Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πότε περιμένουμε ανακοίνωση από την apple;

Οποτε τελειωσει τις διακοπες του ο steve... Γενικα ακουγεται οτι στις 23 του μηνος θα βγει ανακοινωση για μεσα στη βδομαδα... Αντε να δουμε γιατι τα νευρα μας....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πόσες είναι η πιθανότητες για να είναι η χώρα μας μέσα στις 22 χώρες

 

Αρκετα λιγες θα ελεγα πρωτα απ'ολα λογω πληθυσμου και κατα δευτερον επειδη τα ποσοστα ειναι αρκετα χαμηλοτερα στις τελευταιες ερευνες αγορων (οχι μονο σε κινητη τηλεφωνια).

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην το περιμένω τέλος αυγούστου;

Έτσι που πάει θα πάρω τηλέφωνο ενώ το καινούργιο θα βγαίνει σε 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, οπως ανεφερα και σε προηγουμενο ποστ μου για πρωτο δεκαπενθημερο Σεπτεμβρη του 2010 μου ειπαν σε καταστημα Cosmote. Θα δειξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, οπως ανεφερα και σε προηγουμενο ποστ μου για πρωτο δεκαπενθημερο Σεπτεμβρη του 2010 μου ειπαν σε καταστημα Cosmote. Θα δειξει.

 

Εγώ θέλω να πάρω το 16αρι. Πόσο θα κοστίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πάρω το 16αρι. Πόσο θα κοστίζει;

 

Αν μας πεις πότε κυκλοφορεί Ελλάδα ευχαρίστως να σου πώ πόσο 8α κοστίζει :lol:

 

Οσον αφορά την κυκλοφορία και τιμή, πρώτον.... πρώτα θα το ανακοινώσει η apple και μετά θα βγεί, δεύτερον.... αφού το ανακοινώσει τότε θα μάθουμε και τιμές Ελλάδος μιας και οι εταιρείες θα βγάλουν τις τιμές στο site κτλ.

 

Ολοι αυτοί που σας δίνουν ημερομηνίες ξέρετε τι κάνουν?Οτι και εμείς υπολογισμούς και μαντεψιές, λένε μια ημερομηνία που πιστεύουν οτι θα έρθει και άντε γειά.... λές και αν δεν έρθει την ημέρα που σου λένε θα πας να τον πλακώσεις στο ξύλο ή θα του κάνεις μήνυση.

Φυσικά επειδή η ελπίδα πεθαινει τελευταία και κουβέντα να γίνεται, ρωτάμε μπας και κάποιο "στέλεχος" έχει ακούσει κάτι και το μοιραστεί μαζί μας.

 

Κουράγιο παιδιά 5 εργάσιμες μείνανε και θα ξέρουμε αν είμαστε μέσα στις 22 χώρες η όχι.

Edited by ahill2
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνεστε για το αν θα είμαστε μέσα στις 22 χώρες?

 

H Vodafone παραλαμβάνει Δευτέρα και απο Τρίτη θα ξεκινήσει ο ανεφοδιασμός των καταστημάτων.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνεστε για το αν θα είμαστε μέσα στις 22 χώρες?

 

H Vodafone παραλαμβάνει Δευτέρα και απο Τρίτη θα ξεκινήσει ο ανεφοδιασμός των καταστημάτων.

Και το ξερουμε πως αυτο; Και μαλιστα με τοση σιγουρια...

 

Να σημειωσω πως απ οτι μολις ειδα, η cosmote εχει σταματησει να εχει τη φορμα της εκδηλωσης ενδιαφεροντος... Να ειναι αραγε σημαδι;

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνεστε για το αν θα είμαστε μέσα στις 22 χώρες?

 

H Vodafone παραλαμβάνει Δευτέρα και απο Τρίτη θα ξεκινήσει ο ανεφοδιασμός των καταστημάτων.

