Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιδότηση. Λες γι' αυτο να κάνουν κόλπα;

 

Σου έστειλα πμ :ninja:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο κολπο στη Voda(?)

 

Πηγα χθες να ρωτησω για ενα 3GS για μια συμφοιτητρια,και μολις τους ειπα το θελω για αγορα ως σκετη συσκευη,μου απηντησαν οτι οχι μονο δεν το δινουν χωρις συνδεση,αλλα οτι ουτε καν υπαρχει συσκευη στο καταστημα(!).Ποιος ξερει?Ειναι καποιος ελιγμος για να ξεφευγουν απο το κολπο του "α,τελικα αλαξα γνωμη θα το παρω σκετο"?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο κολπο στη Voda(?)

 

Πηγα χθες να ρωτησω για ενα 3GS για μια συμφοιτητρια,και μολις τους ειπα το θελω για αγορα ως σκετη συσκευη,μου απηντησαν οτι οχι μονο δεν το δινουν χωρις συνδεση,αλλα οτι ουτε καν υπαρχει συσκευη στο καταστημα(!).Ποιος ξερει?Ειναι καποιος ελιγμος για να ξεφευγουν απο το κολπο του "α,τελικα αλαξα γνωμη θα το παρω σκετο"?

 

Δεν είναι μόνο της Vodafone αλλά και της Cosmote :rolleyes:

Μόνο με συμβόλαιο δίνουν την συσκευή για να επωφεληθούν τα συμβόλαια , γι αυτό και επιδοτούν νέα γραμμή με περίπου 250-300€ / συμβόλαιο :ninja:

Για το 3G απ όσο ξέρω το δίνει η Vodafone ως συσκευή :shifty:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για την cosmote μπορει να ισχυει μονο για τα δικα της μαγαζια.Διοτι τα Χριστουγεννα που πηρα το δικο μου τοσο τοσο στο Γερμανο,οσο και στα oteshops ειχαν πολυ στοκ απο 3gs και τα διναν σκετα
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Για την cosmote μπορει να ισχυει μονο για τα δικα της μαγαζια.Διοτι τα Χριστουγεννα που πηρα το δικο μου τοσο τοσο στο Γερμανο,οσο και στα oteshops ειχαν πολυ στοκ απο 3gs και τα διναν σκετα

 

Ίσως... πΟΤΕ Cosm(π)OTE εγώ και έτσι δεν μπορώ να το πω με επιβεβαίωση :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Λοιπον, αναφερω νεοτερα εδω σχετικα με τη διαθεση του iPhone 4 μετα απο την σχετικη υποδειξη που εγινε στο τοπικ Apple iPhone 4.

 

Σημερα το απογευμα ειχα παει μια βολτα απο το καταστημα της Cosmote Γλυφαδας για να κανω καποιες πληρωμες. Οποτε βρηκα ευκαιρια και ρωτησα αν εχουν καποια ενημερωση σχετικα με το iPhone 4 και τη διαθεση του. Η κοπελα μου απαντησε οτι εχουν ενημερωση απο τα κεντρικα και θα το εχουν διαθεσιμο μεσα στο πρωτο δεκαπενθημερο του Σεπτεμβριου. Ναι, για το 2010 μιλαμε παντα. Ρωτησα αν υπαρχει και ενημερωση για κοστος συσκευης και μου απαντησε οτι δεν το γνωριζουν ακομα.

 

Αυτα απο μενα. Επομενος παρακαλω. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αναφερω νεοτερα εδω σχετικα με τη διαθεση του iPhone 4 μετα απο την σχετικη υποδειξη που εγινε στο τοπικ Apple iPhone 4.

 

Σημερα το απογευμα ειχα παει μια βολτα απο το καταστημα της Cosmote Γλυφαδας για να κανω καποιες πληρωμες. Οποτε βρηκα ευκαιρια και ρωτησα αν εχουν καποια ενημερωση σχετικα με το iPhone 4 και τη διαθεση του. Η κοπελα μου απαντησε οτι εχουν ενημερωση απο τα κεντρικα και θα το εχουν διαθεσιμο μεσα στο πρωτο δεκαπενθημερο του Σεπτεμβριου. Ναι, για το 2010 μιλαμε παντα. Ρωτησα αν υπαρχει και ενημερωση για κοστος συσκευης και μου απαντησε οτι δεν το γνωριζουν ακομα.

