Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ψαχνω πλαινο προστατευτικο για το iphone4, διαφανο,σιλικονατο. Επισης ψαψνω και προστατευτικη μεμβρανη για το πισω τζαμι. Πειτε μου σας παρακαλω που μπορω να βρω.

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω πλαινο προστατευτικο για το iphone4, διαφανο,σιλικονατο. Επισης ψαψνω και προστατευτικη μεμβρανη για το πισω τζαμι. Πειτε μου σας παρακαλω που μπορω να βρω.

 

 

ebay φιλε.

Για πισω προστατευτικο πατα στο search ''iphone 4 full body protector''. προστατευτικο με τον ιδιο τροπο θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απορια.πειτε μου λιγο ποιες θηκες ειναι αυτες που προκαλουν ζημια στο ipohne 4.γρατζουνιες και τετοια. εχω αυτην μπορει να κανει ζημια?? http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Belkin-Case-Tru-Grip-Vue-iPhone-4-Blue-F8Z642CW142.htm
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την δωρεά θήκη από την Apple και συγκεκριμένα την snap incase.

Εμφανισιακά είναι ωραία θήκη αλλά δεν προσφέρει καθόλου προστασία και τρίζει αρκετά όταν πιάνω το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα και εγω την θήκη bumber της apple . Πολυ καλή.. καμια σχέση με την πατάτα που είχα παρει απο το ebay.

Με αυτή την θήκη και body protector κατι γίνεται τωρα.... (αν εξαιρέσεις οτι το Body protector το έχω βάλει μπαχαλο....:blink:)

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Bασικα μην ακουτε οτι μπουρδα πεταει ο καθε εξυπνακιας....παρτε οποιαδηποτε θηκη σας αρεσει,ΕΠΩΝΥΜΗ,βαλτε τη βγαλτε τη με τη δεουσα προσοχη,οπως θα κανατε σε καθε συσκευη και το τηλεφωνο δεν παθαινει απολυτως τιποτα.

Φτηνα πραγματα στο ebay υπαρχουν απειρα...απο 0,1 ευρω.Μην πετατε τα λεφτα σας ετσι.Τα περισσοτερα σε 1 μηνα ειναι αχρηστα και πολυ πιθανο και κακοφτιαγμενα.Υπαρχουν και εξαιρεσεις φυσικα αλλα αυτες τις βρισκεις μετα απο πολυ διαβασμα σε ξενα φορουμ.

Η θηκη της iskin δεν νομιζω να εχει προβλημα με το φλας,τις εχουν διορθωσει οι περισσοτεροι κατασκευαστες.Το μονο μηπως ο εδω εμπορος φερνει παλιες παρτιδες....ξερετε τα γνωστα κολπα μας.Και εδω θελει ενημερωση αλλα αυτη που βλεπω στο σαιτ που εδωσε ο φιλος ειναι η τελευταια νομιζω.

Η αλλη θηκη της belkin μια χαρα θηκουλα ειναι εκτος απο κατι γκρινιες σε αμερικανικα φορουμ...ενα search στο google και μαθαινετε πολλα η βλεπετε μεσω youtube.

Για πισω και πλαι προστασιες εγω παλι θα πηγαινα σε κατι επωνυμο οπως SGP πχ και καποιες καλες ακομα.Αν παλι ψωνιζετε απο ελλαδα δυστυχως οι επιλογες ειναι πιο λιγες οποτε δεν υπαρχουν και τοσα πολλα περθωρια επιλογης ιδιως σε προστασιες οποτε εκει παιζουν συγκεκριμενες μαρκες οι οποιες δυστυχως για μενα δεν αξιζουν.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και θα γινω κατοχος iphone 4 και εγω απο Δευτερα, αρχισα να κανω την ερευνα μου για θηκη αλλα δυσκολευομαι γιατι με ενδιαφερει και η κατασκευη και η εμφανιση και η τιμη να μην ειναι τσουχτερη....

 

(Θα μου πειτε παιρνεις 600-700 ευρω κινητο και σε ενδιαφερει η τιμη της θηκης?Ναι γιατι το κινητο θα μου ερθει δωρεαν)

 

Μετα απο πολλα βιντεο (νομιζω) κατεληξα σε αυτην:

 

Την εχει κανεις να μου πει καμια γνωμη?