 

μπορεις να μας πεις πως το γνωριζεις αυτο γιατι κι εμενα οπως και πολλους αλλους φανταζομαι μας εχει φαει η αγωνια και εχουμε κουραστει να ακουμε χιλιες ανεπιβεβαιωτες πληροφοριες απο μπατζανακηδες της θειας του 2ου ξαδερφου της ανηψιας του πεθερου τους!!!δε θελω να σε θιξω απλα κανω μια ερωτηση-παρατηρηση!!!το ερωτηση για εσενα το παρατηρηση για αλλους!!!

Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ξεκινα και η μεγαλη βδομαδα... Γιατι εχει καταντησει πλεον καθε βδομαδα, βδομαδα των παθων....
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Την διάθεση του iPhone 4 στη χώρα μας έχουν ανακοινώσει η Cosmote και η Vodafone, με την πρώτη εταιρία μάλιστα να έχει ανακοινώσει ότι μέχρι τέλος Αυγούστου θα βρίσκεται στα καταστήματά της! Τι ενημέρωση έχουν όμως οι υπάλληλοι στα καταστήματα των εταιριών;

 

Τηλεφώνησα σε αρκετά καταστήματα “Γερμανός” και “Vodafone” στην Αθήνα, την Θεσσαλονίκη, αλλά και σε άλλες περιοχές της Ελλάδας (νησιά κλπ). Κανένας δεν ήξερε να πει με σιγουριά ότι το iPhone 4 θα βρίσκεται στο τάδε κατάστημα την x συγκεκριμένη ημέρα. Όπως θα δείτε στις απαντήσεις που παραθέτω παρακάτω, οι περισσότερες ήταν “δεν γνωρίζουμε”, “δεν έχουμε ενημέρωση”, “τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτεμβρίου”.

 

Ακολουθούν οι απαντήσεις που πήρα από υπαλλήλους στα καταστήματα και των δύο εταιριών στην ερώτηση “Πότε έρχεται το iPhone 4”;

 

* Μέχρι τέλος Αυγούστου θα αρχίσει η διανομή.

* Μέχρι τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτεμβρίου θα κυκλοφορήσει.

* Τέλη Αυγούστου μας είχαν πει πριν βρεθεί το σφάλμα με την κεραία, τώρα δεν ξέρουμε.

* Μέσα Σεπτεμβρίου.

* Όχι – όχι, δεν γνωρίζουμε ακόμα πότε θα έρθει.

* Μας είχαν πει τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτεμβρίου, δεν έχουμε νεότερη ενημέρωση.

* Πιστεύω τη μεθεπόμενη εβδομάδα, μέσα στο Σεπτέμβριο.

* Δεν γνωρίζουμε ακόμα.

* Όχι αγαπητέ μου, δεν ξέρουμε ακόμα.

* Θα καθυστερήσει λόγω του προβλήματος που έβγαλε.

* Αρχές Σεπτεμβρίου.

* Το περιμένουμε μέσα στον Αύγουστο.

* Μετά τις 24 Αυγούστου μας έχουν πει, δε γνωρίζουμε ακριβή ημερομηνία.

* Αυτή την εβδομάδα ή την επόμενη.

* Η πρώτη φουρνιά αποσύρθηκε, οπότε τώρα μέσα Σεπτέμβρη λογικά.

 

Ακόμη και στο τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Vodafone μου είπαν “τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτεμβρίου” χωρίς να γνωρίζουν ακριβή ημερομηνία, ενώ στο Γραφείο Τύπου της Cosmote αν και κάλεσα αρκετές φορές δεν το σήκωσε κανείς.

 

 

http://www.xblog.gr/?p=20400&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+xbloggr+%28xblog.gr%29

Link to comment
Share on other sites

Την διάθεση του iPhone 4 στη χώρα μας έχουν ανακοινώσει η Cosmote και η Vodafone, με την πρώτη εταιρία μάλιστα να έχει ανακοινώσει ότι μέχρι τέλος Αυγούστου θα βρίσκεται στα καταστήματά της! Τι ενημέρωση έχουν όμως οι υπάλληλοι στα καταστήματα των εταιριών;

 

Τηλεφώνησα σε αρκετά καταστήματα “Γερμανός” και “Vodafone” στην Αθήνα, την Θεσσαλονίκη, αλλά και σε άλλες περιοχές της Ελλάδας (νησιά κλπ). Κανένας δεν ήξερε να πει με σιγουριά ότι το iPhone 4 θα βρίσκεται στο τάδε κατάστημα την x συγκεκριμένη ημέρα. Όπως θα δείτε στις απαντήσεις που παραθέτω παρακάτω, οι περισσότερες ήταν “δεν γνωρίζουμε”, “δεν έχουμε ενημέρωση”, “τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτεμβρίου”.

