Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν Ναι, είναι Unlocked?

Και, πόσα θα δίνατε για ένα Iphone 3G 16GB Unlocked?

 

Όσο έχει :p 569€

Αν ξέρεις τι αγοράζεις, προσωπικά πιστεύω πως αξίζει τα λεφτά του!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσο έχει :p 569€

Αν ξέρεις τι αγοράζεις, προσωπικά πιστεύω πως αξίζει τα λεφτά του!

 

Oύτε καν 570!!!>>>....:D

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είναι Unlocked?!?!?

οκ ευχαριστώ!

 

edit:

Διάβασα σε Γερμανικό Φόρουμ ότι η Vodafone Hellas δεν το πουλάει άλλο χωρίς συμβόλαιο.

είναι αλήθεια?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομίζω στα Βριλήσσια αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος, θα ρωτήσω και θα σου πω.

 

Συμφωνώ μαζί σου, απλώς αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατι με έπρεπε να έρθει το iPhone για να μας θυμίσει ότι έχουμε πανάκριβες συνδέσεις στην Ελλάδα, γιατι ασχολούμαστε μόνο με τις συνδέσεις του iPhone λες και πιο πριν ήμαστε ευχαριστημένοι και γιατι ευθύνεται μόνο μία εταιρεία (η συγκεκριμένη) για τη κατάσταση αυτή όταν η αγορά διαμορφώνεται και από τις τρεις εταιρείες...

 

αυτη τη στιγμη υπαρχουν κομματια στο καταστημα κηφισιας 1... πριν λιγο ρωτησα... σκετα χωρις συνδεση....

 

 

να κανω μια αλλη ερωτηση; πως μπαινεις στο eshop της βονταφον για να αγορασεις με συνδεση απο κει και να εκμεταλευτεις την εκπτωση; θελει ενγραφη στο σαιτ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mipos ehete upopsin se poses meres paradidei tis suskeves apo to vodafone.gr?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

me sundesi to pira stis 30/12 k apo oti rotisa sta magazia upirhe megali eparkeia parigila se white 16 gb...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

αραγε επιμενουν ακομη ηλιθιωδως να μην το πουλανε χωρις συνδεση?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

εγω σε ενα καταστημα αμφιαλη που ρωτησα το πουλουσε σκετο με μολις 600 ευρω...βονταφον ετσι?αν κ εχω την εντυπωση πως ειναι franchise...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

εγω σε ενα καταστημα αμφιαλη που ρωτησα το πουλουσε σκετο με μολις 600 ευρω...βονταφον ετσι?αν κ εχω την εντυπωση πως ειναι franchise...

 

Πέρα απο το γεγονός ότι αυτό είναι παράνομο, αυτό που αναφέρεις δεν ισχύει.

Το συγκεκριμένο κατάστημα το δίνει όπως όλοι, 499 ή 569 σαν σκέτη συσκευή.

Το μόνο που δε γνωρίζω είναι αν είναι franchise ή όχι (όχι ότι παίζει και ρόλο αν δεν κάνω λάθος).

 

Εγώ το πήρα την Τετάρτη 24/12/2008 απο τη Vodafone στα Καμίνια. Όχι απλά χωρίς αναμονή, αλλά την ίδια στιγμή που μου είπαν ότι βγήκε η επιδότησή μου, το έβγαλε απο το ντουλάπι και μου το έδωσε. Ούτε κράτηση είχα κάνει, ούτε τίποτα. Απλά έτυχε προφανώς να μην υπάρχει λίστα αναμονής.

238 € η επιδότηση + 200 € δώρο απο το αφεντικό μου (συγκεκριμένα για να αγοράσω το iphone!!) και τα υπόλοιπα τα έβαλε η κοπέλα μου για Χριστουγεννιάτικο δώρο!!

Αφήστε δε, που το μαγαζί τυχαία το ανακάλυψα, γιατι δεν μένω Καμίνια. Απλά έψαχνα ένα τηλέφωνο για να κάνω δώρο στην κοπέλα μου και ήταν το μόνο στο οποίο το βρήκα. Ούτε που μου είχε περάσει απο το μυαλό να ρωτήσω για το iphone, γιατί είχα ρωτήσει σε 50 άλλα καταστήματα και μου είχαν πεί τα ίδια πράγματα, ότι πρέπει να περιμένω περίπου 15 μέρες (ή και παραπάνω). Απλά έτυχε!

