πολλά! Τελικά, η leather case της apple ταιριάζει στο S γιατί πολλά ακούγονται και διαβάζω.

Και ένα δοκιμασμένο γυαλί (οχι e2e).

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά.

Έχετε να προτείνεται κάποιο tempered glass που να συνδυάζεται με την apple leather case?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά.

Έχετε να προτείνεται κάποιο tempered glass που να συνδυάζεται με την apple leather case?

Ευχαριστώ πολύ.

Χρόνια πολλά και σε σένα!

 

Μην σε ανησυχεί. Εχω αλλάξει τρία tempered και όλα ειναι οκ με την αυθεντική δερμάτινη θήκη. Και η θήκη ειναι λεπτή αλλά πολύ περισσότερο επειδή η οθόνη έχει μια μικρή κούρμπα περιφερειακά όλα τα tempered τελειώνουν αρκετά πριν την περιφέρεια. Αν εχεις απορία να βγάλω κάποια φωτό όταν παω σπιτι που έχω τη θήκη.

 

Αυτά τα τρία έχω δοκιμάσει:

 

http://www.e-shop.gr/remax-glass-screen-protection-for-apple-iphone-6-plus-p-TEL.024703

 

http://www.e-shop.gr/forever-tempered-glass-for-apple-iphone-6-plus-front-back-p-TEL.023722

 

http://www.e-shop.gr/setty-tempered-glass-for-apple-iphone-6s-plus-p-TEL.025712

 

Το πρώτο ειναι το καλύτερο γιατι και πιο ακριβείας ειναι κομμένο και ειναι και 0,2 σε σχέση με τα 0.3.

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά.

 

Έχετε να προτείνεται κάποιο tempered glass που να συνδυάζεται με την apple leather case?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Αυτό αν το βρεις

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00URVCA4Q/ref=yo_ii_img?ie=UTF8&psc=1

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτό το βάζεις υποθέτω χωρίς την θήκη και μετά την τοποθετείς, σωστά;

Μετά η θήκη (leather by Apple) εφαρμόζει σωστά;

3>4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...