 

Ακολουθούν οι απαντήσεις που πήρα από υπαλλήλους στα καταστήματα και των δύο εταιριών στην ερώτηση “Πότε έρχεται το iPhone 4”;

 

* Μέχρι τέλος Αυγούστου θα αρχίσει η διανομή.

* Μέχρι τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτεμβρίου θα κυκλοφορήσει.

* Τέλη Αυγούστου μας είχαν πει πριν βρεθεί το σφάλμα με την κεραία, τώρα δεν ξέρουμε.

* Μέσα Σεπτεμβρίου.

* Όχι – όχι, δεν γνωρίζουμε ακόμα πότε θα έρθει.

* Μας είχαν πει τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτεμβρίου, δεν έχουμε νεότερη ενημέρωση.

* Πιστεύω τη μεθεπόμενη εβδομάδα, μέσα στο Σεπτέμβριο.

* Δεν γνωρίζουμε ακόμα.

* Όχι αγαπητέ μου, δεν ξέρουμε ακόμα.

* Θα καθυστερήσει λόγω του προβλήματος που έβγαλε.

* Αρχές Σεπτεμβρίου.

* Το περιμένουμε μέσα στον Αύγουστο.

* Μετά τις 24 Αυγούστου μας έχουν πει, δε γνωρίζουμε ακριβή ημερομηνία.

* Αυτή την εβδομάδα ή την επόμενη.

* Η πρώτη φουρνιά αποσύρθηκε, οπότε τώρα μέσα Σεπτέμβρη λογικά.

 

Ακόμη και στο τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Vodafone μου είπαν “τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτεμβρίου” χωρίς να γνωρίζουν ακριβή ημερομηνία, ενώ στο Γραφείο Τύπου της Cosmote αν και κάλεσα αρκετές φορές δεν το σήκωσε κανείς.

 

 

http://www.xblog.gr/?p=20400&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+xbloggr+%28xblog.gr%29

 

Οχι ρε φιλε τι εκανες!!:wacko::wacko::wacko:

Ο τελευταιος ηταν και ο πιο ενημερωμενος ξερει κατι που δεν ξερουμε!!!

Οτι η πρωτη φουρνια αποσυρθηκε!!

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε , ξερει κανεις κατι σιγουρο ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν υπαρχει και κατι νεοτερο....
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ας το παρουμε λογικα λοιπον...η κυκλοφορια του iphone 4 ξεκινησε στις 25 ιουνιου που ηταν η τελευταια παρασκευη του ιουνιου.το επομενο κυμα ξεκινησε να κυκλοφορει στις 30 ιουλιου που ηταν η τελευταια παρασκευη του ιουλιου αρα λογικα αυριο πρεπει να εχουμε καποια επισημη ανακοινωση απο την apple και την παρασκευη που ειναι η τελευταια παρασκευη του μηνα αυγουστου να κυκλοφορησει και στην ελλαδα πια το πολυποθητο μηλοτηλεφωνο!αν ξεχναω κατι διορθωστε με.
Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι συμπτωση. Δεν ειναι και 6 μηνες σερι που εγινε και βγαινει αυτο το συμπερασμα. Ετυχε να ειναι τοτε...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

συμπτωση η οχι λιγες μερες εμειναν.ελπιζω οι εικασιες μου να βγουν αληθινες κι ας ειναι και τυχαιο!
Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βγουν.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Και το ξερουμε πως αυτο; Και μαλιστα με τοση σιγουρια...