Link to comment
Share on other sites

file thodragon αν εννοεις οτι ειμαι ψευτης θα σε καλεσω σε μονομαχια στα ψηλα αλωνια...αλλο καμινια αλλο αμφιαλη...κ συγκεκριμενα στην γρ.λαμπρακη ρωτησα στις 30/12 για σκετη συσκευη πηραν τηλ σε αλλο καταστημα αν δεν κανω λαθος παγκρατι κ ρωτησαν κ μου ειπαν σκετο 600 ευρω κ θα το εχω σε 2 ωρες κ λευκο μαλιστα..κ φυσικα με επιδοτηση που παλι πηραν το αλλο καταστημα για να παρουν τιμες..κ εγω το παρηγγειλα απο το vodafone.gr που το ειχε προσφορα -50 ευρω...κ μαλιστα πηρα τηλ σε αλλο καταστημα στο κερατσινι που ενα πολυ ευγενικο παληκαρι μου ειπε να παω απο εκει να δω το δικο του τι του εχει περασει κ πως θα με βοηθουσε στο στησιμο του αλλα δυστυχως δεν μπορουσε να μου δωσει την προσφορα του -50 ευρω που εδινε το σαιτ της βοντα ...ελπιζω να μην περιμενω ως το πασχα για την παραλαβη..αυτα...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

file thodragon αν εννοεις οτι ειμαι ψευτης θα σε καλεσω σε μονομαχια στα ψηλα αλωνια...αλλο καμινια αλλο αμφιαλη...κ συγκεκριμενα στην γρ.λαμπρακη ρωτησα στις 30/12 για σκετη συσκευη πηραν τηλ σε αλλο καταστημα αν δεν κανω λαθος παγκρατι κ ρωτησαν κ μου ειπαν σκετο 600 ευρω κ θα το εχω σε 2 ωρες κ λευκο μαλιστα..κ φυσικα με επιδοτηση που παλι πηραν το αλλο καταστημα για να παρουν τιμες..κ εγω το παρηγγειλα απο το vodafone.gr που το ειχε προσφορα -50 ευρω...κ μαλιστα πηρα τηλ σε αλλο καταστημα στο κερατσινι που ενα πολυ ευγενικο παληκαρι μου ειπε να παω απο εκει να δω το δικο του τι του εχει περασει κ πως θα με βοηθουσε στο στησιμο του αλλα δυστυχως δεν μπορουσε να μου δωσει την προσφορα του -50 ευρω που εδινε το σαιτ της βοντα ...ελπιζω να μην περιμενω ως το πασχα για την παραλαβη..αυτα...

 

Φίλε μου, δε λέω ότι είσαι ψεύτης, προς Θεού. Αυτό που λέω είναι ότι πιθανότατα να κατάλαβες κάτι λάθος ή να σου εξηγήσανε αυτοί κάτι λάθος. Εγώ το πήρα απο τα Καμίνια γιατι εντελώς τυχαία το βρήκα απο εκεί. Δε μένω όμως Καμίνια, μένω πάρα πάρα πολύ κοντά στο κατάστημα vodafone Αμφιάλης και επειδή είχα ρωτήσει λίγο πριν τελικά το αγοράσω απο Καμίνια, μου είχαν πεί τις κανονικές τιμές. Δηλαδή, 499 και 569 και περίπου 2 βδομάδες αναμονή. Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι απο τότε (24/12 το πήρα) θα σε γελάσω. Η αλήθεια όμως είναι ότι αυτές τις τιμές που αναφέρεις, πρώτη φορά τις ακούω.

Επειδή βλέπω ότι στο τελευταίο σου post ότι αναφέρεις κατάστημα vodafone στη Γρ. Λαμπράκη, τότε αυτό δεν είναι κατάστημα Αμφιάλης αλλά κατάστημα Νίκαιας ή Κορυδαλλού, οπότε μιλάμε για διαφορετικό κατάστημα. Το κατάστημα αμφιάλης βρίσκεται στην οδό Π. Τσαλδάρη.