Και φυσικα αν εχετε να προτεινεται εσεις καποια αλλη καθε γνωμη ευπροσδεκτη!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Την εχει κανεις να μου πει καμια γνωμη?

Και φυσικα αν εχετε να προτεινεται εσεις καποια αλλη καθε γνωμη ευπροσδεκτη!

 

Το χειμώνα που πηγαίνω κυριλέ στο γραφείο φοράω την θήκη της apple που πιάνει γύρω γύρω στο κινητό σε μαύρο χρώμα. Στις άκρες γύρω από το γυαλί έχει ελαστική επιφάνεια που κρατάει το κινητό ακίνητο σε όποια επιφάνεια και αν το ακουμπήσεις και δεν ενοχλεί το γυαλί. Στο μέσον της είναι κοκάλινη σε μαύρο χρώμα με δικά της ασημένια κουμπιά που εφαρμόζουν πλήρως πάνω στα κουμπιά του κινητού . Είναι απίστευτα όμορφη με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής δεν συγκρίνεται με καμιά άλλη πιστεύω ειδικά τις σιλικονάτες. Αφήνει εκτεθειμένες τις γυάλινες επιφάνειες αλλά είναι περισσότερο η ιδέα σου ότι θα πάθει κάτι το κινητό παρά η πραγματικότητα. Μου έπεσε και κανα δυο φορές κάτω αλλά ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα.

Για το καλοκαίρι επειδή οδηγώ μηχανή και θα το χώνω σε τσαντάκια, μπουφάν , σακίδια είπα να παραγγείλω μία δερμάτινη Vaja που θα το προστατεύει πλήρως μπρος πίσω. Ακριβή αλλά με πλήρη προστασία. Άλλωστε έχω μήνες μπροστά μου να την ξεχρεώσω :)

 

Αυτά ελπίζω να βοήθησα.

Edited by peterv
peterv
Link to comment
Share on other sites

Το χειμώνα που πηγαίνω κυριλέ στο γραφείο φοράω την θήκη της apple που πιάνει γύρω γύρω στο κινητό σε μαύρο χρώμα. Στις άκρες γύρω από το γυαλί έχει ελαστική επιφάνεια που κρατάει το κινητό ακίνητο σε όποια επιφάνεια και αν το ακουμπήσεις και δεν ενοχλεί το γυαλί. Στο μέσον της είναι κοκάλινη σε μαύρο χρώμα με δικά της ασημένια κουμπιά που εφαρμόζουν πλήρως πάνω στα κουμπιά του κινητού . Είναι απίστευτα όμορφη με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής δεν συγκρίνεται με καμιά άλλη πιστεύω ειδικά τις σιλικονάτες. Αφήνει εκτεθειμένες τις γυάλινες επιφάνειες αλλά είναι περισσότερο η ιδέα σου ότι θα πάθει κάτι το κινητό παρά η πραγματικότητα. Μου έπεσε και κανα δυο φορές κάτω αλλά ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα.

Για το καλοκαίρι επειδή οδηγώ μηχανή και θα το χώνω σε τσαντάκια, μπουφάν , σακίδια είπα να παραγγείλω μία δερμάτινη Vaja που θα το προστατεύει πλήρως μπρος πίσω. Ακριβή αλλά με πλήρη προστασία. Άλλωστε έχω μήνες μπροστά μου να την ξεχρεώσω :)

 

Αυτά ελπίζω να βοήθησα.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, θα κοιταξω οσα μου ειπες με προσοχη.

 

Η μεταβαση απο το HTC Touch HD(πολυ καλο τηλεφωνο κατα τα αλλα) στο Iphone 4 δημιουργει αυτοματα εναν (ευχαριστο) πονοκεφαλο.