 

Αυτα απο μενα. Επομενος παρακαλω. :D

 

ελπιζω να μην ισχυει κατι τετοιο...μου φενεται πολυ μακρια το 1ο δεκαπενθημερο του σεπτεμβρη!!!

Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αναφερω νεοτερα εδω σχετικα με τη διαθεση του iPhone 4 μετα απο την σχετικη υποδειξη που εγινε στο τοπικ Apple iPhone 4.

 

Σημερα το απογευμα ειχα παει μια βολτα απο το καταστημα της Cosmote Γλυφαδας για να κανω καποιες πληρωμες. Οποτε βρηκα ευκαιρια και ρωτησα αν εχουν καποια ενημερωση σχετικα με το iPhone 4 και τη διαθεση του. Η κοπελα μου απαντησε οτι εχουν ενημερωση απο τα κεντρικα και θα το εχουν διαθεσιμο μεσα στο πρωτο δεκαπενθημερο του Σεπτεμβριου. Ναι, για το 2010 μιλαμε παντα. Ρωτησα αν υπαρχει και ενημερωση για κοστος συσκευης και μου απαντησε οτι δεν το γνωριζουν ακομα.

 

Αυτα απο μενα. Επομενος παρακαλω. :D

 

Όλο στην Γλυφάδα γυρνάς εσύ...! :lol: Μια στην Vodafone, μια στην Cosmote...! :lol::lol:

 

Λοιπόν, στα on-topic!

 

Μετά την σωστή κίνηση του Οδυσσέα να μην ποστάρουμε τα περί διαθεσιμότητας στο topic του iPhone 4, θα ποστάρω εδώ.

 

Ψάχνοντας αυτό το μήνυμα:

 

659 iphone 4 16GB,779 iphone 4 32GB,539 iphone 3GS 8GB ειναι η επισημες τιμες της apple και αυτες των παροχων στην ιταλια

 

Διάβασα, αναγκαστικά και δυστυχώς, το θέμα του 4. Τι τραγική κατάσταση είναι αυτή εκεί μέσα; Χάβρα των Ιουδαίων, με τον καθένα να πετάγεται και να λέει το μακρύ του και το κοντό του, χωρίς καμία μα καμία φερεγγυότητα και βαρύτητα. Ό,τι του κατέβει του καθενός το πετάει.

Τέλος πάντων, ο φίλος παραπάνω αναφέρει τις τιμές του 4 στην Ιταλία. Μια επίσκεψη στο αντίστοιχο website της ιταλικής Vodafone, επιβεβαιώνει τα λεγόμενά του.

 

1. Γνωρίζουμε, μήπως, τις τιμές διάθεσης του iPhone3GS πριν την έλευση του 4; Για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης.

2. Μια επίσκεψη σε κατάστημα Vodafone στην Γλυφάδα την προηγούμενη εβδομάδα, ρώτησα για την επιδότησή μου, και το παλικάρι που με εξυπηρέτησε είχε τιμές για το iPhone3GS 8GB, στα €539 παρακαλώ (κατά την γνώμη μου πάρα πολύ ακριβό).

 

Με μια πολύ απλή συλλογιστική πορεία μπορούμε να υποθέσουμε, αυτή την φορά πιο έγκυρα, για τις τιμές και στην Ελλάδα, εφόσον η «βασική έκδοση» έχει ίδια κοστολόγηση, μοιραζόμαστε το ίδιο νόμισμα, είμαστε και γείτονες, ποιος ο λόγος να διαφοροποιηθούν (έστω σημαντικά) οι τιμές στην Ελλάδα;

 