Τώρα, απο 'κεί και πέρα, εγώ το πήρα 569 τελική τιμή απο το κατάστημα στα Καμίνια και είχε ετοιμοπαράδοτα ένα μαύρο κι ένα άσπρο (το μαύρο το πήρα εγώ :p). Άμα θες, κάνε μια βόλτα απο εκεί να δεί τί παίζει, γιατί ειλικρινά αυτό με τις τιμές που αναφέρεις μου φαίνεται πάρα μα πάρα πολύ παράξενο. Και που ξέρεις, μπορεί να υπάρχει ακόμα το άσπρο και να το πάρεις με τη μία.

Όπως και να έχει, σου εύχομαι να το παραλάβεις πολύ σύντομα για να το ευχαριστηθείς. Πραγματικά αξίζει.

Αν θες κάποια πληροφορία, όπως πού βρίσκεται το μαγαζί στα Καμίνια ή να πεταχτώ να ρωτήσω στο κατάστημα Αμφιάλης, να δώ τι θα μου πούν απο θέμα τιμής και αναμονής, πολύ ευχαρίστως.

 

Υ.Γ.: Θα δεχόμουν την πρόσκληση για μονομαχία στα Ψηλά Αλώνια, αλλά φοβάμαι τα ύψη :lol::p

 

Edit: Μόλις τώρα είδα στο site της vodafone το άσπρο με τιμή 569 για αγορά χωρίς σύνδεση. Άρα, κάτι πρέπει να παίζει για τα 600 που αναφέρεις --> http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-11728,2382.action

Link to comment
Share on other sites

τελικά η τιμή του έπεσe στα 199;;; Η τιμή αυτή πότε θα φτάσει ελλάδα;;;

 

να και η απόδειξη!!! http://www.apple.com/iphone/buy/

 

Για Ελλάδα ξέρουμε κάτι;;

Link to comment
Share on other sites

να και η απόδειξη!!! http://www.apple.com/iphone/buy/

 

Για Ελλάδα ξέρουμε κάτι;;

 

Νομιζω τοσο ειχε απο τοτε που βγηκε στις ΗΠΑ... Τοσο παει με το συμβολαιο της ΑΤ&Τ (2χρονη δεσμευση) και αποτελει μερος προσφορας... Εδω αντιστοιχα προγραμματα προς το παρων βγαζει μονο η vodafone (νομιζω αντιστοιχο απο αποψη επιδοτησης ειναι το iPhone 500 super plus με αγορα απο το ηλεκτρονικο καταστημα της vodafone)...;)

Link to comment
Share on other sites

βασικα το πηρα ηδη στα χερια μου με συμβολαιο βοντα απο το σαιτ της βοντα ..μου βγηκε 397 στο προγραμμα των 35 ευρω παγιο με 1 γιγα data 150 sms k 100 lepta καθε μηνα για ενα χρονο κ πληρωμη με πιστωτικη κ μου στειλανε κ δωρο ενα φοβερο ηχειακι ..το εν λογω καταστημα στη λαμπρακη franchise ειναι κ η τιμη μαλλον ηταν της αρπαχτης οπως συνηθιζεται στην ελλαδα να δαγκωνουν οποτε μπορεσουν..παντως σαν χρηστης χρονιος των windows mobile κ σαν συσκευη αλλα περισοτερο σαν λειτουργικο ειναι απαιχτο καμια σχεση ...οσο για την μονομαχια την μεταφερω σε σουβλατζηδικο της αρεσκειας σου....

 

να κανω κ την πρωτη ερωτηση...κατεβασα βιντεος απο youtube κ απο flv τα μετετρεψα σε wmv ομως δεν μπαινουν μεσα στο itunes ενω διαβασα πως αν δεν ειναι προστατευμενα κανονικα τα δεχεται το itunes..ξερετε κατι?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

...οσο για την μονομαχια την μεταφερω σε σουβλατζηδικο της αρεσκειας σου....

