Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειμαι καινουρια στο forum και χρειαζομαι μια βοηθεια αμα μπορειτε και ξερετε! Εχω το LG K500 και δεν μπαινει στο ιντερνετ...Το εχω ξεσκονισει στις ρυθμυσεις αλλα δεν βγαζω ακρη...Ευχαριστω Προκαταβολικα!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ειμαι καινουρια στο forum και χρειαζομαι μια βοηθεια αμα μπορειτε και ξερετε! Εχω το LG K500 και δεν μπαινει στο ιντερνετ...Το εχω ξεσκονισει στις ρυθμυσεις αλλα δεν βγαζω ακρη...Ευχαριστω Προκαταβολικα!!

1)πρωτο και κυριοτερο...εεις ενεργοποιησεςι το Wap???

 

2)καρτα εχεις???( ηλιθια ερωτηση αλλα αν δεν εχεις τοτε δεν θα μπει...)

Link to comment
Share on other sites

εχω καρτσουλα αλλα οταν παω να μπω μου λεει σφαλμα η κατι παρομιο...το wap πως το ενεργοποιεις? (σε περιπτωση που δεν το εχω κανει) :O
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!! απέκτησα πριν 4 μέρες κ εγώ το μπισκοτάκι!!! κ μέχρι στιγμης είμαι πολύ ευχαριστημένη!!! έχω όμως 2 προβληματάκια...

1. αν αποθηκεύσω κάτι στο ημερολόγιο δεν υπάρχει τροπος διαγράφης... δεν μου εμφανίζει καμία τετοια επιλογη...

κ 2. στα sms με το που ξεκινάω να γραψω ελληνικά οι χαρακτήρες από 160 γίνονται αυτόματα 70 κ μετά περνά στο 2 sms...δεν ξερω αν γίνεται κ διπλή χρέωση κιολας...

ελπίζω να έχει κανείς ιδέα... η έκδοση λογισμικού από οτι είδα ειναι η d... υπάρχει νεότερη??? θα βοηθούσε κάτι τετοιο??

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαγράψεις ότι θες στο ημερολόγιο.

Πήγαινε στη μέρα που θέλεις, άνοιξέ την και μετά στη πάνω αριστερή γωνία άνοιξε το μενού επιλογών. Από εκεί επιλέγεις διαγραφή.

Μια παρατήρηση μόνο. Αν ανοίγεις το ημερολόγιο από συντόμευση στην αρχική οθόνη δεν δίνει επιλογές διαγραφής. Πρέπει να το ανοίξεις από τις συντομεύσεις (κεντρικό πλήκτρο) ή από το μενού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω από τον Αύγουστο το τηλεφωνάκι και από τότε που το πήρα οι συνομιλητές μου μου κάνουν παράπονα πως δε με ακούν καλά.

 

Δεν έδινα σημασία αλλά το κακό παράγινε και ρωτάω... μπορεί αυτό να διορθωθεί με ένα firmware update; Εμένα παραπάνω για μηχανικό πρόβλημα μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα. Από την AV_V10d το έκανε AV_V10f

 

Είτε το πρόβλημά μου διορθωθεί είτε όχι πιστεύω είναι καλό να την κάνετε όλοι την αναβάθμιση. Ήταν πολύ εύκολο και δε χάθηκε τίποτα.

 

Όποιος θέλει να του πω τι έκανα ας γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς οτι οι μετρήσεις του όγκου δεδομένων είναι εντελώς λάθος? Τα νούμερα δεν έχουν καμία σχέση με τον opera mini. Στα 130kb του opera mini, το τηλέφωνο δείχνει 1230kb
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαγράψεις ότι θες στο ημερολόγιο.

Πήγαινε στη μέρα που θέλεις, άνοιξέ την και μετά στη πάνω αριστερή γωνία άνοιξε το μενού επιλογών. Από εκεί επιλέγεις διαγραφή.

Μια παρατήρηση μόνο. Αν ανοίγεις το ημερολόγιο από συντόμευση στην αρχική οθόνη δεν δίνει επιλογές διαγραφής. Πρέπει να το ανοίξεις από τις συντομεύσεις (κεντρικό πλήκτρο) ή από το μενού.

 

Ευχαριστώ πολύ... μάλλον αν κ το έψαχνα πολύ δεν το έβλεπα κ ήταν μπροστά μου....

Link to comment
Share on other sites

Φιλη μου Evi_25

σε περιπτωση που εχεις what's up στελνεις WAP ΣΤΟ 1333 ΚΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ (ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ..ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ...) ΕΠΕΙΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΩΡΕΑΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ WAP

Link to comment
Share on other sites

βαρετο ειναι αυτο το site κανετε ολα κατι προταρικες ερωτησεις οποιος εχει προβλημα με το κινητο του να μου το πει οποιο και να ειναι αυτο το προβλημα του εσωτερικα του το φτιαχνω!!:O και τρελα πραγματα!!λεω τωρα ακομα!!!
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

βαρετο ειναι αυτο το site κανετε ολα κατι προταρικες ερωτησεις οποιος εχει προβλημα με το κινητο του να μου το πει οποιο και να ειναι αυτο το προβλημα του εσωτερικα του το φτιαχνω!!:O και τρελα πραγματα!!λεω τωρα ακομα!!!