Και τέλος μια ερώτηση ακόμα, που θα ξέρουν οι παλαιότεροι. Όταν είχε κυκλοφορήσει το 3GS, είχε σταματήσει η παραγωγή των 16GB μοντέλων του iPhone3G. Όταν, λοιπόν, κυκλοφόρησε το 3GS, τα εναπομείναντα iPhone3G 16GB τι απέγιναν; Με την ίδια λογική, τα υπόλοιπα 16GB και 32GB μοντέλα 3GS που υπάρχουν τώρα σε στοκ, τι θα τα κάνουν; Ή έχουν σταματήσει να φέρνουν, και απλά πουλάνε ότι έχει μείνει μέχρι να τελειώσουν; :confused::worry:

Link to comment
Share on other sites

1. Γνωρίζουμε, μήπως, τις τιμές διάθεσης του iPhone3GS πριν την έλευση του 4; Για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης.

 

569€ και 669€ Αλέξανδρε.

 

Το στοκ του 3GS(16gb &32gb),πωλείται ανεπισημο-επίσημα,όπου υπάρχει ακόμα.(τουλάχιστον απ'όσο γνωρίζω)

 

Για πόσο ακόμα,άγνωστο

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote δεν διαθέτει πλέον προς τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ το 3GS, καθώς αναμένεται το 4G.

 

το ιδιο και ο ΟΤΕ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς όσοι ενδιαφερόμενοι,βιαστείτε προτού αποσυρθεί το το στοκ.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

569€ και 669€ Αλέξανδρε.

 

Το στοκ του 3GS(16gb &32gb),πωλείται ανεπισημο-επίσημα,όπου υπάρχει ακόμα.(τουλάχιστον απ'όσο γνωρίζω)

 

Για πόσο ακόμα,άγνωστο

 

Νομίζω ήταν 579€/679€ με 21% και με το 23% πήγαν 589€/689€ αντίστοιχα για 16/32 GB σε 3GS.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές που έδωσα ήταν με το παλιο ΦΠΑ(19%) .Εγω τουλάχιστον 569 το πήρα απο Γερμανό.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιος αλλος που θα περιμενει το λευκο iphone 4 ???:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιος αλλος που θα περιμενει το λευκο iphone 4 ???:worry:

 

εγω το σκεφτομαι σοβαρα παντως....

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι που δεν ειμαι ο μονος εδω μεσα που περιμενει το λευκο :p

 

Και πριν το iphone ειχα παλι μαυρο κινητο και εχω βαρεθει να βλεπω ενα μαυρο κι αραχνο πραγμα, επισης μου εχει μεινει απωθημενο που το iphone μου ειναι το μισο λευκο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι που δεν ειμαι ο μονος εδω μεσα που περιμενει το λευκο :p

 

Και πριν το iphone ειχα παλι μαυρο κινητο και εχω βαρεθει να βλεπω ενα μαυρο κι αραχνο πραγμα, επισης μου εχει μεινει απωθημενο που το iphone μου ειναι το μισο λευκο.

 

Και εγώ λάτρεις του λευκού είμαι.Αλλά τι να κάνουμε η ανάγκη και η ανυπομονησία μας έκανε να πάρουμε το μαύρο.Και εγώ πάντα μαύρο iPhone είχα και γι'αυτό ήθελα το λευκό για αλλαγή.Δεν πειράζει όμως μου κάνει και το λευκό bumper:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι άσπρο είχα πάρει. Αλλά το 4 είναι ακόμα πιο ωραίο σε άσπρο! Σκέφτηκα να πάρω τωρα το μαύρο αλλά ξέρω ότι θΑ το μετανιωσω! Μπορώ να κάνω 2-3 μήνες υπομονή ακόμα. Ελπίζω να μην το τραβήξουν πολυ!
Link to comment
Share on other sites

παιρνεις τηλ την κοσμοτε και σου λεει οτι δεν εχει καν κυκλοφορησει καν η microsim ελεος μας δουλευουν?πολλοι εδω μεσα υποστηριζουν οτι εχουν ηδη αγορασει την sim απο κοσμοτε τουλαχιστον.τι γινεται ρε παιδια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Από έναν υπεύθυνο καταστήματος vodafone έμαθα ότι μάλλον θα διατεθεί την άλλη εβδομάδα. Μακάρι, αλλά για να δούμε... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...