 

Δέχομαι τη μονομαχία και για να είμαστε δίκαιοι, θα πρέπει να κανονιστεί η διαδικασία στο ποιός θα φτάσει πρώτος τουλάχιστον τις 10 νίκες. :lol::p

 

Καλορίζικο. Θα συμφωνίσω μαζί σου για τη συσκευή. Έχω δουλέψει πάρα πολύ τα widows mobile, και δε συγκρίνονται απο ταχύτητα απόκρισης. Βέβαια δεν έχει την ίδια ευκολία, αφού ότι αρχείο θες να φορτώσεις στα WM, είναι κυριολεκτικά plug n' play και drag and drop, ενώ στο iphone θέλει τη διαδικασία του, αλλά απο τη στιγμή που θα τα περάσεις... έχετε γειά WM!!;)

Link to comment
Share on other sites

file thodragon αν εννοεις οτι ειμαι ψευτης θα σε καλεσω σε μονομαχια στα ψηλα αλωνια...αλλο καμινια αλλο αμφιαλη...κ συγκεκριμενα στην γρ.λαμπρακη ρωτησα στις 30/12 για σκετη συσκευη πηραν τηλ σε αλλο καταστημα αν δεν κανω λαθος παγκρατι κ ρωτησαν κ μου ειπαν σκετο 600 ευρω κ θα το εχω σε 2 ωρες κ λευκο μαλιστα..κ φυσικα με επιδοτηση που παλι πηραν το αλλο καταστημα για να παρουν τιμες..κ εγω το παρηγγειλα απο το vodafone.gr που το ειχε προσφορα -50 ευρω...κ μαλιστα πηρα τηλ σε αλλο καταστημα στο κερατσινι που ενα πολυ ευγενικο παληκαρι μου ειπε να παω απο εκει να δω το δικο του τι του εχει περασει κ πως θα με βοηθουσε στο στησιμο του αλλα δυστυχως δεν μπορουσε να μου δωσει την προσφορα του -50 ευρω που εδινε το σαιτ της βοντα ...ελπιζω να μην περιμενω ως το πασχα για την παραλαβη..αυτα...

 

Εδώ δεν μιλάμε για προτεινόμενη τιμή λιανικής αλλά για στάνταρ τιμή πώλησης.

Κανένας δεν έχει το δικαίωμα να το πουλήσει περισσότερο έστω και αν το κάνει εσκεμμένα.

Μια καταγγελία στη Vodafone θα συνεφέρει τον καταστηματάρχη που το πουλάει 600 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν μιλάμε για προτεινόμενη τιμή λιανικής αλλά για στάνταρ τιμή πώλησης.

Κανένας δεν έχει το δικαίωμα να το πουλήσει περισσότερο έστω και αν το κάνει εσκεμμένα.

Μια καταγγελία στη Vodafone θα συνεφέρει τον καταστηματάρχη που το πουλάρι 600 ευρώ.

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως κόβει απόδειξη για 600 ευρώ όταν μέσα στο σύστημα της Vodafone η τιμή για το συγκεκριμένο κωδικό προιόντος είναι 499 ευρώ (ή 569 το 16άρι)??? Μπορούν οι καταστηματάρχες να παρεμβαίνουν στις τιμές του συστήματος και να κάνουν δική τους τιμολόγηση?:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Eγω πηγα χθες σε ενα καταστημα Vodafone και μου ειπαν οτι το 8gb εχει τελειωσει σε ολα τα καταστηματα και θα φερουν παλι τον Απριλη! Διαθεσιμο ειχαν μονο το 16gb δυο κομματια και μετα σου το φερναν σε μια εβδομαδα... Εχετε ακουσει κατι σχετικο η μηπως ηθελε να πουλησει 16gb που ειχε στο ραφι... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Eγω πηγα χθες σε ενα καταστημα Vodafone και μου ειπαν οτι το 8gb εχει τελειωσει σε ολα τα καταστηματα και θα φερουν παλι τον Απριλη! Διαθεσιμο ειχαν μονο το 16gb δυο κομματια και μετα σου το φερναν σε μια εβδομαδα... Εχετε ακουσει κατι σχετικο η μηπως ηθελε να πουλησει 16gb που ειχε στο ραφι... :confused:

 

Μίλησα χθες με ένα φίλο σε κατάστημα Vodafone στη Νίκαια μου είπε πως όντως τα iPhone 3G 8GB έχουν εξαντληθεί και δεν ξέρει κι αυτός πότε θα ξαναφέρουν. :(

 

Κρίμα γιατί έλεγα να πάρω και στη γυναίκα μου ένα, εκμεταλλευόμενος την προσφορά των 300 ευρώ επιδότησης που έχει τώρα η Vodafone αλλά ακόμα κι έτσι βγαίνουν πολλά τα λεφτά για το 16GB...