 

Μετάφραση στα Ελληνικά παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα. Από την AV_V10d το έκανε AV_V10f

 

Είτε το πρόβλημά μου διορθωθεί είτε όχι πιστεύω είναι καλό να την κάνετε όλοι την αναβάθμιση. Ήταν πολύ εύκολο και δε χάθηκε τίποτα.

 

Όποιος θέλει να του πω τι έκανα ας γράψει.

 

Aν δεν σου κάνει κόπο φίλε μου γράψε την όλη διαδικασία. Εχω κατεβάσει από το site της LG και το PC suite και το update tool αλλά συνεχώς κάνει install το usb driver, βγάζει το παράθυρο που λέει για να βγάλω καλώδια, μπαταρίες κτλπ και μένει εκεί συνέχεια χωρίς ποτέ η επιλογή "next" να γίνεται ενεργή για να προχωρήσω.

Edited by verve77
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Λογισμικό PCSynch από το ελληνικό site της LG και απλά το έτρεξα με το κινητό ενωμένο (κοίτα όμως μην έχεις ανοικτό και το PC Suite).

 

Μου είπε πως υπάρχει καινούρια έκδοση και πάτησα Start.

 

Αυτό μόνο έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Το LG Suite επειδή είδα και κάποιες αναφορές αλλού, το έβγαλα τελείως και εγκατέστησα μόνο το PCSynch. Μπορείς να περιγράψεις ακριβώς τι έγινε μετά που πάτησες το "start updating"; Σου εγκαθιστά τον usb driver και μετά;

 

Εμένα μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει να αποσυνδέσω το κινητό, να βγάλω την μπαταρία κτλπ, το κάνω και το κινητό για πάνω από μια ώρα κάνει ένα loop: αναβοσβήνει, λέει plz wait, φορτίζει λίγο τη μπαταρία (ενώ είναι full) κάνει ένα πολύ δυνατό beep, σβήνει και ξανά τα ίδια.

Ξαναβάζω μπαταρία, το ανοίγω, το συνδέω, επιλέγω pc suite, αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Στο προηγούμενο παράθυρο, η επιλογή "next" παραμένει "γκριζαρισμένη" και δεν μπορώ να συνεχίσω.

 

ΥΓ: στο κινητό έχω αφαιρέσει και την sim και την sd card.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έβγαλα τη sim.

 

Λοιπόν...

 

Ενώνεις το κινητό με το σύρμα, επιλέγεις PC Suite και ανοίγεις το πρόγραμμα που κάνει το update.

 

Τι σου λέει το πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

 

Ενώνεις το κινητό με το σύρμα, επιλέγεις PC Suite και ανοίγεις το πρόγραμμα που κάνει το update.

 

Τι σου λέει το πρόγραμμα;

 

Μήπως εννοείς το pc sync, γιατί στο pc suite δεν υπάρχει τέτοια λειτουργία.

 

Το pc sync ψάχνει το κινητό, το βρίσκει (με την v10b έκδοση) και μου λέει οτι υπάρχει νέο software διαθέσιμο και πατάω start updating, όπου γίνεται αυτά που περιέγραψα στο προηγούμενο ποστ.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Λογισμικό PCSynch από το ελληνικό site της LG και απλά το έτρεξα με το κινητό ενωμένο (κοίτα όμως μην έχεις ανοικτό και το PC Suite).

 

Μου είπε πως υπάρχει καινούρια έκδοση και πάτησα Start.

 

Αυτό μόνο έκανα.

 

 

Ναι το PCSync εννοούσα.

 

Πριν κάνεις start κατέβασε το πακέτο.

 

Ποιό πακέτο;

Πότε ακριβώς έκανε flash το κινητό; Σου έγραφε κάποιο ειδικό μήνυμα; Πότε κατάλαβες δηλαδή οτι είχε φλασαριστεί;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι είχε μια επιλογή στο PCSync για να κατεβάσεις το πακέτο που θα φλασαριστεί το κινητό. Το κατέβασα και μετά έκανα start.

 

Δεν έβλεπα τι έκανε το κινητό αλλά υπάρχει μπάρα προόδου που σου λέει % μέχρι το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις!

Κάτι πάτησε η κοπέλα μου (κ φυσικά δε θυμάται τι κ πως) και πάνω αριστερά στην οθόνη, δίπλα στην ένδειξη του σήματος έχει εμφανιστεί ενα '2' κ δε μπορεί να βγάλει εξερχόμενες κλήσεις.

 

Προφανώς ενεργοποιήθηκε 2η γραμμή, αλλά όσο έψαξα δε βρήκα τρόπο να τη γυρίσω...

Link to comment
Share on other sites

εχει ερωτηθει κ απο αλλο φιλο κ δεν απαντησε κανεις, ποια η διαφορα το να κανεις update το cookie ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχει ερωτηθει κ απο αλλο φιλο κ δεν απαντησε κανεις, ποια η διαφορα το να κανεις update το cookie ευχαριστω

Περιέχουν bug fixes και ίσως νέα features.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...