 

Να σημειωσω πως απ οτι μολις ειδα, η cosmote εχει σταματησει να εχει τη φορμα της εκδηλωσης ενδιαφεροντος... Να ειναι αραγε σημαδι;

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=iphoneS_form

 

Η φόρμα υπάρχει ακόμα...

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θα σας πω κάτι που είναι 100% επιβεβαιωμένο. Ο κολλητός μου δουλεύει στις αποθήκες του Γερμανού στην περιοχή του Αυλώνα. Την Παρασκευή 20 Αυγούστου με πήρε τηλέφωνο (είναι και αυτός πορωμένος iphoneακιας) και μου λέει επι λέξη ότι ξεφορτώνει τα πακέτα με τα νέα iphone4! Μου είπε λοιπόν ότι ήρθαν 7000 κομμάτια που θα διατεθούν σε όλη την Ελλάδα. Ο Γερμανός θα δώσει στα καταστήματα τα δικά του φυσικά αλλα και σε Vodafone, Cosmote, Πλαίσιο!

 

Μετά με παίρνει Σάββατο πάλι τηλέφωνο και μου λέει ότι τα τηλέφωνα θα δοθούν προς πώληση από όλες τις εταιρείες την Πέμπτη 26 ή την Παρασκευή 27 Αυγούστου με ελάχιστα κομμάτια σε κάθε κατάστημα. Δεν υπάρχει καμία προπαραγγελία και όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε! Οι εκδηλώσεις ενδιαφέροντος είναι απλά για να μας πάρουν τηλέφωνο να μας πουν ότι ήρθε και ελάτε να το πάρετε...Παρασκευή λοιπόν βγαίνει το κινητό και όποιος προλάβει!!!

 

Για τιμή μου είπε το Σάββατο δεν έχει βγει γιατί δεν υπάρχει ακόμα κωδικός προιόντος. Περιμένουν ενημέρωση από Apple και μετά καπάκι θα βγει η τιμή...

 

Υ.Γ. Παίζει να μας δώσουν και Bumpers μαζί μου είπε...

 

Αυτά. Το άτομο είναι έμπιστο και τον πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θα σας πω κάτι που είναι 100% επιβεβαιωμένο. Ο κολλητός μου δουλεύει στις αποθήκες του Γερμανού στην περιοχή του Αυλώνα. Την Παρασκευή 20 Αυγούστου με πήρε τηλέφωνο (είναι και αυτός πορωμένος iphoneακιας) και μου λέει επι λέξη ότι ξεφορτώνει τα πακέτα με τα νέα iphone4! Μου είπε λοιπόν ότι ήρθαν 7000 κομμάτια που θα διατεθούν σε όλη την Ελλάδα. Ο Γερμανός θα δώσει στα καταστήματα τα δικά του φυσικά αλλα και σε Vodafone, Cosmote, Πλαίσιο!

 

Μετά με παίρνει Σάββατο πάλι τηλέφωνο και μου λέει ότι τα τηλέφωνα θα δοθούν προς πώληση από όλες τις εταιρείες την Πέμπτη 26 ή την Παρασκευή 27 Αυγούστου με ελάχιστα κομμάτια σε κάθε κατάστημα. Δεν υπάρχει καμία προπαραγγελία και όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε! Οι εκδηλώσεις ενδιαφέροντος είναι απλά για να μας πάρουν τηλέφωνο να μας πουν ότι ήρθε και ελάτε να το πάρετε...Παρασκευή λοιπόν βγαίνει το κινητό και όποιος προλάβει!!!

 

Για τιμή μου είπε το Σάββατο δεν έχει βγει γιατί δεν υπάρχει ακόμα κωδικός προιόντος. Περιμένουν ενημέρωση από Apple και μετά καπάκι θα βγει η τιμή...

 

Υ.Γ. Παίζει να μας δώσουν και Bumpers μαζί μου είπε...

 

Αυτά. Το άτομο είναι έμπιστο και τον πιστεύω...

Μια χαρά φίλε μου! Ευχαριστούμε! Μια ερώτηση μόνο. Ο Γερμανός θα δώσει στις άλλες εταιρείες??

iPhone 5 16GB

iPad 2 16GB

iMac i5 27"

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...