 

Υπαρχει υπεραρκετο υλικο σε οτιδηποτε(εφαρμογες,θηκες,λοιπα αξεσουαρ) για να διαλεξει ο καθενας και εγω δεν ειμαι συνηθισμενος (δυστυχως) σε τετοιες διαδικασιες....:confused::confused::confused:

 

Που θα παει θα συνηθισω!:up:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

H Vaja ειναι αρκετα ακριβη και τα εδωσα μια φορα για το 3gs.Δεν της ξανακανω τη χαρη.Πολυ καλη θηκη ηταν,τωρα δεν νομιζω οτι προσφερει πια τοσο ΑΠΟΛΥΤΗ προστασια λογω της βλακειας που εχουν κανει στο πισω μερος που βρισκεται η καμερα και εξαιτιας αυτου εχουν φαει ηδη αρκετο κραξιμο.Υπαρχουν και αλλες θηκες δερματινες με τα ιδια η τα μισα λεφτα που κανουν πολυ καλυτερα τη δουλεια τους οσον αφορα τη προστασια.Τωρα απο ποιοτητα δερματος και δουλειας οντως οι vaja ειναι απο τις κορυφαιες αλλα και οι Piel Frama ειναι ισαξιες και οι Sena το ιδιο οπως και αλλες.Επισης οι θηκες της SGP εχουν το ιδιο σχεδιο με τις vaja και αγκαλιαζουν πληρως το τηλ πισω και ειναι στα μισα λεφτα.Και αρκετες αλλες μαρκες φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε και μια ματιά προς Sena μεριά ...

 

http://www.senacases.com/

 

και αν κάποιος ενδιαφέρετε (έχω και μια σφραγισμένη Ultra Slim προς πώληση) ας επικοινωνήσει μαζί μου.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω αν ειναι ευκολο να αλλαχτει το πισω πλαστικο καλυμα απο 3GS (μαυρο) σε ασπρο.Ενος φιλου εχει φθαρει και θελει να το αλλαξει με την ευκαιρια απο μαυρο να το κανει ασπρο αλλα δεν ξερουμε απο που μπορουμε να βρουμε κατι τετοιο ..ποσο κοστιζει περιπου και αν ειναι ευκολο να το αλλαξουμε @ home ... καθε βοηθεια καλοδεχουμενη ευχαριστω προκαταβολικα :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι για την θηκη iskin revo4 την ξερει κανεισ αξιζει να τηνπαρω η θα μου κανει πολυ ασχημο το κινητο?ακομη αν εχει κανεις να μου πει για καμια αλλη σαν αυτη ας πει:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ειδα ολες τισ θηκες που μου ειπες αλα φοβαμαι οτι αν παρω μια τετια και πεσει το κινητο θα εχω προβλημα στην οθονη να χτυπησει ενω με την iskin revo4 εχει και προστατευτικο τζαμακι.πραγματικα ειμαι που μπερδεμενος δεν ξερω πια να παρω.εσυ τι λες??
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις δηλ. να πεσει το κινητο με τη μπροστινη επιφανεια επανω σε κατι αιχμηρο και να σπασει η οθονη.Αν το δεις το θεμα της αγορας σου κατω απο αυτο το πρισμα τοτε αγοραζεις τη θηκη της iSkin και τελειωνει η ιστορια με οτι συμβιβασμο μπορεις να κανεις απο αποψη ομορφιας που δυστυχως κρυβεται 100%.

Ισως να ριξεις και μια ματια σε θηκες τυπου snap δηλ αυτες που ανοιγοκλεινουν,τυπου vaja αλλα προς θεου οχι τοσο ακριβες.

http://cretouch.com/argos-leather-case-c-163_175.html

http://www.shinnorie.com/gen_detail/iPhone%204%20Cases/iPhone%204%20Cases%20and%20Pouches/20/41/62/0

Ενδεικτικα σου εβαλα 2 να δεις και μαλιστα η δευτερη δεν ειναι δερματινη και την φτιαχνεις οπως θες εσυ,εχει και δερματινες φυσικα η ιδια εταιρια.Υπαρχουν πολλες ακομα.

Τελευταια και καλη λυση ειναι προστασια μπρος πισω καλης ποιοτητας και μια pouch θηκη δηλ. να μπαινοβγαινει και ετσι να φαινεται και το iphone οποτε εσυ θες.Πχ http://cretouch.com/steinheil-series-iphone-screen-body-protector-premium-matte-p-812.html για προστασια μπρος πισω πλαι και κατι τετοιο http://www.senacases.com/apple/iphone-4-cases/argyle/ για θηκη η οποια μαλιστα εχει και λουρακι για να τραβας το κινητο εξω.