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Eγω πηγα χθες σε ενα καταστημα Vodafone και μου ειπαν οτι το 8gb εχει τελειωσει σε ολα τα καταστηματα και θα φερουν παλι τον Απριλη! Διαθεσιμο ειχαν μονο το 16gb δυο κομματια και μετα σου το φερναν σε μια εβδομαδα... Εχετε ακουσει κατι σχετικο η μηπως ηθελε να πουλησει 16gb που ειχε στο ραφι... :confused:

 

Και εγώ το ίδιο έμαθα απο 3 καταστήματα

111s
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια είμαι στην παρέα του iPhone, το αγόρασα εχθές σκέτη συσκευή 569 ευρώ από τα κεντρικά της Vodafone στην Εθν.Αντιστάσεως στο Χαλάνδρι.

 

Εχθές ξεκίνησα να το ψάχνω και όλα τα καταστήματα με τα οποία μίλησα τηλεφωνικώς (συμπεριλαμβανομένου και αυτού της Εθν.Αντιστάσεως) μου έλεγαν ότι μόνο κατόπιν παραγγελίας τα φέρνουνε και με αναμονή ένα μήνα. Φρίκαρα και απογοητεύτηκα :wacko::cry: Αποφάσισα να επισκεφθώ όμως το κατάστημα και να τους παραπλανήσω ότι θα το πάρω με νέα σύνδεση για να δω εάν μου πουν ότι το έχουν. Αφού λοιπόν μου επιβεβαίωσε η πωλήτρια ότι υπήρχε στην αποθήκη τους ένα άσπρο 16 GB, και την ώρα που ξεκινούσε να κάνει την καταχώρηση των στοιχείων μου για το συμβόλαιο, της πέταξα ότι τελικά θέλω να το αγοράσω σαν σκέτη συσκευή :O

 

Έτσι έγινε και το αγόρασα :shifty:

 

Έίναι απίστευτο κινητό-υπολογιστής;) Μαθαίνω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ από το φόρουμ!

Να είστε καλά όλοι όσοι συμβάλετε στην εκπαίδευση μας :)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια είμαι στην παρέα του iPhone, το αγόρασα εχθές σκέτη συσκευή 569 ευρώ από τα κεντρικά της Vodafone στην Εθν.Αντιστάσεως στο Χαλάνδρι.

 

Εχθές ξεκίνησα να το ψάχνω και όλα τα καταστήματα με τα οποία μίλησα τηλεφωνικώς (συμπεριλαμβανομένου και αυτού της Εθν.Αντιστάσεως) μου έλεγαν ότι μόνο κατόπιν παραγγελίας τα φέρνουνε και με αναμονή ένα μήνα. Φρίκαρα και απογοητεύτηκα :wacko::cry: Αποφάσισα να επισκεφθώ όμως το κατάστημα και να τους παραπλανήσω ότι θα το πάρω με νέα σύνδεση για να δω εάν μου πουν ότι το έχουν. Αφού λοιπόν μου επιβεβαίωσε η πωλήτρια ότι υπήρχε στην αποθήκη τους ένα άσπρο 16 GB, και την ώρα που ξεκινούσε να κάνει την καταχώρηση των στοιχείων μου για το συμβόλαιο, της πέταξα ότι τελικά θέλω να το αγοράσω σαν σκέτη συσκευή

 

Έτσι έγινε και το αγόρασα :shifty:

 

Έίναι απίστευτο κινητό-υπολογιστής;) Μαθαίνω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ από το φόρουμ!

Να είστε καλά όλοι όσοι συμβάλετε στην εκπαίδευση μας :)

 

Με γειά aangel

 

Βλέπω απο 3510 σε Iphone :) Όπως και εγώ απο Δευτέρα...

 

Δυστυχώς η ευτυχώς όμως το iphone είνια σχετικά πίσω με τον ανταγωνισμό, αλλά η διαγορετικότητα είναι το +

111s
Link to comment
Share on other sites

Με γειά aangel

 

Βλέπω απο 3510 σε Iphone :) Όπως και εγώ απο Δευτέρα...

 

Δυστυχώς η ευτυχώς όμως το iphone είνια σχετικά πίσω με τον ανταγωνισμό, αλλά η διαγορετικότητα είναι το +

 

Μας κοροιδεύεις ? Κ μην αρχίσουμε πάλι τη συζήτηση για κάμερες, mms....

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...