Καποιος μαλιστα πουλαγε μια Sena θηκη,ιδιο στυλ αλλο σχεδιο λιγα ποστ πιο πριν.

Σκεψου λιγο και αυτα και αποφασιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω hands-free αλλά σε σχήμα σπιράλ.... Δηλαδή καρφάκι που μπαίνει στην υποδοχή του κινητού, κανονικό καλώδιο κι όταν φτάνει κοντά στο αυτί να γίνεται το σπιράλ και μετά η ψείρα..... Όπως ακριβώς είναι αυτοί που φοράνε στις εισόδους των νυχτερινών μαγαζιών ή άνδρες προσωπικής ασφάλειας.....

 

Αν υπάρχει αυτό σε ενιαίο με 2 καλώδια σπιράλ για τα 2 αυτιά ή έστω μονό....

 

Οποιασδήποτε μάρκας κι αν είναι..... Apple, nokia, sony ericsson, LG, blackberry etc

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω hands-free αλλά σε σχήμα σπιράλ.... Δηλαδή καρφάκι που μπαίνει στην υποδοχή του κινητού, κανονικό καλώδιο κι όταν φτάνει κοντά στο αυτί να γίνεται το σπιράλ και μετά η ψείρα..... Όπως ακριβώς είναι αυτοί που φοράνε στις εισόδους των νυχτερινών μαγαζιών ή άνδρες προσωπικής ασφάλειας.....

 

Αν υπάρχει αυτό σε ενιαίο με 2 καλώδια σπιράλ για τα 2 αυτιά ή έστω μονό....

 

Οποιασδήποτε μάρκας κι αν είναι..... Apple, nokia, sony ericsson, LG, blackberry etc

 

http://www.aiaiai.dk/catalog/category/view/s/swirl/id/37/

Link to comment
Share on other sites

thanks!

Πώς αλλιώς μπορώ να τα ψάξω; Με τι όνομα; spiral και swirl που δοκίμασα, μόνο αυτά που παρέθεσες μου βγάζει... Υπάρχει κάποια διαφορετική ονομασία;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, δεν εχουν mic, μόνο ένα διακόπτη play-stop :blink:

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο http://www.aiaiai.dk/headsets/all-headsets2/y-com-blue.html μου φαινετα εχει μικροφωνο απλα το εχει στα headsets...αν δεν βιαζεσαι και δεν σου κανουν αυτα κατι θα βρουμε νομιζω ψαχνοντας αν και με μια προχειρη αναζητηση δεν ειδα και τιποτα ιδιαιτερο.Παντως οτι θα βρουμε θα βρουμε.

 

thanks!

Πώς αλλιώς μπορώ να τα ψάξω; Με τι όνομα; spiral και swirl που δοκίμασα, μόνο αυτά που παρέθεσες μου βγάζει... Υπάρχει κάποια διαφορετική ονομασία;

 

sorry ξεχαστηκα...Coiled Cable

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, δεν εχουν mic, μόνο ένα διακόπτη play-stop :blink:

Και mic να μην έχουν, θα ακούγομαι από το mic του τηλεφώνου...

 

@romeo1 Αν και είμαι γενικά απαισιόδοξος, μου δίνεις κάποιες ελπίδες αν κατάλαβα καλά; :D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

http://www.aiaiai.dk/headsets/all-headsets2/y-com-blue.html

 

Ειναι το ιδιο που σου εδωσα πιο πανω....τελικα αυτο εχει mic και εναι και συμβατο με iphone.Στειλε ενα μειλ να ρωτησεις και θα βγαλεις ακρη νομιζω αν φυσικα σου αρεσει το συγκεκριμενο.

Τωρα αλλα 2 που βρηκα δυστυχως εχουν καταργηθει,πολυ μοντενα,αδιαβροχα, αλλα με κεντρικο καλωδιο σπιραλ και οχι κοντα στα αυτια οπως το θες εσυ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...